Jump to content

[Smartphones] Motorola MPx200: Προγράμματα, παιχνίδια κ.α.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο yahoo αναφέρομαι ως nicolas78p. Το βλέπω να γεμίζει επικίνδυνα, όταν χρειαστεί θα ανοίξω κι εγώ ένα, μετά άλλος κ.ο.κ.

 

Συμφέρει καλύτερα από το pathfinder, γιατί εκείνο έχει μόνο 12 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια

νυσταξα

παω για υπνο

τα υπολοιπα αυριο

αντε καλη συνεχεια......

και καληνυχτα

 

θα φτιαξω και αλλο group με τα applications γιατι σε αυτο που καναμε δεν χωραει τιποτα γμτ

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με το Yahoo group. Ενω κατεβάζει κανονικά 3 εφαρμογές, μετά κάτι το πιάνει και μου πετάει συνέχεια error 403 (forbidden) όταν πάω να κατεβάσω ένα άλλο αρχείο!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στο φάκελο PC δυο προγραμματάκια για ringtones τα οποία και χρησιμοποιούμε ως εξής:

1.Βρίσκουμε ένα κομματάκι που μας αρέσει wav ή mp3 και ξεχωρίζουμε ένα απόσπασμα το πολύ 30" (μπορούμε μέχρι 60" αλλά μετά θα είναι μεγάλο το αρχείο)

2. Ανοίγουμε το πρόγραμμα mp3 cutter, κάνουμε browse στο αρχείο, και δίνουμε begin position και end position (με κλικ στις αντίστοιχες λέξεις). Στη συνέχεια cut (σε μορφή wav αν το κομμάτι ήταν mp3) και, αν χρειαστεί, fade (σίγαση) στα τελευταία 5".

3.Ανοίγουμε το πρόγραμμα wav compressor, δίνουμε source (το προηγούμενο), destination και destination format: Όνομα=Χωρίς τίτλο, Μορφή=PCM, Χαρακτηριστικά=22,050Khz,8bit,Μονοφωνικό και πατάμε start.

4.To αρχειάκι θα είναι μάξιμουμ 600KB ανάλογα με τη διάρκεια. Το αντιγράφουμε στο φάκελο Windows του κινητού και πλέον το έχουμε ringtone με πολύ ικανοποιητική απόδοση. Έβαλα το ρεφραίν του Obsession - Aventura και οι γυναίκες ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ. Εννοείται βέβαια ότι για καλύτερη απόδοση χάνετε χωρητικότητα, για μικρότερο μέγεθος χάνετε απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δυστυχως τελειωσε ο χορος στο mpx200greek

εκανα το mpx200greekII

 

Προτείνω να μεταφερουμε ολα τα προγραμματα στο mpx200greek ΙΙ

και να αφησουμε τα παιχνιδια στο mpx200greek.

 

 

 

 

 

http://groups.yahoo.com/group/mpx200greekII

 

 

 

 

ΕΛΑ ΦΟΡΤΩΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε φοβερή δουλειά και μπράβο σας.

Ήδη έχω εγκαταστήσει κάποια προγράμματα που λειτουργούν κανονικά.

 

Αναφορικά έχω δοκιμάσει και λειτουργούν τα παρακάτω:

 

1. ClearVue

2. Screen Changer

3. Smartface

4. SMS2Mail

4. Registry Editor

5. Smart Telnet

6. Smart Explorer

7. SP Studio

8. Thermo

9. Task Manager

 

Ευχαριστώ για όλα.

 

Υ.Γ. Πρόσθεσα αρχείο INI για Ελληνικά στο SP Studio. (Φοβερό προγραμματάκι) Υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε κάποια μενού με τα Ελληνικά. Το ψάχνω για να το διορθώσω.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, καταρχην συγχαρητηρια για την προσπάθεια "http://groups.yahoo.com/group/mpx200greekII " αλλα ρε παιδια εμενα δεν μου κανει download τιποτα συνεχεια 403 forbiden ή στην καλυτερη You are not authorized to view this page :wacko: γιατι???

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Hi again.

 

Χρησιμοποιώ το "Theme Generator Smartphone" της Microsoft για να φτιάξω themes.

Όλα ΟΚ αν και έχει κάποια bugs και δεν αλλάζει καποια χρώματα και τα αλλάζω με το χέρι.

 

Το πρόβλημα που έχω είναι το εξής:

Δεν αλλάζουν κάποια συγκεκριμένα χρώματα όπως π.χ. το νούμερο και το όνομα που σε καλεί.

Επειδή έχω σκούρο φόντο θέλω κάτι σε ανοικτό.

Δεν το βρήκα πουθενά.

Ξέρει κανείς πως μπορεί να αλλάξει ?

Ίσως με επέμβαση στη registry?

Από εκεί έχω αλλάξει το bitmap ώστε να εμφανίζεται το δικό μου.

Το χρώμα όμως ;

 

Ευχαριστώ.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Opoios endieferetai gia to -photo contacts full version- afiste to email sas na sas to steilo. Einai 1.16 MB epomenos de tha exete provlima na to parete kai se dial up connection :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Περνάω ήχους wav στο φάκελο windows για χρήση ringtone και μετά από λίγο χάνονται ως διά μαγείας! Εξαφανίζονται! Ξέρετε κάτι σχετικά? Μου συνέβη τρεις φορές.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να περνάς τίποτα στο φάκελο Windows. Εκεί ούτε μπορείς να σβήσεις αλλά ούτε να γράψεις. (Πρακτικά εννοείτε).

Ότι ήχους θέλεις να περάσεις πρέπει να πηγαίνουν στο φάκελο "\IPSM\Application Data\Sounds".

Εκεί μένουν και μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις κανονικά.

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει φάκελος μπορείς να τον δημιουργήσεις.

 

Και κάτι άλλο που εγώ δεν το ήξερα και το είδα εχθές σε Αγγλική σελίδα.

Το τηλέφωνο έχει ανοικτή συνομιλία. Ενώ είμαστε σε κλήση, πατάμε το πλήκτρο κλήσης για 2 περίπου δευτερόλεπτα και όλα ΟΚ. Δεν είχα διαβάσει το manual (ως συνήθως) Και δεν το ήξερα.

 

Μια ερώτηση ακόμα και εγώ.

Είδα πάλι σε Αγγλική σελίδα ότι κάποια στο πάνω μέρος γράφουν "Radio Off".

Έχει ραδιόφωνο, είναι μήπως σε hands free ? Ποιός ξέρει;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο manual κατέφυγα και το βρήκα. Ευχαριστώ πάντως highlander. Μου κάνει εντύπωση πάντως που τα αρχεία παραμένουν στο φάκελο windows αλλά μετά από κάποιο διάστημα διαγράφονται.

 

Κάτι άλλο. Πώς σας φαίνεται , μετά από κάποια χρήση το πρόγραμμα για ελληνικά sms? Ενώ στην αρχή ενθουσιάστηκα, ειδικά από τη συμβατότητα, το "κουτάκι" της αναφοράς (πολύ καλό) και γενικά την προσεγμένη δουλειά, έχω αρχίσει να βρίσκω... απροσεξίες!

 

1. Η αντιστοίχιση των γραμμάτων είναι απαράδεκτη. Στην αρχή είναι αλφαβητική (ABC=ΑΒΓ), μετά γίνεται "λογική" (το ω στο Ο) και καταλήγει αντιστοίχιση πληκτρολογίου (το Θ στο u).

2.Το πάνω βελάκι δε λειτουργεί για να ανέβεις σειρά. Αν θες να διορθώσεις κάτι στην αρχή του μηνύματος πρέπει να πατήσεις το πίσω 150 φορές αφού με το να το κρατάς πατημένο δεν προχωράει.

3.Απάντηση γίνεται? Μάλλον όχι. Το reply γίνεται μέσω της ξένης έκδοσης αφού αυτή δεν αντικαθίσταται.

4.Το κυριότερο: Δε γίνεται εύρεση από τον κατάλογο με παραπάνω από 1 γράμμα. Στο Τ έχω 43 καταχωρήσεις κι όλο ψάχνω!

 

Δε θέλω να μειώσω την προσπάθεια της Μοτορολα, αντίθετα είναι πρωτόγνωρη για τα ελληνικά δεδομένα. Ελπίζω να κυκλοφορήσει βελτιωμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα και τα 2 και δεν μου παίζει κανένα. Δεν κάθησα να ασχοληθώ.

Άλλωστε το θεωρώ δύσκολο να παίξω παιχνίδι σε κινητό.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Jaeger είχες πρώτα το 7110 ;;;;

Εγώ το είχα για πάνω από 4 χρόνια λόγω του καταλόγου και των υπενθυμίσεων.

Νομίζω ότι τώρα βρήκα κάτι ανάλογο και πολύ καλύτερο στο MPx200

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jaeger (22 Απρ. 2004 , 00:29)

 

Κι εγώ στο manual κατέφυγα και το βρήκα. Ευχαριστώ πάντως highlander. Μου κάνει εντύπωση πάντως που τα αρχεία παραμένουν στο φάκελο windows αλλά μετά από κάποιο διάστημα διαγράφονται.

 

Κάτι άλλο. Πώς σας φαίνεται , μετά από κάποια χρήση το πρόγραμμα για ελληνικά sms? Ενώ στην αρχή ενθουσιάστηκα, ειδικά από τη συμβατότητα, το "κουτάκι" της αναφοράς (πολύ καλό) και γενικά την προσεγμένη δουλειά, έχω αρχίσει να βρίσκω... απροσεξίες!

 

1. Η αντιστοίχιση των γραμμάτων είναι απαράδεκτη. Στην αρχή είναι αλφαβητική (ABC=ΑΒΓ), μετά γίνεται "λογική" (το ω στο Ο) και καταλήγει αντιστοίχιση πληκτρολογίου (το Θ στο u).

2.Το πάνω βελάκι δε λειτουργεί για να ανέβεις σειρά. Αν θες να διορθώσεις κάτι στην αρχή του μηνύματος πρέπει να πατήσεις το πίσω 150 φορές αφού με το να το κρατάς πατημένο δεν προχωράει.

3.Απάντηση γίνεται? Μάλλον όχι. Το reply γίνεται μέσω της ξένης έκδοσης αφού αυτή δεν αντικαθίσταται.

4.Το κυριότερο: Δε γίνεται εύρεση από τον κατάλογο με παραπάνω από 1 γράμμα. Στο Τ έχω 43 καταχωρήσεις κι όλο ψάχνω!

 

Δε θέλω να μειώσω την προσπάθεια της Μοτορολα, αντίθετα είναι πρωτόγνωρη για τα ελληνικά δεδομένα. Ελπίζω να κυκλοφορήσει βελτιωμενη έκδοση.

 

 

Γιατί δεν τα στέλνεις με ένα e-mail στη Motorola? info.gr παπάκι motorola.com Και το μήνυμα πρέπει να είναι σε Greeklish γιατί δε διαβάζουν τους ελληνικούς χαρακτήρες. :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δουλειά μάγκες

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Jaeger είχες πρώτα το 7110 ;;;;

Εγώ το είχα για πάνω από 4 χρόνια λόγω του καταλόγου και των υπενθυμίσεων.

Νομίζω ότι τώρα βρήκα κάτι ανάλογο και πολύ καλύτερο στο MPx200

Είχα το 7110, το είχα εντοπίσει από τότε που η Nokia το είχε στα σχέδια και το περίμενα πώς και πώς! Το κράτησα 2,5 χρόνια, πέρσι πήρα το t720 από μ..α και με το mpx200 ειλικρινά το θυμήθηκα. Άψογος συνδυασμός design και λειτουργιών. Οφείλω δε να πω ότι ακόμα και σήμερα ορισμένες λειτουργίες του ΔΕΝ υπάρχουν σε σύγχρονα κινητά, ειδικά ο κατάλογος και οι υπενθυμίσεις, όπως κι εσύ παρατήρησες. Το κρατάω πάντα updated και θα το κυκλοφορούσα ακόμα πολύ άνετα παρά τα χρονάκια του.

 

Ειλικρινά πιστεύω ότι το 7110 και το mpx200 είναι τα μοναδικά κινητά που συνδύασαν τόσο καλά την τεχνολογία με τον καλό σχεδιασμό. Μακάρι να κατασκευάζονταν όλα τα κινητά με αυτή τη φιλοσοφία.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις πόσο με βόλευε, έχω 3 συσκευές 7110.

Υπήρχαν περιπτώσεις που κάποιο βράχηκε, ή έπεσε και δεν είχε σήμα, αλλά πάντα είχα backup κομμάτι για να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου.

Ήταν ένα κομμάτι αναπόσπαστο από τη δουλειά και δεν μπορούσα χωρίς αυτό.

Όποιο άλλο κινητό κι αν έπεφτε στα χέρια μου μου φαινόταν σαν να μην είχα κινητό.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...