Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια και το λετε, εχω παθει ψυχωση με το ΒΒ, δεν αντεχω ουτε 10 λεπτα χωρια!!! 12 ωρες θα ειχα παθει συνδρομο στερησης και μαλιστα εντονο. :-))))
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

 

διαβασα ολες τις σελιδες του ποστ και ευχαριστω ολους για τα σχολια τους

λεω ευχαριστω επειδη σκεφτομαι εδω και πολυ καιρο να αλλαξω το touch pro μου με ενα blackberry μηπως και γλυτωσω απο τα wm :D

 

το θεμα ειναι οτι σκεφτομαι πιο απο τα δυο να επιλεξω το 8900 η το 9000

 

ειναι απαραιτητο το 3G για την υπηρεσια του blackberry? εχει τεραστια διαφορα στον τροπο/ταχυτητα που κατεβαζει, μεταφερει δεδομενα?

 

αν οχι και μπορει να δουλεψει το mail, και η υπηρεσια BIS χωρις φραγμους, τοτε θα προτιμουσα το 8900

 

μιας και απο οτι διαβαζω εχει καλυτερη οθονη και λιγο καλυτερη καμερα, αυτονομια.

και δεν χρησιμοποιω και το 3G ποτε.

 

εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

 

διαβασα ολες τις σελιδες του ποστ και ευχαριστω ολους για τα σχολια τους

λεω ευχαριστω επειδη σκεφτομαι εδω και πολυ καιρο να αλλαξω το touch pro μου με ενα blackberry μηπως και γλυτωσω απο τα wm :D

 

το θεμα ειναι οτι σκεφτομαι πιο απο τα δυο να επιλεξω το 8900 η το 9000

 

ειναι απαραιτητο το 3G για την υπηρεσια του blackberry? εχει τεραστια διαφορα στον τροπο/ταχυτητα που κατεβαζει, μεταφερει δεδομενα?

 

αν οχι και μπορει να δουλεψει το mail, και η υπηρεσια BIS χωρις φραγμους, τοτε θα προτιμουσα το 8900

 

μιας και απο οτι διαβαζω εχει καλυτερη οθονη και λιγο καλυτερη καμερα, αυτονομια.

και δεν χρησιμοποιω και το 3G ποτε.

 

εσεις τι λετε?

 

Άν είσαι στην Ελλάδα, όπου όπως λένε τα παιδιά δεν έχει καλό 3G και όχι παντού, το 8900 είναι και πιο οικονομικό και κάνει τη δουλειά του αρκετά καλά. Ειδικά αν θες να χρησιμοποιείς την κάμερα κι όλας. Η διαφορά ταχύτητας έχει να κάνει μόνο για μεγάλα αρχεία. Για τα mails κάνεις κανονικά τη δουλειά σου και χωρίς 3G.

Link to comment
Share on other sites

Πάει το μπολντάκι μου.. Το πρωί μου έπεσε από τα χέρια μέσα στο πάρκινγκ και γέμισε 'νερά' η οθόνη... Ήδη 12 ώρες χωρίς ΒΒ και έχει αρχίζει η ταχυπαλμία..

 

Και τώρα τί σκέφτεσαι να κάνεις...? :X

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

 

διαβασα ολες τις σελιδες του ποστ και ευχαριστω ολους για τα σχολια τους

λεω ευχαριστω επειδη σκεφτομαι εδω και πολυ καιρο να αλλαξω το touch pro μου με ενα blackberry μηπως και γλυτωσω απο τα wm :D

 

το θεμα ειναι οτι σκεφτομαι πιο απο τα δυο να επιλεξω το 8900 η το 9000

 

ειναι απαραιτητο το 3G για την υπηρεσια του blackberry? εχει τεραστια διαφορα στον τροπο/ταχυτητα που κατεβαζει, μεταφερει δεδομενα?

 

αν οχι και μπορει να δουλεψει το mail, και η υπηρεσια BIS χωρις φραγμους, τοτε θα προτιμουσα το 8900

 

μιας και απο οτι διαβαζω εχει καλυτερη οθονη και λιγο καλυτερη καμερα, αυτονομια.

και δεν χρησιμοποιω και το 3G ποτε.

 

εσεις τι λετε?

περίμενε λίγο ακόμα και επέλεξε το 9600 που θα είναι 8900 + 3G + Trackpad.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

περίμενε λίγο ακόμα και επέλεξε το 9600 που θα είναι 8900 + 3G + Trackpad.

 

σε ευχαριστω πολυ θα το τσεκαρω.

να ρωτησω κατι..

οταν λες trackpad?

υπαρχει περιπτωση να φυγει η RIM απο το γνωστο trackball των αλλων συσκευων?

το λεω γιατι η ευκολια προσβασης του trackball με τραβαει σε αυτες τις συσκευες αρχικα.. (sorry αν η ερωτηση ειναι λιγο χαζη :X :D)

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τί σκέφτεσαι να κάνεις...? :X

 

Το έδωσα ήδη στη WIND & αναμένω νέα.. Ψάχνω να παραγγείλω και οθόνη μήπως και το πάρω πίσω και την αλλάξω μόνος..

 

Το θέμα είναι ΠΟΤΕ θα το πάρω πίσω...

Link to comment
Share on other sites

15 μέρες πάνω κάτω κάνουν.

 

έχει πέσει δουλειά στη vservices.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μπα πολλές λες.. Για Βόντα κάνουν τόσο.. Wind, όχι πάνω από εβδομάδα...

το pearl μου το είχαν πάνω από 20 μέρες ... ίδιο σέρβις έχουν, βάρη.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, 15 μέρες το σέρβις αλλά αύριο μου στέλνουν ένα μπολντ να έχω μέχρι να πάρω το δικό μου πίσω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Ψάχνω έναν emergency φορτιστή για το bold μου, από αυτούς που παίρνουν μπαταρίες και φορτίζεις σε "έκτακτες" καταστάσεις. Με μια ματία που έριξα κυκλοφορούνε ένα κάρω της πλάκας σε εξευτελιστηκές τιμές αλλά θα προτιμούσα να παιρνά έναν λίγο πιο ακριβό και πιο σημαζεμένο, αυτον που βγάζει η energizer, δηλαδή αυτον:

 

http://www.energizer.com/products/energi-to-go/Pages/ipod-cell-phone-charger.aspx

 

Η χαζομάρα είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει στην ελλάδα με το βισματάκι για μινι usb. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο όλες οι σελίδες που έξαψα δείχνουν μόνο για μοτορόλα ή νοκια. Στο amazon το χει ρε ****τι, αλλά ηλεκτρονικά δεν στέλνουν αυτο ελλάδα :(

 

Ξέρει κανείς κάναν άλλον αξιόπιστο ή που μπορω να βρω αυτόν?

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ο energizer για motorola δηλ. mini usb και κάνει μια χαρά. Το έχω δει στο Πλαίσιο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα ήδη στη WIND & αναμένω νέα.. Ψάχνω να παραγγείλω και οθόνη μήπως και το πάρω πίσω και την αλλάξω μόνος..

 

Το θέμα είναι ΠΟΤΕ θα το πάρω πίσω...

 

Αν σε ενδιαφέρει, πιθανότατα να έχω μια καίνουργια οθόνη για Βοld εντώς των ημερών...

 

pm me...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε το θέμα με τις οθόνες, εδώ και πάρα πολύ καιρό, έχω προσέξει στην δεξιά επάνω γωνία πως σχηματίζεται ένα τριγωνάκι πιο ανοιχτού χρώματος απ' την υπόλοιπη οθόνη. Δεν το πήγα για service κτλ, γιατί ήδη μου το άλλαξαν μια φορά και έκαναν 1 μήνα να μου το επιστρέψουν. Είναι κάτι που πρέπει να ανησσυχώ?
Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλία. Τελικά μου άλλαξαν συσκευή τότε και μου έδωσαν αυτήν που έχω τώρα και έχω παρατηρήσει αυτό το πραγματάκι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για όσους θέλουν να εγκαταστήσουν το appstore της rim για 4.6 κάντε απλά copy το link στον blackberry browser... http://content.rim.com.edgesuite.net/content/appworld/4.6.0/net_rim_bb_appworld.jad have fun!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θες να μας πεις πως αυτό γίνεται εφικτό ? :)

 

Είναι απλά link και δεν κάνει test απο που είσαι..... Εγω πάντως κατεβάζω απο appstore εδω και 2 μέρες δοκιμασέτο δεν έχεις να χάσεις τίποτε ... Απλά ενα copy και paste στον broswer ....

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μια χαρά όντως. Να κάνω μια ερώτηση, κατεβάζει και μέσω wi-fi apps?

Κανονικά . Χωρίς κανένα πρόβλημα. Πάντως απορώ με την rim που δεν δίνει ελεύθερη πρόσβαση στο app world.... δεν είναι και πολύ δύσκολο ποιά να το κάνεις εγκατάσταση ... Όπως θα πω ότι η 266 είναι πολύ καλή και με καλύτερη διαχείριση μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...