Jump to content

[Smartphones] Motorola MPx200: Προγράμματα, παιχνίδια κ.α.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou ( 8 Νοέ. 2004 , 22:22)

 

Υπάρχει κανένα room στο mirc που να έχει προγράμματα και παιχνίδια για το mpx200?

 

 

Βασικά μην κάνεις τον κόπο να ψάξεις για παιχνίδια , δύσκολα θα βρείς ελεύθερα και καλά.. αυτό που έκανα εγω. Κατέβασα Java emulator και μετά κατέβασα παιχνίδια σε κατάληξη .jar και τα τρέχω στο κινητό κανονικά είμαι σίγουρος οτι θα βρείς πολλά τέτοια παιχνιδάκια . Κυρίως στο IRC.. καλή τύχη.. εαν δε μπορέσεις να βρείς java emulator πες μου..Το προγραμμα λέγεται MIDPS η σκέτο MIDP

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά ψάχνω μήπως βρώ το interkey c***k και το bejewled

Αν κάποιoς τα έχει ας μου τα στείλει σε ένα mail

jim_bou@ebox.gr

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou ( 9 Νοέ. 2004 , 04:32)

 

Βασικά ψάχνω μήπως βρώ το interkey c***k και το bejewled

Αν κάποιoς τα έχει ας μου τα στείλει σε ένα mail

jim_bou@ebox.gr

 

 

Τα θέλω και εγω! :p αμα τα βρει κανεις ας μου στειλει..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimbou ( 9 Νοέ. 2004 , 02:32)

 

Βασικά ψάχνω μήπως βρώ το interkey c***k και το bejewled

Αν κάποιoς τα έχει ας μου τα στείλει σε ένα mail

jim_bou@ebox.gr

 

το ιinterkey δε νομιζω να το βρεις c**k.

στο καναλι pocketw@rez στο irc (καναλι γνωστο για εφαρμογες pocket pc) εχει εμφανιστει ενας server με apps και games για smartphones. κανε ενα !list και θα τον βρεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος karoto ( 9 Νοέ. 2004 , 00:00)

 

Βασικά μην κάνεις τον κόπο να ψάξεις για παιχνίδια , δύσκολα θα βρείς ελεύθερα και καλά.. αυτό που έκανα εγω. Κατέβασα Java emulator και μετά κατέβασα παιχνίδια σε κατάληξη .jar και τα τρέχω στο κινητό κανονικά είμαι σίγουρος οτι θα βρείς πολλά τέτοια παιχνιδάκια . Κυρίως στο IRC.. καλή τύχη.. εαν δε μπορέσεις να βρείς java emulator πες μου..Το προγραμμα λέγεται MIDPS η σκέτο MIDP

 

 

Απο που μπορουμε να κατεβασουμε το java emulator?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iggy75 ( 9 Νοέ. 2004 , 09:43)

 

Απο που μπορουμε να κατεβασουμε το java emulator?

Thanks!

 

 

Βασικά επειδή απαγορεύονται τα links μπορεις να ριξεις μια ματια στην modaco και να ψαξεις για midp στα foroum της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

είχα μιλήσει με έναν χρήστη απο το forum του motoMPx200 τηλεφωνικά. Θυμάμαι το όνομα Αλέξανδρος. Αν βλέπει αυτό το μήνυμα ας μου κάνει ένα τηλέφωνο και πάλι, η μια αναπάντητη.. whatever.

 

Για το τηλέφωνο MPx200.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia exo 2 meres to tilefono kai idi exo vrei arketo software apo edo. Auto pou mou kanei entiposi einai pos kanenas den exei grapsei gia ton KALLITERO player gia auto to kinito, ton Betaplayer. Paizei avi/divx/xvid kai ixo (akoma kai ogg), fullscreen fisika kai exei kai rithmistika gia brightness/contrast! Episis exei plugins gia windows media kai mjpeg. Ektos apo to oti einai opensource einai kai o pio grigoros. Video pou me tous allous players exanan polla frames me auton paizoun mia xara (akoma kai me divx bitrate konta sto 200 kai 25 fps se analisi 220x176 ekei pou oi alloi playes ithelan poli ligotera gia smooth video)

 

http://betaplayer.corecodec.org/

 

Apo edo i teleutaia beta ekdosi me ola ta plugins

 

http://picard.exceed.hu/betaplayer/test/0.093g/plugins/

 

 

 

crAss

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crAss (24 Νοέ. 2004 , 12:59)

 

Re paidia exo 2 meres to tilefono kai idi exo vrei arketo software apo edo. Auto pou mou kanei entiposi einai pos kanenas den exei grapsei gia ton KALLITERO player gia auto to kinito, ton Betaplayer. Paizei avi/divx/xvid kai ixo (akoma kai ogg), fullscreen fisika kai exei kai rithmistika gia brightness/contrast! Episis exei plugins gia windows media kai mjpeg. Ektos apo to oti einai opensource einai kai o pio grigoros. Video pou me tous allous players exanan polla frames me auton paizoun mia xara (akoma kai me divx bitrate konta sto 200 kai 25 fps se analisi 220x176 ekei pou oi alloi playes ithelan poli ligotera gia smooth video)

 

http://betaplayer.corecodec.org/

 

Apo edo i teleutaia beta ekdosi me ola ta plugins

 

http://picard.exceed.hu/betaplayer/test/0.093g/plugins/

 

 

 

crAss

 

 

Εχμ..

 

1) Για pocketpc θα μπορούσε να θεωρηθεί από τους καλύτερους .. λόγο ανάλυσης που σηκώνει και αρα απαιτείτε καλύτερη συμπίεση για καλύτερη ποιότητα σε μικρότερο αρχείο

 

2) Δεν υπάρχει ανάγκη για dIvx στο smartphone πολύ απλά γιατί υπάρχει το PocketTV που σίγουρα ο CODER είναι πιο ελαφρής , αλλα και οι αναλύσεις που σηκώνει το smartphone δεν ειναι εξωφρενικές! έτσι σε ένα αρχείο 100mb mpeg μπορεις να γραψεις 2:10:00 λεπτα ταινίας με υπότιτλους σε πάρα πολυ καλή ποιότητα ..και σε τέλειο smooth.

 

3) Ας μην τρελαίνονται όλοι τους ααααα divx .. καλό το divx και το xvid αλλα όταν εχουμε μεγάλες αναλύσεις και θέλουμε μικρά αρχειάκια.

 

Εγώ προσωπικά έχω αρκετές ταινίες σε smartphone τις οποίες τις εχω στην SD μου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η λύση στο πρόβλημα της αποστολής Ελληνικών SMS από το SPStudio ίσως βρίσκετε στο προγραμματάκι ASCII2GSM που υπάρχει στο MyFiles. Ας το δοκιμάσει κάποιος να μας πει αν δουλεύει. Εγώ δεν έχω το κινητό ακόμα στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crAss (25 Νοέ. 2004 , 14:47)

 

Auto akoma kai na doulevei proipothetei oti exeis agorasei to software tis paragon omos...

 

 

Το ASCII2GSM είναι free και το SPStudio κυκλοφορεί στα groups...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JimBs ( 2 Δεκ. 2004 , 10:08)

 

Ναί, προχθές και μόλις πρίν λίγο... :\

 

 

Στείλε μου με PM το mail σου , εαν δε σου το εστειλε κανείς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το μέλος xrele έγραψε στις 30th November 2004 20:45:

 

file mou geia sou

tha ithela na sou kano merikes erotiseis sxetika me to mpx200 giati skeftomai na to paro kai tha ithela merikes diefkriniseis

1)otan xtipaei ti kinito iparxei koumpaki sigasis?(xoris na apotrepeis tin eiserxomeni?)

2)mpories na ixografiseis kati kai na to valeis tin idia stigmi san ringtone kai sms ringtone?

3)mporeis na peraseis programmatakia,ringtones kai paixnidia java?kai an nai, thelei oposdipote to kalodio?

4)oi iperithres ma620 pou exo tha douleupsoyn?

5)mipos ksereis poso krataei peripou i bataria tou?

6)foto-video einai anektis poiothtas?

7)exei kapoio sovaro meionektima genikotera?

8)anoixti akroasi exei?kai exei kali poiotita?

sorry gia tis polles erotiseis alla tha sou eimai eugnomon!

se euxaristo ek ton proteron!

filika christos

 

 

Φίλε χρίστο καλό θα ήταν να παραθέσεις το μήνυμα σου στο φόρουμ έτσι ώστε όλοι να βλέπουνε τις ερωτήσεις των χρηστών , τώρα`

 

1) Ναι , το Volume adjuster δουλεύει και σαν "έκτακτη" σίγαση.

2) Ναι , γίνεται με το πρόγραμμα που διαθέτει τα γράφει σαν wav αρχεία.ΟΧΙ ΟΜΩΣ την ώρα που μιλάς σε μια κλήση.

3) Ναι θέλει το καλώδιο για κάθε επαφή μεταξύ υπολογιστή και κινητού.Παιχνίδια java θα πρέπει να εξοικειωθείς λιγάκι με το κινητό , στην αρχή το πως περνάνε τα προγράμματα μετά πως δουλεύουνε, και ύστερα στο να μάθεις να ψάχνεις για προγράμματα στο Internet.Tα java δεν υποστηρίζονται απο την μαμα εταιρια για αυτό το κινητό.ΟΜΩΣ παίζουνε με ενα πρόγραμμα εξομοιωτή που πάει εκπληκτικά όμορφα όπως παίζει ένα παιχνίδι σε ένα nokia 6600, οπότε δεν έχεις να ανησυχείς για κάτι.Το πρόγραμμα εξομοίωσης ονομάζετε Delta MIDP 2.0

4) Εαν βρίσκουνε καποιο ήδη υπάρχον κινητό της αγοράς δε βλέπω το λόγω γιατι να μην παίξει με το δικό σου.ΑΠΛΑ έχε το νού σου οτι πάει πιο αργά απο το καλώδιο , εγω πχ περασα μια ταινια με το καλωδιο 100mb με υπέρυθρες θα ήθελε μια μέρα να την περάσει !!!

5) Το κινητό πρέπει να δουλέψει πλήρως 5 μήνες μέχρι να δεις πραγματικά ποσό κρατάει η μπαταρία , κρατάει περίπου 4 μέρες , ίσως και παραπάνω.

6) Ναι , και τα video το ίδιο με τον καιρό θα ανακαλύψεις διαφορά προγράμματα όπως το Pocket TV Player που είναι για αναπαραγωγή ταινιών (εκπληκτικό)

7) Δε θυμάμαι βασικά επειδή το έχω πειράξει το δικό μου.και δε το ειχα ψάξει ποτέ. Λογικά θα έχει αυτό ρώτα το όταν το αγοράσεις

Επίσης δες και για το mpx220 ! εχει και bluetooth :)

 

Τίποτα , ότι χρειαστείς εδώ ήμαστε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρα σε ολους

 

Θα μπορουσε κανεις να με βοηθησει και εμενα με το MIDP?

 

Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα τιποτα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

O φίλος karoto για κάποιο λόγο αποφέυγει να μου στείλει τον emulator όποτε αν κάποιος άλλος, καλός φορουμίτης, το έχει ας μου κάνει ένα ΠΜ.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να με συγχωρείτε ρε σεις , δε μπαίνω συχνά στο myphone δουλεύουμε και άλας !

 

Επειδή βλέπω τα PM έχουνε πέσει βροχή και ζητάτε πολλοί το MIDP όσοι ενδιαφερόμενοι αποστείλατε mail να σας το στείλω ομαδικός!..

 

Και πάλι συγνώμη σε όσους άργησα να απαντήσω..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετκά με τον emulator για το Smartphone mpx200

 

Δείτε στο http://www.torrentspy.com και ψάξτε για deltamidp ειναι 850κ

Οποιος ενδιαφέρεται για την εγκατάσαση ας PM me!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και έγω κάποιους πλέον. Τρείς συγκεκριμένα. Θα τους ανεβάσω κάπου όλους μαζί να υπάρχουν. Stay tuned...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...