Jump to content

Καλοκαιρινές διακοπές


leo123
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, ενταξει, ρε συ. Τι ρωτας, τοτε; Αφου εχεις ΝΤΟΠΙΟ φιλο! ΣΟΥΠΕΡ θα περασεις!

 

πριν παω ικαρια ομως θα παω κουρουτα ηλειας....που προτεινετε να πηγαινω???για βραδυ εξω βολτες και για μπανακι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 958
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πριν παω ικαρια ομως θα παω κουρουτα ηλειας....που προτεινετε να πηγαινω???για βραδυ εξω βολτες και για μπανακι

 

Μπάνιο κλασσικά στην Κουρούτα, στο Θέα, στο Μπλέ ή στον Ανεμο. Αυτά που σου λεω είναι beach bar-καφετέριες. Βραδυ και πάλι στα προαναφερθέντα μαγαζιά μαζευει κόσμο και αν θες να πας για clubbing πας στo Kahlua.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Μπάνιο κλασσικά στην Κουρούτα, στο Θέα, στο Μπλέ ή στον Ανεμο. Αυτά που σου λεω είναι beach bar-καφετέριες. Βραδυ και πάλι στα προαναφερθέντα μαγαζιά μαζευει κόσμο και αν θες να πας για clubbing πας στo Kahlua.

 

και μια βολτα στο ¨καστρο" στον αγιο ανδρεα κατακωλο.

Link to comment
Share on other sites

Μπάνιο κλασσικά στην Κουρούτα, στο Θέα, στο Μπλέ ή στον Ανεμο. Αυτά που σου λεω είναι beach bar-καφετέριες. Βραδυ και πάλι στα προαναφερθέντα μαγαζιά μαζευει κόσμο και αν θες να πας για clubbing πας στo Kahlua.

 

εχω ξαναπαει στο θεα και μαλλον εκει προοριζομαι...ειναι φοβερα γιατι βλεπεις εξω και την παραλια και γενικα μαζευει κοσμο καθε βραδυ

ισως εχει και κανενα live...το kalhua ειναι κοντα στην παραλια?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για νησάκι μέχρι 6-7 ώρες το πολυ από αθήνα,με μόνη "απαίτηση" την ηρεμία και όμορφες παραλίες,κατά προτίμησή όχι κάποιο από τα πολύ συνηθισμενα,δε θέλω πολύ κόσμο και φασαρία...

Πχ πριν ρώτησέ κάποιος και του πρότειναν την Ιο,που είναι το αντίθετο της ηρεμίας,και οι τουρίστες είναι όντως οι χειρότεροι που θα βρείτε σε ελληνικό και όχι μόνο,έδαφος.

Καμια ωραία προτασουλα;

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για νησάκι μέχρι 6-7 ώρες το πολυ από αθήνα,με μόνη "απαίτηση" την ηρεμία και όμορφες παραλίες,κατά προτίμησή όχι κάποιο από τα πολύ συνηθισμενα,δε θέλω πολύ κόσμο και φασαρία...

Πχ πριν ρώτησέ κάποιος και του πρότειναν την Ιο,που είναι το αντίθετο της ηρεμίας,και οι τουρίστες είναι όντως οι χειρότεροι που θα βρείτε σε ελληνικό και όχι μόνο,έδαφος.

Καμια ωραία προτασουλα;

Sent from my Milestone

 

πηγαινε στη μηλο. εχει πολυ ωραιες παραλιες και ησυχια/.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για νησάκι μέχρι 6-7 ώρες το πολυ από αθήνα,με μόνη "απαίτηση" την ηρεμία και όμορφες παραλίες,κατά προτίμησή όχι κάποιο από τα πολύ συνηθισμενα,δε θέλω πολύ κόσμο και φασαρία...

Πχ πριν ρώτησέ κάποιος και του πρότειναν την Ιο,που είναι το αντίθετο της ηρεμίας,και οι τουρίστες είναι όντως οι χειρότεροι που θα βρείτε σε ελληνικό και όχι μόνο,έδαφος.

Καμια ωραία προτασουλα;

Sent from my Milestone

 

προσωπικα θα παω τζια για ενα 3ημερο το αλλο σ/κ.....μια ωρα απο λαυριο....Πιστευω πως πληροι τις απαιτησεις που θετεις..Θα γραψω εντυπωσεις μολις γυρισω βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Bασικά, "εδώ δίπλα", ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ και το ΑΓΚΙΣΤΡΙ είναι ΣΟΥΠΕΡ νησάκια!

 

==========

 

Κατάκολο κωλο-λέει... ειδικά αν πας να περάσεις μια βδομάδα με μια ΣΟΥΠΕΡ ΓΚΟΜΕΝΑ Πυργιώτισσα... που 'χα πάει εγώ, το 1998!

Link to comment
Share on other sites

Κατάκολο κωλο-λέει... ειδικά αν πας να περάσεις μια βδομάδα με μια ΣΟΥΠΕΡ ΓΚΟΜΕΝΑ Πυργιώτισσα... που 'χα πάει εγώ, το 1998!

για μενα το παραθετεις αυτο??...οχι κουρουτα θα παω...μονο κουρουτα...και θα σας πω εντυπωσεις αμα εχω καλο σημα με καρτοιντερνετ

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

η τζια ειναι πολυ ωραιο νησι, παω καθε χρονο. ειναι ξερονησι αλλα εινια κοντα, πολύ ωραίες παραλίες (θελεις αυτοκινητο) και ησυχια. απο διασκεδαση δεν εχει και πολλά, 2 μπαρακια μονο που αξιζουν.
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στη Τζιά είναι τόσο ανεβασμένες οσο λένε?

Ξέχασα να πω οτι είμαι ψιλομπατιρης :p

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι στην Κεα ισχυει.Ακριβα.

Πήγα πέρυσι για 4μερες και το γυρισα με μηχανή ολο.

Τιμές Αθηνας παντου

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μη μου λετε τετοια ρε παιδια.....και εγω διαλεξα την Τζια με προοπτικη του 10ευρου σε ταβερνα :( :(

 

αν μπορει ο @ parov να μου προτεινει ποιες 3 παραλιες να επισκεφτω,και να μου γραψει για αυτα τα δυο μπαρακια,ποια ειναι και που....Kορρησια,προσωπικα θα μεινω....

Edited by stelios85
Link to comment
Share on other sites

μη μου λετε τετοια ρε παιδια.....και εγω διαλεξα την Τζια με προοπτικη του 10ευρου σε ταβερνα :( :(

 

αν μπορει ο @ parov να μου προτεινει ποιες 3 παραλιες να επισκεφτω,και να μου γραψει για αυτα τα δυο μπαρακια,ποια ειναι και που....Kορρησια,προσωπικα θα μεινω....

 

Παραλια παντως Κορρησια και Οτζια να πας στα σιγουρα για μπανιο και Βουρκαρι για απογευματινο καφεδακι!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

για μενα το παραθετεις αυτο??...οχι κουρουτα θα παω...μονο κουρουτα...και θα σας πω εντυπωσεις αμα εχω καλο σημα με καρτοιντερνετ

 

Γενικά, το λέω... Απλά, εκείνη η γκόμενα ήταν ΜΑΚΡΑΝ η κορυφαία "έβερ" που είχα και "ήρθε κι έδεσε" και με το μέρος "Κατάκολο" που 'ναι όμορφο (ειδικά το Κάστρο).

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναπαει στο θεα και μαλλον εκει προοριζομαι...ειναι φοβερα γιατι βλεπεις εξω και την παραλια και γενικα μαζευει κοσμο καθε βραδυ

ισως εχει και κανενα live...το kalhua ειναι κοντα στην παραλια?

 

Και εγώ Θέα και στο Μπλέ πηγαίνω πιο πολύ. Γινεται πανικός απο αρχές Ιουλίου στην Κουρούτα μέχρι τέλη Αυγούστου.

Το Kahlua απο την παραλία είναι περίπου 500 μέτρα. Είναι πολύ κοντά. Οπως κατεβαίνεις για παραλία και βρίσκεις μπροστά σου εναν κυκλικό κόμβο που σε οδηγεί στο Παλουκι, στην Κουρούτα και στην Μαραθιά, ε εκεί είναι αριστερά σου 20 μέτρα πρίν μπείς στον κυκλικό κόμβο. Θα το δείς το club δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσεις. Εξάλλου μετά απο της 00.30 - 01.00 φευγουν οι περισσότεροι απο τα παραλιακά barακια και πηγαίνουν για clubbing.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

μη μου λετε τετοια ρε παιδια.....και εγω διαλεξα την Τζια με προοπτικη του 10ευρου σε ταβερνα :( :(

 

αν μπορει ο @ parov να μου προτεινει ποιες 3 παραλιες να επισκεφτω,και να μου γραψει για αυτα τα δυο μπαρακια,ποια ειναι και που....Kορρησια,προσωπικα θα μεινω....

 

είναι λίγο ακριβη η τζια οποτε μην διαλεγεις εστιατορια. στο λιμανι εχει κατι ταβερνες φθηνες και σουβλατζιδικα. στη χωρα να πας, ειναι πολυ ωραια, με θεα. εκει δεν εχω κατσει να φαω οποτε δεν ξερω απο τιμες. Οτζια να πας σιγουρα για μπανιο. η αγαπημενη μου παραλια ειναι τα ξυλα. για να πας εχει χωματοδρομο για να ξερεις. για ποτο πηγαινε Βουρκαρι, ένα μπαρ ειναι το Βιννυλιο (αν εισαι τυχερος και πετυχεις τις ντοπιες, ειναι καλες:D). σε αυτη τη περιοχη θα βρεις και αλλα μικρο μπαρακια να πιεις το ποτο σου αλλα γενικα σε αυτο παιζει κοσμος.

τελος, ενα beach bar εχει στο Γιαλισκαρι, δεν ξερω αν λειτουργει αλλα ειναι καλη φαση εκει.

Link to comment
Share on other sites

Και στον Κουνδουρο για μπανιο οπωσδηποτε!! Εχει και ταβερνα για φαι!! :p

 

Η Κεα ειναι ωραια για ησυχες διακοπες... επισης τα Σαββατοκυριακα γινεται χαμος απο βαρκες που πανε οποτε ειναι ευκολο να γινει και κανα κονε! :rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφέρω και κατι που βρηκα απαραδεκτο στην Τζια.

Σέ οποια παραλία και να πας, θες 12€ για ξαπλωστρες+ομπρέλα.

Ακόμα και σε αυτή την παραλία που θες 4χ4 για να φτασεις λόγω χαλια δρομου.

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφέρω και κατι που βρηκα απαραδεκτο στην Τζια.

Σέ οποια παραλία και να πας, θες 12€ για ξαπλωστρες+ομπρέλα.

Ακόμα και σε αυτή την παραλία που θες 4χ4 για να φτασεις λόγω χαλια δρομου.

 

Sent from Nook Color on Phiremod 6.3 @1.3Ghz

 

εγω που ειχα παει πριν λιγα χρονια, δεν ειχαν καν ξαπλωστρες. προλαβαν και αλλαξαν πολιτικη?:mad:

Link to comment
Share on other sites

σε ποιες παραλίες της Κέρκυρας κληρώνεις ξαπλώστρες; γνωρίζει κάποιος;

 

Υπάρχουν παραλίες δηλαδή που με κλήρωση κερδίζεις δωρεάν ξαπλώστρες? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις παραλίες του ΠΥΡΓΟΥ (στο Κατάκολο αλλά κι αλλού), που 'ναι ΚΑΙ οργανωμένες και ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ, οι ξαπλώστρες/ομπρέλα είναι... ΤΣΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!!

Μόνο το ποτό/καφέ σου πληρώνεις! Ο κολλητός μου ο Πυργιώτης, σήμερα που ήπιαμε καφέ στην Καπνικαρέα, μου τα 'λεγε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν παραλίες δηλαδή που με κλήρωση κερδίζεις δωρεάν ξαπλώστρες? :confused:

 

χαχαχα! πληρώνεις ήθελα να γράψω:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...