Jump to content

Ολυμπιακοί Αγώνες Πεκίνο 2008


aimilios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρε το αυτι μου πως πιασανε ντοπαρισμενο ελληνα αθλητη του στιβου.ισχυει?

 

τελικα ειναι καποιος που τρεχει

 

Η ουσία που ανιχνευθηκε στο πρώτο δείγμα του Τάσου Γκούση (αθλητής στα 200μ) ήταν η μεθυλτριενολόνη ενώ η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή περιμένει και την εξέταση του δεύτερου δείγματος, πριν προχωρήσει στις σχετικές ανακοινώσεις.

 

Αξίζει να σημειωθεί πως η ουσία που βρέθηκε στον Γκούση είναι αυτή που είχε εντοπιστεί στους αρσιβαρίστες και στον Γιάννη Δρυμωνάκο.

 

πηγη:sport24

ε αυτο το ξεραμε..ονομα δεν ειχαμε
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα ειναι καποιος που τρεχει

 

Η ουσία που ανιχνευθηκε στο πρώτο δείγμα του Τάσου Γκούση (αθλητής στα 200μ) ήταν η μεθυλτριενολόνη ενώ η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή περιμένει και την εξέταση του δεύτερου δείγματος, πριν προχωρήσει στις σχετικές ανακοινώσεις.

 

Αξίζει να σημειωθεί πως η ουσία που βρέθηκε στον Γκούση είναι αυτή που είχε εντοπιστεί στους αρσιβαρίστες και στον Γιάννη Δρυμωνάκο.

 

πηγη:sport24

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί πάντα βρίσκουν έλληνες και γιατί πάντα τους πολύ καλούς.Όλα οργανωμένα είναι.Ειδικά αυτό με την ομάδα άρσης βαρών.Η Ελλάδα διαθέτει μία από τις καλύτερες ομάδες στο κόσμο στο άθλημα της άρσης βαρών και μάλλον κάποιοι τους ήθελαν εκτός αγώνων.Τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί πάντα βρίσκουν έλληνες και γιατί πάντα τους πολύ καλούς.Όλα οργανωμένα είναι.Ειδικά αυτό με την ομάδα άρσης βαρών.Η Ελλάδα διαθέτει μία από τις καλύτερες ομάδες στο κόσμο στο άθλημα της άρσης βαρών και μάλλον κάποιοι τους ήθελαν εκτός αγώνων.Τουλάχιστον έτσι νομίζω εγώ.

 

τους παντες πιανουν,τοσους ρωσους πιασανε απορω τι σκατομυαλα κουβαλανε ρε ****το,λες και αν ντοπαριστει κατι θα κανει ο γκουσης και ο καθε γκουσης,αντε να βγει μεχρι το τελικο και θα βγει τελευταιος,για να μη πω οτι ουτε στο τελικο θα φτασει.ντροπη του και ντροπη ειδικα σε ολους τους Ελληνες υποτιθεται οτι εμεις εχουμε γεννησει τους ολυμπιακους ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ

Link to comment
Share on other sites

τους παντες πιανουν,απορω τι σκατομυαλα κουβαλανε ρε ****το,λες και αν ντοπαριστει κατι θα κανει ο γκουσης και ο καθε γκουσης,αντε να βγει μεχρι το τελικο και θα βγει τελευταιος,για να μη πω οτι ουτε στο τελικο θα φτασει.ντροπη του και ντροπη ειδικα σε ολους τους Ελληνες υποτιθεται οτι εμεις εχουμε γεννησει τους ολυμπιακους ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ

Εγώ απλά παρατήρησα ότι 3-4 τελευταία κρούσματα ήταν σε έλληνες και μάλιστα σε πολύ καλούς.Και δεν χρειάζεται καν να μου πεις για το ντοπάρισμα κλπ γιατί εγώ ούτε άνοιξα να δω τη τελετή έναρξης ούτε και πρόκειται να δω οτιδήποτε από τους ολυμπιακούς εκτός από την εθνική μπάσκετ.Και ο λόγος απλός.Οι ολυμπιακοί είναι ένα show και τίποτα άλλο.Είναι ένας αγώνας για το ποιος θα πάρει τα καλύτερα και λιγότερο ανιχνεύσιμα αναβολικά για να πετύχει μια "διάκριση",είναι μια αφορμή για να μαζέψει λεφτά μια χώρα,για να διαφημιστεί,για να πετύχει διπλωματικές σχέσεις..Δε μ'αρέσουν αυτοί οι ολυμπιακοί και κατά τη γνώμη μου πρέπει να πάψουν να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά παρατήρησα ότι 3-4 τελευταία κρούσματα ήταν σε έλληνες και μάλιστα σε πολύ καλούς.Και δεν χρειάζεται καν να μου πεις για το ντοπάρισμα κλπ γιατί εγώ ούτε άνοιξα να δω τη τελετή έναρξης ούτε και πρόκειται να δω οτιδήποτε από τους ολυμπιακούς εκτός από την εθνική μπάσκετ.Και ο λόγος απλός.Οι ολυμπιακοί είναι ένα show και τίποτα άλλο.Είναι ένας αγώνας για το ποιος θα πάρει τα καλύτερα και λιγότερο ανιχνεύσιμα αναβολικά για να πετύχει μια "διάκριση",είναι μια αφορμή για να μαζέψει λεφτά μια χώρα,για να διαφημιστεί,για να πετύχει διπλωματικές σχέσεις..Δε μ'αρέσουν αυτοί οι ολυμπιακοί και κατά τη γνώμη μου πρέπει να πάψουν να υπάρχουν.

zafo, σουτ, ανάβεις τα αίματα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά παρατήρησα ότι 3-4 τελευταία κρούσματα ήταν σε έλληνες και μάλιστα σε πολύ καλούς.Και δεν χρειάζεται καν να μου πεις για το ντοπάρισμα κλπ γιατί εγώ ούτε άνοιξα να δω τη τελετή έναρξης ούτε και πρόκειται να δω οτιδήποτε από τους ολυμπιακούς εκτός από την εθνική μπάσκετ.Και ο λόγος απλός.Οι ολυμπιακοί είναι ένα show και τίποτα άλλο.Είναι ένας αγώνας για το ποιος θα πάρει τα καλύτερα και λιγότερο ανιχνεύσιμα αναβολικά για να πετύχει μια "διάκριση",είναι μια αφορμή για να μαζέψει λεφτά μια χώρα,για να διαφημιστεί,για να πετύχει διπλωματικές σχέσεις..Δε μ'αρέσουν αυτοί οι ολυμπιακοί και κατά τη γνώμη μου πρέπει να πάψουν να υπάρχουν.

 

Ελληνας εισαι;ξερεις τιποτα απο ολυμπιακη ιδεα;ξερεις οτι βγαινουμε πρωτοι στη παρελαση;ξερεις οτι τον ολυμπιακο υμνο τον τραγουδανε στα ελληνικα;ξερεις οτι η Ελλαδα εχει γεννησει τον ολυμπισμο;Να διαφημιστει η κινα με τα 1 δις 321 εκατομμυρια ανθρωπους;:lol:μα τι λες τωρα,ειναι σα να λες να παψει να υπαρχει το ποδοσφαιρο το μπασκετ κτλ κτλ παγκοσμια κυπελλα ευρωπαικα κτλ κτλ δε γινονται αυτα οσο και να το θες.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνας εισαι;ξερεις τιποτα απο ολυμπιακη ιδεα;ξερεις οτι βγαινουμε πρωτοι στη παρελαση;ξερεις οτι τον ολυμπιακο υμνο τον τραγουδανε στα ελληνικα;ξερεις οτι η Ελλαδα εχει γεννησει τον ολυμπισμο;Να διαφημιστει η κινα με τα 1 δις 321 εκατομμυρια ανθρωπους;:lol:μα τι λες τωρα,ειναι σα να λες να παψει να υπαρχει το ποδοσφαιρο το μπασκετ κτλ κτλ παγκοσμια κυπελλα ευρωπαικα κτλ κτλ δε γινονται αυτα οσο και να το θες.

Όλα όσα είπα αληθεύουν.Δεν έχει ανάγκη η ελλάδα να διαφημιστεί.Όλοι το ξέρουν ότι σε αυτήν γεννήθηκαν οι ολυμπιακοί αγώνες.Κάθε χώρα έχει ανάγκη να διαφημιστεί,όσο μεγάλη και αν είναι.Μίλησα μόνο για τους ολυμπιακούς γιατί κυρίως σε αυτούς παρατηρούνται κρούσματα ντόπινγκ.Δε μίλησα για ευρωπαικά πρωταθλήματα κλπ.Κάνουν σα να μη ξέρουν ότι υπάρχουν και μη ανιχνεύσιμα αναβολικά.Απέκλεισαν την ελλάδα λες και δεν παίρνουν όλοι οι υπόλοιποι.Τι να λέω τώρα..

zafo, σουτ, ανάβεις τα αίματα...:rolleyes:

Ήρεμαααα.Ανάβω και εύκολα:rocket:

Τη γνώμη μου είπα:)

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα είπα αληθεύουν.Δεν έχει ανάγκη η ελλάδα να διαφημιστεί.Όλοι το ξέρουν ότι σε αυτήν γεννήθηκαν οι ολυμπιακοί αγώνες.Κάθε χώρα έχει ανάγκη να διαφημιστεί,όσο μεγάλη και αν είναι.Μίλησα μόνο για τους ολυμπιακούς γιατί κυρίως σε αυτούς παρατηρούνται κρούσματα ντόπινγκ.Δε μίλησα για ευρωπαικά πρωταθλήματα κλπ.Κάνουν σα να μη ξέρουν ότι υπάρχουν και μη ανιχνεύσιμα αναβολικά.Απέκλεισαν την ελλάδα λες και δεν παίρνουν όλοι οι υπόλοιποι.Τι να λέω τώρα..

 

Ήρεμαααα.Ανάβω και εύκολα:rocket:

Τη γνώμη μου είπα:)

 

εγω διαφωνω καθετα,σιγα μην εχουν αναγκη χωρες σαν τη κινα την αμερικη την ισπανια την αυστραλια την ελλαδα να διαφημιστουν,μη λες οτι μονο στους ολυμπιακους υπαρχει το ντοπινγκ,παντου υπαρχει ακομα και στο ποδοσφαιρο απλα εκει δε κανουν συχνους ελεγχους.εδω απεκλεισαν τις ρωσιδες απο το στιβο τοσες επιασαν μονο την ελλαδα βλεπεις εσυ;

Link to comment
Share on other sites

το εχει επαναληψη,καταπληκτικο,εξαιρετικο,απιστευτος συγχρονισμος,απλα τελειοι οι κινεζοι,ουτε στο ενα δαχτυλακι δε τους φτανουμε με τους δικους μας ολυμπιακους,δεν υπαρχει καν συγκριση με αυτο που ειδαμε σημερα.
Link to comment
Share on other sites

η πιο σεξι αθλητρια των ολυμπιακων αγωνων.......δεν ειναι 1 ειναι 2 :D

http://www.sport24.gr/html/ent/406/ent.246406.asp

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε γελιο η γκομενα που μπερδεψε τη Δομινικα με τη Δομινικανη Δημοκρατια, και ελεγε τα ιδια με τον Κατσαρο, :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλα μη τρελλαθουμε

καλη ηταν η τελετη, εντυπωσιακη το διχως αλλο αλλα μην τα ισοπεδωσουμε ολα kostakis_7.

Απο τισ 3 ωρες, τις 2 και κατι επηξα στα κινεζακια. Αυτος ηταν ο δικος τους τροπος να ενωσουν παρελθον με μελλον?

 

Καλος και ο παπυρος σα κεντρικο θεμα, καλες και οι παραπομπες σε Τιγρη, Δρακο, ιπταμενα στιλετα και το κακο συναπαντημα αλλα το να μιλαει ο Εδω με τον Εκει της Αρχαιας Ολυμπιας και μεσα στο νερο να καιει φωτια δεν ητανε.

 

Τοση φανφαρα οχι δεν ειχαμε. Και να σας πω την αληθεια καλυτερα. Τοσο χρυσο και λαμε σε ρουχο , εχω να δω απο οταν εμφανιζοτανε η Γαρμπη στα Αστερια 4 χρονια πριν ! Για ονομα...

 

Και τελικα εχω την εντυπωση πως η δικια μας τελετη εναρξης (και μονο , γιατι η ληξης ηταν για τα πανηγυρια) , ηταν πιο μεστη, πιο κατανοητη, μιλησε στις καρδιες των ανθρωπων. Και τετοια τελετη με αυτο το συναισθημα και αυτο το παλμο, σιγουρα θα κανουμε καιρο να δουμε και παλι.

 

Απο διοργανωση παντως σιγουρα θα σκισουν τα λεμονια καθολη τη διαρκεια των αγωνων ...

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε αλλους αρεσε και σε αλλους οχι!

Αλλοι εντυπωσιαστηκαν και αλλοι το θεωρησαν υπερβολικο και ανουσιο...

 

Σιγουρα παντος αυτο που θελαν (να μιλουν ολοι γι αυτους)το καταφεραν!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ορισμένα εντυπωσιακά νούμερα για την τελετή

 

* 4.000.000.000 τηλεθεατές παρακολούθησαν την τελετή έναρξης

 

* 179.400 μπουκάλια αλκοόλ πουλήθηκαν στη διάρκεια της τελετής

 

* Από τα 91.000 εισιτήρια πουλήθηκαν μόνο τα 60.207

 

* 14.000 άνθρωποι πήραν μέρος στο τελετουργικό εντός του σταδίου και 9.000 στρατιώτες

 

* 10.000 γάμοι υπολογίζεται ότι έγιναν την ίδια ημέρα με την τελετή λόγω του ότι αυτή διεξήχθη στις 8/8 στις 8.08 μ.μ. και ο αριθμός αυτός είναι γούρικος για την Κίνα

 

* 2.583 ήταν τα ειδικά φώτα που άναψαν

 

* 2.488 οι εθελοντές που βοήθησαν

 

* 2.000 τα γελαστά πρόσωπα των παιδιών που φάνηκαν στο τέλος

 

* 18 συνθέτες έγραψαν τη μουσική που ακούστηκε στην τελετή

 

* 56 παιδιά διαφορετικών εθνικοτήτων πλαισίωσαν την ολυμπιακή σημαία

 

* 56 ηθοποιοί έπαιξαν στην τελετή

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και στα Σουρμενα να γινοταν η τελετη παλι θα συζητουσε ολος ο κοσμος για αυτους

 

ΤΕΛΕΤΗ εναρξης ειναι , δεν ειναι τηλεπαιχνιδι ....

:X
Link to comment
Share on other sites

και στα Σουρμενα να γινοταν η τελετη παλι θα συζητουσε ολος ο κοσμος για αυτους

 

ΤΕΛΕΤΗ εναρξης ειναι , δεν ειναι τηλεπαιχνιδι ....

 

Και τι θα πει αυτο??

 

Η εκκεντρικοτητα απο την τελειοτητα απεχει μια κλωστη!

 

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι αδιαφορη και αρα δεν αγγιζει τιποτα απο αυτες τις δυο ακρες που ο καθενας εδω μεσα ειδε, και αρα οπως ειπα και πριν αυτος ηταν ο σκοπος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι αμερικανοι ποιον ειχαν σημαιοφορο;κριμα να μην εχουν τον τσιλντρες η τον λεμπρον τζειμς ;)

 

Εγώ για να πω την αλήθεια περίμενα τον Κobe Bryant ;), αλλά τελικά ήταν ο αθλητής του στίβου Λόπεζ Λόμονγκ.

 

Οι Ηνωμένες Πολιτείες είχαν για σημαιοφόρο τον συγκεκριμένο αθλητή γιατί είναι πρόσφυγας από το Σουδάν και η Κίνα δεν απέτρεψε μια γενοκτονία που έγινε στο Σουδάν.

 

Μέτρησε κανείς πόσες φορές είπαν την φράση "Η φωλιά του πουλιού"?Γιατί έχασα τον αριθμό.Απαράδεκτοι οι εκφωνητές και οι τρείς,αλλά ειδικά η γυναίκα που χασκογελούσε.Σαν τελετή δεν μου άρεσε πολύ,αλλά πάρα πολύ ωραίο ήταν το άναμα της τεράστιας δάδας

 

Σε κάποια φάση μου φάνηκε πως πήγαν να πουν "Η φωλιά του κούκου" :lol::lol:

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Οι Ηνωμένες Πολιτείες είχαν για σημαιοφόρο τον συγκεκριμένο αθλητή γιατί είναι πρόσφυγας από το Σουδάν και η Κίνα δεν απέτρεψε μια γενοκτονία που έγινε στο Σουδάν.

 

 

 

Σε κάποια φάση μου φάνηκε πως πήγαν να πουν "Η φωλιά του κούκου" :lol::lol:

 

αλλου πηγαινε το μηνυμα μου δε μπορεις να καταλαβεις αστο

 

ειπαν η πουλια του φουλιου ετσι ακριβως οπως το γραφω :wacko:

Link to comment
Share on other sites

αλλου πηγαινε το μηνυμα μου δε μπορεις να καταλαβεις αστο

 

ειπαν η πουλια του φουλιου ετσι ακριβως οπως το γραφω :wacko:

 

Ενημερωτικά το έγραψα γιατί ξέρω πως αρκετοί είχαν απορία γιατί διάλεξαν έναν σχετικά άσχετο αθλητή του στίβου..Όσο για το μήνυμά σου εύχομαι να το κατάλαβε ο άλλος..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον zafos90. Και πιστεύω ότι οσα συμβαίνουν στους σύγχρονους ολυμπιακούς δεν έχουν καμία σχέση με το ολυμπιακό ιδεώδες. Το βλέπω σαν πανηγύρι, σαν σόου, σαν ευκαιρία να διαφημιστεί η διοργανώτρια χώρα και να τα αρπάξουν οι πιο καλά και μη ανιχνεύσιμοι ντοπαρισμένοι αθλητές.
Link to comment
Share on other sites

http://www.eurovisionsports.tv/olympics/

 

Στο παραπάνω site μπορείτε να παρακολουθείτε live κάποια αθλήματα! Καλή διασκέδαση!:)

House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

το εχει επαναληψη,καταπληκτικο,εξαιρετικο,απιστευτος συγχρονισμος,απλα τελειοι οι κινεζοι,ουτε στο ενα δαχτυλακι δε τους φτανουμε με τους δικους μας ολυμπιακους,δεν υπαρχει καν συγκριση με αυτο που ειδαμε σημερα.

 

Καλά κόψε κάτι. Η δική μας είχε δομή, δεν έδειχνε ασύνδετες εικόνες μόνο για εντυπωσιασμό. Εμείς δείξαμε 4.000 χρόνια ιστορίας σε 20 λεπτά. Άσε που ήταν πολύ καλύτερη αισθητικά κατά τη γνώμη μου, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου του καθενός.

:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλά κόψε κάτι. Η δική μας είχε δομή, δεν έδειχνε ασύνδετες εικόνες μόνο για εντυπωσιασμό. Εμείς δείξαμε 4.000 χρόνια ιστορίας σε 20 λεπτά. Άσε που ήταν πολύ καλύτερη αισθητικά κατά τη γνώμη μου, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου του καθενός.

 

ε τι να κοψω αφου ηταν καταπληκτικο να βλεπεις 1000 και 2000 ατομα να εχουν τελειο συγχρονισμο η μηπως δεν ηταν;για μενα παρα ηταν

Link to comment
Share on other sites

Καλά κόψε κάτι. Η δική μας είχε δομή, δεν έδειχνε ασύνδετες εικόνες μόνο για εντυπωσιασμό. Εμείς δείξαμε 4.000 χρόνια ιστορίας σε 20 λεπτά. Άσε που ήταν πολύ καλύτερη αισθητικά κατά τη γνώμη μου, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου του καθενός.

 

και εγώ ακριβώς αυτό πιστεύω...άσε που οι κινέζοι μας κλέψανε αρκετά πράγματα όπως πχ. οι άνθρωποι που αιωρούνταν, τα τύμπανα (και ειδικά εκείνη η "συνομιλία" τυμπάνων μεταξύ του άντρα στο στάδιο και του άντρα στην οθόνη ήταν 5 φορές πιο ξεσηκωτική). Από ιστορία δεν είχανε να δείξουνε και πολλά σε σχέση με εμάς, και οπώς είπε και ο chrispetsas ήταν εντελώς ασύνδετα μεταξύ τους. Αναλωθήκανε στο να ζωγραφίζουνε σ'εκείνο τον πάπυρο και στο να μας δείχνουνε κινήσεις από πολεμικές τέχνες. Δε λέω, χτυπάνε στο μάτι αλλά και πάλι σαν της Αθήνας δεν ήταν. Επίσης η μουσική στο background που παιζότανε στους Ολυμπιακούς εδώ ήταν πολύ καλύτερη. Είχαμε και ένα Ρουβά που έπεσε για να γελάμε (ή στη λήξη ήταν αυτό;:rolleyes:):lol: .

 

Δεν ξέρω πάντως...στην τελετή έναρξης της Αθήνας ανατρίχιαζα κάθε δευτερόλεπτο ενώ στης Κίνας μόνο ο ύπνος που δε με πήρε:cool:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...