Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro (Raphael)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις περάσει καμιά μόντα στο tf3d, όπως calendar tab ή call history tab;

 

Αν ναι, ψάξε στα αντίστοιχα θέματα στο xda, υπάρχει fix :cool:

 

edit: ξέχασα να αναφέρω για την θήκη σιλικόνης!

 

Όντως δεν έχει 100% τέλεια εφαρμογή αλλά εμένα με βόλεψε αρκετά. Στα πλάγια της οθόνης είναι λίγο χαλαρή, κάτι που εμένα με βολεύει όταν θέλω να κάνω tap με το δάχτυλο στα άκρα της οθόνης. Επίσης, έχει ενσωματωμένες "ράγες" από πλαστικό, για να ανοίγει ιδανικά παράλληλα με το πληκτρολόγιο (φαίνονται κάπως στην 4η φωτογραφία). Για θήκη του 5ευρου είναι μια χαρά! :)

 

http://twitpic.com/45qd35

http://twitpic.com/45qd6t

http://twitpic.com/45qd9r

http://twitpic.com/45qdcz

 

To Diamond tweak εγκατέστησα...Να φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Στο καινούριο (μεταχείρα) προ μου, έχει ξεκολλήσει -ελάχιστα, ούτε ενα χιλιοστό- η μεμβράνη που καλύπτει τα πλήκτρα κάτω από της οθόνη. Συγκεκριμένα πάνω αριστερά. Επικοινώνησα με το σέρβις και μου είπαν πως η αλλαγή κοστίζει €60! Είναι δυνατόν;

 

Τελικά πήρα το ρίσκο και ξεκόλλησα την μεμβράνη στο diamond της κοπέλας μου (είχε ξεκολλήσει αρκετά, ξεπερνούσε το σηματάκι του home key) και δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα. Ενα μικρό σημαδάκι έμεινε από κάτω (έχει μια γκριζομπλέ επιφάνεια μεταξύ πλάκας και κουμπιών και μάλλον ξεκόλλησε από κάτω). Αλλά λειτουργικά δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα τώρα. Θα το έχω υπ'όψην μου αν τυχόν χειροτερέψει.

 

Απλά, αν το επιχειρήσει κανένας, ενώ την ξεκολλάει να κρατάει με το δάχτυλο την πλάκα των κουμπιών πατημένη προς τα κάτω, μην τυχόν ξεκολλήσει ολόκληρη από την πίεση.

 

To Diamond tweak εγκατέστησα...Να φταίει αυτό?

 

Δεν νομίζω από μόνο του να δημιούργησε το πρόβλημα. Μήπως άλλαξες/πείραξες καθόλου την σειρά των tf3d tabs; Αυτό το πρόβλημα παρουσιάζεται συνήθως όταν προσθέσεις επιπλέον tabs.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν ένα κινητό HTC PRO για αναβάθμιση και του πέρασα τη rom TAEL ROM v6.28244 Final μα επειδή δεν έχω ιδέα από κινητά windows υπάρχει περίπτωση να μου πει κάποιος πως μπορώ να κλείσω τη σύνδεση μέσω κινητής τηλεφωνίας και να είναι ενεργή μόνο η σύνδεση με wifi για το ιντερνέτ και όλα τα προγράμματα? Δεν θέλω να συνδέεται καθόλου με τη Vodafone όταν είναι να μπω στο ιντερνέτ για οποιοδήποτε λόγο.

2η ερώτηση ποια είναι τα must προγράμματα να είναι περασμένα για εσάς?

3η ερώτηση έναν καλό navigator με χάρτες για Ελλάδα αλλά και για Ιταλία που να κάνει χρήση κεραίας gps εσωτερικής η εξωτερικής μέσω pairing Bluetooth?

4η ερώτηση για να βλέπω τα βιντεακια από το YouTube τι χρειάζεται?

5η ερώτηση και ελπίζω η τελευταία ποια rom νομίζετε ότι είναι καλύτερη για το κινητό?

 

ευχαριστω πολυ

Samsung Galaxy S I-9000 CM10 RuLeZ ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Βάλε το data.

2. Για gps έχεις πολλές επιλογές. Συνιστώ iGO 8 ή Primo.

3. Για το YouTube υπάρχει free σχετική εφαρμογή. Κανε μια αναζήτηση στο Google.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους πιστους φιλους

θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να κατεβαζω με καποια εφαρμογη torrents απο το HTC Touch PRO...???

athanaso77 καλησπερα και σε σενα καιρο εχεις να μ ακουσεις εεε και να μαι παλι εδω με αλλο κινητο αυτη τη φορα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει τροπος να κατεβαζω με καποια εφαρμογη torrents απο το HTC Touch PRO...???

 

Καλώς τον... http://handheld.softpedia.com/get/Download-manager/WinMobile-Torrent-4351.shtml

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς που θα βρω android rom για το htc pro μου ? και αν ναι ποια ι διαδικασία? ευχαριστώ

 

http://www.connect-utb.com/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=68&task=summary&cid=54&catid=8

 

αν και βρήκα αυτή αλλά δεν καταλαβαίνω πως να το κάνω λόγο αγγλικών μου .

 

βρήκα και αυτί http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=732362 αλλά μου κολλάει στην διαδικασία γνωρίζει κάτι κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πας να περάσεις rom που προορίζεται για άλλη συσκευή; Απαγορεύεται εκτός και αν θέλεις να καταστρέψεις τη συσκευή σου.

 

Για τη συσκευή σου διαβάζεις αποκλειστικά εδώ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=609

 

Δεν έχει ασχοληθεί κόσμος εδώ με android στη συγκεκριμένη συσκευή και κατά συνέπεια θα χρειαστεί να βγάλεις άκρη μόνος σου στο xda.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

καλησπέρα

έχω κατεβάσει το SPB Weather version: 2.4.0 και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάποιο serial number για να το ξεκλειδώσω. το τηλέφωνό μου είναι HTC Touch Pro

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα

έχω κατεβάσει το SPB Weather version: 2.4.0 και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάποιο serial number για να το ξεκλειδώσω. το τηλέφωνό μου είναι HTC Touch Pro

ευχαριστώ

 

Να σε ενημερώσω ότι στο παρόν forum απαγορεύεται κάθε είδους συζήτηση που έχει να κάνει με παράνομο λογισμικό. Αναφέρεται ρητά στους όρους που αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα παιδια!!! Παλια θυμαμαι οτι μπορουσες να βρεις εδω ολα τα σπαστηρια και προγραμματα!!! Γιατι το αλλαξατε βρε παιδια? Υπαρχει κριση!! Δωστε δωρεαν προγραμματα στον λαο!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια!!! Παλια θυμαμαι οτι μπορουσες να βρεις εδω ολα τα σπαστηρια και προγραμματα!!!

 

Θυμάσαι λάθος. Ποτέ στο συγκεκριμένο forum δεν έγινε επιτρεπτή η διακίνηση "σπασμένων" προγραμμάτων. Αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο θα χρειαστεί να ψάξεις αλλού, όχι εδώ μιας και στο παρόν forum απαγορεύεται ρητά βάσει των κανονισμών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα έχω ένα htc touch προ T7272 είναι τις ace hellas αλλα όταν το έδωσα σε ένα μαγαζί να μου αλλάξει ταινία για την οθόνη του έκανε και update αλλα έβαλε αγγλικό λειτουργικό με αποτέλεσμα να μην έχει ελληνικά δοκίμασα μήπως βρω που είναι η ρυθμίσεις για τις γλώσσες αλλα δεν την βρίσκω πουθενά και τώρα θέλω να του περάσω ξανά windows αλλα ελληνικά που θα βρω windows 6.1 ελληνικά? έψαξα εδώ αλλα δεν βρήκα κάτι

 

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα έχω ένα htc touch προ T7272 είναι τις ace hellas αλλα όταν το έδωσα σε ένα μαγαζί να μου αλλάξει ταινία για την οθόνη του έκανε και update αλλα έβαλε αγγλικό λειτουργικό με αποτέλεσμα να μην έχει ελληνικά δοκίμασα μήπως βρω που είναι η ρυθμίσεις για τις γλώσσες αλλα δεν την βρίσκω πουθενά και τώρα θέλω να του περάσω ξανά windows αλλα ελληνικά που θα βρω windows 6.1 ελληνικά? έψαξα εδώ αλλα δεν βρήκα κάτι

 

σας ευχαριστώ πολύ

 

Θα χρειαστεί κάποιος από τους ελάχιστους κατόχους να σου δώσουν το αρχείο εξελληνισμού της ROM της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος? με κάποια επαναφορά συσκευής? η κάπου να βρω μια ελληνική rom.... τι θα την κάνω τώρα την συσκευή που έχει αγγλικά θα την πετάξω?

 

edit: βρήκα την επιλογή που διαλέγεις γλώσσα έβαλα greek που λέει και μου ζητάει να κάνω reset για να αποθήκευση τις επιλογές έκανα reset από κάτω από ένα μαύρο κουμπάκι που έχει αλλα παραμένει αγγλικά δοκίμασα κιαλες γλώσσες αλλα πάλι δεν αλλάζει μήπως κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...