Jump to content

Ν82: Μεταβολή SAR - Επιστροφή και αντικατάσταση συσκευής


Stavros4u
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑιδια μας κοροιδευουν ολους. Σε καποιους πραγματι το αλλαξαν. Αλλα μολις καταλαβαν τι σαλος δημιουργηθηκε θα ειπαν"σιγα μην το αλλαξουμε σε ολους. γραψε εκει ενα mail καρμπον και στειλτο σε ολους". Και ο κ. Κουλουμπης, υπευθυνος του κεντρικου Service που ειναι υπευθυνος για το θεμα οπως μου ειχαν πει σε καποιο τηλεφωνο, δεν βγηκε ποτε να του μιλησω στις 20 φορες που ειχα καλεσει. Μιλαμε δηλαδη για ολοκληρωτικη κοροιδια-αδιαφορια σε ολους εμας. Εγω εχω κανει καταγγελια στο Υπ. Εμποριου και τωρα θα στειλω και φαξ με αποδεικτικα στοιχεια για την αλλαγη του SAR. Δεν ελπιζω οτι θα γινει κατι αλλα θα το κανω για να εχω την συνειδηση μου ησυχη.

Αυτο ομως που θα κανω με χιλια απο εδω και περα ειναι να τους δυσφημω οποτε μπορω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 313
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ, παιδιά, ετοιμάζω κάτι άλλο. Όταν θα κάνω την κίνηση που μελετάω και θα έχει αποτελέσματα, θα σας την ανακοινώσω για να την προτείνω. Αν δεν καρποφορήσει, θα την κρατήσω για μένα, για να μη σας βάζω τσάμπα σε φασαρίες.
Link to comment
Share on other sites

Τι καθεστε και ασχολειστε με την alpha copy αφου ως γνωστων εχει γραμενους τους πελατες τις στα παλια της τα παπουτσια!!!!!!!!!!!

Μπειτε στο σαιτ της Nokia.com και στειτε ενα e-mail παραπωνου στη μαμα nokia και δειτε αν θα σας το αλλαξουν το τηλ. μετα!!!!!!!!!!!!

Εγω ειχα ενα προβλημα με ενα Ν95 (ειχε τζογο το slide)και η alpha copy δεν μου το εφτιαχνε λεγοντας μου οτι μπουρδα μπορειτε να φανταστειτε μεχρι που εστειλα το e-mail παραπωνου στη μαμα nokia και μετα να δειτε οταν με πηραν τηλεφωνο απο την alpha copy πωσα συγνωμη για την ενοχληση σας και γλυψιμο μου εκαναν,πρεπει να εφαγαν χοντρο χερι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω καιρό e-mail στα αγγλικά στην nokia αλλά αν πάω στο εδώ σε αναγκάζει να διαλέξω χώρα . Πως μπορώ να στείλω e-mail στην νοκια απευθείας και να μην το διαβάσει κάποιος από Ελλάδα ;
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τηλ στο Ινστιτουτο Καταναλωτη 1520 και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα για την μειωση τιμης (525 πληρωσα και μου δινουν 399).

 

"Δυστυχως δεν μπορειτε να κανετε τιποτα"

Του ρωταω οτι αν ειχα αγορασει το το κινητο και ειχε αποσυρθει πως θα αποζημιωνομουν? και μου απαντησαν "Εχετε δικιο αλλα δεν γινεται τιποτα"

 

Αυτη δεν ειναι Χωρα αλλα μπανανοδεντρο απο την Τσικιτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που το έχω πάρει απ' έξω μπορώ να το πάω κάπου να μου το δώσουν κάποιο άλλο?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω καιρό e-mail στα αγγλικά στην nokia αλλά αν πάω στο εδώ σε αναγκάζει να διαλέξω χώρα . Πως μπορώ να στείλω e-mail στην νοκια απευθείας και να μην το διαβάσει κάποιος από Ελλάδα ;

 

Στειλε e-mail κανονικα εκει που λεει nokia care και αυτο δεν παει Ελλαδα αλλα παει στο τμημα παραπονων στο εξωτερικο!

Αν θελεις εχει καπου κι'ενα τηλεφωνο παρε το νουμερο και μπορει να σου απαντησουν στα Ελληνικα αλλα δεν ειναι απο Ελλαδα απλα ο τηλεφωνητης μιλαει και Ελληνικα,εγω μ'αυτον ειχα μηλησει και μου ειπε τη να γραψω και που να το στειλω!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κ μενα μου παν να στειλω με φαξ το τιμολογιο στο 2108918799 το οποιο δεν υπαρχει!!!! Μας δουλευουνε ολους ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πειτε αν καποιος βρηκε ακρη η καποιο αλλο φαξ....
Link to comment
Share on other sites

Στειλε e-mail κανονικα εκει που λεει nokia care και αυτο δεν παει Ελλαδα αλλα παει στο τμημα παραπονων στο εξωτερικο!

Αν θελεις εχει καπου κι'ενα τηλεφωνο παρε το νουμερο και μπορει να σου απαντησουν στα Ελληνικα αλλα δεν ειναι απο Ελλαδα απλα ο τηλεφωνητης μιλαει και Ελληνικα,εγω μ'αυτον ειχα μηλησει και μου ειπε τη να γραψω και που να το στειλω!!!

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

πείρα απάντηση πολύ σύντομα

 

Dear Sir,

 

We want to inform you that only Alpha Copy can replace devices for Greece, they decide which phone to replace and which to repair.

 

BR, Nokia Care

 

ρε παιδια κ μενα μου παν να στειλω με φαξ το τιμολογιο στο 2108918799 το οποιο δεν υπαρχει!!!! Μας δουλευουνε ολους ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πειτε αν καποιος βρηκε ακρη η καποιο αλλο φαξ....

 

Δεν τούς έστειλα ποτέ fax αλλά εδώ ο φίλος άλλο αριθμό έγραψε. 2108918899 το 7 πρέπει να είναι 8.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και η κοπέλα σου θα τρώει στο κεφάλι αρκετή ακτινοβολία με το φουρνάκι της Sony-Ericsson που της πήρες (K850i: 1,14W/Kg :rolleyes:). Όσο για το αρνητικό κλίμα που λες και πόσο εύκολα δημιουργείται, αυτό είναι δεδομένο. ;)

 

Εγώ προσωπικά δεν είχα αλλά ούτε και έχω πρόβλημα με τα υψηλά επίπεδα ακτινοβολίας του κινητού γιατί στην αγορά (και κακώς) άλλα πράγματα μετράω. Το Ν82 το αγόρασα για τα πλεονεκτήματα που όλοι μας έχουμε αναφερθεί κατά καιρούς και ακόμα 1,99 W/Kg να είχε πάλι (και κακώς για άλλη μία φορά) εγώ θα το αγόραζα. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο όμως είναι η κοροιδία. Καλύτερα να αγοράσω ένα τηλέφωνο με δηλωμένη τιμή ακτινοβολίας 1,5 W/Kg αλλά και να είναι 1,5 W/Kg παρά να πάρω το Ν82 που από 0,62 W/Kg το μεταμόρφωσε η κακιά μάγισσα σε (αν δεν κάνω λάθος) 1,35 W/Kg.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν είχα αλλά ούτε και έχω πρόβλημα με τα υψηλά επίπεδα ακτινοβολίας του κινητού γιατί στην αγορά (και κακώς) άλλα πράγματα μετράω. Το Ν82 το αγόρασα για τα πλεονεκτήματα που όλοι μας έχουμε αναφερθεί κατά καιρούς και ακόμα 1,99 W/Kg να είχε πάλι (και κακώς για άλλη μία φορά) εγώ θα το αγόραζα. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο όμως είναι η κοροιδία. Καλύτερα να αγοράσω ένα τηλέφωνο με δηλωμένη τιμή ακτινοβολίας 1,5 W/Kg αλλά και να είναι 1,5 W/Kg παρά να πάρω το Ν82 που από 0,62 W/Kg το μεταμόρφωσε η κακιά μάγισσα σε (αν δεν κάνω λάθος) 1,35 W/Kg.

Απλά σου το είπα μήπως και δεν το ήξερες, για να της πεις να προσέχει.

Τουλάχιστον αν κάποια φορά σου πει "δε μπορώ, έχω πονοκέφαλο", τουλάχιστον ξέρεις ότι θα λέει αλήθεια. :lol: :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε ...............

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με την συσκευή Nokia N82 και τη σχετική αλλαγή στην τιμή SAR, όπως αναφέρεται στην επίσημη ιστοσελίδα της Nokia: http://www.nokia.com/sar.

 

 

 

Τα προϊόντα Nokia ενδέχεται να υποβάλλονται σε συνεχείς βελτιστοποιήσεις hardware και software μετά την αρχική τους πιστοποίηση και κατά την διάρκεια που παράγονται (κύκλος ζωής παραγωγής). Σε μερικές περιπτώσεις, οι βελτιστοποιήσεις μπορεί να επιφέρουν αλλαγές σε παραμέτρους όπως η τιμή SAR των συσκευών, οπότε και επανελέγχονται. Εάν το αποτέλεσμα των αλλαγών είναι μεταβολή του παράγοντα / τιμής, π.χ. τιμή SAR ή άλλων δεδομένων, τότε η πιο ενημερωμένη πληροφόρηση βρίσκεται διαθέσιμη στο http://www.nokia.com/sar, καθώς και στις οδηγίες χρήσης της κάθε συσκευής που μπορεί να κατεβάσει ο κάτοχος από τις σελίδες υποστήριξης στο http://www.nokia.com. Στις περιπτώσεις αυτές, οι κάτοχοι μπορεί να διαπιστώσουν διαφορετικές τιμές μεταξύ τιμών SAR ανάμεσα στην επίσημη ιστοσελίδα Nokia και στις έντυπες οδηγίες χρήσης που βρίσκονται μέσα στο πακέτο πώλησης του κάθε κινητού τηλεφώνου.

 

 

 

Οι πληροφορίες σχετικά με τις τιμές SAR που βρίσκονται οn line στην επίσημη ιστοσελίδα Nokia είναι οι πιο πρόσφατα ενημερωμένες.

 

 

 

Ειδικότερα, πρόσφατα έχει επανελεγχθεί το Nokia N82, με αποτέλεσμα την αλλαγή της τιμής του SAR και της απόστασης χρήσης από το σώμα. Ωστόσο, στο Nokia N82 η τιμή SAR παραμένει χαμηλότερη από τα ανάλογα όρια έκθεσης που έχουν ορισθεί από παγκόσμιους οργανισμούς.

 

 

 

Όλα τα προϊόντα της Nokia συμμορφώνονται με τις παγκόσμιες επιστημονικές προδιαγραφές έκθεσης, όπως επίσης και με τις τοπικές ρυθμιστικές απαιτήσεις. Εξονυχιστικές έρευνες που πραγματοποιούνται από επιστημονικές ομάδες και οργανισμούς υγείας, δείχνουν πως οι συσκευές οι οποίες λειτουργούν βάσει και μέσα στα όρια των συγκεκριμένων προδιαγραφών, δεν φέρουν επιβλαβείς συνέπειες στους κατόχους.

 

 

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Πελατών

 

Alpha Copy / Nokia

 

νεο email παραδεχονται ξεκαθαρα οτι ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΑΓΗ SAR

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει που πάντα στο τέλος του e-mail τους υπογράφουν με ... εκτίμηση. :lol::lol::lol:
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα τα πρώτα έχουν 0,62 και τα υπόλοιπα με αλλαγές στο hardware και software έχουν 1,35?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειδικότερα, πρόσφατα έχει επανελεγχθεί το Nokia N82, με αποτέλεσμα την αλλαγή της τιμής του SAR και της απόστασης χρήσης από το σώμα. Ωστόσο, στο Nokia N82 η τιμή SAR παραμένει χαμηλότερη από τα ανάλογα όρια έκθεσης που έχουν ορισθεί από παγκόσμιους οργανισμούς.

 

 

Ε εντάξει δηλαδή αφού είναι κάτω από 2 δεν υπάρχει πρόβλημα όλα καλά.

Δηλαδή αν αγοράζαμε αυτοκίνητο με κατανάλωση 5 λίτρα στα 100 και μετά από 2 μήνες μας έλεγαν ότι είναι 10 τα λίτρα δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα. Από 0.62 έως το 1.35 είναι 0,73 δηλαδή αύξηση πάνω από 100% από τα 0.62 που έλεγε στις προδιαγραφές.

 

Στηρίζονται σε κάτι που ο κόσμος δεν μπορεί να διαπίστωση από μόνος του (πόσο ακριβώς είναι ο δείκτης sar) αλλά μην ξεχνάμε πως το sar είναι τρομερά σημαντικό παίρνει από ελέγχους και δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει αυτό από επώνυμη εταιρία.

Και τι θα γίνει άμα και στο επόμενο μοντέλο γίνει κάτι ανάλογο, η από 7.2 Μpixel κάμερα θα έχει 5.

 

Άσχετα από ότι λένε δεν θα σταματήσω να ζήτα αντικατάσταση συσκευής ότι και να λένε. Τέτοια λάθη πρέπει να πληρώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ζητω αντικατασταση την τιμωρια και την ενημερωση του κοινου για την ΑΠΑΤΗ της ΝΟΚΙΑ ζητω ...Σα δεν ντρεπονται λιγο:chair::rocket:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

katafitos πηρες αλλη συσκευη?

Sorry για την καθυστερηση....δεν ειδα το μηνυμα.... :O :O

 

Ακομη δεν πηρα τιποτε. Εχω πιστωτικο στον Γερμανο. Μαλλον για το touch diamond θα παω και περιμενω την Τριτη που θα γινει διαθεσιμο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη εχω μπερδευτει. ΟΛΕΣ οι συσκευες εχουν υψηλο Sar ή οχι; Επισης για να αλλαξω συσκευη θα πρεπει να ειναι καινουρια συσκευη; Θα πρεπει να παω στο ιδιο καταστημα απο το οποιο αγορασσα το κινητο; Τελος, αν γινεται η αλλαγη, μπορω να αγορασω καποιο κινητο που να ειναι ακριβοτερο και να δωσω τα επιπλεον λεφτα;
Link to comment
Share on other sites

Sorry για την καθυστερηση....δεν ειδα το μηνυμα.... :O :O

 

Ακομη δεν πηρα τιποτε. Εχω πιστωτικο στον Γερμανο. Μαλλον για το touch diamond θα παω και περιμενω την Τριτη που θα γινει διαθεσιμο

 

Επειδη και εγω τη πηρα πο Γερμανο μπορεις να αναφερεις τη διαδικασια ξανα για να το κανω και εγω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω τη πηρα πο Γερμανο μπορεις να αναφερεις τη διαδικασια ξανα για να το κανω και εγω?

Δες λιγο το παρακατω μηνυμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2384688#post2384688

 

Δλδ πρεπει να επικοινωνησεις με την Alpha Copy, να σου πουν το OΚ οτι δεχονται να επιστρεψεις τη συσκευη, να τους στειλεις με Fax την αποδειξη αγορας, να περιμενεις να ενημερωσουν το καταστημα και οταν σε ειδοποιησουν να πας και να το γυρισεις πισω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...