Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eκπληκτική η Σκόπελος, φίλε!!!!! Αν είσαι (λίγο) "adventure" τύπος, θα την λατρέψεις!

 

ασε φιλε... πηγα με νοικιαρικο αμαξι (ενα μικρο και χαμηλο matiz) να κοψω το νησι στη μεση.... δηλαδη περασα απο κατι κατσικοδρομους πανω στα βουνα για να βγω στην αλλη μερια.

 

δεν το εκανα επιτηδες φυσικα...χαθηκα... πως δεν εμεινα εκι πανω ενας Θεος ξερει.. το τι ακουγα απο την δικια μου.... αστο κι αυτο.:lol:

 

πως τα καταφερα και δεν το διαλυσα το αμαξακι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε... πηγα με νοικιαρικο αμαξι (ενα μικρο και χαμηλο matiz) να κοψω το νησι στη μεση.... δηλαδη περασα απο κατι κατσικοδρομους πανω στα βουνα για να βγω στην αλλη μερια.

 

δεν το εκανα επιτηδες φυσικα...χαθηκα... πως δεν εμεινα εκι πανω ενας Θεος ξερει.. το τι ακουγα απο την δικια μου.... αστο κι αυτο.:lol:

 

πως τα καταφερα και δεν το διαλυσα το αμαξακι

 

:lol::lol:

να υποθεσω πηγαινες στη Γλώσσα?! και εγω στην Σκοπελο πηγα προσφατα αλλα εγω αυτον τον δρομο τον πηρα επιτηδες μηπως ζησω λιγο adventure αλλα τελικα εφαγα πολυ χωμα στο αμαξι:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα απο χωρα να παω Πανορμο η Καστανη (δεν θυμαμαι) και αντι να παρω τον κανονικο δρομο γυρω γυρω ειπα να το κοψω απο το βουνο.

 

οταν καταλαβα την βλακεια μου ελεγα "ενταξει μωρε, σε λιγακι θα φανει η Θαλασσα.."

 

αλλα ο δρομος δεν το εκοβε ακριβως στη μεση το νησι, ηταν καπως δαιδαλωδης... αστα...

 

**ηταν γελοιο θεαμα ενα matiz να κατεβαινει απο τα βουνα.. :p

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενα τρομερο νησι με απιστευτο vibe ειναι η Φολεγανδρος.

Εχω παει 2 φορες(τελευταια πριν 4 χρονια) και εμεινα εκει με την σκηνουλα μου 1 μηνα την καθε φορα.

Το κακο ειναι οτι απο τοτε ειχαν αρχισει να ανεβαζουν παρα πολυ τις τιμες και απο οτι μαθαινω τωρα ειναι πανακριβο.

Το να πινεις coctail ομως πανω απο εναν γκρεμο ακουγοντας chill out μουσικη και να απολαμβανεις το φανταστικο ηλιοβασιλεμα της Φολεγανδρου ειναι πραγματικα ανεκτιμητο

Link to comment
Share on other sites

Λιμεναρια,ποτο,Λιμενα για διασκεδαση,φαγητο! ψιλη αμμο(διπλα στον ποτο) χρυση αμμουδια και παραδεισο για μπανιο!!

 

μόλις χθες γύρισα από το 4ήμερο στη Θάσο! πέρασα απλά τέλεια!

απίστευτες παραλίες, πολύς και καλός κόσμος, όχι πολύ νεολαία όμως:O

 

βραδινή έξοδο δεν έκανα κάπου, καθώς ο κόσμος κυκλοφορούσε μέχρι τη 1. δε με χάλασε όμως! :X

ευτυχώς είχα παρέα(:love:) από κει και με κυκλοφορήσε στο αρχαίο θέατρο και έπειτα στο καρνάγιο (και τα 2 στο λιμένα)! από τις καλύτερες βραδυνές "εξόδους" που έχω κάνει:D

 

από παραλίες πήγα σε: ψιλή άμμο, παράδεισο, λίγο έξω απο τον ποτό (εκεί που έμενα), και σε μια ακόμη που την ονομάζουν σαλιάρα(?) η οποία είναι κοντά στην/στον μακρυαμμος αλλά έχει χωματόδρομο(με κοτρόνες) και με κούρσα είναι δύσκολο να πας

 

αναμένω πως και πως τη Δευτέρα που θα πάω Κέρκυρα:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Σαμοθράκη θα ήθελα να πάω ΚΑΙ για το trance festival (αν γίνει ξανά εκεί)

έχουν πάεο φίλοι/γνωστοί και μου έχουν πει τα καλύτερα. επίσης μου πρότειναν ποδήλατο για τις διαδρομές εκεί :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και δεν είναι στην λίστα, θα ήθελα να προσθέσω την Κρήτη ως προορισμό...

Μόλις γύρισα από διακοπές, συγκεκριμένα από τα Χανιά και πέρασα απίστευτα...Το ξενοδοχείο στο οποίο έμενα υπέροχο και σε πολύ προσιτές τιμές ( http://www.kera.gr για όποιον ενδιαφέρεται ) οι άνθρωποι πολύ φιλικοί, οι θάλασσες, οι ταβέρνες...τα πάντα τέλεια...και τώρα πίσω στην Αθήνα..." χαρά και εργασία" Καλές διακοπές σε όσους συνεχίζουν <3

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω κάπου τον ντάλα Αύγουστο και να μην έχει πολύ κόσμο.

Η πρώτη μου επιλογή είναι να μείνω στην Αθήνα και να κάνω τις γνωστές υπέροχες "διακοπές στην Αθήνα" -όπως κάνω κάθε χρόνο, άλλωστε, 15αύγουστος στην πόλη, ΥΠΕΡΟΧΑ, μόνοι μας, όλη η πόλη για πάρτη μας.

Μετά σκέφτηκα για αλλαγή να πάω Θεσσαλονίκη ή Πάτρα που θα είναι επίσης άδειες, αλλά μου λένε ότι είναι χειρότερα από την Αθήνα γιατί έχει περισσότερη ζέστη και υγρασία.

Μετά σκέφτηκα να πάω σε κανέναν ξενώνα σε κανένα μικρό χωριό σε κάποιο βουνό (πχ Βαρδούσια) -αλλά φοβάμαι ότι θα γίνεται πανικός από τους ντόπιους που όλο το χρόνο μένουν στις πόλεις και γυρνούν στο χωριό τους μόνο τον Αύγουστο και έχουν πανηγύρια που μαζεύουν πάρα πολύ κόσμο.

Δεν με νοιάζει να κάνω μπάνια ή οποιαδήποτε δραστηριότητα (πχ μπαράκια, σπορ). Μόνο να αράξω κάπου θέλω, σε ξενώνα ή και κάμπινγκ, που να μην πέφτω σε κίνηση με αυτοκίνητα, να βρίσκω εύκολα τραπέζι στην ταβέρνα, και γενικά να αποφύγω τις ταλαιπωρίες της πολυκοσμίας.

Και (εννοείται) να είναι και οικονομικά! :p

Κάμια γνώμη ή πρόταση;

 

Τελικά πήγα 8 με 10 Αυγούστου, 3 μέρες / 2 νύχτες, σε ένα χωριό στα Βαρδούσια, κοντά στη λίμνη του Μόρνου (Στερεά Ελλάδα, Νομός Φωκίδας :p ). Είχα ρωτήσει τον ξενοδόχο και ήξερα ότι δεν θα είχε πανηγύρι εκείνες τις μέρες, οπότε είχε μεν κάποιο κόσμο -μην είναι και ερημιά!- αλλά δεν γινόταν πανικός. Όλα πολύ χαλαρά και ήρεμα, όπως ακριβώς τα ήθελα. Υπέροχη επιβλητική θέα στα βουνά, ενδιαφέρουσες βόλτες με τα πόδια, δροσούλα, συμπαθητικός ξενώνας, φιλικός κόσμος (που ξενυχτούσε κιόλας), σωστός εσπρέσο (βασικό για τις διακοπές αφού αράζω 5 ώρες τη μέρα για καφέ οπωσδήποτε :cool:), ικανοποιητικό φαγητό, γάργαρο νερό από την πηγή στην πλατεία :happy:, ακριβώς όπως τα ήθελα (και χωρίς να τρέχω 1000χλμ στα Ζαγοροχώρια όπως άλλες χρονιές). Και με κόστος συνολικά 200€ για 2 άτομα (βενζίνη, διαμονή, φαγητά). Θα ξαναπάω σίγουρα, ίσως ακόμα και φέτος αν μπορέσω!

Για να μην ξεχνάμε και τα κινητά, καλό σήμα Cosmote και Vodafone, πολύ χαμηλό η

Wind. 3G δεν είχε η Voda, και άκουσα συζητήσεις ότι καμία δεν έχει καλό 3G σήμα στο χωριό.

 

Και τώρα, 15 Αυγούστου, διακοπές στην Αθήνα!

Όλα άδεια εδωπέρα, τέλεια!

Θα ξεπαρκάρω, θα παρκάρω, θα ξαναξεπαρκάρω, θα ξαναπαρκάρω, θα ματαξαναξεπαρκάρω, θα ματαξαναπαρκάρω κοκ όπου γουστάρω. Πέρφεκτ! :lol:

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Σαμοθράκη θα ήθελα να πάω ΚΑΙ για το trance festival (αν γίνει ξανά εκεί)

έχουν πάεο φίλοι/γνωστοί και μου έχουν πει τα καλύτερα. επίσης μου πρότειναν ποδήλατο για τις διαδρομές εκεί :p

 

εχω ακουσει για το trance festival δεν εχω παει αλλα αν ξαναγινει θελω να παω.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Συρο εχει παει καποιος? τι λεει σαν νησι? παραλιες? τι κοσμο εχει? νεολαια?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Ενδιαφέρομαι να πάω Ίο.. Ψάχνω να βρω κάποιο ενοικιαζόμενο σπιτάκι κοντά σε θάλασσα, ώστε να πηγαίνω με τα πόδια για μπάνιο.. Μου είπαν να κοιτάξω Μυλοπότα..

έχει κανείς κάποιο συγκεκριμένο στούντιο που να είναι καλά;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Ενδιαφέρομαι να πάω Ίο.. Ψάχνω να βρω κάποιο ενοικιαζόμενο σπιτάκι κοντά σε θάλασσα, ώστε να πηγαίνω με τα πόδια για μπάνιο.. Μου είπαν να κοιτάξω Μυλοπότα..

έχει κανείς κάποιο συγκεκριμένο στούντιο που να είναι καλά;;

 

Η Ιός είναι μόνο για camping και ειδικά ο Μυλοποτας.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

^ εγώ έχω μείνει πριν 8 χρονια σε ενοικιαζομενα στην άκρη της παραλίας στο Μυλοποτα, ακριβώς πάνω στη θάλασσα, βγαίναμε με το μαγιώ απο το δωμάτιο για βουτιά. Ήταν πολύ ομορφα αλλά οντως το "κυρίαρχο είδος" ήταν η νεολαία απο ολο τον κοσμο που έμενε στα κάμπινγκ και γινοταν πανίκος... Και ήταν και Σεπτέμβριος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι να πάω Παλαιόχωρα (Χανιά) 4-12 ή 11-19 Αυγούστου. Καμία πρόταση αξιοπρεπούς καταλύματος για να ψάξω; Έχει πάει κανείς πρόσφατα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σκεφτόμαστε με την παρέα μου να κατασκηνώσουμε σε κάποια παραλία για ένα βράδυ, ανάβοντας φωτιά κτλπ κτλπ. Ξέρει κάποιος καμιά παραλία της Χαλκιδικής που να προσφέρεται για κάτι τέτοιο; δε θέλουμε να έρθει κάποιος να μας την πει....:happy:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα για ένα ΣΚ Αγκίστρι.

Αν δεν έχεις μηχανάκι και την υποψία ότι οι τιμές ακολουθούν την λογική Αθήνας, την έβαψες.

Το σουβλάκι δεν είχε κάτω από 2,20€ πουθενά (πλήρωσα 2,40€ εκεί που έκατσα), τα ποτά έπαιζαν στα 8-9€ στην καφετέρια και στις οργανωμένες παραλίες εκτός αυτών δίπλα στο λιμάνι (Μεγαλοχώρι) έπρεπε να δώσεις 5-8€ για 2 ξαπλώστες και ομπρέλα.

Κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο οι παραλίες (οι πιο μακρυνές ήταν μέσα στα βράχια οπότε έμπανες μόνο με βουτιά ή με σκάλα πισίνας) και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος για αυτό το μέρος. Κέα και Πόρος πολύ καλύτερα μέρη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμαστε με την παρέα μου να κατασκηνώσουμε σε κάποια παραλία για ένα βράδυ, ανάβοντας φωτιά κτλπ κτλπ. Ξέρει κάποιος καμιά παραλία της Χαλκιδικής που να προσφέρεται για κάτι τέτοιο; δε θέλουμε να έρθει κάποιος να μας την πει....:happy:

Καλύβες. ειναι πριν τα Ψακούδια.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μόλις επέστρεψα από Ηράκλειο Κρήτης.

Έμεινα 5 μέρες σε αυτό το ξενοδοχείο ( http://www.hara-ilios.gr ), 3 αστέρων το οποίο ήταν καταπληκτικό.

Είναι 10 km έξω από Ηράκλειο και δίπλα στη θάλασσα

Edited by a_s
ορθογραφικό λάθος

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα μια βδομάδα στη Χαλκίδα.

Από θέμα τιμών ήταν οι καλύτερες τιμές που έχω δει σε καφετέρια. Συγκεκριμένα, σε μια καφετέρια ο φραπές έκανε 1,20€ (:blink:) αλλά γενικά όλες οι "μικρές" καφετέριες είχαν πολύ χαμηλές τιμές.

Από θέμα θάλασσας δεν μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα καθώς μου είπαν ότι για να πας στις καλές παραλίες χρειάζεσαι αυτοκίνητο και στην παραλία που είχε κοντά στο σπίτι που έμενα (οδός Μάνλιου) η παραλία είχε πολλές πέτρες. Ειδικά αν πάτε με το έτερον σας ήμισυ, η συγκεκριμένη παραλία δεν συνίσταται καθώς υπάρχουν πολλοί ρoμά που σίγουρα θα σας χαλάσουν την ατμόσφαιρα ή το κέφι αν είστε με φίλους. :down:

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σκιαθο. Ολα ειναι υπεροχα. Παραλιες , νυχτερινη ζωη. Λιγο τσιμπημενες τιμες αλλα το γνωριχαμε εκ των υστερων αυτο
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σκιαθο. Ολα ειναι υπεροχα. Παραλιες , νυχτερινη ζωη. Λιγο τσιμπημενες τιμες αλλα το γνωριχαμε εκ των υστερων αυτο

 

Εκ των υστέρων σημαίνει κάτι που τοποθετείται χρονικά στο μέλλον και όχι στο παρελθόν όπως προφανώς εννοούσες.

 

Όταν λες τσιμπημένες τιμές, μπορείς να δώσεις και μερικά παραδείγματα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εκ των προτερων ηθελα να πω :P θεωρω οτι 8 ευρω για ξαπλωστρα ειναι παρα πολλα. Επισης οι τιμες στις ταβερνες. Εχει κατι μεριδες 12 ευρω.
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...