Jump to content

Προγράμματα Cosmote για στρατιωτικούς


ktsak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα σε ολους, ξερει κανεις που μπορω να βρω την αιτηση και που την στελνουν (αριθμο fax κτλ);

Επισης, υπαρχουν πουθενα στο internet με ακριβεια οι λεπτομερειες και οι χρεωσεις των προγραμματων;

Ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα σε ολους, ξερει κανεις που μπορω να βρω την αιτηση και που την στελνουν (αριθμο fax κτλ);

Επισης, υπαρχουν πουθενα στο internet με ακριβεια οι λεπτομερειες και οι χρεωσεις των προγραμματων;

Ευχαριστω ...

 

Δυστυχώς δε γίνεται (έτσι ξέρω έως σήμερα, δηλαδή) έτσι απλά. Για να ενταχθεί κάποιο κύριο νούμερο στο vpn, πρέπει να γίνει αίτημα από τη μονάδα. Σίγουρα ο επιτελής που ασχολείται με τη συγκεκριμένη διαδικασία θα έχει κ το έγγραφο με τις χρεώσεις κ τους όρους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενεργοποιήθηκε (όπως περιμέναμε) η δυνατότητα να καλούμε από το κινητό μας ΔΩΡΕΑΝ τα εσωτερικά τηλέφωνα των Μονάδων.

 

Συγκεκριμένα (κ για να αποφύγουμε χρεώσεις) θα πρέπει να καλούμε τον αριθμό -3- μπροστά από το τηλέφωνο. Δηλαδή για παράδειγμα το εσωτερικό τηλέφωνο 5555 της 112ΠΜ θα το καλέσουμε 36125555.

 

Η υπηρεσία ισχύει για τα τηλέφωνα (εσωτερικά) που έχουν δυνατότητα απευθείας κλήσεων σε άλλες Μονάδες κ όχι για τα λοιπά νούμερα. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας όμως, αφού στη τελευταία περίπτωση δε θα χρεωθούμε, θα ακούσουμε το γνωστό μήνυμα πως το τηλέφωνο που καλούμε δεν υπάρχει κ η κλήση θα τερματιστεί.

 

Αυτά προ το παρόν... Αναμένεται κ το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει?

 

Μου βγάζει μήνυμα ότι ο αριθμός δεν χρησιμοποιείται.

 

Nαι, δουλεύει κανονικά. Checked.

 

Είπα κ παραπάνω ότι: Η υπηρεσία ισχύει για τα τηλέφωνα (εσωτερικά) που έχουν δυνατότητα απευθείας κλήσεων σε άλλες Μονάδες κ όχι για τα λοιπά νούμερα.

 

Για όλα τα υπόλοιπα λέει ότι δεν υπάρχει ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, δουλεύει κανονικά. Checked.

 

Είπα κ παραπάνω ότι: Η υπηρεσία ισχύει για τα τηλέφωνα (εσωτερικά) που έχουν δυνατότητα απευθείας κλήσεων σε άλλες Μονάδες κ όχι για τα λοιπά νούμερα.

 

Για όλα τα υπόλοιπα λέει ότι δεν υπάρχει ο αριθμός.

 

....κατηγορίας 30 για να συμπληρώσω... για τα υπόλοιπα αργότερα, ανάλογα του φόρτου των τηλ.κέντρων...:O

Link to comment
Share on other sites

....κατηγορίας 30 για να συμπληρώσω... για τα υπόλοιπα αργότερα, ανάλογα του φόρτου των τηλ.κέντρων...:O

 

Έτσι ακριβώς ... πλήρως ενημερωμένο σε βλέπω ! (cat30)

 

Aν έχεις νέα πιο άμεσα από όλους εμάς, παρακαλώ να μας ενημερώσεις για τη πορεία ένταξης στο vpn k τηλεφώνων cat15 ή λοιπά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το πρόγραμμα για ποιους είναι ? Ισχύει και για προσωπικό του Στρατού ? Ή ισχύει για ΠΑ μόνο ? Λέω γιατί εμείς έχουμε ήδη το πρόγραμμα της wind. Bάλανε και cosmote τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό το πρόγραμμα για ποιους είναι ? Ισχύει και για προσωπικό του Στρατού ? Ή ισχύει για ΠΑ μόνο ? Λέω γιατί εμείς έχουμε ήδη το πρόγραμμα της wind. Bάλανε και cosmote τώρα?

 

Το πρόγραμμα αφορά μόνο τους υπηρετούντες στη ΠΑ κ ΓΕΕΘΑ αποκλειστικά (δυστυχώς, γιατί είναι αρκετά καλό).

 

Υπάρχει πάντως μια μικρή "τρύπα", (αν υπάρχει γνωστός επιτελής σε μονάδα ΠΑ) να σε περάσει στις επόμενες καταστάσεις κ να βγάλει νούμερα κ για εσένα.

Αλλά θα γίνει off the record κ για περιορισμένο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το πρόγραμμα αφορά μόνο τους υπηρετούντες στη ΠΑ κ ΓΕΕΘΑ αποκλειστικά (δυστυχώς, γιατί είναι αρκετά καλό).

 

Υπάρχει πάντως μια μικρή "τρύπα", (αν υπάρχει γνωστός επιτελής σε μονάδα ΠΑ) να σε περάσει στις επόμενες καταστάσεις κ να βγάλει νούμερα κ για εσένα.

Αλλά θα γίνει off the record κ για περιορισμένο αριθμό.

 

 

kai ti fototupia tautotitas tha steilei re c ?

Link to comment
Share on other sites

kai ti fototupia tautotitas tha steilei re c ?

 

Κ ποιος σου ζήτησε φωτοτυπία ταυτότητος; Ο επιτελής στέλνει μόνο στοιχεία.

Αν εγκριθεί η έκδοση sim που θα ανήκει στο συγκεκριμένο vpn, το κατάστημα δε το ενδιαφέρει αν είσαι αεροπόρος ή οδηγός ταξί. Ταυτότητα ζητάει μόνο για να κάνει ταυτοπροσωπία κ επιβεβαίωση πως τη sim παραλαμβάνει ο νόμιμος κάτοχος.

 

Είναι standard...

Link to comment
Share on other sites

o epitelis grafei stis katastaseis AM kai arithmo tautotitas , meta me courier i se katastima prepei na pas tin antistixi tautotita , kati mperdebeis nad

 

Δε μπερδεύω τίποτα συνάδερφε... Όπως είπα :

 

Αν εγκριθεί η έκδοση sim που θα ανήκει στο συγκεκριμένο vpn, το κατάστημα δε το ενδιαφέρει αν είσαι αεροπόρος ή οδηγός ταξί. Ταυτότητα ζητάει μόνο για να κάνει ταυτοπροσωπία κ επιβεβαίωση πως τη sim παραλαμβάνει ο νόμιμος κάτοχος.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να τη σταματουσαμε αυτη τη συζήτηση? Δηλαδη πως την ειδαμε, ψαχνουμε τροπο για να "παρανομησουμε" ? Να δωσουμε δηλαδη την ευχερεια στον οποιονδηποτε να παρει συνδεση της ΠΑ η του ΓΕΕΘΑ ? Γιατι, δεν το καταλαβα ? Αν ειναι τοτε να παρουμε και εμεις απο το προγραμμα του ΣΞ, οι του ΠΝ απο τον Ιατρικο Συλλογο Αθηνων, κλπ. Ωραια, ειμαστε σε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ. Συγχαρητηρια !!!!!!!!!!!!!!

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να τη σταματουσαμε αυτη τη συζήτηση? Δηλαδη πως την ειδαμε, ψαχνουμε τροπο για να "παρανομησουμε" ? Να δωσουμε δηλαδη την ευχερεια στον οποιονδηποτε να παρει συνδεση της ΠΑ η του ΓΕΕΘΑ ? Γιατι, δεν το καταλαβα ? Αν ειναι τοτε να παρουμε και εμεις απο το προγραμμα του ΣΞ, οι του ΠΝ απο τον Ιατρικο Συλλογο Αθηνων, κλπ. Ωραια, ειμαστε σε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ. Συγχαρητηρια !!!!!!!!!!!!!!

 

+1 και από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να τη σταματουσαμε αυτη τη συζήτηση? Δηλαδη πως την ειδαμε, ψαχνουμε τροπο για να "παρανομησουμε" ? Να δωσουμε δηλαδη την ευχερεια στον οποιονδηποτε να παρει συνδεση της ΠΑ η του ΓΕΕΘΑ ? Γιατι, δεν το καταλαβα ? Αν ειναι τοτε να παρουμε και εμεις απο το προγραμμα του ΣΞ, οι του ΠΝ απο τον Ιατρικο Συλλογο Αθηνων, κλπ. Ωραια, ειμαστε σε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ. Συγχαρητηρια !!!!!!!!!!!!!!

 

Αρκετοί από εμάς "εκμεταλλεύτηκαν" το εξίσου καλό πακέτο που είχε κάνει ο ΣΞ, λίγους μήνες πριν, σε εποχές που η ΠΑ "κοιμόταν"! Δε νομίζω πως αποτελεί ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ, να πάρει κάποιος συνάδερφος του ΣΞ ή ΠΝ νούμερα από το συγκεκριμένο πακέτο, αν για κάποιο λόγο τον βολεύει περισσότερο. Αν το πίστευα, δε θα συζητούσα ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο δημόσια.

Στην τελική, δε ζημειώνει κανείς με αυτό. Κ δε μιλάμε φυσικά ούτε για τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών, ούτε για την ένωση σφαγέων ελλάδος, αλλά για συναδέρφους άλλου σώματος.

Οπότε (για να πω την αλήθεια) δε μπορώ να δικαιολογήσω την αγανάκτηση που νιώθετε με τα παραπάνω post.

 

Παρόλα αυτά, αν κάποιος πιστεύει πως αυτά που έχουν υποθεί, παραβαίνουν κάποιους κανόνες του forum, ας το αναφέρει για έλεγχο σε διαχειριστή.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετοί από εμάς "εκμεταλλεύτηκαν" το εξίσου καλό πακέτο που είχε κάνει ο ΣΞ, λίγους μήνες πριν, σε εποχές που η ΠΑ "κοιμόταν"!

 

Τοσο εγω οσο ισως και ολοι αυτοι που διαμαρτυρηθηκαν ΔΕΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΚΑΝ τα πακετα ουτε του ΣΞ, ουτε του ΠΝ, ουτε και της ΕΛΑΣ !!!!!!!!!

 

Δε νομίζω πως αποτελεί ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ, να πάρει κάποιος συνάδερφος του ΣΞ ή ΠΝ νούμερα από το συγκεκριμένο πακέτο, αν για κάποιο λόγο τον βολεύει περισσότερο. Αν το πίστευα, δε θα συζητούσα ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο δημόσια.

 

Δυστυχως ή ευτυχως, οσο και να μην μας αρεσει ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ. Τωρα αν ειναι ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ, η ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΟ, μου θυμιζει το "ΟΛΙΓΟΝ ΕΓΚΥΟΣ". Οι ΚΑΝΟΝΕΣ ειναι ΚΑΝΟΝΕΣ και οι ΟΡΟΙ ειναι ΟΡΟΙ. Τωρα αν καναμε παντα οτι μας βολευει, αγνοωντας κανονες, ορους και περιορισμους, μαλλον το βλεπετε απο λάθος πλευρα. Γιαυτο και "ξενιζει", που το συζητατε δημοσια, αν και ο φιλος που αρχικα ρωτησε

Παιδιά αυτό το πρόγραμμα για ποιους είναι ? Ισχύει και για προσωπικό του Στρατού ? Ή ισχύει για ΠΑ μόνο ? Λέω γιατί εμείς έχουμε ήδη το πρόγραμμα της wind. Bάλανε και cosmote τώρα?
, ηθελε να μαθει απλως αν στο προγραμμα της WIND προστεθηκε και αλλο της COSMOTE !!!!!!!!!!!!!

 

Στην τελική, δε ζημειώνει κανείς με αυτό.

 

Το οτι "δεν ζημιώνει κανενας", αν και αυτο δεν το ξερουμε εμεις, καποιοι το υποθετουν, καποιοι δεν συμφωνουν, δεν σημαινει οτι δεν ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ !!!!!!!!!!!

 

Κ δε μιλάμε φυσικά ούτε για τον Ιατρικό Σύλλογο Αθηνών, ούτε για την ένωση σφαγέων ελλάδος, αλλά για συναδέρφους άλλου σώματος.

Δε μπερδεύω τίποτα συνάδερφε... Όπως είπα : Αν εγκριθεί η έκδοση sim που θα ανήκει στο συγκεκριμένο vpn, το κατάστημα δε το ενδιαφέρει αν είσαι αεροπόρος ή οδηγός ταξί. Ταυτότητα ζητάει μόνο για να κάνει ταυτοπροσωπία κ επιβεβαίωση πως τη sim παραλαμβάνει ο νόμιμος κάτοχος.

 

Δυστυχως για καποιους το πακετο αυτο ειναι της ΠΑ - ΓΕΕΘΑ, ο ΣΞ, το ΠΝ και η ΕΛΑΣ εχουν τα δικα τους και οι οδηγοι taxi πιθανως το δικο τους. Τωρα, αν η ενωση σφαγεων ελλαδας δεν εχει δικο της προγραμμα, τι να κανουμε τωρα. Και δεν εχω τιποτε με τους συναδελφους των αλλων Σωματων, αντιθετα οι καλυτεροι μου φιλοι ειναι συναδελφοι απο το ΣΞ και το ΠΝ. Αλλα και παλι θελω εγω προσωπικα να ακολουθω τους κανονες και τους ορους / περιορισμους.

 

Οπότε (για να πω την αλήθεια) δε μπορώ να δικαιολογήσω την αγανάκτηση που νιώθετε με τα παραπάνω post.

 

Οπως φιλε μου καλε, αν μου επιτρεπεις να σε αποκαλω ετσι, δεν μπορεις να δικαιολογησεις την αγανακτηση μας με τα παραπανω posts, ετσι και εγω προσωπικα, ισως και οι αλλοι φιλοι που διαμαρτυρονται, δεν κατανοουμε τη νοοτροπια που εχουμε κάποιοι ελληνες να αντιμετωπιζουμε με προχειρότητα, ευκολια και "ελαφρά τη καρδία" καθε θεμα, που αφορα την ευθυνη μας απεναντι των αλλων, επειδη δεν θιγεται αμεσα η δικη μας τσεπη, ή θεση. Αγνουμε κανονες, νομους, ορους, περιορισμους. Και βαζω και τον εαυτο μου μεσα για να μην πειτε οτι το παιζω "ΑΓΙΟΣ". Καποτε δεν πρεπει να σταματησουμε να φερομαστε ετσι ? Να απαλλαγουμε απο αυτη τη νοοτροπια ?

 

Παρόλα αυτά, αν κάποιος πιστεύει πως αυτά που έχουν υποθεί, παραβαίνουν κάποιους κανόνες του forum, ας το αναφέρει για έλεγχο σε διαχειριστή

 

Επιπλέον θα ηθελα να πω οτι για τα παραπανω posts που διαμαρτυρήθηκαν καποιοι, δεν αφορουν παραβαση κανονων του forum, ωστε να ζητηθει "ελεγχος" απο τους διαχειριστες. Καποιοι απλα θελησαν να καταθεσουν την αντιθεση τους με οσα εγραψε καποιος / α μελη, γιατι σε τελικη αναλυση τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι οπως καταθετουν κάποιοι, φαινεται δε οτι "στην ΠΑ σχεδον ολοι οι επιτελεις πιθανως να "παρανομουν" βαζοντας καποιους που δεν δικαιούνται να συμμετάσχουν σαυτο το πρόγραμμα. Και αυτο το βρισκω ΑΔΙΚΟ, τοσο γιαυτους, οσο και για την ΠΑ την ιδια.

 

Τελος θα ήθελα να επισημανω οτι θεωρησα εγω προσωπικα σκοπιμο να απαντησω στο συγκεκριμενο post, γιατι απλα ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ με τα λεγομενα του φιλου μας nadware, χωρις να εχω προσωπικα μαζι του, μια και τον ξερω και προσωπικα.

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Θα επαναλάβω για τελευταία φορά πως τις απαντήσεις που έδωσα μέχρι τώρα (κ αφορούν το θέμα vpn της ΠΑ - ΓΕΕΘΑ), δε θεωρώ προτροπή σε κάτι παράνομο. Όχι γιατί είμαι υπόδειγμα ηθικής, αλλά στη τελική γνωρίζοντας πως κάποιοι στο forum με γνωρίζουν προσωπικά (επειδή εγώ το ήθελα να γίνει έτσι), όπως ο φίλος ktsak, δε θα το διακινδύνευα. Άλλωστε να βοηθήσω ενημερώνοντας ήθελα κ όχι να γίνω αρχηγός συμμορίας.

 

Τώρα αν όλα αυτά ακούγονται στα αυτιά κάποιων συναδέρφων παράνομα, τότε παρακαλώ να μη τα λάβουν υπόψη τους κ να αναφερθούν (όπως ήδη έχω πει) σε κάποιον δχστή, ώστε να σβηστούν τα post κ να τελειώνει η κουβέντα.

 

Tέλος, θα δεχόμουν ανεπιφύλακτα τη παρατήρηση περί παρανομίας οποιουδήποτε, που τέλος του μήνα δε παραλάμβανε από το οικονομικό το φύλλο πορείας που ποτέ δεν έχει πάει, δεν είχε πάρει ποτέ επίδομα που δεν έχει ακέραια εκτελέσει, δεν έχει προσκομίσει ποτέ για πληρωμή απόδειξη ξενοδοχείου ή άλλων εξόδων που ποτέ δεν έχει κάνει κ τόσα άλλα, που στη τελική έχουν πραγματικό οικονομικό κόστος. Τότε ναι, θα πίστευα πως γίνεται μια ειλικρινής προσπάθεια αλλαγής νοοτροπίας, όπως ειπώθηκε. (Εννοείται πως το σχόλιο αυτής της παραγράφου δεν έχει στόχο κανένας από τους συνομιλητές του forum).

 

Αυτά από εμένα... Ελπίζω να τελειώσει εδώ το θέμα, μια που δεν έχει να προσφέρει κ τίποτα περισσότερο για το vpn…

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί συνάδελφοι της ΠΑ ή του ΓΕΕΘΑ, μια απλή ερώτηση έκανα ποιοί είναι οι δικαιούχοι του προγράμματος, σε καμμιά περίπτωση δεν ήθελα να προκαλέσω αναστάτωση και σε καμμία των περιπτώσεων δεν θα ήθελα να διαπράξω παρανομία / παρατυπία για τη σύνδεση στο δίκτυο αυτό. Συγνώμμη αν προκάλεσα αναστάτωση.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κ από εμένα, αν προκάλεσα με αυτά που έγραψα... Ιδιαίτερα από τον φίλο ktsak που γνωρίζω κ εκτιμώ προσωπικά!

Αν κ δε συμφωνώ με την άποψη κάποιων (τι πιο φυσιολογικό), το τράβηξα αρκετά κ από μέρους μου.

 

 

Εννοείται πως ο στόχος των αρχικών απαντήσεων ήταν η ενημέρωση όσων ήξεραν λιγότερα από εμένα, για το θέμα vpn.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

απο σημά πως πάει το VPN???

εγω δεν το βλέπω και καλο

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...