Jump to content

Ο ΟΤΕ πλέον επίσημα συνεργάζεται με εισπρακτικές εταιρείες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρακάτω κείμενο το διάβασα στον τελευταίο λογαριάσμο που μου ήρθε...

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

 

"ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ άρθρ.11 ν.2472/97

 

Ο ΟΤΕ συνεργάζεται με εισπακτικές εταιρίες στις οποίες μπορεί να χορηγεί τα απιτούμενα για την είσπραξη της οφειλής στοιχεία των οφειλετών πελατών του. Οι πελάτες έχουν τα δικαιώματα ενημέρωσης, πρόσβασης και αντίρρησης (διόρθωσης ή συμπλήρωσης) των άρθρ. 12 και 13 του ν.2472/97."

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολύ περίεργο που συνεργάζονται με factor. Δύσκολα τους συμφέρει. Στο εξωτερικό είναι συχνή πρακτική για εταιρίες με μεγάλες πιστώσεις πελατών και ανάγκη σταθερής χρηματοδότησης όπως εργοστάσια. Ο ΟΤΕ δεν έχει τέτοιου είδους επισφάλειες.
Link to comment
Share on other sites

Sorry, αλλά τα προσωπικά δεδομένα εδώ που είναι ;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια μηπως ξερει κανεις τι γινεται με παλια χρεη στον οτε?

ενας ξαδερφος μου χρωσταει περιπου 3.000.η καταγγελια ισχυσε περιπου τον μαρτιο του 2003,μετα του ηρθε ειδοποιηση απο την εφορια (2004),ειχε πληρωσει 1 δοση (2005)τουλαχιστον και μετα του ειπε ο εφορος οτι εφυγε το χρεος απο αυτους και πηρε φορολογικη ενημεροτητα (0 χρεος).απο τοτε δεν τον ξαναενοχλησαν.

υπαρχει περιπτωση να τα γλυτωσε?εχει περασει 5ετια απο 2003 ή ισχυει η 7ετια παραγραφης αξιωσεων επειδη τον κυνηγησαν μεσω εφοριας?

παντως περιουσιακο στοιχειο δεν εχει στο ονομα του (ας ειν' καλα οι συγγενεις).

:ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Γεια σε όλους, θα ήθελα να ενημερώσω για μία εταιρεία η οποία καλεί εκ μέρους του ΟΤΕ όπως λέει, και πιέζει για την πληρωμή του λογαριασμού. Είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο για ένα λογαριασμό αξίας 80€. Ο λογαριασμός ανήκει σε εταιρεία με αποτέλεσμα να με καλούν 2 και 3 φορές την μέρα στη δουλειά και με ύφος αρκετά ενοχλητικό. Η εταιρεία αυτή συστήνεται ως Εταιρεία Κλήσεων με Α.Μ.: 4 και το τηλέφωνο είναι 2122227411. Αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία με την ίδια ή άλλη εταιρεία θα εκτιμούσα την γνώμη του. (Και ο λογαριασμός έχει εξοφληθεί αλλά σήμερα βρήκα ξανά κλήση στο τηλέφωνό μου)
Link to comment
Share on other sites

Δουλευω στο τμημα τηλεφωνικων πωλησεων του ΟΤΕ και αυτο που ξερω ειναι οτι πολλοι πελατες μου λενε οτι τους παιρνουν τηλεφωνο ελαχιστες μερες μετα τη ληξη του λογαριασμου.

Στην αρχη μου εκανε εντυπωση, αλλα μου το λενε αρκετοι, οποτε προφανως αλλαξε η πολιτικη

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό άλλαξα εταιρεία, :mad:

 

Αυτοι που μου λενε πως χτυπουσαν το κεφαλι τους οταν αλλαξαν εταιρεια ειναι πολυ περισσοτεροι παντως :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που μου λενε πως χτυπουσαν το κεφαλι τους οταν αλλαξαν εταιρεια ειναι πολυ περισσοτεροι παντως :P

 

Μπα μια χαρά είμαι ;)

Έτσι και αλλιώς πότε δεν μπορεσα την συμπεριφορά τον υπαλλήλων στον ΟΤΕ πολύ βαρεμάρα ρε αδελφάκι μου, με το ζόρι εξυπηρέτηση. :thumbdown:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Μπα μια χαρά είμαι ;)

Έτσι και αλλιώς πότε δεν μπορεσα την συμπεριφορά τον υπαλλήλων στον ΟΤΕ πολύ βαρεμάρα ρε αδελφάκι μου, με το ζόρι εξυπηρέτηση. :thumbdown:

 

πολυ απλα ενας μυθος, πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...