Jump to content

3 Ιουνίου, ο πρώτος γάμος ομοφυλόφιλων ζευγαριών


Treloparea
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα "καθημερινά παραδείγματα" είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που χαρακτηρίζεται ως αερολογίες...παίρνεις προσωπικές εμπειρίες (πραγματικές ή όχι, μόνο εσύ το ξέρεις αυτό) και τις ανάγεις σε ΓΕΓΟΝΟΤΑ και αλήθειες που ισχύουν για ολόκληρο το ανθρώπινο γένος.

 

 

 

 

Αφού δεν είσαι ειδικός, μην εκφράζεις τις απόψεις σου σα να είναι απόψεις αυθεντίας.

 

 

 

Αφού δεν είσαι ειδικός, τότε πως έχεις βγάλει πλήρη ψυχολογικά προφίλ των παιδιών gay οικογενειών; Η άποψή σου είναι αβάσιμη, δεν έχει κάποια επιστημονική στήριξη, και παρόλα αυτά την "υπερασπίζεσαι" λες και είναι τόση αποδεκτή όσο ο νόμος της βαρύτητας...

 

 

 

 

Παιδικό συμπερασμα; Απλά πήρα τον συλλογισμό σου και τον πήγα ένα βήμα παραπέρα, για να σου δείξω ότι είναι λανθασμένος...

ΠΩΩΩ νταξει,,αφου εριξες την συζητηση για να κανεις προσωπικη επιθεση δεν το συνεχιζω....:)

 

Συνεχιζεις να λες τα δικα σου χωρις να προσπαθεις να μου υποδειξεις οτι κανω λαθος.....:rolleyes:

 

Οσο γι αυτα που γραφω νομιζω ημουν αρκετα ξεκαθαρος στις αποψεις μου,,,οτι ειχα να πω νομιζω το ειπα.

Ολοι οι νοημονες χρηστες του φορουμ που θα διαβασουν τις αποψεις μου θα με καταλαβουν.....αρκετα, εσυ τωρα το μονο που προσπαθεις ειναι να προστατευσεις τον εγωισμο σου και οχι να κανεις μια εποικοδομητικη συζητηση..

 

 

 

οσο για την ερευνα σου ενας θεος ξερει ποιος κρυβεται απο πισω,,,επισης δεν γνωριζουμε πως εγινε η ερευνα;;

σε ποσες οικογενειες;;; ποιο ηταν το περιβαλλον αυτων των οικογενειων;;;αρα δεν μπορουμε να βασιστουμε,,και σωστα να εγινε δεν μπορουμε να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα μιας και η νοοτροπια της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ κοινωνιας ειναι διαφορετικη....

 

και οσον αφορα την μειοψηφία και την πλειοψηφια μια φραση θα πω....

 

 

 

Η Δημοκρατία καταστρέφεται διότι καταχράστηκε το δικαίωμα της Ελευθερίας και της Ισότητας. Ισοκράτης

 

 

 

:!::lock:υπηρχε και παλια ενα θεμα,,ιδιωτικο συμφωνητικο συμβιωσης λεγοταν νομιζω

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας βγάλουν κάποιοι τις παρωπίδες για να γίνει η εποικοδομητική συζήτηση :whistle: Ελένη

 

:lol::lol::lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ας βγάλουν κάποιοι τις παρωπίδες για να γίνει η εποικοδομητική συζήτηση :whistle: Ελένη

 

:lol::lol::lol:

Καλα εσυ για αλλο λογο διαφωνεις αλλα μην το κανουμε θεμα:nagger::ρ

:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ΠΩΩΩ νταξει,,αφου εριξες την συζητηση για να κανεις προσωπικη επιθεση δεν το συνεχιζω....:)

Προσωπική επίθεσή; Επειδή κρίνω τις απόψεις σου;

 

Συνεχιζεις να λες τα δικα σου χωρις να προσπαθεις να μου υποδειξεις οτι κανω λαθος.....:rolleyes:

 

 

Ολοι οι νοημονες χρηστες του φορουμ που θα διαβασουν τις αποψεις μου θα με καταλαβουν.....αρκετα, εσυ τωρα το μονο που προσπαθεις ειναι να προστατευσεις τον εγωισμο σου και οχι να κανεις μια εποικοδομητικη συζητηση..

 

Εγώ τα λάθη σου στα έχω υποδείξει, εσύ αρνήσε να τα αναγνωρίσεις, και αφού σου τελείωσαν τα επιχειρήματα το γύρισες σε "Μου_καταπατάς_τις_ατομικές_ελευθερίες" mode (και χωρίς λόγο φυσικά).

 

οσο για την ερευνα σου ενας θεος ξερει ποιος κρυβεται απο πισω,,,

Σου πήρε 2 σελίδες για να κατηγορήσεις την έρευνα ως "ύποπτη"; Πάνω σε τί το βασίζεις αυτό;

 

επισης δεν γνωριζουμε πως εγινε η ερευνα;;

σε ποσες οικογενειες;;; ποιο ηταν το περιβαλλον αυτων των οικογενειων;;;

ΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ...αλλά εσύ δεν έκανες τον κόπο μάλλον να διαβάσεις.

 

αρα δεν μπορουμε να βασιστουμε,,και σωστα να εγινε δεν μπορουμε να βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα μιας και η νοοτροπια της ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ κοινωνιας ειναι διαφορετικη....

Το πρόβλημα είναι η νοοτροπία της κοινωνίας; Ή το τί γίνεται στο εσωτερικό των gay οικογενειών; Γιατί αν είναι το τρόπο, τότε απλά δεν έχει σχέση με το θέμα, και αν είναι το δεύτερο, τότε εμέσως-πλην-σαφώς υποννοείς είτε ότι οι έλληνες gay είναι λιγότερο καλοί γονείς από τους αμερικάνους gay, ή ότι τα ελληνόπουλα παιδιά gay οικογενιών είναι πιο εύκολο να αλλάξουν σεξουαλική προτίμηση από τα αμερικανάκια...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

 

Το πρόβλημα είναι η νοοτροπία της κοινωνίας; Ή το τί γίνεται στο εσωτερικό των gay οικογενειών; Γιατί αν είναι το τρόπο, τότε απλά δεν έχει σχέση με το θέμα, και αν είναι το δεύτερο, τότε εμέσως-πλην-σαφώς υποννοείς είτε ότι οι έλληνες gay είναι λιγότερο καλοί γονείς από τους αμερικάνους gay, ή ότι τα ελληνόπουλα παιδιά gay οικογενιών είναι πιο εύκολο να αλλάξουν σεξουαλική προτίμηση από τα αμερικανάκια...

Αν ειναι να εγκλωβισεις ενα παιδι σε τεσσερις τοιχους με το ομοφυλοφιλο ζευγαρι και χωρις να ακουει τα σχολια-αποψη της κοινωνιας τοτε καλυτερα να μην ειχε γεννηθει αυτο το παιδι...

αλλα εσυ νομιζω εξακολουθεις να μην καταλαβαινεις τα γραφομενα μου,,μαλλον ΚΑΝΕΙΣ πως δεν τα καταλαβαινεις...

 

Για απαντησε μου στα ερωτηματα σχετικα με την ερευνα που παρεθεσες γιατι δεν τα προσεξα καλα....νουμερα θελω, ποσες οικογενειες και με ποιο κοινωνικο περιβαλλον εγινε η ερευνα;;

Γιατι αλλιως μιλαμε για μια ελλειπεστατη ερευνα...

 

Αλλα και να ειναι οσο ποιο σωστη και πληρης γινεται δεν αποτελει επιχειρημα μιας και το να ερευνισεις τοσο λεπτα ζητηματα μεσα σε μια κοινωνια ειναι αδυνατο λογο των παρα πολλων παραγοντων, που ακομα και αυθεντιες στην κοινωνιολογια εκαναν λαθη, καθως η κοινωνια ειναι σαν ζωντανος οργανισμος και εξελισεται,,μονο που πρεπει να υπαρχουν καποια ορια για να επιβιωσει...επισης ειναι ενα δειγμα οπως ειπες,,ειναι δυνατον να αντιπροσωπευει ολες τις κοινωνιες;;;

ας σοβαρευτουμε...

 

Επαναλαμβανω,,ημουν σαφης με τις αποψεις μου και οποιος τις διαβασει θα με καταλαβει τι θελω να πω.... αυτα

σορρυ αλλα δεν θα το συνεχισω,,,εχω κουραστει με τους ψευτοπροοδευτικους,,, επισης πρεπει και να διαβασω για τις εξετασεις μου,,,,:)

 

Καλη συνεχεια στο θεμα,,,,,,:D

 

 

 

Αν και το βλεπω για :lock:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους αυτους που θεωρουν την ομοφυλοφιλια κατι το μη φυσιολογικο, θα ηθελα να ρωτησω, ποιος οριζει τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι??Δλδ οτι κανετε εσεις στο κρεβατι με το ταιρι σας ειστε σιγουροι οτι οι αλλοι το θεωρουν "φυσιολογικο". Η ερωτικη ζωη μπορει να εχει τεραστια ποικιλια και αναμεσα σε ετεροφυλοφιλα ζευγαρια, ποιος ειναι λοιπον αυτος που θα βαλει ορια στο φυσιολογικο?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να εγκλωβισεις ενα παιδι σε τεσσερις τοιχους με το ομοφυλοφιλο ζευγαρι και χωρις να ακουει τα σχολια-αποψη της κοινωνιας τοτε καλυτερα να μην ειχε γεννηθει αυτο το παιδι...

Οπότε αν η κοινωνία κατακρίνει τα αλλοδαπά παιδάκια (για οποιοδήποτε λόγο), να μην τα αφήνουμε να γεννηθούν, έτσι; ΔΕΝ καθορίζεις τις ελευθερίες του ατόμου βάσει του τί είναι φιλάρεστο στην κοινωνία...γιατί αν ήταν έτσι, να μην επιτρέπαμε ΚΑΝ τους gay γάμους και τα σύμφωνα συμβίωσης...

 

Για απαντησε μου στα ερωτηματα σχετικα με την ερευνα που παρεθεσες γιατι δεν τα προσεξα καλα....νουμερα θελω, ποσες οικογενειες και με ποιο κοινωνικο περιβαλλον εγινε η ερευνα;;

Γιατι αλλιως μιλαμε για μια ελλειπεστατη ερευνα...

Μάτια έχεις, αγγλικά (μάλλον) ξέρεις, το link στο έδωσα, τράβα διάβασέ το και θα δεις ότι έχει μέσα τα στατιστικά στοιχεία της μελέτης.

 

Αλλα και να ειναι οσο ποιο σωστη και πληρης γινεται δεν αποτελει επιχειρημα μιας και το να ερευνισεις τοσο λεπτα ζητηματα μεσα σε μια κοινωνια ειναι αδυνατο λογο των παρα πολλων παραγοντων, που ακομα και αυθεντιες στην κοινωνιολογια εκαναν λαθη, καθως η κοινωνια ειναι σαν ζωντανος οργανισμος και εξελισεται,,μονο που πρεπει να υπαρχουν καποια ορια για να επιβιωσει...επισης ειναι ενα δειγμα οπως ειπες,,ειναι δυνατον να αντιπροσωπευει ολες τις κοινωνιες;;;

Εεεε...αν μία επιστημονική έρευνα δεν αποτελεί επιχείρημα, τότε ΤΙ αποτελεί; Δεν γίνεται να τα ισοπεδώνεις όλα επειδή δεν συμφωνούν με την άποψή σου.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως.Κοντευεις να χαρακτηριστεις συντηρητικος και οπισθοδρομικος αν εισαι εναντια της υιοθεσιας,ακομη και ρατσιστης.

καποοι λεγανε <<παν μετρον αριστον>>,πιο μετρο τωρα εννοουσαν που εχει χαθει καθε μετρο σχεδον απο τη ζωη δεν ξερω,δεν ειμαι συντηρητικος διοτι δεν με απασχολει και το συναφι των τυπακων που μιλαμε,απλα ok,καποια πραγματα ας μενουν ως εχει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους αυτους που θεωρουν την ομοφυλοφιλια κατι το μη φυσιολογικο, θα ηθελα να ρωτησω, ποιος οριζει τι ειναι φυσιολογικο και τι οχι??Δλδ οτι κανετε εσεις στο κρεβατι με το ταιρι σας ειστε σιγουροι οτι οι αλλοι το θεωρουν "φυσιολογικο". Η ερωτικη ζωη μπορει να εχει τεραστια ποικιλια και αναμεσα σε ετεροφυλοφιλα ζευγαρια, ποιος ειναι λοιπον αυτος που θα βαλει ορια στο φυσιολογικο?

το λογικο εξαρταται μέχρι που φτανει το μυαλουδακι του κάθε ενός.ΣΕ καλυπτει η απαντηση;;;;

 

οσο για το θεμα του γαμου νομιζω ειναι αποδεκτο απ ολους,σχεδον ολοι το δεχονται, το θεμα της υοθεσιας ομως ειναι ποιο λεπτο ζητημα και ειναι δυσκολο να το κρινουμε ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εχω κουραστει με τους ψευτοπροοδευτικους,,, επισης πρεπει και να διαβασω για τις εξετασεις μου,,,,:)

 

Πόπο, enough με αυτή την καραμέλα! Από που κι ως που μας λες ψευτοπροοδευτικούς; Επειδή η γνώμη μας είναι διαφορετική από τη δική σου; Έλεος! Έχεις γεμίσει το τόπικ με μηνύματα όπου λες πως δεν υποστηρίζουμε την άποψή μας, ενώ κάνουμε το αντίθετο. Απλά επιλέγεις να μη μας ακούς.

 

Τώρα λοιπόν που σε ρωτάω για επιχειρήματα γιατί μας θεωρείς ψευτοπροοδευτικούς, φυσικά και δεν περιμένω απάντηση, απλά είμαι σίγουρη ότι θα συνεχίσεις να είσαι απίστευτα είρων σε άσχετα τόπικ. :cool::cool::happy:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Η επιστημονικη ερευνα που αποδεικνυει οτι η πενικιλινη δρα κατα των βακτηριων γινεται ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ αποδεκτη,,καθως ισχυει για ΟΛΟΥΣ η δραση της..

 

ΟΜΩΣ η ερευνα (που δεν γνωριζουμε ποσο εγκυρη ειναι,και πως εγινε) που αποδεικνυει(προσπαθει τουλαχιστο) οτι ο χαρακτηρας ενος παιδιου δεν εξαρταται αν μεγαλωσε σε ομοφυλοφιλο ζευγαρι,, ε ΟΧΙ ,,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ..δεν ειναι ευκολο να γινει κατι τετοιο γιατι εξαρταται απο πολλους αστάθμητους παραγοντες

 

 

Ελεος,,,νομιζω οτι παρατραβηξαμε το θεμα,,,ειναι οφ τοπικ και νομιζω πως πρεπει να κλειδωθει μιας και δεν οδηγει πουθενα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

το λογικο εξαρταται μέχρι που φτανει το μυαλουδακι του κάθε ενός.ΣΕ καλυπτει η απαντηση;;;;

 

οσο για το θεμα του γαμου νομιζω ειναι αποδεκτο απ ολους,σχεδον ολοι το δεχονται, το θεμα της υοθεσιας ομως ειναι ποιο λεπτο ζητημα και ειναι δυσκολο να το κρινουμε ...

 

Να σου πω την αληθεια οχι δε με καλυψε...τι θελεις να πεις οτι ο,τι δεν καταλαβαινουμε δεν ειναι φυσιολογικο?

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Η επιστημονικη ερευνα που αποδεικνυει οτι η πενικιλινη δρα κατα των βακτηριων γινεται ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ αποδεκτη,,καθως ισχυει για ΟΛΟΥΣ η δραση της..

 

ΟΜΩΣ η ερευνα (που δεν γνωριζουμε ποσο εγκυρη ειναι,και πως εγινε) που αποδεικνυει(προσπαθει τουλαχιστο) οτι ο χαρακτηρας ενος παιδιου δεν εξαρταται αν μεγαλωσε σε ομοφυλοφιλο ζευγαρι,, ε ΟΧΙ ,,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ..δεν ειναι ευκολο να γινει κατι τετοιο γιατι εξαρταται απο πολλους αστάθμητους παραγοντες

 

ΟΚ...τότε μάλλον έχεις πρόβλημα με το να "αποδεχτείς" τα αποτελέσματα της επιστημονικής διαδικασίας, οπότε δεν έχει νόημα να συζητάμε περαιτέρω...για πες μας και τους "πολλούς αστάθμητους παράγοντες" που επιρρεάζουν μία gay οικογένια, αλλά όχι μία ετερόφυλη...

 

Είμαι σίγουρός ότι η "έρευνα" που πόσταρε ο undertow παραπάνω θα σε έβρισκε σύμφωνο γιατί υποστηρίζει την άποψή σου (άσχετα με το αν μεροληπτεί ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΑ υπέρ της συντηρητικής άποψης επί του θέματος).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Από που κι ως που μας λες ψευτοπροοδευτικούς; Απλά επιλέγεις να μη μας ακούς.

 

:cool::cool::happy:

Νομιζω οτι δεν διαβαζεις αυτα που γραφω και γραφεις μονο και μονο για την κοντρα,εχω απαντησει και ποιο πριν,,

Ειπα οτι σας θεωρω ψευτοπροοδευτικους καθως εσεις υποτιθεται οτι ειστε οι φιλελευθεροι που υπερασπιζεστε τα ανθρωπινα δικαιωματα και θελετε οι ομοφυλοφιλοι να υιοθετουν παιδια,,, ΑΛΛΑ

δεν σκεφτεστε οτι ετσι καταπατατε τα δικαιωματα καθε παιδιου να μεγαλωσει σε μια φυσιολογικη οικογενεια η οποια να περιλαμβανει το προτυπο του πατερα και τπ προτυπο στης μητερας,,,,,εσυ με ποιο δικαιωμα στερεις απο το παιδι το ενα απο τα 2 προτυπα;;;; γι αυτο λεω οτι ειστε ψευτοπροοδευτικοι,,,δεν βλεπετε ανοιχτομυαλλα....ισως ειναι της μοδας να ειναι ο καθενας φιλελευθερος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ...τότε μάλλον έχεις πρόβλημα με το να "αποδεχτείς" τα αποτελέσματα της επιστημονικής διαδικασίας, οπότε δεν έχει νόημα να συζητάμε περαιτέρω...για πες μας και τους "πολλούς αστάθμητους παράγοντες" που επιρρεάζουν μία gay οικογένια, αλλά όχι μία ετερόφυλη...

 

Είμαι σίγουρός ότι η "έρευνα" που πόσταρε ο undertow παραπάνω θα σε έβρισκε σύμφωνο γιατί υποστηρίζει την άποψή σου (άσχετα με το αν μεροληπτεί ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΑ υπέρ της συντηρητικής άποψης επί του θέματος).

Αυτο που εξηγω τοση ωρα ειναι οτι η κοινωνια δεν ειναι ανθρωπινος οργανισμος, δεν μπορεις να να ξερεις πως θα λειτουργησει σε καθε κοινωνια αυτο καθως καθε κοινωνια ειναι διαφορετικη,,(μπορει θετικα μπορει αρνητικα) ενω με την πενικιλινη σε οποιον ανθρωπο να την δωσεις θα δρασει

δεν εινια το ιδιο ερευνες στον ανθρωπινο οργανισμο με ερευνες σε μια κοινωνια

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εξηγω τοση ωρα ειναι οτι η κοινωνια δεν ειναι ανθρωπινος οργανισμος, δεν μπορεις να να ξερεις πως θα λειτουργησει σε καθε κοινωνια αυτο καθως καθε κοινωνια ειναι διαφορετικη,,(μπορει θετικα μπορει αρνητικα) ενω με την πενικιλινη σε οποιον ανθρωπο να την δωσεις θα δρασει

δεν εινια το ιδιο ερευνες στον ανθρωπινο οργανισμο με ερευνες σε μια κοινωνια

 

Οπότε μία αντίστοιχη έρευνα στην ελληνική κοινωνία που θα έβγαζε αντίστοιχα αποτελέσματα θα σε κάλυπτε;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε μία αντίστοιχη έρευνα στην ελληνική κοινωνία που θα έβγαζε αντίστοιχα αποτελέσματα θα σε κάλυπτε;

Αν ηταν σωστη, ναι. αλλα για να γινει σωστα πρεπει να παρουν ενα αρκετα μεγαλο δειγμα παιδιων και να μεγαλωσουν ως τα 18 τους,,οποτε δεν μπορει να γινει,,,,θελει χρονια,,,, δηλαδη πρεπει να γινουν πειραπατοζωα τα παιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

@shodanjr_gr

 

Eισαι ομοφυλοφιλος????

Δηλαδή στο παρελθόν οι υποστηρικτές των δικαιωμάτων των γυναικών, των μαύρων, των μπλε, των κίτρινων ήταν γυναίκες, μαύροι, μπλε, κίτρινοι;

 

Τι χαζή ερώτηση.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο παρελθόν οι υποστηρικτές των δικαιωμάτων των γυναικών, των μαύρων, των μπλε, των κίτρινων ήταν γυναίκες, μαύροι, μπλε, κίτρινοι;

 

Τι χαζή ερώτηση.

 

Γιατί του απάντησες;;;; Ήθελα να το πω εγώ αυτό :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν διαβαζεις αυτα που γραφω και γραφεις μονο και μονο για την κοντρα,εχω απαντησει και ποιο πριν,,

Ειπα οτι σας θεωρω ψευτοπροοδευτικους καθως εσεις υποτιθεται οτι ειστε οι φιλελευθεροι που υπερασπιζεστε τα ανθρωπινα δικαιωματα και θελετε οι ομοφυλοφιλοι να υιοθετουν παιδια,,, ΑΛΛΑ

δεν σκεφτεστε οτι ετσι καταπατατε τα δικαιωματα καθε παιδιου να μεγαλωσει σε μια φυσιολογικη οικογενεια η οποια να περιλαμβανει το προτυπο του πατερα και τπ προτυπο στης μητερας,,,,,εσυ με ποιο δικαιωμα στερεις απο το παιδι το ενα απο τα 2 προτυπα;;;; γι αυτο λεω οτι ειστε ψευτοπροοδευτικοι,,,δεν βλεπετε ανοιχτομυαλλα....ισως ειναι της μοδας να ειναι ο καθενας φιλελευθερος..

 

Mα εγώ δε θεωρώ καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων το να υιοθετήσει ένα ομόφυλο ζευγάρι ένα παιδάκι. Από τη στιγμή που δεν έχεις την ίδια άποψη με μένα, λογικό είναι να βγάζεις συμπεράσματα (για μένα λάθος, αλλά δεν είναι εκεί το κόλλημα)...

 

Εγώ θεωρώ καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων το human trafficking, τη κακοποίηση, το εμπόριο ανθρώπων κλπ. Δεν μπορώ λοιπόν να θεωρήσω την υιοθεσία από ένα υγιές ζευγάρι (γιατί για υγιές πρόκειται, από τη στιγμή που μπόρεσαν να υιοθετήσουν), καταπάτηση..

 

(Σε τάπωσα, point for me) :p:p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ θεωρώ καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων το human trafficking, τη κακοποίηση, το εμπόριο ανθρώπων κλπ. Δεν μπορώ λοιπόν να θεωρήσω την υιοθεσία από ένα υγιές ζευγάρι (γιατί για υγιές πρόκειται, από τη στιγμή που μπόρεσαν να υιοθετήσουν), καταπάτηση..

 

(Σε τάπωσα, point for me) :p:p

E, γι αυτό δεν πρόκειται να επιτραπεί κάτι τέτοιο, επειδή δεν είναι υγιές ένα τέτοιο ζευγάρι:lol::p:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Mα εγώ δε θεωρώ καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων το να υιοθετήσει ένα ομόφυλο ζευγάρι ένα παιδάκι. Από τη στιγμή που δεν έχεις την ίδια άποψη με μένα, λογικό είναι να βγάζεις συμπεράσματα (για μένα λάθος, αλλά δεν είναι εκεί το κόλλημα)...

 

Εγώ θεωρώ καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων το human trafficking, τη κακοποίηση, το εμπόριο ανθρώπων κλπ. Δεν μπορώ λοιπόν να θεωρήσω την υιοθεσία από ένα υγιές ζευγάρι (γιατί για υγιές πρόκειται, από τη στιγμή που μπόρεσαν να υιοθετήσουν), καταπάτηση..

 

(Σε τάπωσα, point for me) :p:p

χαχαχαχα ελα ομως που εισαι λαθος....:O

Τα ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ειναι συγκεκριμενα, ειναι για ολους και ειναι σαφει, δεν μπορει ο καθενας να τα ερμηνευει οπως θελει,,ουτε να καθοριζει τα δικαιωματα του αλλου με βαση αυτα που πιστευει...

εξακολουθω ομως να πιστευω οτι πιστευω οτι δεν κατανοεις αυτα που γραφω,,, διαβασε οσο προσεχτικα μπορεις αυτα που γραφω και να καταλαβεις τι εννοω..:D

 

(2points for me Συγνωμη που δεν σου εδωσα τη χαρα...ειλικρινα λυπαμαι,:sorry:):p

 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα ελα ομως που εισαι λαθος....:O

Τα ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ειναι συγκεκριμενα, ειναι για ολους και ειναι σαφει, δεν μπορει ο καθενας να τα ερμηνευει οπως θελει,,ουτε να καθοριζει τα δικαιωματα του αλλου με βαση αυτα που πιστευει...

εξακολουθω ομως να πιστευω οτι πιστευω οτι δεν κατανοεις αυτα που γραφω,,, διαβασε οσο προσεχτικα μπορεις αυτα που γραφω και να καταλαβεις τι εννοω..:D

 

(2points for me Συγνωμη που δεν σου εδωσα τη χαρα...ειλικρινα λυπαμαι,:sorry:):p

 

 

 

Τα έχω διαβάσει. Είσαι υπερ του γάμου και κατά της υιοθεσίας γιατί θεωρείς ότι η σωστή οικογένεια είναι μαμά - μπαμπάς...

 

Αλλά σταματάω για το λόγο που μου είπες στο πμ, επειδή τα πέρασα κι εγώ αυτά και καταλαβαίνω :p:shifty:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...