Jump to content

BlackBerry Bold 9000


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να ρωτήσω κάτι?ίσως φανεί γελοίο αλλά .....είμαι καινούριος στα blackberry.

downoad και εγκατάσταση μπορεί να γίνει μόνο όταν είναι συνδεδεμένη η συσκευή με τον υπολογιστή?ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και κάτι ακόμη ...όταν συνδεθώ με το wi-fi στο δίκτυο του σπιτιού μου,μπορώ να σερφάρω δωρεάν αυτομάτως ή χρειάζεται καμία παραπάνω ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν link για over the air download. Όσο για wifi, όταν βρει hotspot δρομολογεί όλη την κίνηση από εκεί.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι μόνο από συγκεκριμένες ιστοσελίδες γίνεται donwload αυτόματα στην συσκευή...σωστά?

και κάτι άλλο όταν έχω συνδεθεί στο wi-fi του σπιτιού μου,ποιά εικονίδια πρέπει να έχουνε εμφανιστεί για να είμαι σίγουρος ότι λειτουργώ με τον δίκτυο του σπιτιού και όχι με blackberry service??ανάβει και το εικονιδιάκι του 3g και του grprs και με προβλημάτισε.....!σίγουρα δεν κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Σου παρέχουν το λεγόμενο OTA link. Πιο πολύ για να αποφεύγεις εγκατάσταση μέσω υπολογιστή.

Δεν ανάβει το εικονίδιο του wifi?

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει ολόκληρη συζήτηση για το WiFi στις προηγούμενες σελίδες με παραπομπές στο κρακμπερυ όπου έχει ολόκληρους guides ;)
Link to comment
Share on other sites

OTA = over the air και είναι αρκετά παλιά πανέντα, θυμάμαι το είχε η νόκια σε μηνύματα εικόνας. εποχή 6210 κλπ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι μόνο από συγκεκριμένες ιστοσελίδες γίνεται donwload αυτόματα στην συσκευή...σωστά?

και κάτι άλλο όταν έχω συνδεθεί στο wi-fi του σπιτιού μου,ποιά εικονίδια πρέπει να έχουνε εμφανιστεί για να είμαι σίγουρος ότι λειτουργώ με τον δίκτυο του σπιτιού και όχι με blackberry service??ανάβει και το εικονιδιάκι του 3g και του grprs και με προβλημάτισε.....!σίγουρα δεν κάνω κάτι λάθος?

Θα ανοιξεις τον browser και θα πας στα options μετα στο general properties μετα στο default browser πανω πανω θα επιλεξεις hotspot browser και οποτε εισαι κοντα στο ασυρματο δικτυο θα μπαινει παντα με wi-fi μου το εχει πει γνωστος απο VODAFONE απο το τεχνικο τμημα των Blackberry το δοκιμασα και επι τρεις ημερες μηδεν καταναλωση απο τον διαθεσιμο ογκο του προγραμματος μου και μπαινει παντου και λειτουργουν κανονικα ολες οι υπηρεσιες Blackberry μεσω wi-fi.

Mobile gadget freak!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ανοιξεις τον browser και θα πας στα options μετα στο general properties μετα στο default browser πανω πανω θα επιλεξεις hotspot browser και οποτε εισαι κοντα στο ασυρματο δικτυο θα μπαινει παντα με wi-fi μου το εχει πει γνωστος απο VODAFONE απο το τεχνικο τμημα των Blackberry το δοκιμασα και επι τρεις ημερες μηδεν καταναλωση απο τον διαθεσιμο ογκο του προγραμματος μου και μπαινει παντου και λειτουργουν κανονικα ολες οι υπηρεσιες Blackberry μεσω wi-fi.

 

Εάν γίνει αυτό έχεις αποκλειστικά browsing από το ασύρματο. Εάν το έχεις στο Internet Browser το τηλέφωνο surfάρει μέσω BIS, και μόλις βρει ασύρματο δίκτυο 'γυρίζει' αυτόματα σ' αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ποια είναι η διαφορά του wireless internet και του BIS που προσφέρει η Cosmote? (εκτός από το προφαβές ότι για το ΒIS χρειάζεσαι blackberry). Με Blackberry δεν μπορώ να έχω το πακέτο Wireless Internet?

Link to comment
Share on other sites

μην πάρεις cosmote. BIS = voda.

 

διάβασε στο φόρουμ και θα καταλάβεις.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μην πάρεις cosmote. BIS = voda.

 

διάβασε στο φόρουμ και θα καταλάβεις.

 

Είμαι ήδη στην Cosmote (απλές συνδέσης) και δεν μπορώ να φύγω μέχρι Αύγουστο (λόγο επιδότησης). Οπότε.... είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

μετά για να σου αλλάζουν (μεταφέρουν) το pin από μια εταιρία στην άλλη είναι μανούρα.

 

τέσπα τα προγράμματα τις κοσμο δεν τα ξέρω

 

στην voda με 17ε έχεις 1GΒ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το Bold απο Πλαισιο και ειναι της VODA αλλα εχω καρτα με συνδεση COSMOTE Πως θα το γυρισω σε COSMOTE
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας την 244? Πάντως έχω κάνει αμέσως downgrade στην 216 η οποία για μένα είναι η καλύτερη και η ποιο γρήγορη.....
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με .216 είμαι εδώ και αρκετό καιρό και είναι η πιο σταθερή που έχω βάλει.. Πάντα με το Today+ Theme με mail & calendar στην αρχική οθόνη :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας την 244? Πάντως έχω κάνει αμέσως downgrade στην 216 η οποία για μένα είναι η καλύτερη και η ποιο γρήγορη.....

 

.247 εδώ και καμιά βδομάδα και πάει μια χαρά...

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας την 244? Πάντως έχω κάνει αμέσως downgrade στην 216 η οποία για μένα είναι η καλύτερη και η ποιο γρήγορη.....

 

Την έβαλα εγώ προχθές και δείχνει στα ίδια επίπεδα μπαταρίας με την .216 που ήμουν πριν και ίσως λίγο καλύτερη. Επίσης το wi-fi πάει εμφανέστατα πιο γρήγορα και το reboot χρειάζεται 1-2 λεπτά το πολύ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής και περιμένω τα reviews για την .247 αν και δεν βρίσκω λόγο να κάνω upgrade ακόμα. Κανέις άλλος...?

Link to comment
Share on other sites

μα Upgrade για ποιο λόγο να μην κάνεις? σίγουρα έχουν βελτιώσει αρκετά πράγματα που ΔΕΝ βλέπεις.

 

λογική τύπου δεν βάζω τα windows update γιατί δεν βλέπω αλλαγή...

 

software = upgrading. συνεχώς...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Απ' την άποψη πως τα feedback δεν είναι πάντα θετικά για όλους. Κάποιοι εξακολουθούν να έχουν προβλήματα ακόμα και με καινούριες εκδόσεις, σε σημαντικούς τομείς όπως μπαταρία και μετά αναγκάζονται να κάνουν downgrade.
Link to comment
Share on other sites

Μα η μπαταρία είναι που κλασικά βελτιώνεται.

 

αυτό που την χαλάει είναι αυτά που τρέχουν στην ram.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. Εχω το εξης προβλημα. Οταν προσπαθω να κανω streaming απο 3G/GPRS πχ στο vuclip ή στο m.youtube.com η συσκευη μου ζηταει να κανει streaming απο wap και μετα βγαζει error "Content not available. Server is blocked or unresponsive". Δεν ειμαι σιγουρος τι πρεπει να κανω, να ρυθμισω apn? και αν ναι τι πρεπει να βαλω; Είμαι στη vodafone. (surf & talk 150 plus) Εχω και αλλη μια απορια. Αν τελικα καταφερω να κανω streaming απο wap οι χρεωσεις ειναι διαφορετικες η ουσιαστικα καταναλωνεται απλα το bandwidth απο τα 500mb που μου δινει το προγραμμα; Ρωταω γιατι ενας φιλος μου ειπε οτι το wap εχει εξτρα χρεωσεις ασχετα απο το bandwidth του προγραμματος. Να σας ενημερωσω οτι ειμαι ψιλοασχετος απο κινητα services κτλ..

 

Υ.Γ. απο wifi κανω streaming χωρις κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...