Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν ένα χρόνο μου κλείσανε τον λογαριασμό έτσι στα καλά καθούμενα και μου ζήτησε να αναγνωρίσω φωτογραφίες φίλων για να ανοίξει και μου άνοιξε κανονικά χωρίς ταυτότητα αφού δεν είχα κάνει ούτε ένα λάθος στις φωτογραφίες.

Και να σημειώσω ότι μπαίνω καθημερινά και έχω το κανονικό μου ονοματεπώνυμο με ελληνικούς χαρακτήρες. Επίσης η δραστηριότητα μου ήταν πάντα κανονική κ όχι υπερβολική. 2-3 δημοσιεύσεις την εβδομάδα αλλά έμπαινα και μπαίνω καθημερινά.

Θέλω να πω ότι μπορεί να τύχει στον καθένα να ζητηθεί επιβεβαίωση λογαριασμού αλλά αν δουν ότι έχεις ψεύτικο όνομα έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου το κλείσουν και να ζητήσουν και ταυτότητα για επιβεβαίωση!

Εχω φίλη που είχε ονοματεπώνυμο που δεν έμοιαζε με ονοματεπώνυμο και της ζήτησαν ταυτότητα για να το ανοίξουν και από πέρυσι περιμένει κ δεν το ανοίγουν. Έφτιαξε αλλο.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Αυτα ειπα κι εγω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει να χρειάζεται να κάνω αναθεώρηση χρονολογίου όταν με ταγκάρουν σε κάποια φωτογραφία.

 

Γίνεται να επιλέξω σε κάποια συγκεκριμένα άτομα που με ταγκάρουν, να μην χρειάζεται να κάνω αναθεώρηση και να ανεβαίνει αμέσως η φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για κανενα λογο μη δινετε τα προσωπικά σας στοιχεια στο φατσομπουκ και να ποσταρετε οσο το δυνατον λιγοτερα για τη προσωπικη σας ζωη.

 

 

Τωρα, οσον αφορα κλειδωμενα προφιλ, ειχα το ιδιο προβλημα στο ψευτικο π ειχα, ισα για ενημερωσεις σε 1-2 γκρουπ π ειχα facebook. Ζητησε να αναγνωρισω καποιους φιλους, αποτυχαινα και ζητουσε ταυτοτητα. Η οποια φυσικα και θα ηταν αχρηστη, επειδη ητανε ψευτικο.

 

Δν πολυκαιγομουνα και λεω στη χειροτερη θα κανω καινουριο. Δοκιμαζα μια φορα στις 24-30 ωρες καθε μερα.

Τελικα μια μερα, μετα απο 10 μερες καταφερα και το ανοιξα, οποτε ολα κομπλε.

Να το ξερετε και στη χειροτερη απλα καντε ενα καινουριο. Μεγαλος ρουφιανος το fb.

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε αναγνωριση φιλων πως το εννοειτε;

και γιατι ειναι τοσο δυσκολο;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

οταν λετε αναγνωριση φιλων πως το εννοειται;

και γιατι ειναι τοσο δυσκολο;

Καθόλου δύσκολο δεν είναι! Εγώ δεν είχα κάνει ούτε ένα λάθος και άνοιξε αμέσως.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα περίπου και χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις απορρήτου, μου έρχονται ειδοποιήσεις από όλους σχεδόν τους φίλους μου, οι οποίοι απλά προσθέτουν κάποια φωτογραφία, χωρίς εννοείται να με έχουν ταγκάρει, ή να αναφέρεται κάπου το όνομα μου.

 

Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό; Τι μπορώ να κάνω για να το αλλάξω;

Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό δεν μου φαίνονται μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις η λίστα των φίλων μου που είναι online ή πότε συνδέθηκαν για τελευταία φορά. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό και μπορεί από κάπου να διορθωθεί;
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό δεν μου φαίνονται μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις η λίστα των φίλων μου που είναι online ή πότε συνδέθηκαν για τελευταία φορά. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό και μπορεί από κάπου να διορθωθεί;

Και σε μένα το ιδιο. Γι αυτό πήγα σε παλαιότερη έκδοση που την κατεβασα από το apkmirror. Com

 

Συγκεκριμένα τώρα έχω την 109.0.0.14.71 και δείχνει κανονικά!

 

Εδω θα την βρεις http://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=Facebook+

 

Το ίδιο έκανα και με το messenger που στις τελευταίες εκδόσεις με έδειχνε εκτός σύνδεσης γιατί δεν είχα ίντερνετ λέει ενώ είχα κανονικά!

 

Ξέρεις να βάζεις περιεχόμενο εκτός Google play φαντάζομαι! Διαφορετικά ρώτα :)

 

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω, λογικά θα το διορθώσουνε σε επερχόμενο update. Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνουνε @#@#@#!!!!!!

Υ.Γ Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και ναι ξέρω να περνάω εφαρμογές εκτός play store!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω, λογικά θα το διορθώσουνε σε επερχόμενο update. Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνουνε @#@#@#!!!!!!

Υ.Γ Σ' ευχαριστώ για την απάντηση και ναι ξέρω να περνάω εφαρμογές εκτός play store!!!!

Σώθηκες... Από το κακό στο χειρότερο την πάνε

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει συνέχεια μήνυμα στην αρχική σελίδα για να δώσω αριθμό τηλεφώνου... Κ έχω απορίες!

 

Που χρησιμεύει αυτό και τι επιπλέον προσφέρει δηλαδή ;; έχει δώσει κανείς;

Εκτός του ότι θα μου έρχονται οι ειδοποιήσεις και σε sms στο κινητό.

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει συνέχεια μήνυμα στην αρχική σελίδα για να δώσω αριθμό τηλεφώνου... Κ έχω απορίες!

 

Που χρησιμεύει αυτό και τι επιπλέον προσφέρει δηλαδή ;; έχει δώσει κανείς;

Εκτός του ότι θα μου έρχονται οι ειδοποιήσεις και σε sms στο κινητό.

 

(Ρίνα)

 

Σιγα μην ερχονται .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι;

Και τι γίνεται όταν δώσεις αριθμό;

Τι προσφέρει;

 

(Ρίνα)

 

Αναζητηση με βαση τον αριθμο σου ισως, και δεν ειναι σιγουρο κι αυτό. Απλα ταυτοποιεισαι και ξερουν οτι ο λογαριασμος αντιστοιχει σε υπαρκτο προσωπο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι;

Και τι γίνεται όταν δώσεις αριθμό;

Τι προσφέρει;

 

(Ρίνα)

 

Εχω την εντυπωση οτι αν τον βαλεις ειναι πολυ πιθανο μεσω facebook και google (αν εχεις gmail) να εμφανιζει σε εσενα αντιστοιχα προφιλ fb που εχουν δηλωσει το κινητο τους και τους εχεις στις επαφες σου και σε αυτους το δικο σου προφιλ

Ολα αυτα με επιφυλαξη

Link to comment
Share on other sites

Προτεινει με βαση αριθμους που εχεις αποθηκευμενους ατο τηλ.αντιστοιχα ισχυει και με το gmail.δεν το δινει πουθενα(τουλαχιστον δεν εχω αντιληφθεί κατι μεχρι τωρα)
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Προτεινει με βαση αριθμους που εχεις αποθηκευμενους ατο τηλ.αντιστοιχα ισχυει και με το gmail.δεν το δινει πουθενα(τουλαχιστον δεν εχω αντιληφθεί κατι μεχρι τωρα)

 

Ναι αλλα αν δεν εχουν συνδεσει τον αριθμο με fb πως να εμφανισει τα προφιλ του fb? Γι'αυτο λεω οτι οποιος το συνδεει προτεινεται κιολας μετα...

Link to comment
Share on other sites

Προτεινει με βαση αριθμους που εχεις αποθηκευμενους ατο τηλ.αντιστοιχα ισχυει και με το gmail.δεν το δινει πουθενα(τουλαχιστον δεν εχω αντιληφθεί κατι μεχρι τωρα)

Μόνο εγώ θα βλέπω τον αριθμό μ λεει. Οπότε μάλλον δεν τον δείχνει αλλού.

Δεν έδωσα όμως ακόμα τίποτα

 

 

Edit :τελικά φαίνεται στους φίλους το νούμερο και πρέπει να ρυθμίσεις εσύ το απόρρητο για το ποιος θα το βλέπει.

 

https://postimg.org/image/gezhn9jrv/

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν δεν εχουν συνδεσει τον αριθμο με fb πως να εμφανισει τα προφιλ του fb? Γι'αυτο λεω οτι οποιος το συνδεει προτεινεται κιολας μετα...

 

Λογικο ειναι οτι οταν δεν εχουν fb+αριθμο συνδεμενο δεν θα προτεινει τιποτα.Ισως αυριο μεθαυριο,αποκτησει αυτη την δυνατοτητα.

Μόνο εγώ θα βλέπω τον αριθμό μ λεει. Οπότε μάλλον δεν τον δείχνει αλλού.

Δεν έδωσα όμως ακόμα τίποτα

 

 

Edit :τελικά φαίνεται στους φίλους το νούμερο και πρέπει να ρυθμίσεις εσύ το απόρρητο για το ποιος θα το βλέπει.

 

https://postimg.org/image/gezhn9jrv/

(Ρίνα)

Εχεις δικιο,σου δινει επιλογη ποιος θα βλεπει τον αριθμο σου.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

Εχω κάνει αμέτρητες προσπάθειες να μήν φαίνομαι ενεργός στο messenger του fb. Εχω κλικάρει διάφορες ρυθμίσεις (για κινητό με ενδιαφέρει) στην εφαρμογή του fb και παρόλα αυτά δέν μπορώ να μήν εμφανίζω πότε μπήκα τελευταία φορά στο fb.

 

Τελευταία ρύθμιση που έκανα (απο δημοσιεύσει σχετικά πρόσφατη) είναι η εξής:

account settings

Εφαρμογές που χρησιμοποιούν οι άλλοι

Η δραστηριότητά μου σε εφαρμογές (αποεπιλογή)

 

Δυστυχώς παρόλα αυτά δέν αλλάζει τίποτα!

 

Γνωρίζει κανείς κάτι που θα μπορούσε να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ενεργό θα σε δείχνει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις Xposed και να αγοράσεις το X Messenger Privacy Premium.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα και Χρονια Πολλα,

Εχω ενα ht17 pro και οταν βλεπω βιντεακι στο fb μου κανει νερα...

αρχιζει κανονικα το βιντεο και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα κανει ενα σπασιμο για λιγο

και το βιντεο φενεται να γινετε πιο μικρο και επανερχετε,μετα απο αυτο δεν το ξανακανει..

 

Ειναι καποια ρυθμιση??Η φταιει το τηλεφωνο??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα,

Εχω ενα ht17 pro και οταν βλεπω βιντεακι στο fb μου κανει νερα...

αρχιζει κανονικα το βιντεο και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα κανει ενα σπασιμο για λιγο

και το βιντεο φενεται να γινετε πιο μικρο και επανερχετε,μετα απο αυτο δεν το ξανακανει..

 

Ειναι καποια ρυθμιση??Η φταιει το τηλεφωνο??

Καλησπέρα και Χριστός ανέστη! Δεν είναι κάποια ρύθμιση....

Σε μένα δεν το κάνει αυτο.

Δοκίμασε μια απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση του Facebook να δεις αν φτιάξει μετά.

 

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...