Jump to content

[S60 3rd Edition] Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι. Kαταφεραν και εκαναν τα ιδια πιστοποιητικα με το SymbianSigned. Η μονη διαφορα ειναι οτι αυτα τα πιστοποιητικα δεν κανουν για 1 imei αλλα για περισσοτερα περιπου 1000 και για αυτο ειναι 23kb αντι για 3kb :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι. Kαταφεραν και εκαναν τα ιδια πιστοποιητικα με το SymbianSigned. Η μονη διαφορα ειναι οτι αυτα τα πιστοποιητικα δεν κανουν για 1 imei αλλα για περισσοτερα περιπου 1000 και για αυτο ειναι 23kb αντι για 3kb :)

Α, πολύ ωραία. Σόρρυ κι όλας για τον βομβαρδισμό των ερωτήσεων, αλλά έχω χάσει επεισόδια όσον αφορά τα πιστοποιητικά, καθώς έχω από τον Ιανουάριο πιστοποιητικό του Symbian Signed και υπογράφω με αυτό. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη εαν θελεις να το δοκιμασεις ανεβασε μας το imei σου και λογικα μεχρι αυριο θα εχεις τον αριθμο σου ακομη 1-2 ατομα ειναι που περιμενουν :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ορίστε το ΙΜΕΙ μου: 358082012166589.

Θενξ προκαταβολικά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου δώσετε κωδικό για το IMEI μου που είναι:

356996011556437

Η συσκευή είναι N95.

 

@cavdel o αριθμος σου ειναι 211101

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ορίστε το ΙΜΕΙ μου: 358082012166589.

Θενξ προκαταβολικά. :)

 

panosz75 ο αριθμος σου ειναι:211131

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

panosz75 ο αριθμος σου ειναι:211131

Θενκ γιου. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να μου δώσετε κωδικό για το κινητό μου με IMEI: 358082016851905

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

@FOUS o αριθμος σου ειναι 211698

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,μια διευκρινηση,εχοντας τους κωδικους ποια ειναι η διαδικασια μετα που τους περναμε,συγγνωμη για την ασχετοσυνη,ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,μια διευκρινηση,εχοντας τους κωδικους ποια ειναι η διαδικασια μετα που τους περναμε,συγγνωμη για την ασχετοσυνη,ευχαριστω!

 

Μπορεις να δεις στο πρωτο ποστ τι πρεπει να κανεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις στο πρωτο ποστ τι πρεπει να κανεις :)

Μπορεις να δεις στο πρωτο ποστ τι πρεπει να κανεις

 

Ευχαριστω, κατι αλλο τωρα,για καθε εφαρμογη που χρειαζομαι θελω και αλλο κωδικο η ισχυει ο ιδιος

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι ο ιδιος κωδικος για ολες της εφαρμογες αλλα κανει μονο για το συγκεκριμενο τηλ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πανεύκολος ο τρόπος με τα πιστοποιητικά του OPDA. Το πιστοποιητικό δουλεύει μια χαρά.

Το δοκίμασα, έστω κι αν έχω πιστοποιητικό από το Symbian Signed.

 

Thanks @gianpithio για τη βοήθεια και @harley5 για το ποστ σου στο OPDA. :respect:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πανεύκολος ο τρόπος με τα πιστοποιητικά του OPDA. Το πιστοποιητικό δουλεύει μια χαρά.

Το δοκίμασα, έστω κι αν έχω πιστοποιητικό από το Symbian Signed.

 

Thanks @gianpithio για τη βοήθεια και @harley5 για το ποστ σου στο OPDA. :respect:

 

Να σαι καλα panosz75, εσυ και αν εχεις βοηθησει κοσμο εδω μεσα...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gogosbmx ο αριθμος σου ειναι:209892

 

Τώρα απλά έχω έναν κωδικό. Διάβασα στην πρώτη σελίδα αλλα δεν κατάλαβα. Που θα βρώ τώρα το cer και το key?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τώρα απλά έχω έναν κωδικό. Διάβασα στην πρώτη σελίδα αλλα δεν κατάλαβα. Που θα βρώ τώρα το cer και το key?

 

Ευχαριστώ

 

Μαλλον βαριεσαι να διαβασεις αυτα που γραφουμε.

 

Το πιστοποιητικο σου θα το κατεβασεις απο εδω πατησε εκει που λεει Скачать στο 1 ποστ υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες για το τι θα κανεις οταν παρεις το πιστοποιητικο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βαριεσαι να διαβασεις αυτα που γραφουμε.

 

Το πιστοποιητικο σου θα το κατεβασεις απο εδω πατησε εκει που λεει Скачать στο 1 ποστ υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες για το τι θα κανεις οταν παρεις το πιστοποιητικο.

 

ΟΚ. Το πήρα. Δεν βαριόμουν να διαβάσω. Το είχα διαβάσει απλά δεν κατάλαβα. Συγνώμη. Το αρχείο που άνοιξα με ονομασία imei.τχτ που έχει ένα κατεβατό imei δηλαδή το cer και το key που έχει μέσα το rar είναι συμβατό με όλα αυτά τα imei?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Το πήρα. Δεν βαριόμουν να διαβάσω. Το είχα διαβάσει απλά δεν κατάλαβα. Συγνώμη. Το αρχείο που άνοιξα με ονομασία imei.τχτ που έχει ένα κατεβατό imei δηλαδή το cer και το key που έχει μέσα το rar είναι συμβατό με όλα αυτά τα imei?

 

Ευχαριστώ

 

Ναι, ακριβώς. Ψάξε για το ΙΜΕΙ του κινητού σου.

Αν υπάρχει στη λίστα, τότε με αυτό το πιστοποιητικό μπορείς να υπογράφεις εφαρμογές για το κινητό σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Aνοιξε το .txt και πατησε Ctrl+F για να ανοιξει η ευρεση..

 

Edit:

Nα σε καλα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι ο ιδιος κωδικος για ολες της εφαρμογες αλλα κανει μονο για το συγκεκριμενο τηλ.

Παντα αψογος και σωστος ,ευχαριστω gianpithio!

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα αρχείο : Drakkarious 2.02 FP1 & PreFP1.sis έκανα εγκατάσταση ακολούθησα και τις οδηγίες και τώρα μπορώ να κάνω εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές (sign, unsigned, Binpda, Illusion....) Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να ξαναγυρίσω την συσκευή μου πάλι κανονικά. Όπως στην αρχή, δηλάδή να μην γίνεται εγκατάσταση στις unsign εφαρμογές? Και αν έχει ασχοληθεί κάποιος με το rompatccher κ.α. για hackαρισμένα τηλέφωνα.

 

Ευχαριστώ

 

Συγνώμη σε άλλο θέμα έγραψα την απορία μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...