Jump to content

Ξεκλείδωμα Vector Master 300


apostolidisathan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι αν δεν βρίσκετε και το destinator exe τότε θα το βρείτε σίγουρα εδώ...

http://www.ngi.gr.

 

έχω γράψει 100 φορές είμαι κατά του παράνομου λογισμικού.

Ας με λέτε Μαλ..α εγώ αυτά που κάνουν κάποιοι άλλοι δεν τα κάνω.

τουλάχιστον έτσι θα βοηθήσουμε να έχουμε πιο κάλους χάρτες για την Ελλάδα.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα μιά κάρτα με μόνο το Destinator 7 και το Apshell να δείχνει κατευθείαν εκεί, χωρίς μενού (οπότε όταν πατάς το Πλοήγηση να ανοίξει κατευθείαν το Dest7). Όλα δουλεύουν κανονικά, αλλά όταν από τις ρυθμίσεις πάω στο ρύθμιση GPS, το πρόγραμμα κρασάρει και με βγάζει έξω. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του 7 έβαλες?Από όσο ξέρω στο 300 δουλεύει η 7.0.588.11 που δουλεύει και στο 590.Ισως μια επανεγκάτασταση βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μιά κάρτα με μόνο το Destinator 7 και το Apshell να δείχνει κατευθείαν εκεί, χωρίς μενού (οπότε όταν πατάς το Πλοήγηση να ανοίξει κατευθείαν το Dest7). Όλα δουλεύουν κανονικά, αλλά όταν από τις ρυθμίσεις πάω στο ρύθμιση GPS, το πρόγραμμα κρασάρει και με βγάζει έξω. Καμιά ιδέα?

όταν λες κρασαρει και σε πετάει έξω τι εννοείς ...έξω που??

όταν άλλαξες το appshell ini και έδωσες το μονοπάτι για το Dest πρέπει να κάνεις ένα soft reset μετά .

και όταν λες (όταν από τις ρυθμίσεις πάω στο ρύθμιση GPS,)εννοεις στις ρυθμισεις του κεντρικού μενού του 300 η του dest7??

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

θελει το πρόγραμμα για να το ξεζιπαρεις.

Μα καλά δεν έχεις τίποτα στον υπολογιστή σου.

περίμενε και θα ψάξω να το βρω για να στο στείλω..

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

θελει το πρόγραμμα για να το ξεζιπαρεις.

Μα καλά δεν έχεις τίποτα στον υπολογιστή σου.

περίμενε και θα ψάξω να το βρω για να στο στείλω..

 

Αν δεν έχει unzipper πως θα ανοίξει ΟΤΙ και αν του στείλεις;;; Συνήθως όλα συμπιεσμέναι έρχονται. Καλλίτερα να του δώσεις κάποιο λινκ να κατεβάσει απο το internet κατ'ευθείαν στο pc του, εκτός αν είναι μέχρι 5ΜΒ ασυμπίεστο.

Πρώτη φορά βλέπω να μην ανοίγει rar υπολογιστής. Μάλλον τα σκατοvista θα έχει.

Και μένα σε ένα pc με xp αλλά skin vista δεν μπορεί να ξεζιπάρει μερικά αρχεία και τα κατεβάζω στο άλλο

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

τελικα το καταφερα να περασω δεστ 7 στο vector 300.ενα πολυ πολυ μεγαλο ευχαριστο στουσ φιλουσ εδω ιδικα στο XROUPISTA. το destinatior 7 einai τελιο για το 300 .το δοκιμασα συμερα και ειμαι ευχαριστιμενοσ.σε σχεσι με το navitec [250 e] pou eixa prin to 300 mono [99 e] einai kalitero. πιανι καλιτερο και γριγοροτερα gps.
Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Pou mporoume na vroume POI gia to Papago R12?

Ayta pou exei mesa.....aplos einai liga.

(H syskevi mou einai h (Vector Master XM99).

 

Euxaristo.

 

Δεν μπορείς να βρεις και να βάλεις άλλα. Ερχονται fixed με τον χάρτη

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές σταφικα εναντίων τις dis για τους χάρτες τις (κυρίως στο ότι στην περιοχή μου δεν βελτιώθηκαν καθόλου)και αυτο το κάνω όχι απο εμπάθεια αλλα απο ενδιαφέρων.

ΑΛΛΑ από ότι φαινετε η dis στο service και στην εξυπηρέτηση πετάει

Αν θυμάστε είχα αναφέρει ότι το 300 του interνιακου μου φίλου είχε χαλάσει και δεν επιανε δορυφορους.το ελέγξανε και μετά του το αντικατέστησαν με ένα καινούργιο.

ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ. :rolleyes::):cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Παρέα και στο φίλο Xroupista...

 

Μετά από ένα πέρασμα 3 εβδομάδων από Σαντορίνη και Μυτιλήνη επέστρεψα για μία μέρα μέχρι να ξαναφύγω.... αύριο για Ικαρία (δεν παλεύεται η Αθήνα αυτή την περίοδο)...

 

Σχετικά με την αντικατάσταση ... το 300άρακι βρήκε το κλώνο του...:cry:

 

Η αλήθεια για την dis ήταν ότι με απογοήτευσε λιγάκι με την εξυπηρέτηση ... :(

Το είχα αφήσει στα γραφεία της DIS ... μέρα Τρίτη και μου είπαν ότι θα με καλέσουν μέσα στην εβδομάδα .... κάλεσα την Παρασκευή και ενώ άφησα μήνυμα στην γραμματεία και με διαβεβαίωσε ότι θα με καλέσουν, ακόμη θα περίμενα....

 

Τελικά αφού πέρασε μία ακόμη εβδομάδα... αποφάσισα να περάσω από τα γραφεία τις dis και απλά μου έδωσαν ένα καινούργιο... Απλά πράγματα ... απλά δεν κατάλαβα για πιο λόγο δεν μου το έδωσαν κατευθείαν και έπρεπε να πάω στο Πικέρμι δύο φορές...

 

Τουλάχιστον η γεύση που μου έμεινε ήταν καλή......:O

 

Πολλές φορές σταφικα εναντίων τις dis για τους χάρτες τις (κυρίως στο ότι στην περιοχή μου δεν βελτιώθηκαν καθόλου)και αυτο το κάνω όχι απο εμπάθεια αλλα απο ενδιαφέρων.

ΑΛΛΑ από ότι φαινετε η dis στο service και στην εξυπηρέτηση πετάει

Αν θυμάστε είχα αναφέρει ότι το 300 του interνιακου μου φίλου είχε χαλάσει και δεν επιανε δορυφορους.το ελέγξανε και μετά του το αντικατέστησαν με ένα καινούργιο.

ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ. :rolleyes::):cool:

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

καλά να σε κάνουν.... και στο καθυστέρησαν!!!

που έχεις πάρει σβάρνα τα νησιά και μας άφησες μόνους εδώ να ....

τουλάχιστον καμιά ξένη τουρίστρια ξενάγησες στα νησιά μας

η επειδή δεν είχες το 300αρι δεν μπήκες στον κόπο .....:lol::lol::p

ΚΚΑΛΟΣ ΗΛΘΕΣ ΠΑΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΕ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΛΑ :cool::cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

καλά να σε κάνουν.... και στο καθυστέρησαν!!!

που έχεις πάρει σβάρνα τα νησιά και μας άφησες μόνους εδώ να ....

τουλάχιστον καμιά ξένη τουρίστρια ξενάγησες στα νησιά μας

η επειδή δεν είχες το 300αρι δεν μπήκες στον κόπο .....:lol::lol::p

ΚΚΑΛΟΣ ΗΛΘΕΣ ΠΑΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΕ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΛΑ :cool::cool:

Η αληθειά είναι ότι είχα πάει για δουλειά και επειδή δεν είχα μαζί το 300άρι ... χανόμουν και με βρίσκαν την άλλη μέρα το πρωί..... αλλά ευτυχώς σε καλά μέρη....

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές σταφικα εναντίων τις dis για τους χάρτες τις (κυρίως στο ότι στην περιοχή μου δεν βελτιώθηκαν καθόλου)και αυτο το κάνω όχι απο εμπάθεια αλλα απο ενδιαφέρων.

ΑΛΛΑ από ότι φαινετε η dis στο service και στην εξυπηρέτηση πετάει

Αν θυμάστε είχα αναφέρει ότι το 300 του interνιακου μου φίλου είχε χαλάσει και δεν επιανε δορυφορους.το ελέγξανε και μετά του το αντικατέστησαν με ένα καινούργιο.

ΤΑ ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ. :rolleyes::):cool:

 

Εμένα μου άλλαξαν 2 φορές το 380, με ψιλοκαθυστέρηση βέβαια αλλά....

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά άλλαξα το 300 με το xm99. Με τις οδηγίες του xroupista ;) έβαλα destinator 7 , φόρτωσα και χάρτη Τουρκίας και πήγα μέχρι Κων/πολη , εκεί μέσα τα έμπλεξε λίγο ο Destinator, προφανώς γιατί ο χάρτης ήταν παλιός...

Το πρόβλημα που μου παρουσιάζει και αυτό, αρκετά συχνά, είναι ότι με βγάζει στην αναμονή σήματος gps (ενώ υπάρχουν δορυφόροι) για πολύ ώρα και μερικές φορές μένει εκέι. Eκτός από επαναφορά gps, στο αρχικό μενού της συσκευής , υπάρχει κάποια άλλη πρόταση??

Είναι τελικά πρόβλημα του δέκτη (u-nav)?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα το 300 με το xm99. Με τις οδηγίες του xroupista ;) έβαλα destinator 7 , φόρτωσα και χάρτη Τουρκίας και πήγα μέχρι Κων/πολη , εκεί μέσα τα έμπλεξε λίγο ο Destinator, προφανώς γιατί ο χάρτης ήταν παλιός...

Το πρόβλημα που μου παρουσιάζει και αυτό, αρκετά συχνά, είναι ότι με βγάζει στην αναμονή σήματος gps (ενώ υπάρχουν δορυφόροι) για πολύ ώρα και μερικές φορές μένει εκέι. Eκτός από επαναφορά gps, στο αρχικό μενού της συσκευής , υπάρχει κάποια άλλη πρόταση??

Είναι τελικά πρόβλημα του δέκτη (u-nav)?

μάλλον ναι φίλε μου .

δεν γνωρίζω γιατί αλλα η συγκεκριμένη κεραία τα πάει πολύ καλά με το σήμα απο το dest7 και το ιgo8 και το papago αλλα κολλάει σε κάποια άλλα προγράμματα πχ dest6 -igo2006

άλλοτε πιάνει σήμα και άλλοτε όχι.:(

 

φτηνά υλικά για να κατέβει το κόστος.

πολλά όπως και το πρώτο που είχα πάρει παρουσίασαν πρόβλημα στην κεραία (δεν λοκαρε δορυφόρους)

Πάντως τουλάχιστον έμενα το (δευτερο) 300 με το dest7 πάνω τα πάει περίφημα με σήμα καμπάνα.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν 2 μήνες από multirama, αν το πάω πίσω θα το αλλάξουν?

Μην κάνεις το κόπο και πας στο multirama. Καλύτερα να πας κατευθείαν στην dis (Πικέρμι) να τους το αφήσεις για να το δουν. Το πιο πιθανόν είναι να στο αλλάξουν, μετά από κάποιο διάστημα επειδή και πρόβλημα να έχει, συνήθως είναι τέτοιο το κόστος που δεν αξίζει να ασχοληθείς με επισκευή, εφόσον δεν είναι κάτι άμεσα ορατό και επιδιορθώσημο..

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι μου και σε σένα Παναγιώτη.

θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του 300 (ας κάνουν ενα κόπο και ας απαντήσουν)

ποιος απο εσάς έτρεξε το igo2006 plus και λοκαρε κατευθείαν σήμα.

Εγώ στο δικό μου άλλοτε πιάνει και άλλοτε όχι

Βρήκα όμως μια πατέντα και το κάνει να πιάνει

Την πατέντα δεν σας την ανακοινώνω ακομα γιατί θέλω να ακούσω και από τους άλλους κατόχους του300 αν αντιμετοπηζουν το πρόβλημα η το έχω μόνο εγώ με την συγκεκριμένη έκδοση ιgo.

να στε καλά και περιμένω απαντήσεις.:cool:

 

Αν αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα και με αλλα προγράμματα να τα αναφέρετε.;)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι μου και σε σένα Παναγιώτη.

θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του 300 (ας κάνουν ενα κόπο και ας απαντήσουν)

ποιος απο εσάς έτρεξε το igo2006 plus και λοκαρε κατευθείαν σήμα.

Εγώ στο δικό μου άλλοτε πιάνει και άλλοτε όχι

Βρήκα όμως μια πατέντα και το κάνει να πιάνει

Την πατέντα δεν σας την ανακοινώνω ακομα γιατί θέλω να ακούσω και από τους άλλους κατόχους του300 αν αντιμετοπηζουν το πρόβλημα η το έχω μόνο εγώ με την συγκεκριμένη έκδοση ιgo.

να στε καλά και περιμένω απαντήσεις.:cool:

 

Αν αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα και με αλλα προγράμματα να τα αναφέρετε.;)

1. To igo8 που έχω εγκαταστήσει , ποτέ δεν μου λόκαρε σήμα

2. Το papago 1 φορα στις τρείς λοκάρει

3. Για να φέρω το μηχανάκι στην εργοστασιακή του κατάσταση, τι πρέπει να κάνω?(για να τους το πάω πίσω , για αλλαγή :( ...)

Link to comment
Share on other sites

1. To igo8 που έχω εγκαταστήσει , ποτέ δεν μου λόκαρε σήμα

2. Το papago 1 φορα στις τρείς λοκάρει

3. Για να φέρω το μηχανάκι στην εργοστασιακή του κατάσταση, τι πρέπει να κάνω?(για να τους το πάω πίσω , για αλλαγή :( ...)

αν έχει πρόβλημα και με το papago και δεν πιάνει δορυφόρους πήγαινε το πίσω

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

αν έχει πρόβλημα και με το papago και δεν πιάνει δορυφόρους πήγαινε το πίσω

Για να φέρω το μηχανάκι στην εργοστασιακή του κατάσταση, τι πρέπει να κάνω?(όταν τους το πάω πίσω , να μην καταλάβουν το ξεκλείδωμα ...):worry:

Link to comment
Share on other sites

Για να φέρω το μηχανάκι στην εργοστασιακή του κατάσταση, τι πρέπει να κάνω?(όταν τους το πάω πίσω , να μην καταλάβουν το ξεκλείδωμα ...):worry:

 

καταρχήν αν το μενού για το 300 το έγραψες στην μανισια κάρτα θα σβησεις απο την κάρτα ολα τα αρχεία εκτός από τα αρχεία του papagor12

θα μπεις μέσα στα windows kai αν δεις κάποια αρχειακια (σκόρπια)mapversion ---star --σβηστα.(είναι κάποια ( κατάλοιπα ) από κάποια προγράμματα που ετρεξες.

έπειτα μέσα στον φάκελο windows θα δεις κάποια αρχεία μηνσβησεις το calibration ---seconfig---netmui και τους φακέλους.

έπειτα θα πας και θα αλλάξεις το APShell .ini

[shell]

Version=1.0.0.12

Language=12

[Navigation]

Path=\SDMMC\MN6\MN6.exe

Caption=Navigation

ClassName=

 

[Hardware]

Gain=10

 

[setting]

Volume=6

BackLightLevel=10

BackLightBatteryTimer=0

BackLightACTimer=0

HourSystem=12

EnableTap=1

SuspendBattery=180

SuspendAC=0

 

Password=

SetupWizardDone=

[Calibration]

CalData=

 

 

τέλος κανε και ένα soft reset

όλα τα παραπάνω τα κάνεις με δική σου ευθύνη και ο λόγος είναι ότι δεν γνωρίζω τι είδους προγράμματα ετρεξες και τι κατάλοιπα σε άφησαν.;):cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...