Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω branded Vodafone απο Ελλαδα 9500, 9000 και 8900 και παιζουν σε ολα τα δικτυα μια χαρα. Απλα εχει ενα wallpaper που το αλλαζεις αμεσα και ενα σημα πισω που δεν ειναι και τρομερο. Τα branded σε αλλες ευρωπαικες χωρες εχουν κατι παραπανω?

Αυτο ξερω και γω για τα branded...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν καταλαβαίνετε. δεν πειράζει.

 

άλλο branded άλλο κλειδωμένο.

 

καμία σχέση. όταν μάθετε τη διαφορά ξαναγράφετε.

 

 

Υ.Γ. αν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στην orange (όπως για τους γνώστες και μόνο το spv) τότε θέλει μαστοριές τύπου ξεκλειδώματος για να παίξει και να σου αποδεσμεύσουν το πιν.

αν συμβαίνει αυτό είμαι σίγουρος ότι τα δύο παραπάνω παιδιά θα σου δώσουν το χρηματικό ποσό που αντιστοιχεί για μια τέτοια πράξη ;)

αν απλά είναι branded (δεν το ξέρεις μέχρι να το αγοράσεις εκτός και αν διαβάσεις κάτι σε τοπικό φόρουμ) τότε με μια αναβάθμιση είσαι οκ.

 

Επειδή μάλλον δεν διαβάζεις τις απαντήσεις των υπολοίπων, απλά λες τα δικά σου, σου ξαναλέω ότι αυτό ακριβώς έχω πει.. Μπραντεντ ξε-μπραντεντ ξεκλειδώνει όπως και να είναι, είτε με upgrade είτε με unlocking code.. Αυτό που θέλει να μάθει ο φίλος μας είναι αν μπορεί να το ξεκλειδώσει και η απάντηση είναι ΝΑΙ και αναφέρω τους τρόπους.. Τέλος... (?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανεις απο εσας χρησιμοποιησει καρτα 2 σε 1 στο κινητο , λειτουργει η οχι γιατι απο τις ρυθμισεις φαινεται οτι εχει την δυνατοτητα να λειτουργησει τετοια καρτα . Εχει κανεις τετοια εμπειρια Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει το skype για το συγκεκριμενο κινητο..?

όχι. δεν υπάρχει ακόμα

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον δεν διαβάζεις τις απαντήσεις των υπολοίπων, απλά λες τα δικά σου, σου ξαναλέω ότι αυτό ακριβώς έχω πει.. Μπραντεντ ξε-μπραντεντ ξεκλειδώνει όπως και να είναι, είτε με upgrade είτε με unlocking code.. Αυτό που θέλει να μάθει ο φίλος μας είναι αν μπορεί να το ξεκλειδώσει και η απάντηση είναι ΝΑΙ και αναφέρω τους τρόπους.. Τέλος... (?)

αν το πιν είναι δεσμευμένο (πέρα από το sim lock) πρέπει να πληρώσεις τον πάροχο να στο αποδευσμεύσει στον σέρβερ της rim.

 

απλά πράγματα. υπήρχαν πολλά προβλήματα με ΞΕΚΛΕΙΔΩΤΑ 8100 (sim unlocked) που είχαν δεσμευμένα pin και ήταν ουσιαστικά άχρηστα.

 

υπάρχει και θέμα εδώ. μια αναζήτηση δε βλάπτει.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κανενα προγραμμα παρομοιο...?

 

 

Λίγη υπομονή πιθανόν να φτάνει , μέσα στον Μαιο είχα ακούσει πως θα βγεί.....

 

Αντε ρε Voda θα μου φέρεις το καινούριο Storm.....

Link to comment
Share on other sites

Λίγη υπομονή πιθανόν να φτάνει , μέσα στον Μαιο είχα ακούσει πως θα βγεί.....

 

Αντε ρε Voda θα μου φέρεις το καινούριο Storm.....

 

Το Μάιο αναμένεται το Skype για BB.. Μέχρι στιγμής για Skype Chat υπάρχει το ΙΜ+ και για κλήσεις το iSkoot (Free ;) )

Link to comment
Share on other sites

Λίγη υπομονή πιθανόν να φτάνει , μέσα στον Μαιο είχα ακούσει πως θα βγεί.....

 

Αντε ρε Voda θα μου φέρεις το καινούριο Storm.....

σήμερα ήρθε το δικό μου :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την v.5.0.0.90 πραγματικά εντυπωσιάστηκα αρκετά απο το περιβάλλον.... και μερικά πράγματα πραγματικά είναι ποιό γρήγορη και κρατάει περισσότερο η μπαταρία. gps ποιο γρήγορο.... και πολλά new fades....γενικά είναι πολύ μεγάλη η διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δοκίμασα την v.5.0.0.90 πραγματικά εντυπωσιάστηκα αρκετά απο το περιβάλλον.... και μερικά πράγματα πραγματικά είναι ποιό γρήγορη και κρατάει περισσότερο η μπαταρία. gps ποιο γρήγορο.... και πολλά new fades....γενικά είναι πολύ μεγάλη η διαφορά

 

Θα την εγκαταστήσω και γω το βράδυ (αν και περιμένω official beta έκδοση για δοκιμές soon) να δω τι παίζει αν και διαβάσω για αρκετά προβληματάκια...

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
είναι ούτε καν beta. υπάρχουν ακόμα θέματα ειδικά στο 9500.

 

Θα τη δοκιμάσω στο Bold που το έχω και κάθεται μιας και για την ώρα τεστάρω το 8220.

:)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι τελειος ασχετος με τα Berry μπορειτε να μου πειτε τι ακριβος ειναι το bis ?

επισης μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ με καρτοκινητο η χρειαζετε να εχω συνδεση ?

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάνε ένα Search στο thread.. Θα βρεις καμιά 50αρία ποστς που απαντάνε στις ερωτήσεις σου..

 

 

Blackberry Bold Themes (FREE)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάνε ένα Search στο thread.. Θα βρεις καμιά 50αρία ποστς που απαντάνε στις ερωτήσεις σου..

 

 

Blackberry Bold Themes (FREE)

κορυφαία θέματα :)

 

βλέπω να γυρνάω στο 9000 αν δεν βγει γρήγορα τα 9600. θέλω qwerty :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δοκίμασα την v.5.0.0.90 πραγματικά εντυπωσιάστηκα αρκετά απο το περιβάλλον.... και μερικά πράγματα πραγματικά είναι ποιό γρήγορη και κρατάει περισσότερο η μπαταρία. gps ποιο γρήγορο.... και πολλά new fades....γενικά είναι πολύ μεγάλη η διαφορά

 

Βασικά από τι ακριβώς εντυπωσιάστηκες??? Η εμφάνιση δεν άλλαξε καθόλου! Το media player μονο, η αναζήτηση και κάποια settings στα profiles! Σαφώς και είναι αισθητά πιο γρήγορο αλλά οκ δεν τρελάθηκα! Το πιο σημαντικό που περιμένουμε είναι και η προσθήκη Ελληνικού μενού (δυστυχώς δεν θα αναβαθμίζονται τα 8310).

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Δοκίμασα την v.5.0.0.90 πραγματικά εντυπωσιάστηκα αρκετά απο το περιβάλλον.... και μερικά πράγματα πραγματικά είναι ποιό γρήγορη και κρατάει περισσότερο η μπαταρία. gps ποιο γρήγορο.... και πολλά new fades....γενικά είναι πολύ μεγάλη η διαφορά

 

Βασικά από τι ακριβώς εντυπωσιάστηκες??? Η εμφάνιση δεν άλλαξε καθόλου! Το media player μονο, η αναζήτηση και κάποια settings στα profiles! Σαφώς και είναι αισθητά πιο γρήγορο αλλά οκ δεν τρελάθηκα! Το πιο σημαντικό που περιμένουμε είναι και η προσθήκη Ελληνικού μενού (δυστυχώς δεν θα αναβαθμίζονται τα 8310).

:)

Link to comment
Share on other sites

+1

 

καμία ουσιαστική διαφορά :)

 

να βάζεται μόνο rtw και όχι beta, etc εκδόσεις.

 

όσο για τα ελληνικά καλά κάνουν και δεν υπάρχουν. άχρηστα είναι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

 

όσο για τα ελληνικά καλά κάνουν και δεν υπάρχουν. άχρηστα είναι.

 

Αυτό να το πεις στους εταιρικούς χρήστες μας (πάνω από 2000) που φωνάζουν συνεχώς για τα Ελληνικά!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ με το bold μου έχω 3 προβλήματα:

 

1. Τρωει κάτι κολλήματα και κάνει κάτι βαρβάτα restart από το πουθενά. Υποψιάζομαι οτι φταίει το msn, έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα?

2. Παρατηρώ ότι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ συχνά δεν έχω σήμα.... δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή, η κάυψη της Voda ή το 3G, αλλά κανονικά με το SAR που έχει αυτο το τηλέφωνο, έπρεπε να πιάνεικαι κάτω απο το χώμα...

3. Μια μέρα παρατήρησα ότι σβήστικα όλα τα email μου KAI αυτά του τελευταίου μήνα, εκτός από τα μηνύματα του accuweather. Από την ίδια μέρα έπαψα να λαμβάνω (χωρίς να αλλάξω κάτι) και το καιρό....

 

Έίχε κανείς αντίστοιχα προβλήματα?

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...