Jump to content

www.vodafone.gr


TakeOverNet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως έχει το καλύτερο marketing. Για τον απλούστατο λόγο ότι όλα όσα έχουν να κάνουν με το τομέα αυτό υπαγορεύονται από το group. Το θέμα είναι να καταλάβουνε πως υπάρχουν και άλλοι τομείς που η Vodafone Eλλάδας υστερεί αρκετά, με σημαντικότερο τη κάλυψη δικτύου, που την αφήνει πίσω από τη βασική της ανταγωνίστρια. Εξάλλου σχεδόν όλες οι φορητότητες προς Cosmote (που είναι αρκετές και από τη Vodafone και από τη Wind) γίνονται λόγω κάλυψης, η Cosmote δεν παρέχει πια κάτι τι συγκλονιστικό σε σχέση με τις άλλες εκτός από το σήμα. Δεν νομίζω ότι η Vodafone μπορεί να ανακτήσει το χαμένο έδαφος αν δεν βελτιώσει σημαντικά το δίκτυό της.

Κυρίως στον τομέα του 3G θα ήθελα να συμπληρώσω.

Πάντως και η COSMOTE δε φαίνεται να μένει εκτός των εξελίξεων... Μάλλον θα μπει δυναμικά -επιτέλους- στον τομέα του marketing. Να δούμε όμως γιατί... εκεί που λαλούν πολλά κοκόρια αργεί να ξημερώσει, λένε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και κατά την άποψή μου, ήθελε κανένα 3μηνο ακόμα!

 

Μιλάς για vodafone ή για cosmote; Μπερδεύτικα. Αν είναι για cosmote μαζί με το όπως ακούγεται "veltiωμένο" μενού υπηρεσιών θα βγει;

Link to comment
Share on other sites

Το νέο layout είναι όπως αυτό: http://vodafone.arx.net/

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Περίπου... το κεντρικό content είναι λάθος, έχει το παλιό template...

 

Τέλος πάντων να περιμένετε!!!

 

Μην χαλάτε την έκπληξη!!!

 

Τουλάχιστον χάρτη κάλυψης θα έχει;

Αυτό μόνο θέλω να ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων να περιμένετε!!!

 

Μην χαλάτε την έκπληξη!!!

Ποιά έκπληξη? Και χωρίς αυτά τα links δεν θέλει φαντασία για να προβλέψει κάποιος πως θα είναι το site. Αφού όλες οι θυγατρικές της Vodafone πλέον έχουν το ίδιο...

Τουλάχιστον χάρτη κάλυψης θα έχει;

Αυτό μόνο θέλω να ξέρω...

 

Τι να τον κάνεις? Αν είναι όπως της Vodafone UK (χλωμό το κόβω) που βλέπεις σχεδόν με ακρίβεια δρόμου, εντάξει, αν είναι όμως σαν της WIND δεν νομίζω ότι θα ανταποκρίνεται 100% στη πραγματικότητα και θα εξυπηρετεί σε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Μια που έχουν όλες οι θυγατρικές το ίδιο site γιατί δεν έχουν και τον ίδιο coverage map;;;;;; Τόσο καιρό περίμενα αυτήν την αλλαγή τώρα που την κάνανε δεν γίνεται να βάλουν και έναν χάρτη της προκοπης..
VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

E-billing θα έχει καλύτερο, για το coverage, αν σκεφτούμε σαν εταιρεία, θα δούμε πως εκτός αν σκοπεύει να γίνει κάποια αναβάθμιση, κανέναν δεν συμφέρει να δώσει ανάλυση μίας υπηρεσίας που υστερεί... όλοι πάσχουμε από την κάλυψη της Vodafone και κακά τα ψέματα, ότι και να σου πει το site, εσύ ξέρεις καλύτερα τα προβλήματα που έχεις. Ίσως αν ενωθούμε ως καταναλωτές να δούμε άσπρη μέρα. We got the power!
Link to comment
Share on other sites

E-billing θα έχει καλύτερο, για το coverage, αν σκεφτούμε σαν εταιρεία, θα δούμε πως εκτός αν σκοπεύει να γίνει κάποια αναβάθμιση, κανέναν δεν συμφέρει να δώσει ανάλυση μίας υπηρεσίας που υστερεί... όλοι πάσχουμε από την κάλυψη της Vodafone και κακά τα ψέματα, ότι και να σου πει το site, εσύ ξέρεις καλύτερα τα προβλήματα που έχεις. Ίσως αν ενωθούμε ως καταναλωτές να δούμε άσπρη μέρα. We got the power!

Λάθος, we got the power μόνο όταν πρόκειται για το ξύλωμα κεραιών :p

Πάντως δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο πρόβλημα με το σήμα της voda. Χρόνια συνδρομητής και ποτέ δε με άφησε κάπου χωρίς.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σαν καταναλωτές έχουμε μεγαλύτερη δύναμη απ' όσο γνωρίζουμε και σίγουρα πιο πιθανό είναι να μπει μια κεραία on demand παρά να ξηλωθεί! Εγώ πάντως είναι γεγονός ότι σε πολλές περιοχές της Αθήνας έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Eδώ έχει ελλείψεις σε ορισμένα σημεία η Cosmote, φαντάσου τι γίνεται με τη Vodafone!:lol: Kαι αν υπάρχουν κενά στην Αθήνα δεν χρειάζεται φαντασία για να σκεφτεί κανείς τι γίνεται στην επαρχία...

Πάντως από ότι άκουσα από μέσα έχουν αρχίσει και σκέφτονται πάρα πολύ το θέμα της κάλυψης (όταν μάλιστα είναι και ο μοναδικός λόγος που γίνονται τόσες φορητότητες προς Cosmote). Ειδικά μέσα στις πόλεις. Mαλιστα έχουν ανεβάσει αρκετά και τα παρεχόμενα ποσά για την ενοικίαση χώρων (ταρατσσών, οικοπέδων κ.τ.λ). Μακάρι να δούμε βελτίωση σύντομα (αν και εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα).:rolleyes:

 

Στο θέμα μας, θεωρώ εξαιρετικά απίθανο για οποιαδήποτε εταιρεία στην Ελλάδα να δώσει έναν τόσο αναλυτικό χάρτη όπως αυτός της Vodafone UK, πόσο μάλλον για τη Vodafone! Oι ελλείψεις είναι πολλές και δυστυχώς τα ξηλώματα δίνουν και παίρνουν, φανταστείτε να βλέπετε στο χάρτη να λιγοστεύει η κάλυψη. Από την άλλη θεωρώ πως ένας χάρτης όπως αυτός που έχει η wind δύσκολα εξυπηρετεί λόγω κλίμακας και πολλές φορές δεν ανταπικρίνεται στη πραγματικότητα και παραπλανεί...

 

Τουλάχιστον ας βγάλουν μια αναλυτική λίστα με τις περιοχές που καλύπτονται με 3G.:!:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σαν καταναλωτές έχουμε μεγαλύτερη δύναμη απ' όσο γνωρίζουμε και σίγουρα πιο πιθανό είναι να μπει μια κεραία on demand παρά να ξηλωθεί! Εγώ πάντως είναι γεγονός ότι σε πολλές περιοχές της Αθήνας έχω πρόβλημα.

 

Εγώ πάντως κάθε χρόνο παίρνω αρνητική απάντηση στο συγκεκριμένο θέμα.

Μου λένε ξεκάθαρα ότι δεν τους ενδιαφέρει να καλύψουν την περιοχή μου,παρά τα πολλά παράπονα που έχουν γίνει!!!

Από ότι καταλαβαίνω ακολουθούν μια "γραμμή" απαρέγκλιτη!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, η ευελιξία δεν είναι κάτι για το οποίο φημίζονται... Πρέπει πρώτα να μείνουν χωρίς πελάτες και μετά ΙΣΩΣ και να καταλάβουν ότι έκαναν κάτι λάθος!
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα παντως δεν ειναι ετοιμο....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν θα μπορούσαν να το είχαν έτοιμο, τεσταρισμενο και απλώς μέσα σε μισή ημέρα να αλλάξουν την ιστοσελίδα; Τόσο χρόνο για πιο πράγμα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να μας σκάσουν! :p Δε νομίζω να υπάρχει άλλος λόγος... Όσο να πεις η αναμονή δημιουργεί μεγαλύτερη περιέργεια στους χρήστες... Εξιτάρει! Βέβαια η τόση αναμονή ξενερώνει κιόλας...
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι σήμερα 17/04/2008 οι ποιό πολλοί πήραν το δώρο του πάσχα και αν κάποιος ήθελε να μάθει τι δίνει η vodafone θα πήγαινε κατευθίαν σε άλλη εταιρεία. Πιστεύω ότι είναι μεγάλο το κόστος για μία εταιρεία "σαν" την vodafone το γεγονός ότι το web site της είναι off τόσες ημέρες. Μεγάλο λάθος, κατά την γνώμη μου, ο χρόνος που επέλεξε η εταιρεία να αλλάξει το web site της.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...