Jump to content

Linux: the power of a penguin


VaradeRo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελληνικότατο, στην εγκατασταση σου χει επιλογή να το βάλεις πάνω απ το xandros και να μην πειράξει τα windows, αρκεί να κοιταξεις προσεκτικα τις οδηγιες, που ναι απλες και στα ελληνικα, κι η εγκατάσταση εφαρμογών ειναι γελοία απλή, ανοιγεις τον διαχειριστή εφαρμογών, κανεις μια αναζήτηση της εφαρμοφής και πατας εγκατάσταση

 

Στο link έχει οδηγίες για να φτιάξω cd εγώ δεν έχω cd. και δεν βρήκα το LTS.

Δηλ. ανοίγω τον διαχειριστή βρίσκω firefox 16.0.2 και πατάω εγκατάσταση? εννοείται μετά το lubuntu 12.04 LTS.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο link έχει οδηγίες για να φτιάξω cd εγώ δεν έχω cd. και δεν βρήκα το LTS.

Δηλ. ανοίγω τον διαχειριστή βρίσκω firefox 16.0.2 και πατάω εγκατάσταση? εννοείται μετά το lubuntu 12.04 LTS.

Tι LTS? Αυτό κατέβασε, κι αν δεν εχεις ενα εξωτερικο cd drive, πέρνα το σε usb φλασάκι με το unetbootin (http://www.webupd8.org/2009/04/4-ways-to-create-bootable-live-usb.html). ρύθμισε το netbook να εκκινήσει απ το φλασάκι απ το bios setup ή πατώντας όποιο πλήκτρο λέει για το boot select, και μετά όλα είναι απλά. Η εγκατασταση εφαρμογών στο linux γίνεται όπως είπες, ανοιγεις μια εφαρμογή που λεγεται διαχειρηση εφαρμογών ή πακέτων, βρίσκεις απο κει μεσα την εφαρμογή που θες και πατας εγκατάσταση κι έτοιμη
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σας κουράζω.

Άνοιξα και βρήκα το unetbootin πατάω download και πάει στο UNetbootin, Universal Netboot Installer αυτό επιλέγω? το κατεβάζω στο νετμπουκ και μετά το μεταφέρω στο φλασάκι? και με το βίος τι ακριβώς γίνεται?

Μπέττυ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που σας κουράζω.

Άνοιξα και βρήκα το unetbootin πατάω download και πάει στο UNetbootin, Universal Netboot Installer αυτό επιλέγω? το κατεβάζω στο νετμπουκ και μετά το μεταφέρω στο φλασάκι? και με το βίος τι ακριβώς γίνεται?

Μπέττυ

πας εδώ και το κατεβάζεις http://sourceforge.net/projects/unetbootin/files/UNetbootin/581/unetbootin-linux-581/download?use_mirror=garr

και μετά http://s14.postimage.org/7fphij2r3/image.jpg επιλέγεις το lubuntu-12.10-desktop-i386.iso που κατεβασεις, στο drive επιλέγεις το φλασάκι σου

Link to comment
Share on other sites

Έχω το unetbootin-linux-581 και στο φλασάκι και στο νετμπουκ. Το 2 link δείχνει μια εικόνα και δεν κάνει τίποτε. υποθέτω πως αυτό θα δώ στο φλασάκι. έτσι? επίσης στο ΒΙΟΣ στο ΒΟΟΤ δεν έχει επιλογή για το φλασάκι, τι πρέπει να ρυθμίισω και πώς?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το unetbootin-linux-581 και στο φλασάκι και στο νετμπουκ. Το 2 link δείχνει μια εικόνα και δεν κάνει τίποτε. υποθέτω πως αυτό θα δώ στο φλασάκι. έτσι? επίσης στο ΒΙΟΣ στο ΒΟΟΤ δεν έχει επιλογή για το φλασάκι, τι πρέπει να ρυθμίισω και πώς?
λοιπον πάμε βήμα βήμα. Αποθήκευσες το unetbootin sto netbook? Τρέξτο κάνοντας διπλό κλικ (αν δεν τρέξει, πάτα δεξί κλικ, ιδιότητες, δικαιώματα, και κάντο εκτελέσιμο/executable). Αφού το τρέξεις θα δεις την εικόνα που σου δειξα πριν. εκεί, θα τικάρεις το ΔίσκοςΕικόνα, θα πατήσεις το τετραγωνάκι δεξια, θα βρεις το φάκελο όπου αποθήκευσες το lubuntu απ το link που σου στειλα πριν, θα επιλέξεις το lubuntu-12.10-desktop-i386.iso που αποθήκευσες, θα επιλέξεις τη θύρα όπου έχεις συνδέσει το φλασακι, στην επιλογή Drive, και θα πατήσεις το Εντάξει
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω αποθηκευμένο unetbootin-linux-581 πήγα να το ανοίξω και μου έβγαλε την λίστα με ποιό αρχείο να το ανοίξω έτσι το έκανα εκτελέσιμο και ενώ την πρώτη φορά έβγαλε μήνυμα οτι δεν μπορώ να το κάνω την δεύτερη φορά άνοιξε η κονσόλα με τα εξής:

press to enter continue........

sudoHack=1

sudo:/home/...: command not found

πατάω enter και κλείνει η κονσόλα. το το lubuntu-12.10-desktop-i386.iso δεν το είδα πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω αποθηκευμένο unetbootin-linux-581 πήγα να το ανοίξω και μου έβγαλε την λίστα με ποιό αρχείο να το ανοίξω έτσι το έκανα εκτελέσιμο και ενώ την πρώτη φορά έβγαλε μήνυμα οτι δεν μπορώ να το κάνω την δεύτερη φορά άνοιξε η κονσόλα με τα εξής:

press to enter continue........

sudoHack=1

sudo:/home/...: command not found

πατάω enter και κλείνει η κονσόλα. το το lubuntu-12.10-desktop-i386.iso δεν το είδα πουθενά

Το Xandros δεν έχει δυνατότητα να ζητήσει η εφαρμογή δικαιώματα root (έλεος). Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με το Xandros γιατί δεν έχω ιδέα πώς θα τρέξεις την εφαρμογή ως root (Το Xandros κατα τη γνώμη μου είναι η ντροπή του linux, η χειρότερη διανομή ίσως)
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει σε υπερ ευχαριστώ για την όλη βοήθεια το είπα απο τήν αρχή δεν είναι εύκολη δουλεία αυτή.

Το Xandros ήρθε για να μείνει! με τα υπόλοιπα τι κάνω?

και πάλι ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για την βοήθεια

Μπέττυ

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει σε υπερ ευχαριστώ για την όλη βοήθεια το είπα απο τήν αρχή δεν είναι εύκολη δουλεία αυτή.

Το Xandros ήρθε για να μείνει! με τα υπόλοιπα τι κάνω?

και πάλι ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για την βοήθεια

Μπέττυ

αν έβρισκες ένα εξωτερικο cd drive θα ξεμπέρδευες σε λίγα λεπτάκια κι όλα θα ταν απλά μετά

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει κάποιος player που να κατεβάζει υπότιτλους αυτόματα;

 

edit:

Πριν λίγο δοκίμασα την επιλογή που υπάρχει στον Totem.. Σε μια ταινία βρήκε τους υπότιτλους και σε μία άλλη όχι!Κάποιος δεύτερος player για να συγκρίνω :)

 

edit2:

Εγκατέστησα και τον SMplayer, σαν αποτελέσματα βγάζει τα ίδια με τον Totem. To δεύτερο έργο είναι αρκετά καινούριο ίσως για αυτό δεν μου βγάζει τους υπότιτλους αν και με μια αναζήτηση στο net είδα ότι υπάρχουν στα Ελληνικά.

 

Okay είμαι καλυμμένος :O :O

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.. Μπορείτε να μου προτείνεται μια διανομή για αρχαίο hardware :p

 

Ο υπολογιστής δεν είναι δικός μου και ο κάτοχος του θέλει να μπαίνει μόνο στο facebook. Επίσης δεν υπάρχει αρκετός χρόνος για να λυθούν τυχών προβλήματα που μπορεί να προκύψουν..

 

Σκέφτομαι να περάσω την διανομή : Antix

http://distrowatch.com/table.php?distribution=antix

 

Την οποία είχα κάνει εγκατάσταση στο virtualbox και δεν με δυσκόλεψε ιδιαιτέρα! Για το Puppy Linux αν και έχω διαβάσει καλά λόγια δεν θα το ήθελα λόγο της εγκατάστασης και το χρόνο που διαθέτω. Με το Bodhi Linux δεν έχω καμία εμπειρία..

 

Με λίγα λόγια υπάρχει κάτι ελαφρύ για αρχαία pc και εύκολο στην εγκατάσταση; Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Μπορείτε να μου προτείνεται μια διανομή για αρχαίο hardware :p

 

Ο υπολογιστής δεν είναι δικός μου και ο κάτοχος του θέλει να μπαίνει μόνο στο facebook. Επίσης δεν υπάρχει αρκετός χρόνος για να λυθούν τυχών προβλήματα που μπορεί να προκύψουν..

 

Σκέφτομαι να περάσω την διανομή : Antix

http://distrowatch.com/table.php?distribution=antix

 

Την οποία είχα κάνει εγκατάσταση στο virtualbox και δεν με δυσκόλεψε ιδιαιτέρα! Για το Puppy Linux αν και έχω διαβάσει καλά λόγια δεν θα το ήθελα λόγο της εγκατάστασης και το χρόνο που διαθέτω. Με το Bodhi Linux δεν έχω καμία εμπειρία..

 

Με λίγα λόγια υπάρχει κάτι ελαφρύ για αρχαία pc και εύκολο στην εγκατάσταση; Ευχαριστώ :)

 

Εξαρτάται πόσο αρχαίο είναι το PC . Εγώ στην δική μου παλιατζούρα (CPU 1,4 GHZ, RAM 256MB) και με μηδενική εμπειρία σε linux έβαλα τα xubuntu 10.04. Έδωσαν ξανά ζωή στο μηχανάκι, να φανταστείς ότι μπουτάρουν πιο γρήγορα από τα win7 στο καλό μου PC. Eίναι ένα πλήρες και εύχρηστο λειτουργικό, αφού βασικά είναι μια ελαφριά εκδοχή των Ubuntu, και έχεις μια τεράστια κοινότητα για υποστήριξη. Τα θεωρώ πιο εύκολα στην χρήση και από τα windows, αφού είναι γεμάτο με εφαρμογές out of the box και έχει και το ubuntu software center για εύκολη εύρεση και εγκατάσταση νέων προγραμμάτων . Αν το Pc για το οποίο λες είναι ακόμη παλιότερο δοκίμασε κάποια παλιότερη έκδοση.

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Μπορείτε να μου προτείνεται μια διανομή για αρχαίο hardware :p

 

Ο υπολογιστής δεν είναι δικός μου και ο κάτοχος του θέλει να μπαίνει μόνο στο facebook. Επίσης δεν υπάρχει αρκετός χρόνος για να λυθούν τυχών προβλήματα που μπορεί να προκύψουν..

 

Σκέφτομαι να περάσω την διανομή : Antix

http://distrowatch.com/table.php?distribution=antix

 

Την οποία είχα κάνει εγκατάσταση στο virtualbox και δεν με δυσκόλεψε ιδιαιτέρα! Για το Puppy Linux αν και έχω διαβάσει καλά λόγια δεν θα το ήθελα λόγο της εγκατάστασης και το χρόνο που διαθέτω. Με το Bodhi Linux δεν έχω καμία εμπειρία..

 

Με λίγα λόγια υπάρχει κάτι ελαφρύ για αρχαία pc και εύκολο στην εγκατάσταση; Ευχαριστώ :)

καταρχας η εγκατασταση του puppy είναι γελοία απλή.

Επίσης, πες μας τι ακριβώς ειναι το pc, κ κυρίως πόση ram έχει. δες και vector linux

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. :)

 

Ο υπολογιστής είναι ένας αρχαίος δικός μου που είχα δώσει σε ένα φίλο, είχα ξεχάσει την ύπαρξη του και βρέθηκε τυχαία σε τρίτο άτομο πριν από μερικές ημέρες (κάπου εδώ έμπλεξα εγώ :O). Θυμάμαι το 1998 που ήμουν φαντάρος υπήρχε και ότι τα xp του ήταν βαριά!! Αν είχα τον υπολογιστή στο σπίτι και ήταν για προσωπική χρήση θα έβρισκα τι να περάσω αλλά τώρα θέλω να ξεμπερδέψω όσο το δυνατών γρηγορότερα.

 

Για κακή μου τύχη χτύπησε ο σκληρός και δεν έχω το προσωπικό μου υπολογιστή για να κάνω δοκιμές στο virtualbox. Θυμάμαι παλιότερα αφιέρωσα λίγο χρόνο για να κάνω εγκατάσταση το puppy αλλά κάπου σκάλωσα και το παράτησα γιατί δεν μου χρειαζόταν, επίσης δεν έχω προσωπική εμπειρία με την διανομή και δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να λύσω το ταχύτερο τυχών προβλήματα που μπορεί να προκύψουν.

 

Από την εμπειρία σου αν πάω με το puppy θα χρειαστεί μόνο εγκατάσταση η θα προκύψουν και άλλα προβλήματα; Μήπως να περάσω το antiX που έχω δοκιμάσει έστω και στο virtualbox βασίζεται στο debian που χρησιμοποιώ και γνωρίζω για να τελειώνω;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα ο κόπος.. τελικά πέρασα το CrunchBang Linux αλλά σερνόταν!

 

Από τα λίγα που είδα.. Δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση η οποία είναι ίδια με αυτή του Debian. Υπάρχει από την αρχή η επιλογή ελληνικών στο πληκτρολόγιο αλλά και διάφορα καλούδια είναι ελάχιστα κλικ μακριά μας π.χ. chrome, vlc. Θα την δοκιμάσω σίγουρα στο παλιό μου λαπτοπάκι όταν το πάρω γιατί του το άφησα για μερικές ημέρες μέχρι να αγοράσει ένα pc της προκοπής :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Lubuntu 10.04, που είναι πολύ ελαφρύ, πολύ εύχρηστο και ας μην έχει πλέον υποστήριξη. Το 12άρι είναι αρκετά πιο βαρύ.

Αν δεν τρέξει ούτε αυτό, άστο καλύτερα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Lubuntu 10.04, που είναι πολύ ελαφρύ, πολύ εύχρηστο και ας μην έχει πλέον υποστήριξη. Το 12άρι είναι αρκετά πιο βαρύ.

Αν δεν τρέξει ούτε αυτό, άστο καλύτερα.

Εγκατέστησα την stable έκδοση του CrunchBang Linux που βασίζεται στο Debian. Το Debian έχει διαφορετικό κύκλο αναβαθμίσεων και για να περάσουν τα πακέτα στην stable πρέπει να δοκιμαστούν πάρα πάρα πολύ! Για να καταλάβεις (θα το πω λίγο χοντρικά) όταν λέμε stable στο Debian είναι *σαν* να λέμε την 10.04 του ubuntu και όταν λέμε testing είναι *σαν* να λέμε την 12.04. Επίσης το CrunchBang Linux έρχεται με ένα ελαφρύτερο γραφικό περιβάλλον από αυτό του LXDE που φοράει το Lubuntu το Openbox. Άφησα ένα παλιό δικό μου laptop που έτυχε τρέχει Lubuntu και του είπα πώς θα του το αφήσω μέχρι το τέλος του μήνα. Μέχρι τότε θα αγοράσει υπολογιστή :)

 

χτύπησε ο σκληρός

Από σήμερα το απόγευμα τον έχω στα χέρια μου :yahoo: Μια ερωτησούλα γιατί αύριο θα αρχίσω να παίζω!

Πριν είχα εγκατεστημένα τα windows (λόγο κάποιου προγράμματος δεν μπορούν να φύγουν) και άλλες δυο διανομές που έχουν τον grub2. Κατά την εγκατάσταση του Debian υπάρχει η επιλογή που ρωτάει αν θέλουμε να εγκαταστήσουμε τον grub. Εκεί είχα επιλέξει όχι γιατί όπως είπα αμέσως μετά θα περνούσα και μια δεύτερη διανομή που έχει και αυτή τον grub2. Όταν τελείωσα με την εγκατάσταση της δεύτερης διανομής ο grub δεν εμφάνιζε το Debian και για να μη το ψάχνω κατέληξα στο να κάνω ακόμη μια εγκατάσταση. Αυτή την φορά απάντησα θετικά στην ερώτηση για την εγκατάσταση του grub. Όταν έκανε αναβάθμιση ο πυρήνας έτρεχα την upgrade-grub και έτσι τα δύο λειτουργικά ξεκινούσαν με τον καινούριο πυρήνα.

 

Τώρα αποφάσισα να περάσω ακόμη μια διανομή. Δηλαδή θα έχω windows και άλλες 3 διανομές. Πώς μπορώ να έχω τον ίδιο grub για όλες τις διανομές χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσω σε όλες τον grub και να τρέχω την upgrade-grub κάθε φορά που αναβαθμίζεται ο πυρήνας;

 

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ποια λινουξ μπορω να κατεβασω που να ειναι πιο καινουργια και πιο κοντα στα winsows 8 ; . εχω χρησιμοποιηουσα τα mint αλλα δεν ξερω εαν εχει βγει κατι αλλο... Πειτε μου την γνωμη σασ; Γενικα αξιζει η εκδοση λινουξ οσ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για τα 8άρια δεν ξέρω, αλλά για vista η 7 κάνε κλίκ εδώ !

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ξαναπεράσω linux στο PC αλλά όταν πάω να κάνω partition στον σκληρό για να γίνει dual boot εμφανίζει μήνυμα και λέει ότι υπάρχει μια παλαιότερη έκδοση ubuntu στον υπολογιστή σας. Πατάω απεγκατάσταση αλλά και πάλι όταν πάω να το εγκαταστήσω εμφανίζει το ίδιο. Προφανώς έχουν μείνει κατάλοιπα απ την προηγούμενη φορά που είχε ubuntu. Τι μπορώ να κάνω για να τα ξεφορτωθώ;
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να έχω τον ίδιο grub για όλες τις διανομές χωρίς να χρειαστεί να εγκαταστήσω σε όλες τον grub και να τρέχω την upgrade-grub κάθε φορά που αναβαθμίζεται ο πυρήνας;

 

Ευχαριστώ :)

Δεν ασχολήθηκα σήμερα αλλά βρήκα λύση.. Βάζω εδώ το link για να υπάρχει:

Προσθήκη χειροκίνητα ενός συστήματος βασισμένο στο GRUB2

 

Αν συναντήσω κάποιο πρόβλημα θα ενημερώσω..

 

ποια λινουξ μπορω να κατεβασω που να ειναι πιο καινουργια και πιο κοντα στα winsows 8 ; . εχω χρησιμοποιηουσα τα mint αλλα δεν ξερω εαν εχει βγει κατι αλλο... Πειτε μου την γνωμη σασ; Γενικα αξιζει η εκδοση λινουξ οσ; .

Πιστεύω ότι αν έχεις την υπομονή και διάθεση να ασχοληθείς λίγο και καταλάβεις το λειτουργικό δεν θα επιστρέψεις στα winsows.

Υπάρχουν αρκετές διανομές. Δεν είναι ποια μοιάζει περισσότερο με τα winsows 8 αλλά να βρεις αυτή που σου ταιριάζει - βολεύει περισσότερο και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις. Από εκεί και πέρα σιγά σιγά θα βρεις αυτό που σου ταιριάζει γάντι :)

Θέλω να ξαναπεράσω linux στο PC αλλά όταν πάω να κάνω partition στον σκληρό για να γίνει dual boot εμφανίζει μήνυμα και λέει ότι υπάρχει μια παλαιότερη έκδοση ubuntu στον υπολογιστή σας. Πατάω απεγκατάσταση αλλά και πάλι όταν πάω να το εγκαταστήσω εμφανίζει το ίδιο. Προφανώς έχουν μείνει κατάλοιπα απ την προηγούμενη φορά που είχε ubuntu. Τι μπορώ να κάνω για να τα ξεφορτωθώ;

Τρέξε ένα live cd π.χ. με ubuntu και άνοιξε το gparted για να δεις τι συμβαίνει.. Αν δεν βγάλεις άκρη ανέβασε μας ένα screenshot για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε :)

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι αν έχεις την υπομονή και διάθεση να ασχοληθείς λίγο και καταλάβεις το λειτουργικό δεν θα επιστρέψεις στα windows.

Υπάρχουν αρκετές διανομές. Δεν είναι ποια μοιάζει περισσότερο με τα winsows 8 αλλά να βρεις αυτή που σου ταιριάζει - βολεύει περισσότερο και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις. Από εκεί και πέρα σιγά σιγά θα βρεις αυτό που σου ταιριάζει γάντι :)

 

τι θελεισ να πεις με αυτο ; '' Πιστεύω ότι αν έχεις την υπομονή και διάθεση να ασχοληθείς λίγο και καταλάβεις το λειτουργικό δεν θα επιστρέψεις στα winsows. '' ; τι παραπανω προσφερουνε τα linux απο τα windows ; . ξερω οτι ειναι δυσκολο να κολησουνε ιους αλλα γενικα ειναι δυσκολο να βρεις πολλες εφαρμογες για λινουξ. Τελος υπαρχει καποιος τροπος στα λινουξ να κανουμε την αναλυση χρωματων να ειναι σαν τα windows ; διοτι αυτο ειναι κατι μου με ενοχλει περισσοτερο στο ματι και στο google chrome που χρησιμοποιω .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...