Jump to content

πολλά τρελά στο ίντερνετ


jog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά,εκεί που έιμαι ίντερνετ,και ειμαι έτοιμος να γράψω στο Myphone η αλλού μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει πως βρήκε σφάλμα στην ενότητα user.exe,κλείνει όλες τις σελίδες που είμαι και κάτω στη μπάρα που φένεται το νόρτον και άλλα εξαφανίζεται το παράθυρο με τους 2 οθόνες όπου μπορώ να κάνω αποσύνδεση,επίσης,στο φόντο της οθόνης ασπρίζει η οθόνη και λέει να κάνω επαναφορά του active desktop!

ευχαριστώ πολύ :o

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικο σου ειναι WINDOWS NT ή 2000? Εαν ναι τοτε format και εγκατασταση ολα απο την αρχη διαφορετικα εαν ειναι ΧΡ κατα την διαρκεια της επανεκκινησης F5 ή F8 και επελεξε Last Known Working Congiguration ή καπως ετσι. Και εχεις 50-50 να λυθει το προβλημα

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Πέτα το και πάρε άλλο :p !!!!!!!!!

Απ' ότι κατάλαβα σου έχει συμβεί μόνο μια φορά έτσι; Άντε δύο... Παράθυρα από τον Βασίλη τον Πόρτα πήρες, τι περίμενες;;; Εγώ έχω τα XP και κάτι τέτοια χαζά τα κάνει ενίοτε. Όταν είχα τα 98 και στα millenium ακόμα, μου συνέβαιναν και μένα αυτές οι επαναφορές του active desktop (πάντα ενίοτε). Τίποτα το ανησυχητικό. Αν αρχίζει να συμβαίνει πολλές φορές χωρίς προφανή αιτία κάνε φορμάτ. Υπάρχει περίπτωση πάλι να μην λυθεί το πρόβλημα, αυτό είναι ενδεχόμενο προβλήματος hardware και κατα πάσα πιθανότητα μνήμης. Από την άλλη αν είσαι ψάχτης - χακεράκιας - τσάκαλος το πρόβλημα μπορείς να το λύσεις χωρίς φορμάτ. Αν φοβάσαι μην χάσεις αρχεία μπορείς είτε να φέρεις σκληρό δίσκο ενός φίλου σου για προσωρινή αποθήκευση είτε να κατεβάσεις το Partition Manager με το οποίο θα δημιουργήσεις partition όπου και θα αποθηκεύσεις ό,τι θέλεις. Το πρόγραμμα αυτό μπορείς να το βρεις στο www.download.com.

 

Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο... :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις τα windows ξανά(επανεγκατάσταση).Ίσως δουλέψει.Πάντως η λύση του Format δεν είναι και η καλύτερη συμβουλή,αν δεν μπορείτε να προτείνεται κατι άλλο,απλά μην απαντάτε(Το λέω γιατί ειχα και εγω προβλήμα με 98 παλιότερα και όλοι μου έλεγαν Format,με λιγο ψάξιμο-βρήκα το πρόβλημα και-ολα μια χαρα)

 

φιλικά,managerman

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος managerman (18 Ιαν. 2004 , 00:54)

 

Δοκίμασε να περάσεις τα windows ξανά(επανεγκατάσταση).Ίσως δουλέψει.Πάντως η λύση του Format δεν είναι και η καλύτερη συμβουλή,αν δεν μπορείτε να προτείνεται κατι άλλο,απλά μην απαντάτε(Το λέω γιατί ειχα και εγω προβλήμα με 98 παλιότερα και όλοι μου έλεγαν Format,με λιγο ψάξιμο-βρήκα το πρόβλημα και-ολα μια χαρα)

 

φιλικά,managerman

 

 

Φιλε μου το να περασει τα συγκεκριμενα windows επανω απο μια προηγουμενη εγκατασταση δεν γινεται γιατι απλα τα 98 δεν εχουν την επιλογη repair οποτε τι μενει? ΣΩΣΤΑ μονο format γιατι εαν κανει το λαθος και παει να τα περασει απο επανω πολυ απλα θα του βγαλει μηνυμα οτι βρεθηκε προηγουμενη εγκατασταση και θα εγκατασταθουν σε αλλο φακελο. Εαν αυτο θα λυσει το προβλημα :wacko: τοτε τι να πω ΟΚ.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Το format πρέπει να είναι η τελευταία μας λύση πάντα και όχι η πρώτη. Από την άλλη αν βαριέσαι να ψάξεις...
Link to comment
Share on other sites

H monadikh lush einai to format! an den 8es format dokimase gia explorer to Opera alla den kserw an ta win98 8a to shkwsoun.

 

alla mallon file oti kai na kaneis gia na ftiaksei 8a krathsei gia polu ligo, format 8elei h kane repair ta win mhpws exei xa8ei kapoio arxeio kai sou trwei kollhma, kane kai ena update sto leitourgiko kai isws kati na ginei...

 

alla sou lew pali oti, oti kai na kaneis 8a krathsei gia ligo...

 

an 8es thn gnwmh mou, ksekina to back up giati den blepw na to glhtwneis to format ;)

 

good luck

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...