Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα έναν SSD M2 με αντάπτορα PCIE και ενώ παίζει ο δίσκος κανονικά και τον βλέπω και βάζω αρχεία κλπ κλπ όταν πάω για format ή μέσα στο bios δε τον βλέπω... Ξέρετε τι παίζει; η μητρική μου είναι Gigabyte G1 Sniper
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα έναν SSD M2 με αντάπτορα PCIE και ενώ παίζει ο δίσκος κανονικά και τον βλέπω και βάζω αρχεία κλπ κλπ όταν πάω για format ή μέσα στο bios δε τον βλέπω... Ξέρετε τι παίζει; η μητρική μου είναι Gigabyte G1 Sniper

 

οταν λες στην pci όχι σε κάποια θήρα που ειναι ειδικά για δίσκο σωστά αν ναι ολα ειναι όπως πρέπει να ειναι

 

μόνο σε μητρικές που έχουν απο μαμά τετοια λειτουργία γινεται

 

τωρα είδα ότι εβαλες σε μιτρικη 2011,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, τζάμπα κόπο έκανες (οτι αφορά της επιδώσεις ακομη και να παιζει θα κερδίζεις ένα ωραίο 0 σε σχέση με sata drive )

 

 

αν τοσοοοοοο πολύ θέλεις πάντως ο τρόπος ειναι ο εξής ένα κομμάτι του λειτουργικού (boot section) θα πρέπει να το στήσεις σε έναν sata δίσκο και το υπόλοιπο κομμάτι πάνω σε pcie δίσκο.........

ασταθές μεν αλλά ειναι ο μόνος τρόπος (και δύσκολος έχει μερικά tutorials online)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Βιντεο απο διαμαρτυρια γονεων για τις μασκες στα σχολεια,

στην κεντρικη πλατεια Καβαλας στις 06/09/2020.

Εικονες και αποσπασματα απο ομιλιες γονεων.

(μετα το 2:30 οι ομιλιες)

https://www.youtube.com/watch?v=TDSr8_0ZYYE

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν οι μάσκες είναι αποτελεσματικό μέσο για τον κορωνοιο από μόνες τους χωρίς τήρηση αποστάσεων. Η κυβέρνηση θεοποίησε τις μασκες υποτιμώντας τα ζητήματα των αποστάσεων και του συνολικού αριθμού των μαθητων στην τάξη. Είναι σαφές ότι μικρότερος αριθμός μαθητών ανά τάξη (άρα μεγαλύτερες αποστάσεις μεταξύ τους) είναι πιο αποτελεσμαστικό μέσο προστασίας από μεγαλύτερο αριθμό(που θα κάθονται δίπλα διπλα) και ας φορούν μάσκα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνουν με της μάσκες δεν μπορείς να πίνεις καφέ και με της μάσκες σου προωθούν το τσιπακι απευθείας στον εγγεφαλο
Link to comment
Share on other sites

Όλα για να πάρουν λεφτά από τον κόσμο είναι. Σε γράφουν αν είσαι έξω μόνος χωρίς μάσκα αλλά δεν σε γράφουν αν κάθεσαι σε καφετέρια και είσαι με άλλα 100 άτομα χωρίς μάσκα δίπλα δίπλα. Υποκρισία όσο δεν πάει.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνουν με της μάσκες δεν μπορείς να πίνεις καφέ και με της μάσκες σου προωθούν το τσιπακι απευθείας στον εγγεφαλο

 

Πολυ σωστα μετα το τεστ που και καλα ηταν αρνητικο μολις σκεφτω κατι...πχ την ομαδα μου, ερχεται ειδοποιηση στο κινητο να παρω διαρκειας. Αρα το τσιπακι ειναι εκει και λειτουργει με τη θερμοκρασια του σωματος. Μερικες φορες μου μιλαει....ακουω φωνες, και αλλες φορες με συμβουλευει τι να κανω...οπως τωρα πχ ειμαι υπο την επηρεια

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα μετα το τεστ που και καλα ηταν αρνητικο μολις σκεφτω κατι...πχ την ομαδα μου, ερχεται ειδοποιηση στο κινητο να παρω διαρκειας. Αρα το τσιπακι ειναι εκει και λειτουργει με τη θερμοκρασια του σωματος. Μερικες φορες μου μιλαει....ακουω φωνες, και αλλες φορες με συμβουλευει τι να κανω...οπως τωρα πχ ειμαι υπο την επηρεια
Εμ τα έλεγα εγώ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα μετα το τεστ που και καλα ηταν αρνητικο μολις σκεφτω κατι...πχ την ομαδα μου, ερχεται ειδοποιηση στο κινητο να παρω διαρκειας. Αρα το τσιπακι ειναι εκει και λειτουργει με τη θερμοκρασια του σωματος. Μερικες φορες μου μιλαει....ακουω φωνες, και αλλες φορες με συμβουλευει τι να κανω...οπως τωρα πχ ειμαι υπο την επηρεια
Ποτέ δεν είσαι υπό την επήρεια να μας πεις.

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω μία απορία.Προσπάθησα να αγοράσω κάτι από το Banggood,και στο checkout μου έβγαζε ότι έχω μηδέν πόντους,ενώ στο order details,βλέπω ότι έχω 1218 πόντους.

Τι μπορώ να κάνω για να το τακτοποιήσω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο προϊόντα δε μπορείς να χρησιμοποιήσεις πόντους (κυρίως όταν είναι σε flash sale).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας,

 

Εργάζομαι σε μεγάλη Ναυτιλιακή εταιρία από το 1/4/2017.Αρχικά από τις 1/4/2017 έως και 1/4/2019 είχα συνεχόμενες συμβάσεις ορισμένου χρόνου .Από 1/4/2019 έως και σήμερα είμαι με αορίστου χρόνου.Το ερώτημα μου είναι αν απολυθώ τι αποζημίωση δικαιούμαι?Για τα 3 χρόνια εφόσον ήταν συνεχόμενα?Ή για τον 1 χρόνο που ήμουν ορισμένου?

 

 

Παράλληλα αν υποστηρίξουν ότι εγώ "προκάλεσα" την απόλυσή μου έχω διαβάσει ότι δεν δικαιούμαι αποζημίωση.Δικαιούμαι όμως να μπω στο ταμείο ανεργίας και να λαμβάνω το μηνιαίο επίδομα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Εργάζομαι σε μεγάλη Ναυτιλιακή εταιρία από το 1/4/2017.Αρχικά από τις 1/4/2017 έως και 1/4/2019 είχα συνεχόμενες συμβάσεις ορισμένου χρόνου .Από 1/4/2019 έως και σήμερα είμαι με αορίστου χρόνου.Το ερώτημα μου είναι αν απολυθώ τι αποζημίωση δικαιούμαι?Για τα 3 χρόνια εφόσον ήταν συνεχόμενα?Ή για τον 1 χρόνο που ήμουν ορισμένου?

 

 

Παράλληλα αν υποστηρίξουν ότι εγώ "προκάλεσα" την απόλυσή μου έχω διαβάσει ότι δεν δικαιούμαι αποζημίωση.Δικαιούμαι όμως να μπω στο ταμείο ανεργίας και να λαμβάνω το μηνιαίο επίδομα?

 

Ευχαριστώ

 

Προκαλείς την απόλυσή σου ;

Link to comment
Share on other sites

Ε αν βρισεις συναδελφο ανευ λογου..πχ πας γυρευοντας για απολυση....η αν δεν φορας μασκα λογω ιου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα*παιδιά,

 

Θέλω να ξεκινήσω να κάνω διάφορες εκδηλώσεις και*σεμινάρια live stream! Είμαι τελείως αρχάριος!*Μου έγινε μια*πρόταση από την οποία θα βγάζω ένα χαρτζιλίκι σαν φοιτητής, απλά μου ανέθεσαν να βρω τον*εξοπλισμό φυσικά με έξοδα του μαγαζιού! Έχω ψάξει αρκετά (πιστεύω) απλά φοβάμαι λίγο τυχών παγίδες που δεν έχω προβλέψει!*

 

Αρχικά να αναφέρω ότι δεν υπάρχει*τίποτα από εξοπλισμό*αλλά θα χρειαστούμε σίγουρα*μια κάμερα, ένα μικρόφωνο και λάπτοπ για ευκολία! Το budget που μου είπαν περίπου στα 1500!

 

Η κάμερα θα πρέπει να κινείτε γιατί θα υπάρχουν*2-3 ομιλητές (οπότε θα χρειαστούμε και ένα τρίποδο το οποίο να έχει την δυνατότητα να περιστρέφεται)

 

Από ότι έψαξα*θα χρειαστώ μια capture card στην οποία συνδέεται*η εικόνα της κάμερας μέσω HDMI! Υπάρχουν διάφορες capture card άλλες*με μια είσοδο HDMI σε usb, άλλες με είσοδο HDMI και έξοδο HDMI, θύρα ακουστικών, μικροφώνου και*θύρα type C για τροφοδοσία φαντάζομαι (η είναι για σύνδεση με υπολογιστή και απλά ή*έξοδος HDMI είναι για σύνδεση σε οθόνη για να βλέπεις το περιεχόμενο)! Φαντάζομαι πως το δεύτερο είναι και όχι για απλά τροφοδοσία!*

 

Από λάπτοπ τώρα σίγουρα φαντάζομαι θα χρειαστούμε κάτι δυνατό για να κάνει και την αποκωδικοποίηση του βίντεο και το stream! Τι θα χρειαστώ και τι πρέπει να προσέξω;

 

Από μικρόφωνο δεν έχω ιδέα σίγουρα θα χρειαστούμε ένα αξιοπρεπές! Το οποίο συνδέεται πάνω στην capture card ή στο λάπτοπ; Και εδώ*πάλι τι να προσέξω;

 

Πολλοί θα μου πείτε σε τι ποιότητα θες να stream-αρεις,*ότι θα χρειαστείς*πολύ καλό ίντερνετ! Ίντερνετ υπάρχει στις αίθουσες το οποίο θα είναι μόνο για το stream αλλά θα προτείνω και κάποιο usb stick από κάποιο πάροχο με αρκετά GB! Οι αίθουσες δεν ξέρω τι ίντερνετ έχουν, αν έχουν τουλάχιστον 5 up! Γι'αυτό θα προτείνω και το usb stick!*Η ποιότητα που θα παίξουμε στην καλύτερη περίπτωση να είναι 720p και το stream θα*γίνεται στο YouTube!

 

Οι περισσότεροι είδα παίζουν με OBS στο stream! Εδώ τι θα πρέπει να προσέξω στις ρυθμίσεις;*

 

Έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένα μοντέλα αξιόπιστα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να διαγράψω τον λογαριασμό μου, αλλά δεν βρίσκω κάποια επιλογή πουθενά στο προφίλ μου.

 

Μπορεί κάποιος Mod να με βοηθήσει πάνω σε αυτό το θέμα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα να διαγράψω τον λογαριασμό μου, αλλά δεν βρίσκω κάποια επιλογή πουθενά στο προφίλ μου.

 

Μπορεί κάποιος Mod να με βοηθήσει πάνω σε αυτό το θέμα;

 

Ευχαριστώ.

 

Μην ξαναμπαινεις.Τι πιο απλό;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να υπάρχει τέτοια επιλογή.

 

Υποχρεωτικό δεν είναι πλέον να υπάρχει αυτή η επιλογή;

Είναι δυνατόν να φτιάχνεις έναν λογαριασμό κάπου και να μην μπορείς να τον διαγράψεις;

 

Όχι απλά να διαγράψεις τον λογαριασμό, αλλά να σβηστούν αυτομάτως και όλες σου οι κινήσεις είναι

αναγκαστικό εφόσον το επιθυμείς πλέον.

 

Για ποιον λόγο αυτό είναι αδύνατο στο Myphone;

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν ισχύει μόνο εδώ αλλά οκ έχεις δίκιο στο ότι θα έπρεπε να υπάρχει η επιλογή για διαγραφή ενός λογαριασμού.

Αλλά το να σβήνονται τα μηνύματα δε νομίζω να είναι λογικό.

Σκέψου να διαβάζεις ένα θέμα που σε ενδιαφέρει και να έχουν σβηστεί απαντήσεις η ερωτήσεις μελών που έχουν αποχωρήσει.

Απάντησε μου σε κάτι

Θα έβγαζες κάποιο νόημα;

Θα είχε λόγο ύπαρξης το φόρουμ;

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωτικό δεν είναι πλέον να υπάρχει αυτή η επιλογή;

Είναι δυνατόν να φτιάχνεις έναν λογαριασμό κάπου και να μην μπορείς να τον διαγράψεις;

 

Όχι απλά να διαγράψεις τον λογαριασμό, αλλά να σβηστούν αυτομάτως και όλες σου οι κινήσεις είναι

αναγκαστικό εφόσον το επιθυμείς πλέον.

 

Για ποιον λόγο αυτό είναι αδύνατο στο Myphone;

 

Ναι είναι δυνατό.Γιατί είναι φόρουμ και υπάρχουν απαντήσεις σε αυτά που γράφει κάποιος και αν τις εξαφανίσεις τότε χάνεται η συνοχή και συνέχεια της συζήτησης.

Μην γινόμαστε drama queens.Δεν θες άλλο να συμμετέχεις;Αποχωρείς.Τι πρόβλημα έχεις να μείνουν τα γραπτά σου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...