Jump to content

Eurovision 2008


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;  

112 members have voted

  1. 1. Ποια θέση πιστεύετε ότι θα κατακτήσει η Ελλάδα στο διαγωνισμό;



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.youtube.com/watch?v=WDvViYyhgX4

 

 

 

 

πολυ καλη εμφανιση η χτεσινη.

για να ειμαι ειλικρινης δεν μας περιμενα στην 3η θεση

κατ εμε επρεπε να ειμαστε στην 4η αλλα δεν πειραζει

 

 

ο φετινος διαγωνισμος ηταν γεματος αντιφασεις οσον αφορα τις δικες μου προτιμησεις

πχ.μου αρεσε πολυ το τραγουδι της αρμενιας αλλα δεν μου αρεσε η προφορα της κοπελας καθολου

μου αρεσε της ρωσσιας(δεν τρελαθηκα κιολας) αλλα πολυ φτωχο σκηνικα

μου αρεσε η ουκρανια,το αζερμπαιτζαν και η τουρκια

 

η πορτογαλια που ολοι λεγανε και λεγανε δεν μου πολυαρεσε.η hold on be strong(λεγε με ρανια θρασκια)επισης πολυ καλη φωνη

 

για μενα το τοπ 7 επρεπε να ειναι

 

1ουκρανια

2βουλγαρια(απο τους αδικημενους κατ εμε)

3αρμενια

4ελλαδα(?)

5τουρκια

6.ρωσσια

7.ισραηλ

 

 

η γαλλια δεν μου αρεσε καθολου(σιγα μην ειναι αυτος 25)οπως δεν μου αρεσαν και οι πειρατες,ουτε

 

(ολο και καποιον θα ξεχναω)

 

πιστευω πως η γιουροβιζιον αρχισε να βρισκει τον δρομο της οσον αφορα τα ακουσματα.δωσανε ποδι στα σουργελα και στις θεες (βλεπε τσεχια) και μενουν περισσοτερο στο τραγουδι.

μενει μονο να ξεκαθαρισουμε τι προτιμαμε στην γιουροβιζιον

στιχους(βλ.believe,oro,hold on be strong Και peace will come?)

σκηνικη παρουσια(βλ.ουκρανια,ελλαδα)

μουσικη(βλ.τουρκια)

συναισθημα(βλ.ισραηλ και αλβανια)

φωνη(βλ.ισραηλ,αζερμπαιτζαν,πορτογαλια)

ή τελικα ολα τα κανονιζουν οι σπονσορες? :p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά θα έπρεπε να γίνονται προημιτελικά ανά γεωγραφική περιοχή π.χ. ένας ημιτελικός πρώην ΕΣΣΔ, ένας πρώην Γιουγκοσλαβία ή/και Βαλκάνια, ένας Σκανδιναβία κ.ο.κ.; Και να πέρναγαν λίγες χώρες από κάθε «μπλόκ». Εννοείται ότι σε τέτοια περίπτωση δεν θα ψήφιζαν όλες οι χώρες στον τελικό (όπως και τώρα δεν έπρεπε). Ή αν ψήφιζαν να έβγαινε μια βαθμολογία. Τέλος πάντων, κάτι πρέπει να γίνει με τις γείτονες χώρες (βλ. και Ελλάδα - Κύπρο).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά θα έπρεπε να γίνονται προημιτελικά ανά γεωγραφική περιοχή π.χ. ένας ημιτελικός πρώην ΕΣΣΔ, ένας πρώην Γιουγκοσλαβία ή/και Βαλκάνια, ένας Σκανδιναβία κ.ο.κ.; Και να πέρναγαν λίγες χώρες από κάθε «μπλόκ». Εννοείται ότι σε τέτοια περίπτωση δεν θα ψήφιζαν όλες οι χώρες στον τελικό (όπως και τώρα δεν έπρεπε). Ή αν ψήφιζαν να έβγαινε μια βαθμολογία. Τέλος πάντων, κάτι πρέπει να γίνει με τις γείτονες χώρες (βλ. και Ελλάδα - Κύπρο).

Καλή ιδέα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κατι τέτοιο...

 

Το Καλομοιράκι μια χαρά τα πήγε και μπράβο σε όλους. Ο Bilan δεν άξιζε τη νίκη, σιγά τα ωά... Ας μην είχε να προωθήσει τη συνεργασία με τον Timbaland στις Αμερικές και θα σου΄λεγα εγώ τι θα κέρδιζε.... Μου τη σπάει πολύ η φάτσα του και το όλο attitude, για φάπες είναι...

 

Προσωπικά μου άρεσε πολύ η Τουρκία και το κακόμοιρο το Σαν Μαρίνο...!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ιδέα αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κατι τέτοιο...

 

Το Καλομοιράκι μια χαρά τα πήγε και μπράβο σε όλους. Ο Bilan δεν άξιζε τη νίκη, σιγά τα ωά... Ας μην είχε να προωθήσει τη συνεργασία με τον Timbaland στις Αμερικές και θα σου΄λεγα εγώ τι θα κέρδιζε.... Μου τη σπάει πολύ η φάτσα του και το όλο attitude, για φάπες είναι...

 

Προσωπικά μου άρεσε πολύ η Τουρκία και το κακόμοιρο το Σαν Μαρίνο...!

 

Το Σαν Μαρίνο είχε απίστευτο τραγουδάκι. Κρίμα που δεν πέρασε στον τελικό.

 

Με ποιά λογική περνάνε by default οι 4 ...μεγάλες χώρες στον τελικό χωρίς να διαγωνιστούν;

Και επίσης... Αφού υποτίθεται πως είναι ευρωπαϊκός διαγωνισμός πώς έχουν προκύψει όλες αυτές οι μη ευρωπαϊκές χώρες;

 

:confused:


Link to comment
Share on other sites

οι big four περνανε ολο της μεγαλης οικονομικης ενισχυσης στην EBU.

Μαζι τους και η τελευταια νικητρια τους διαγωνισμου

 

 

η τουρκια,ισραηλ και αζερμπαιτζαν ακουγεται πως του χρονου δεν θα συμμετασχουν στην eurovision αλλα στην asiavision

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

sygxaritiria sthn kalomoira!!!!!!!!!!!!!!! h thesh pou peire einai fantastikh!!! an den yphrxan oi symmaxies prwtia tha eixame alla tespa. mpravo se olous.

 

 

h dimoskopish vghke swsth.

 

freak of nature telika 24 htan h rwssia eixes dikio

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο Καλομοιράκι, μας έβγαλε ασπροπρόσωπους!

Για μας είναι πρώτη.

Όσο για τον Ρώσσο, καλό το τραγουδάκι αλλά όχι για πρωτιά..

Άντε και του χρόνου να βάλουμε τον Μελισανίδη να κάνει τούμπες μπας και πάρουμε τη νίκη:lol:

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο Καλομοιράκι, μας έβγαλε ασπροπρόσωπους!

Για μας είναι πρώτη.

Όσο για τον Ρώσσο, καλό το τραγουδάκι αλλά όχι για πρωτιά..

Άντε και του χρόνου να βάλουμε τον Μελισανίδη να κάνει τούμπες μπας και πάρουμε τη νίκη:lol:

tha mas moutzosoun:lol::lol:
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

sygxaritiria sthn kalomoira!!!!!!!!!!!!!!! h thesh pou peire einai fantastikh!!! an den yphrxan oi symmaxies prwtia tha eixame alla tespa. mpravo se olous.

 

 

h dimoskopish vghke swsth.

 

freak of nature telika 24 htan h rwssia eixes dikio

 

μα οποιος πει οτι η καλομοιρα δεν το αντιπροσωπευσε πολυ καλα το τραγουδι τοτε θα ειναι αδικος σιγουρα,μια χαρα τα πηγε και επρεπε μετα απο τοση αδρανεια να παρουμε ξανα μια καλη θεσουλα σαν αυτη που πηραμε,εστω κι αν της ρωσσιας δεν μου αρεσε καθολου και σιγουρα ουτε για την πρωτη πενταδα δεν ηταν,ασχετα οτι οι συμμαχιες επαιξαν τον καθοριστικο λογο.

ουκρανια ελλαδα επρεπε να ηταν η ελλαδα ουκρανια.

αυτη η ουκρανεζα με χει αφησει αφωνο,ωραιο κορμακι,κοντουλα και με ωραια και σαγηνευτικη κινηση.μπραβο της της κοπελας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αμαρτία μου, με αδιαφορία είχα δει την επικείμενη εμφάνιση της Καλομοίρας στην φετινή Eurovision, γι' αυτό και επέλεξα το 10+ στη δημοσκόπηση.

 

Χαίρομαι που διαψεύστηκα. Μπορώ να πω ότι εξεπλάγην ευχάριστα με το αποτέλεσμα. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά η κοπελιά της Σουηδίας 33 λέει, 33 δεν είναι όμως :p

 

Όλοι νομίζω το διαπιστώσαμε αυτό...

 

Ψάχνωντας, βρήκα ότι είναι 54 :blink:

 

 

 

...άλλη Σαπουντζάκη μας βρήκε :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

ε αυτα ενταξει,ειναι αναμενομενα κουτσομπολια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά η κοπελιά της Σουηδίας 33 λέει, 33 δεν είναι όμως :p

 

Όλοι νομίζω το διαπιστώσαμε αυτό...

 

Ψάχνωντας, βρήκα ότι είναι 54 :blink:

 

 

 

...άλλη Σαπουντζάκη μας βρήκε :p

αν ειναι αυτη 33 εγω τοτε ειμαι...(54-33=21!) .......5 !!!

 

γιατι ειναι ο γαλλος 25??γενικα ο καθενας οτι δηλωσει ειναι.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αν τα μάτια της δεν είχαν φτάσει στον σβέρκο της, με τέτοιο σώμα, θα μπορούσε άνετα να περνάει για 33.

Βέβαια διατηρούνται αλλιώς αυτές εκεί βόρεια.

 

Αλλά και για 54 δε νομίζω, πολλά μου φαίνονται.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Charlotte Nilsson 1999:

http://resim.urlax.net/image.aspx/ESC-1999-Winner--15-Sweden-Take-Me-To-Your-Heaven-resimleri-fotograflari-k6Lqc9fU2Ds.jpg

 

Charlotte Perelli 2008:

http://www.eurovision.tv/save-files/img/upload/galleries/Charlotte.jpg-RESIZE-257-172.jpg:D :rolleyes:

 

Σε γενικές γραμμές προτιμούσα να κέρδιζε η Ουκρανία παρά η Ρωσία.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

μα ενταξει το παιχνιδι ηταν για Ρωσσια. γιατι μονο εμεις οι 3 ειμασταν οι καλυτεροι + την αρμενια.

εμεις καναμε eurovision η ουκρανια εκανε...αρα και να παει το παλικαρι και 2η φορα στον διαγωνισμο δεν θα φευγε ηττημενος.

και πιστευω οτι ολοι τα ξερουν για τις πρωτιες.

οσο για την ουκρανιδα...ολα τα λεφτα η ατιμη.

 

να πω και για την Ισπανια? πολυ γέλιο! το γουσταρα το καμματακι.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Thn eurovision kai fetos etuxe na th do me ta sxolia tou agglou parousiasth terry wagan.KAI O TUPOS ENA EXO NA PO.dinei resta parousiashs tou thesmou.AFou tous thabei olous peran xoras kai koultouras,kai to kanei apo ta 70s NAI apo tote kai os tora mono autos einai gia thn eurovision sthn agglia, kai rixnei orees atakes.

ena paradeigma.sto green room legan oi parousiastes to sabbato.exoume tromero party edo kai einai poly oraia.kai leei autos.DEN THA PHGAINA se auto to party OUTE NA MOUN STO DEATHBED:lol::lol:

h olos pou bghke kai edine pshfous kai htan san mastouromenos.den hxere na milisei otan psifizan oi xores.kai o wagan elege,YES MOVE YOUR LIPS THATS IT:lol:

to episis pethximeno.otan bghke h mpanta gia tous gamous kai tis khdeies,elege auth h mpanta pio poly gia kideies mou kanei lol.Osoi thelate na pate feggarada now its the right time. LOL

KAI fusika sto telos to kautiriase pali otan h uk phre to @@@@:lol: oti den einai diagonismos mousikhs pleon alla ENA POLITIKO PEXNIDI.kai oti h agglia opou parepimptontos o andy eixe bgei apo to mousiko X FACTOR, edose ton KALUTERO THS EUATO,kai oti karadikhthhke.Meta apo auto diabasa pali pos meta apo 20 kai kati xronia parousiashs thelei na ta parathsei kai na mh thn xanaparousiasei tou xronou giati fusika o thesmos einai karasthmenos.

An kai thumamai mia epoxh pou h agglia kerdize diarkos to diagonismo.alla auto einai alo thema:X

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο 15-20 Δυτικές χώρες και άλλο 43. Η Γιουγκοσλαβία (που ήταν 1) τώρα είναι 6. Σύν οι χώρες της πρώην ΕΣΣΔ, σύν οι υπόλοιπες χώρες του πρώην Συμφώνου της Βαρσοβίας. Όντως φέτος το αγγλικό ήταν αξιοπρεπές. Υπήρχαν όμως και άλλα τραγούδια στο ίδιο ύφος, εφάμιλλά, αν όχι καλύτερα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

προσθεσα καποια λινκς ακομα..

της ολλανδιας κατι μου θυμιζει..μπορει κανεις να με βοηθησει?

 

 

μοιάζει με το τραγούδι του Χρήστου Κωσταρά- Γυναίκα εσύ της ζωής μου...

http://www.youtube.com/watch?v=vGSZzf_pB60 στο 6:42 λεπτό.

λίγο αργά αλλά μου ήρθε φλασιά...:rolleyes::)

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι...δεν ειναι αυτο...

 

παντως ρε παιδια ξαφνικα ολοι αδειαζουν τον ρωσσο νικητη.

καπου διαβαζα δηλωσεις του τουρκου τραγουδιστη που ειπε πως οι σεκιουριτι του ρωσσου τον χτυπησαν...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι...δεν ειναι αυτο...

 

παντως ρε παιδια ξαφνικα ολοι αδειαζουν τον ρωσσο νικητη.

καπου διαβαζα δηλωσεις του τουρκου τραγουδιστη που ειπε πως οι σεκιουριτι του ρωσσου τον χτυπησαν...

 

Eιναι αυτο που ειπε χθες ο Λαζοπουλος.Αν εβγαινε τελευταιος ολοι θα λεγαν κριμα το παλικαρι επρεπε να παρει καλυτερη θεση,ενω τωρα που βγηκε πρωτος ολοι τον θαβουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι οχι...δεν ειναι αυτο...

.

 

κι όμως... σε κάποιο σημείο αν παρατηρήσεις η μελωδία μοιάζει πάρα πολύ και στα δύο τραγούδια...

http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...