Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια θελω να σας ρωτησω κατι,μηπως ξερει κανεις καποιο προγραμμα που να μετραει τον χρονο ομιλιας,ειχα στο touch cruise το Phone Dashboard Minute Tracker αλλα αφου δεν μπορω να προσθεσω εφαρμογες στη today screen (και δεν θελω να βαλω το second today) μου ειναι αχρηστο.Μηπως υπαρχει κανενα παρομοιο που να ανοιγει απο τα προγραμματα χωρις today plug in?

????????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Κατα αρχην η θηκη που μου φαινονταν καπως περιεργη αποδειχτηκε οτι ειναι μεγαλη μουφα... Εχω το κινητο σημερα στη θηκη περπατω αμεριμνος (δυστυχως) κρατωντας στο χερι και το κινητο ξεγλυστρα απο τη θηκη και πεφτει κατω μεσα σε λασπονερα... 3 ημερων μοντελο :( :( :(... περιττο να σας πω οτι για 10 λεπτα ημουν ετοιμος να κλαψω...

 

Το είχα υποψιαστεί από την αρχή αυτό και την είχα αφήσει τη συγκεκριμένη θήκη στο κουτί!

 

 

1ον) Εχω ενεργοποιημενη τη ρυθμιση (σαφως) στο να κλεινει φωτισμος και κινητο μετα απο 1 λεπτο οταν το κινητο δε χρεισημοποιειται (ειτε με ρευμα ειτε με μπαταρια). Ανοιγω το Destinator... και μετα απο ενα λεπτο φυσικα το κινητο κλεινει :( δε θεωρει οτι αφου το τρεχει το Destinator "λειτουργει"; θα πρεπει δηλαδη καθε φορα πριν ανοιξω Destinator να αλλαζω τη ρυθμιση για το σβησιμο κινητου;

 

Δεν έχεις τη σωστή έκδοση του Destinator. Αυτό που αντιμετωπίζεις είναι γνωστό πρόβλημα των beta εκδόσεων. Βάλε την έκδοση v7.0.0.588.11 και δεν θα έχεις τέτοιο πρόβλημα.

 

2ον) ΧΩΡΙΣ το AdvanceConfigurationTool3.3 ειχα το γνωστο συμπτωμα να κλεινει η Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Η οθονη οταν σηκωνω το τηλεφωνο... Βαζω το εν λογω προγραμμα και επιλεγω εκεινες τις 2 (δυο) ρυθμισεις που λενε: i-Phone sleep during call:Not allowed, ii-Fast sleep during call: Disable... Παρολα αυτα ΚΑΜΙΑ αλλαγη. Με το που συνδεεται η κληση σβηνει η οθονη... τι να κανω; τι κανω λαθος;

 

Βάλε αυτό... NoSleep!!.cab

 

3ον) Κανω softreset (ετσι για το καλημερα) και μου δειχνει στους πορους 38% πλεον... οταν το πρωτοχρησιμοποιουσα ηταν στο 28-29% τι μπορει να τρεχει στο Background που τρωει τοσους πορους; Α... εχω την ελληνικη version by ACE αλλα οταν γυρναω το μενου στα αγγλικα πεφτει στα 34%. Λεω, μηπως μπορω να το κανω να "πεσει" εκει κοντα στα 30%; Η διαφορα ειναι εμφανης στη ταχυτητα μεταξυ 38 και 34% οποτε λεω οτι αν πεσει στα 30 θα ειμαστε ΑΚΟΜΑ καλυτερα...

 

Ίσως είναι κάποια εφαρμογή που σου "τρώει" μνήμη. Η συσκευή αυτή όμως την έχει περίσσια... δεν επηρεάζει αυτό την απόδοση της συσκευής.

 

4ον) Ξυπνητηρι... Οταν το κινητο ειναι κλειστο το ξυπνητηρι ΔΕΝ ενεργοποιειται ε; Υπαρχει καμια λυση; για να γλυτωνουμε μπαταρια κατα τη διαρκεια της νυχτας; δεν εχω ΚΑΝΕΝΑΝ λογο να εχω ανοιχτο το κινητο μονο και μονο για να χτυπησει το ξυπνητηρι 8 ωρες μετα.

 

Όλες οι συσκευές του είδους με τον ίδιο τρόπο δουλεύουν. Εάν την έχεις κλειστή δεν δουλεύει το ξυπνητήρι. Και μιας και είπαμε για ξυπνητήρι... βάλε το pTravelAlarm εάν θέλεις να κοιμάσαι ήσυχος και να ξυπνάς στην ώρα σου.

5ον) Υπαρχει καποιο προγραμμα/τροπος να περιστρεφω την οθονη 90 μοιρες;

 

Gyrator 2 ή GSen.

 

6ον) Εκτος απο τη θηκη των 65 ευρω, υπαρχει κατι αλλο; Σε καλη-πρακτικη θηκη. να ειναι πρακτικη ομως παιδια!!! Α, ζελατινες; απο που; Πηγα σε Πλαισιο σημερα αλλα δεν... οποτε εχω βρει αυτα:

 

Εγώ σε αυτές τις συσκευές προτιμώ τις book type θήκες της PDair.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορώ μέσω activesync να συνδεθώ με το pro στο internet :confused:

 

Εάν είσαι στο Internet με το PC σου και συνδεδεμένος μέσω ActiveSync με τη συσκευή... πρέπει να βλέπει κανονικά δίκτυο χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι στο Internet με το PC σου και συνδεδεμένος μέσω ActiveSync με τη συσκευή... πρέπει να βλέπει κανονικά δίκτυο χωρίς να χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

 

Thanks φίλε μου, πάλι o firewall την έκανε την ζημιά. :mad:

 

Λοιπόν έχω να προτείνω μια ιδέα, οι παλιοί και έμπειροι χρήστες των Windows Mobile αλλά και των PPC γενικά, έχουν μια λίστα από προγράμματα που τα θεωρούν «Must». Λέω αν δουλεύουν σωστά και με το pro να τα αναφέρουν με τις εκδόσεις τους και ένα μικρό σχόλιο για το καθένα, έτσι ώστε εμείς οι άπειροι να βαδίζουμε εκ του ασφαλούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν έχω να προτείνω μια ιδέα, οι παλιοί και έμπειροι χρήστες των Windows Mobile αλλά και των PPC γενικά, έχουν μια λίστα από προγράμματα που τα θεωρούν «Must». Λέω αν δουλεύουν σωστά και με το pro να τα αναφέρουν με τις εκδόσεις τους και ένα μικρό σχόλιο για το καθένα, έτσι ώστε εμείς οι άπειροι να βαδίζουμε εκ του ασφαλούς.

 

Η ανάγκη των εκάστοτε προγραμμάτων είναι εντελώς υποκειμενική. Επίσης, εάν οι άπειροι κινούνται εκ του ασφαλούς... δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ έμπειροι! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ανάγκη των εκάστοτε προγραμμάτων είναι εντελώς υποκειμενική. Επίσης, εάν οι άπειροι κινούνται εκ του ασφαλούς... δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ έμπειροι! :rolleyes:

 

Το ότι πχ ο Resco Explorer είναι πολύ καλύτερος από αυτό των windows είναι αντικειμενικό και όχι υποκειμενικό, μιας και ο δεύτερος δεν περιλαμβάνει απλές λειτουργίες.

Ένα παράδειγμα έφερα που το διαπίστωσα από μόνος μου!!!

Άν έχεις να προτήνεις έναν γρήγορο image browser σε έναν άπειρο χρήστη κακό δεν θα έκανες, η άμα του πείς ότι ο coreplayer παίζει τα πάντα.

Το thread έχει φτάσει τις 200 τόσες σελίδες και είναι κομματάκι δύσκολο να το διαβάσεις όλο.

Πάντως ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ότι πχ ο Resco Explorer είναι πολύ καλύτερος από αυτό των windows είναι αντικειμενικό και όχι υποκειμενικό, μιας και ο δεύτερος δεν περιλαμβάνει απλές λειτουργίες.

Ένα παράδειγμα έφερα που το διαπίστωσα από μόνος μου!!!

Άν έχεις να προτήνεις έναν γρήγορο image browser σε έναν άπειρο χρήστη κακό δεν θα έκανες, η άμα του πείς ότι ο coreplayer παίζει τα πάντα.

 

Καλός image browser με πολύ περισσότερες δυνατότητες του ενσωματωμένου είναι το Resco Photo Viewer Pro.

 

Παρεμπιπτόντως... όσα προγράμματα ανέφερες είναι όντως αντικειμενικά must have. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλός image browser με πολύ περισσότερες δυνατότητες του ενσωματωμένου είναι το Resco Photo Viewer Pro.

 

Παρεμπιπτόντως... όσα προγράμματα ανέφερες είναι όντως αντικειμενικά must have. :rolleyes:

 

οκ θα το εγκαταστήσω ;)

 

plug-in για το TF3D υπάρχει τίποτα???? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να δείχνει στην αρχική οθόνη αδιάβστα SMS Email κτλ

 

Μα όταν έχεις αδιάβαστα sms / e-mail στο δείχνει με ένδειξη στο tab της αντίστοιχης εφαρμογής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν έχεις αδιάβαστα sms / e-mail στο δείχνει με ένδειξη στο tab της αντίστοιχης εφαρμογής.

 

το ξερω απλά θεωρώ ωραία αλλά φτωχη την αρχικη οθόνη και είπα αν μπορώ

να την εμπλουτισω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Se emena energopoieitai mono otan eimai se stand-by kai patisw to bluetooth. :confused:

δεν ξερω. τι να πω? μου'χει σπασει τα νευρα. Μετα απο σχεδόν κάθε κλήση πρέπει να ασχολούμαι με αυτό (και δεν φευγει απο την οθόνη αν δεν το κλείσω εγώ).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το ξερω απλά θεωρώ ωραία αλλά φτωχη την αρχικη οθόνη και είπα αν μπορώ

να την εμπλουτισω :rolleyes:

 

Πέρα από κάποια themes που μπορείς να βάλεις ή να αλλάξεις την εμφάνιση των εικονιδίων ή του ρολογιού, δυστυχώς το TF3D δεν είναι τόσο ουσιαστικά παραμετροποιήσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από κάποια themes που μπορείς να βάλεις ή να αλλάξεις την εμφάνιση των εικονιδίων ή του ρολογιού, δυστυχώς το TF3D δεν είναι τόσο ουσιαστικά παραμετροποιήσιμο.

 

για πες και ονομασια να τα βρω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για πες και ονομασια να τα βρω ;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=436867

 

(Με προσοχή και ψάξιμο όμως μιας και αρκετά από αυτά ή συνδυασμός αυτών μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την απόδοση της συσκευής)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=436867

 

(Με προσοχή και ψάξιμο όμως μιας και αρκετά από αυτά ή συνδυασμός αυτών μπορεί να επηρεάσει αρνητικά την απόδοση της συσκευής)

 

Ευχαριστώ,

Hard reset έμαθα να κάνω :lol:

καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Se emena energopoieitai mono otan eimai se stand-by kai patisw to bluetooth. :confused:

Το πρόβλημα λύθηκε και επίσης βγηκε και ενα δευτερο καλό απο την λύση.

συμφωνα με αυτό http://forums.wireless.att.com/cng/board/print?board.id=cingular&message.id=48118&page=1&format=page

και με αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=429450&highlight=speed+voice+dial

εχω launchapenable =1 , voicecmdduration=4294967295 , voicecmdenable=0 και αλλαξα στο path το sddialer.exe σε sddialer1.exe

Ετσι και το voice speed dialer δεν ξεκιναει και μπορω με το κουμπι του bluetooth να ενεργοποιω/απενεργοποιω την μεταφορά των ήχων στο bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Αρα το μονο ουσιαστικο ΒΑΣΙΚΟ προβλημα ειναι το WindPlusNonStop που χριζει και αμεσης λυσης!

 

η λυση σου!!!!

 

''Ρυθμίσεις GPRS WAP

Αυτόματες Ρυθμίσεις

 

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Πατήστε Έναρξη

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

Επιλέξτε Συνδέσεις Tab

Επιλέξτε Συνδέσεις

Επιλέξτε Για προχωρημένους Tab

Πατήστε Επιλέξτε δίκτυα

Πατήστε Νέο

Εισάγετε τα ακόλουθα:

Όνομα: TIM WAP GPRS

Πατήστε Modem tab

Πατήστε Νέο

Εισάγετε τα ακόλουθα

Όνομα: TIM WAP GPRS

Επιλέξτε modem: Γραμμή Κιν. Τηλ (GPRS)

Πατήστε Επόμενο

Όνομα σημείου πρόσβασης: gwap.b-online.gr

Πατήστε Επόμενο

Όνομα χρήστη: wap

Κωδικός: wap

Τομέας:

Πατήστε Τέλος

Επιλέξτε Ρυθμίσεις Proxy

Εισάγετε τα ακόλουθα

Αυτό το δίκτυο συνδέεται στο Διαδίκτυο:

Tick

Αυτό το δίκτυο χρησιμοποιεί proxy server για να συνδεθεί στο Διαδίκτυο: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Πατήστε προχωρημένοι

HTTP: 192.168.200.10 θύρα 9401

WAP: 192.168.200.10 θύρα 9401

Ασφαλές: 192.168.200.10 θύρα 9401

Socks: 192.168.200.10 θύρα 1080

Πατήστε Ok

Πατήστε Ok πάλι''

 

σε εμενα τουλαχιστον δουλεψε!!!!Ελπιζω να βοηθησα;)

 

Καλημερα!

 

Εβαλα τις παραπανω ρυθμισεις και "μαλλον" ειμαστε οκ... θα περιμενουμε το λογαριασμο να δουμε :) Αυτο ομως που συνεβει ειναι οτι πλεον ΔΕΝ μπορω να μπω στο ιντερνετ αν ειμαι μεσω στο δικτυο με το λαπτοπ και το Touch ειναι συνδεδεμενο μεσω ActivSync. Λετε να φταινε οι ρυθμισεις στα Proxy ε;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτο ομως που συνεβει ειναι οτι πλεον ΔΕΝ μπορω να μπω στο ιντερνετ αν ειμαι μεσω στο δικτυο με το λαπτοπ και το Touch ειναι συνδεδεμενο μεσω ActivSync. Λετε να φταινε οι ρυθμισεις στα Proxy ε;

 

Den kserw ean einai afto mias kai otan mpaineis sto net mesw ActiveSync den exei kamia sxesi me to GPRS tou paroxou sou.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4ον) Ξυπνητηρι... Οταν το κινητο ειναι κλειστο το ξυπνητηρι ΔΕΝ ενεργοποιειται ε; Υπαρχει καμια λυση; για να γλυτωνουμε μπαταρια κατα τη διαρκεια της νυχτας; δεν εχω ΚΑΝΕΝΑΝ λογο να εχω ανοιχτο το κινητο μονο και μονο για να χτυπησει το ξυπνητηρι 8 ωρες μετα.

 

 

 

6ον) Εκτος απο τη θηκη των 65 ευρω, υπαρχει κατι αλλο; Σε καλη-πρακτικη θηκη. να ειναι πρακτικη ομως παιδια!!! Α, ζελατινες; απο που; Πηγα σε Πλαισιο σημερα αλλα δεν... οποτε εχω βρει αυτα:

 

 

Συνηθισέ το γιατί δεν υπάρχει λύση. Δεν θα κλείνεις εντελώς το ppc αλλά θα απενεργοποιείς την λειτουργία τηλεφώνου. Η κατανάλωση είναι μηδαμινή. (όπως και η ακτινοβολία λογικά)

 

θήκη προτίμησε της brando. πολύ ποιοτική. την προτείνουμε οι περισσότεροι εδώ.

http://shop.brando.com.hk/prod_detail.php?prod_id=02799&dept_id=&cat_id=0018

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

 

Το λινκ πιο πανω με βγαζει για screen protector και οχι σε καποια συγκεκριμενη θηκη. Ποια ακριβως θηκη εννοεις;

 

Ειναι αναγκαιο να το φορτιζω οταν αδειαζει πληρως (οπως εκανα τις 2 πρωτες φορες) ή μπορω και λιγο πριν το τελος, στα μισα, οποτε το συνδεω με το λαπτοπ μεσω USB για μερικα λεπτα (οσο τελος παντων ειμαι συνδεδεμενος με το λαπτοπ).

 

Εχω προβλημα με το Youtune. Με τον ΟΠΕΡΑ ουτως ή αλλως ΔΕΝ τα δειχνει, ενω με το δικο του προγραμμα ΔΕΝ συνδεεται καν. Με οποιαδηποτε συνδεση... :( ειτε με WiFi, ειτε με GPRS ειτε μεσω ActivSync+USB τιποτα! Το προγραμμα-Youtube γραφει: Κανενα Βιντεο. Τις πταιει;

 

Μετα απο ποσες φορτισεις "στρωνει" η μπαταρια του;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

@gnikolai

ζήτησες screen protector και θήκη και απλά σου απάντησα μόνο για το πρώτο που γνωρίζω.

Δεν χρειάζεται να αδειάζει πλέον εντελώς, αντιθέτως αντενδείκνυται να αδειάζει λιγότερο από 10%. φόρτιζε το όποτε θες. Με τον καιρό θα στρώσει περισσότερο η μπαταρία αλλά δεν μπορώ να σου υπολογίσω αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Οκ... ειχα καταλαβει λαθος! Εγινε! Λοιπον, ειναι να παραγγειλω απο το Expansys καποια πραγματα, ενδιαφερεται κανεις; Ειναι τρελλοι αυτοι εκει περα... 25 ευρω η θηκη και αλλα 21 ευρω απο την αναγραφομενη (12 μεταφορικα + 9 το ΦΠΑ) για τι τελικη τιμη!!! Μα δε παν καλα...

 

Εν παση περιπτωση, προκειμενω να "μοιραστει" αυτο το ποσο, υπαρχει κανεις που να ψηνεται για κατι;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Εβαλα τις παραπανω ρυθμισεις και "μαλλον" ειμαστε οκ... θα περιμενουμε το λογαριασμο να δουμε :) Αυτο ομως που συνεβει ειναι οτι πλεον ΔΕΝ μπορω να μπω στο ιντερνετ αν ειμαι μεσω στο δικτυο με το λαπτοπ και το Touch ειναι συνδεδεμενο μεσω ActivSync. Λετε να φταινε οι ρυθμισεις στα Proxy ε;

Θα βάλεις το nodata και θα απενεργοποιείς την σύνδεση του Wind Plus κάθε φορά που θέλεις να έχεις internet από το active sync ;) Σε μένα μόνο έτσι παίζει και μάλλον ευθύνεται ο proxy. Δοκίμασέ το και πες μου.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...