Jump to content

Ξεκλείδωμα Vector Master 300


apostolidisathan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eκτός από destinator προσπάθησε να το βάλει κανείς να τρέξει άλλο πρόγραμμα?? igo plus η οτιδήποτε αλλο??:confused:

τα τρέχει ?? λοκαρει δορυφόρους η το πρόβλημα είναι μόνο με το dest??

Yπαρχει πιθανότητα να έχουν κλειδώσει την κεραία μόνο για το papago/

Ας απαντήσει κανένας που δοκίμασε σας παρακαλω :) :)

 

με το gpsgate δεν ειδα παλι την κεραια.:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 253
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να μην μου βρηκε δορυφορους στο dest6-dest7 αλλα απο ταχυτητα στο ανοιγμα και υπολογισμο διαδρομης τα παει μια χαρα,σε σχεση με το htc-3300 που εχω παει πολυ ποιο γρηγορα.αν το πιασετε στα χερια σας ειναι φανταστικο ,ποιοτητα κατασκευης,οθονη,αυτονομια .πηγα και ειδα το vector590 μπορει να ειναι πιο καλο αλλα προσωπικα δεν μου αρεσε το μεγεθος του kai to design του.θα προτιμουσα ενα vector 300

εαν εβρησκε δορυφορους στο destinator.

και μιλαμε για 99ευρω.

το θεμα ειναι να βρεθει καποιος να μπορεσει να ξεκλειδωσει το gps(u-navi) για να παιζει με destinator

Eιναι απόλυτα φυσιολογικό ένα pna να είναι πιο γρήγορο από ένα pda-phone στο destinator.Και επίσης το 3300 έχει τον omap στα 200mhz οπότε δεν τίθεται θέμα σύγκρισης και λόγω επεξεργαστή και λόγω πιο φορτωμένου λειτουργικού συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

στο "appshell.ini" εχει αυτα μεσα

 

[shell]

Version=1.0.0.12

Language=12

[Navigation]

Path=\

Caption=Navigation

ClassName=

 

[Hardware]

Gain=10

[setting]

Volume=6

BackLightLevel=10

BackLightBatteryTimer=0

BackLightACTimer=0

HourSystem=12

EnableTap=1

SuspendBattery=180

SuspendAC=0

 

[Calibration]

CalData=

 

 

το [Hardware] Gain=10 ξερει καποιος τι ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου φιλέ μου papajo ότι δίνεις παίρνεις.

και στην συγκεκριμένη περίπτωση παίρνεις αρκετά για τα λεφτά του.

Ας μην τα θέλουμε και όλα.

Ακόμη θα ήθελα να πω να μην σχολιάζουμε συμφοριτες μας με ειρωνεία

Είμαστε εδώ μέσα για να μοιραζόμαστε στοιχειά εμπειρία και βοήθεια

Κανένας νομίζω δεν επιδιώκει την παραπληροφόρηση και την φαγωμάρα.

Καλό θα ήταν λοιπών να κρατήσουμε κάποιο καλό επίπεδο στην συζήτηση και ο καθένας να απορροφά της πληροφορίες που του χρειάζονται;);) .

 

Χαιρετώ την παρέα. Συμφωνώ κι έγώ με με εσάς παιδιά και ιδιαίτερα με τον συμφορίτη milto_tsak. Η dis έδωσε ένα μηχανάκι άψογο κατά την γνώμη μου το οποίο με την βοήθειά όλων των παιδιών εδώ μέσα θα το κάνουμε να πετάει. Ψάχνω κι εγώ να βρώ αν έχει σχέση το GPS u Nav με την υπόθεση αυτή. Μόλις έχω νεώτερα θα ενημερώσω ταμάλα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδές το αγορασα στα 99€ κι είμαι αρκετα ευχαριστημένος...Δεν ψάχνω για τρελλά μηχανήματα, ούτε για κορυφαίες αποδόσεις...! Στα λεφτα αυτά, δεν τις απαιτεί κανείς, πιστεύω...! Πολύ καλό και το Papago! Μικροπροβληματάκια τύπου "στριψε δεξια",σε δρόμο που απαγορευόταν τα είχε σε κάποιους δρόμους, αλλά λογικά στους νέους χάρτες που ανεβαίνουν τον Μάιο -έτσι μου είπε η κοπέλα στην υποδοχη, για τον χρόνο της επόμενης αναβάθμισης χαρτών- θα έχουν λυθεί! Πολύ καλό σήμα, σου έβρισκε άμεσα καινούργια διαδρομή, αν πήγαινες από άλλο δρόμο, πολύ καλή οθόνη και δυνατό ηχείο, οπότε όλα καλά!!!!
Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω στα χερια μου το vector300 ,μπορει καποιος που το εχει να δοκιμασει αν

το destinator βρισκει δορυφορους με COM 2, Baudrate 38400 και ΝΜΕΑ;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω στα χερια μου το vector300 ,μπορει καποιος που το εχει να δοκιμασει αν

το destinator βρισκει δορυφορους με COM 2, Baudrate 38400 και ΝΜΕΑ;

 

Χλωμό..το εχω στο μπαλκονι κανα μισαωρο, αλλα τζαμπα κοπος, ετσι κι αλλιως δεν αναγνωρισε κεραια (38400, ΝΜΕΑ και com2). Eλπιζω καποιος απο τους γκουρου εδω μεσα να το ξεψαχνισει λιγο να δουμε κι εμεις προκοπη..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα έπειτα από πολύ καιρό. Αγόρασα από περιέργεια το 300.

Το σπάσιμο του είναι πολύ απλό και συνεργάζεται άψογα με το dest7. Για να βρει δορυφόρους είναι απαραίτητο να κάνεις εύρεση gps αφού όσο και να περιμένεις δεν σου δείχνει τίποτα. Για τα λεφτά του πάντως το μηχανάκι είναι αρκετά καλό.

Έκανα πλοήγηση το σαββατοκύριακο Αθήνα και σήμερα Θεσσαλονίκη χωρίς εξωτερική κεραία και ήταν άψογο. Είμαι ήδη κάτοχος του mio 168 mioA701 vm 380 vm390 vm290 οπότε και έχω αρκετή εμπειρία να το συγκρίνω. Το dest το δουλεύω από την έκδοση 3. Το έχω ανοίξει με newmenu αλλά θα το προσπαθήσω να το κάνω να δουλέψει με το μενού του 380 και θα το ποστάρω εδώ. Καλή συνέχεια.

ALL SYSTEMS EVENTUALLY FAIL
Link to comment
Share on other sites

Χλωμό..το εχω στο μπαλκονι κανα μισαωρο, αλλα τζαμπα κοπος, ετσι κι αλλιως δεν αναγνωρισε κεραια (38400, ΝΜΕΑ και com2). Eλπιζω καποιος απο τους γκουρου εδω μεσα να το ξεψαχνισει λιγο να δουμε κι εμεις προκοπη..

 

για δοκιμασε να αλλαξεις στο "Destinator.ini":PORT=2

BAUD_RATE=38400

PROTOCOL=2

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να αλλαξεις στο "Destinator.ini":PORT=2

BAUD_RATE=38400

PROTOCOL=2

 

Ετσι κι αλλιως αυτες τις τιμες ειχε καταχωρημενες εφοσον εκανα τις αλλαγες μεσα απο το Dest 6 (PNA v. 6.1.1.40010). Δεν ξερω τι κανω λαθος, ενω ο user Pliakos καταφερνει το 7αρι να παιξει. Εγω δεχομαι ενα μηνυμα οτι δε βρεθηκε κεραια (ειτε με gps on, ειτε off) οταν κανει αναζητηση.. Εχει κανεις καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως αυτες τις τιμες ειχε καταχωρημενες εφοσον εκανα τις αλλαγες μεσα απο το Dest 6 (PNA v. 6.1.1.40010). Δεν ξερω τι κανω λαθος, ενω ο user Pliakos καταφερνει το 7αρι να παιξει. Εγω δεχομαι ενα μηνυμα οτι δε βρεθηκε κεραια (ειτε με gps on, ειτε off) οταν κανει αναζητηση.. Εχει κανεις καμια ιδεα;

 

 

ο user pliakos καταφερε να τρεξει το dest7 ;;;???

δεν καταλαβα απο το post του

εαν καταφερε να δει δορυφορους?

το οτι το vector300 τρεχει dest6-7 ειναι γνωστο.

το θεμα ειναι αν εχουμε καταφερει να δουμε δορυφορους..:)

 

δεν το εχω στα χερια μου το vector και δεν μπορω να δοκιμασω,

αν καποιος εχει λυση το προβλημα της κεραις ας κανει ενα post .

Link to comment
Share on other sites

 

δεν το εχω στα χερια μου το vector και δεν μπορω να δοκιμασω,

αν καποιος εχει λυση το προβλημα της κεραις ας κανει ενα post .

 

και στο δικο μου Vector 300 το D7 παιζει κανονικα, με μονο drawback την ταχυτητα του επεξεργαστη που ειναι οντως σχετικα αργος για τετοιο s/w. Παντως το προβλημα που ειχα με το D6 και την κεραια ειναι παρελθον με D7!! Kλειδωνει δορυφορους το u-nav σε δευτερολεπτα!

Link to comment
Share on other sites

Gia to 300 milao gia to D7 kai mono. Den exo prospathisi na valo to D6 i to igo.

Tha prospathiso sidoma na valo to menu apo to vm380. Apo thema ploigisis pros to paron kai me to d7 ine kala. Sigoura ena pio dinato mixanima tha antapokrinotan kalitera. Alla me 99euro kani idi polla! :D

ALL SYSTEMS EVENTUALLY FAIL
Link to comment
Share on other sites

Tha prospathiso sidoma na valo to menu apo to vm380. :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&highlight=newmenu&page=8

 

post158

κατεβαζεις το newmenu tou bbbb

κανεις edit to e310ini ,εκει που λεει "storage card" βαζεις SDMMC

kai sto "appshell.ini " σου βαζεις την διαδρομη :

[shell]

Version=1.0.0.12

Language=12

[Navigation]

Path=\SDMMC\MENU\NEWMENU.EXE

Caption=Navigation

ClassName=

 

το κολπο με το calibration σε εμενα δεν γινοταν γιατι τα windows δεν με αφηναν

να κανω overwrite το υπαρχων calibration.exe

 

αν στην διαδρομη βαλεις :

Path=\SDMMC\MENU\EXPLORER.EXE

σε παει στα windows αλλα το skin της συσκευης ειναι σε πρωτο πλανο οταν

εχεις την επιφανεια εργασιας

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&highlight=newmenu&page=8

 

post158

κατεβαζεις το newmenu tou bbbb

κανεις edit to e310ini ,εκει που λεει "storage card" βαζεις SDMMC

kai sto "appshell.ini " σου βαζεις την διαδρομη :

[shell]

Version=1.0.0.12

Language=12

[Navigation]

Path=\SDMMC\MENU\NEWMENU.EXE

Caption=Navigation

ClassName=

 

το κολπο με το calibration σε εμενα δεν γινοταν γιατι τα windows δεν με αφηναν

να κανω overwrite το υπαρχων calibration.exe

 

αν στην διαδρομη βαλεις :

Path=\SDMMC\MENU\EXPLORER.EXE

σε παει στα windows αλλα το skin της συσκευης ειναι σε πρωτο πλανο οταν

εχεις την επιφανεια εργασιας

 

me ligo kalitero psaximo gia to vm290 tha dis pos to ixa protokani....

tespa ennoo to allo me to script pou ine pio komple... kali sinexia

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&highlight=PLIAKOS&page=49

ALL SYSTEMS EVENTUALLY FAIL
Link to comment
Share on other sites

τρεχω το dest7 αλλα μετα απο 10-15 λεπτα πλοηγησης η οθονη γινετε λευκη και επανερχετε και παλι λευκη και κολλαει??

μονο σε πλοηγηση η σε demo το κανει.

μαλλον οταν παει να πει φωνητικες οδηγιες

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Sas paratheto mia ekdosi me ikonidia. apla ta petate ta arxia apo to rar stin sdmmc carta.

 

http://rapidshare.com/files/109995781/vm300_ready.rar.html

 

to dest na ine stin morfi scmmc\destinator\destinator.exe

ALL SYSTEMS EVENTUALLY FAIL
Link to comment
Share on other sites

τρεχω το dest7 αλλα μετα απο 10-15 λεπτα πλοηγησης η οθονη γινετε λευκη και επανερχετε και παλι λευκη και κολλαει??

μονο σε πλοηγηση η σε demo το κανει.

μαλλον οταν παει να πει φωνητικες οδηγιες

εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα??

 

 

 

ok τελικα ειχε προβλημα ο χαρτης.

παιζει ενταξει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω και εγω το VECTOR MASTER 300 και εβαλα το destinator7 με το ωραιο μενου του pliakos, αλλα δεν μου βρεισκει καθολου το gps? υπαρχει καμια λυση? ευχαριστω εκ των πρωτερων.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, εχω και εγω το VECTOR MASTER 300 και εβαλα το destinator7 με το ωραιο μενου του pliakos, αλλα δεν μου βρεισκει καθολου το gps? υπαρχει καμια λυση? ευχαριστω εκ των πρωτερων.

 

Πρέπει να πας μέσα στο destinator>ρυθμίσεις>ρυθμίσεις gps> Να βάλεις χειροκίνητα: com=2, baudrate=34800 κοίταξε δεξιά επάνω αν το TMC είναι τσεκαρισμένο στο off, αν είναι στο ΟΝ βάλτο εσύ στο off. Πάτα ΟΚ και μετά βγές. Φρόντισε την ΠΡΩΤΗ φορά που θα το κάνεις να βλέπει ουρανό, να είσαι δηλαδή σε μπαλκόνι ή δρόμο και να έχεις αρκετή υπομονή. Την πρώτη φορά πριν σου δώσει να καταλάβεις ότι είναι εντάξει, πρέπει να βρει κάποια data απο τους δορυφόρους, να ενημερώσεις δηλαδή κάποιες εσωτερικές του βιβλιοθήκες.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δύο συμforumίτες μου έστειλαν σήμερα ΠΜ. Όμως στο ξεκαθάρισμα των ΠΜ μου, κατά λάθος τα έσβυσα. Τώρα δεν θυμάμαι ποιοί ήταν. Θυμάμαι μόνο έναν που ρωτούσε για το igo. Παρακαλώ να μου ξαναγράψετε.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια το εκανα και δουλευει πολυ καλα με το destinator 7. κανενα βιντεακι παιζει το μηχανιμα? ξερω ζηταω πολλα απο το μηχανιμα αλλα λεω!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλεύει άψογα!!!!

 

Σήμερα το μεσημέρι πήγα και αγόρασα όχι 1 αλλά 3 μηχανήματα από το carrefour. Χάρη στην βεβαιότητα και την βοήθεια του φίλου Γιάννη (pliakos), κατάφερα να το κάνω να τρέξει το Destinator 7 PNA edition.

Eυχαριστώ επί 3 λοιπόν, καθώς 3 άνθρωποι βολεύτηκαν με ένα προσιτό μηχανάκι των 99 ευρώ.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ PLIAKO ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΛΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΝΑ ANOIΞEI TO DEST ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ η ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ HELP!!!!!!!!

 

P.S.

ΕΧΩ "ΡΙΞΕΙ"ΟΤΙ ΛΕΣ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΗ SD ΟΧΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟ VECTOR 300

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...