Jump to content

Περί Facebook


rodriguez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέμα λήξαν. Μάλλον κλείνει το λογαριασμό του και τον ανοίγει για 2-3 ημέρες το μήνα για να βλέπει τι γίνεται ώστε να μην χάνει χρόνο στο facebook. hahahahahah

 

αυτο που λεγαμε:)

τωρα δεν εχει βρεθει ακομα τροπος να δεις ποιος σε μπλοκαρε η αν σε μπλοκαρε...το facebook παντως ειναι ολο κολληματα και δεν μπορεις να καταλαβεις τιποτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ένα infographic που έφτιαξα...

 

http://4.bp.blogspot.com/-HAk-Sxn_p78/TblG-Zbw0fI/AAAAAAAABgI/FQasU-gYqZs/s1600/facebook_infographic_evangelos_tselentis_gugoo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα infographic που έφτιαξα...

 

http://4.bp.blogspot.com/-HAk-Sxn_p78/TblG-Zbw0fI/AAAAAAAABgI/FQasU-gYqZs/s1600/facebook_infographic_evangelos_tselentis_gugoo.jpg

 

τι θες να τονισεις με αυτο?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τι θες να τονισεις με αυτο?

 

Όσο και να χτυπιόμαστε και όσο και να μας τη σπάει και όσο και να θεωρούμε ότι καταπατά τα προσωπικά μας δεδομένα, είναι μέρος της ζωής του 1/11 των ανθρώπων... Αναφέρομαι σε προηγούενα posts κυρίως και ΄ποχι στο τελευταίο θέμα που συζητείται εδώ... Γενικό θέμα του FB είναι άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να χτυπιόμαστε και όσο και να μας τη σπάει και όσο και να θεωρούμε ότι καταπατά τα προσωπικά μας δεδομένα, είναι μέρος της ζωής του 1/11 των ανθρώπων... Αναφέρομαι σε προηγούενα posts κυρίως και ΄ποχι στο τελευταίο θέμα που συζητείται εδώ... Γενικό θέμα του FB είναι άλλωστε.

 

συμφωνω ξερω πολλους που 15 ωρες το 24αωρο ειναι συνδεμενοι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ένα infographic που έφτιαξα...

 

http://4.bp.blogspot.com/-HAk-Sxn_p78/TblG-Zbw0fI/AAAAAAAABgI/FQasU-gYqZs/s1600/facebook_infographic_evangelos_tselentis_gugoo.jpg

 

Η πραγματικότητα μέσα από αριθμούς και λέξεις ! Ένα πολύ καλό γραφικό σχεδιαστικά.

Όντως με το facebook κολλάς & δεν ξεκολλάς εύκολα & μπορείς να έχεις όχι μόνο έναν λογαριασμό αλλά 2 έως 10 , ιδιαίτερα για αυτούς που παίζουν παιχνίδια .

Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικότητα μέσα από αριθμούς και λέξεις ! Ένα πολύ καλό γραφικό σχεδιαστικά.

Όντως με το facebook κολλάς & δεν ξεκολλάς εύκολα & μπορείς να έχεις όχι μόνο έναν λογαριασμό αλλά 2 έως 10 , ιδιαίτερα για αυτούς που παίζουν παιχνίδια .

 

και εγω ειμαι μεσα σε αυτους αλλα δεν παιζω και πολλα παιχνιδια...ειμαι οκ..αλλα εποικοινωνω με πολλα ατομα..εχω δει καποιον που εχει φυγει απο την δουλεια του για να κανει harvest στo farmville:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

το χω κανει και γω αυτο που λες Gio, αλλα εφυγα (πολλες φορες) απο τον καφε που επινα με την παρεα μου για να μαζεψω τα φυτα, τα φαγητα και παει λεγοντας!

ευτυχως εβαλα μυαλο και καταλαβα τη χρηση που πρεπει να κανω στο fb. καθαρα επικοινωνια δηλαδη :)

 

μονο κανα ποκερακι αν παιξω αλλα πολυ σπανια

Link to comment
Share on other sites

Είναι η αρχική πόρωση που τρώμε με τα παιχνίδια αυτά, μετά λέμε φτάνει ή βάζουμε όρια , όπως έχω κάνει εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Για τα παντα χρειαζεται ενα μετρο... Εγω βεβαια αφηνω ανοιχτο το λαπτοπ, το εχω συνδεσει με το κινητο, και οποτε θελω να μαζεψω, αν εχω χρονο, μπαινω απο το κινητο και βλεπω την οθονη του υπολογιστη και κανω ο,τι θελω... Ετσι δεν εχω χασει τιποτα ακομα και οταν ταξιδευω...!!!! (Ο καμμενος ο ιδιος!!!!)
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για τα παντα χρειαζεται ενα μετρο... Εγω βεβαια αφηνω ανοιχτο το λαπτοπ, το εχω συνδεσει με το κινητο, και οποτε θελω να μαζεψω, αν εχω χρονο, μπαινω απο το κινητο και βλεπω την οθονη του υπολογιστη και κανω ο,τι θελω... Ετσι δεν εχω χασει τιποτα ακομα και οταν ταξιδευω...!!!! (Ο καμμενος ο ιδιος!!!!)

 

Πω ρε μάγκα, αυτό το farmville είναι σκέτη εξαϋλωση εγκεφαλικών κυττάρων δηλαδή. Δαπανάμε τη ζωή μας για μια ηλεκτρονική διαδικασία που στην ουσία δεν υπάρχει, είναι αέρας, φούσκα πώς το λένε.. μη με παρεξηγήσεις, γενικό σχόλιο κάνω. Φιλικά

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε μάγκα, αυτό το farmville είναι σκέτη εξαϋλωση εγκεφαλικών κυττάρων δηλαδή. Δαπανάμε τη ζωή μας για μια ηλεκτρονική διαδικασία που στην ουσία δεν υπάρχει, είναι αέρας, φούσκα πώς το λένε.. μη με παρεξηγήσεις, γενικό σχόλιο κάνω. Φιλικά

Δεν εχω ασχοληθει ποτε με αυτο. Μονο με το restaurant city ασχολουμαι. Και κυριως γιατι υπαρχουν διαφορα τρικ. Αλλιως μια φορα τη μερα και αν...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

 

εχουν συμβει σε πολλους...δεν ξερουν και τα πατανε...πρεπει καποιοι να το προοθησουν

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε μάγκα, αυτό το farmville είναι σκέτη εξαϋλωση εγκεφαλικών κυττάρων δηλαδή. Δαπανάμε τη ζωή μας για μια ηλεκτρονική διαδικασία που στην ουσία δεν υπάρχει, είναι αέρας, φούσκα πώς το λένε.. μη με παρεξηγήσεις, γενικό σχόλιο κάνω. Φιλικά

 

ενας φιλος μου ηρθε σπιτι για προ και ξαφνικα παταει παυση πεταγεται τρεχει στο πισι μου του λεει τι επαθες ρε? ασε με, πηγε 6 και ξεχασα να ποτισω τα φυτα μου !!! ηθελα να τον :chair: αλλα προτιμησα να :dash:

 

εγω ευτυχως βρηκα ενα λινκ για ΔΙΑΓΡΑΦΗ (οχι απενεργοποιηση) του λογαριασμου και αφου εσβηνα σιγα σιγα τα δεδομενα μου η τα αλλαζα σε κατι ακυρο, τον διεγραψα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και διαγραφή; Αν ναι γιατί δεν μας το παραθέτεις;

 

νομιζω εκει στις ρυθμισεις του λογαριασμου οτι εχει τωρα και διαγραφη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε μάγκα, αυτό το farmville είναι σκέτη εξαϋλωση εγκεφαλικών κυττάρων δηλαδή. Δαπανάμε τη ζωή μας για μια ηλεκτρονική διαδικασία που στην ουσία δεν υπάρχει, είναι αέρας, φούσκα πώς το λένε.. μη με παρεξηγήσεις, γενικό σχόλιο κάνω. Φιλικά

 

Κι εγω για 1 χρονο μεχρι μεχρι τον Σεπτεμβριο που μας περασε ημουν κολλημενος με το farmville.Τρελλη πορωση.Εμπαινα καθε μερα ανελιπως για να φυτεψω και να μαζεψω την σοδεια και να μην μου ξεραθουν τα φυτα.Αλλα μολις αρχισε η 3η λυκειου αναγκαστηκα να απεξαρτηθω γιατι δεν ειχα χρονο.Ελπιζω να μην ξανακυλισω το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω για 1 χρονο μεχρι μεχρι τον Σεπτεμβριο που μας περασε ημουν κολλημενος με το farmville.Τρελλη πορωση.Εμπαινα καθε μερα ανελιπως για να φυτεψω και να μαζεψω την σοδεια και να μην μου ξεραθουν τα φυτα.Αλλα μολις αρχισε η 3η λυκειου αναγκαστηκα να απεξαρτηθω γιατι δεν ειχα χρονο.Ελπιζω να μην ξανακυλισω το καλοκαιρι.

 

εμενα το πασχα με παρακαλαγανε φιλοι μου να παταω στις δημοσιευσεις τους για να παρουν τα δωρα...και δεν ειναι μονο η φαρμα..ειναι και αλλα παιχνιδια...επαιζα καθημερινα ενα παιχνιδι με μπασκετ ειχα φτασει 27 επιπεδο και οταν εφυγα διακοπες το παρατησα και δεν ξαναεπαιξα...για μενα πιο σημαντικο ειναι το myphone παρα τα παιχνιδια στο facebook που δεν προσφερουν τιποτα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πότε προστέθηκε η δυνατότητα ψηφοφορίας; Καλή προσθήκη πάντως.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πότε προστέθηκε η δυνατότητα ψηφοφορίας; Καλή προσθήκη πάντως.

 

εγω την ειδα και νομιζα στην αρχη οτι ηταν εφαρμογη με ιους...αλλα τωρα την χρησημοποιω και εχω φτασει 130 ερωτησεις...εχει γινει χαμως στα προφιλ των αλλων απο την προηγουμενη εβδομαδα...αυτο επισης που εχω προσεξει ειναι οταν πεθαινει καποιος αγαπημενος μας καλλιτεχνης ηθοποιος παντα φτιαχνονται περιπου 10+ σελιδες προς την μνημη του

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εγω την ειδα και νομιζα στην αρχη οτι ηταν εφαρμογη με ιους...αλλα τωρα την χρησημοποιω και εχω φτασει 130 ερωτησεις...εχει γινει χαμως στα προφιλ των αλλων απο την προηγουμενη εβδομαδα...αυτο επισης που εχω προσεξει ειναι οταν πεθαινει καποιος αγαπημενος μας καλλιτεχνης ηθοποιος παντα φτιαχνονται περιπου 10+ σελιδες προς την μνημη του

 

Oι ψηφοφορίες έχουν προβλήματα. Αργεί να δεχτεί το "κλικ" του ποντικιού σε κάθε κουτάκι και πολλές φορές σου αφερεί και κάποια από μόνο του και πρέπει να τα ξαναπροσθέσεις. Δεν το δοκιμάσανε πριν το βγάλουνε; :mad:

όσο για το άλλο που λες...αυτό δεν είναι να το χαίρεσαι. Οι μισοί από αυτούς χ$%$αν για τον καλλιτέχνη. Το ψώνιο τους κάνουν. Και δεν έχουν και καμία αξία για κανέναν 600 Pages με το ίδια ακριβώς θέμα. Μία αρκεί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Oι ψηφοφορίες έχουν προβλήματα. Αργεί να δεχτεί το "κλικ" του ποντικιού σε κάθε κουτάκι και πολλές φορές σου αφερεί και κάποια από μόνο του και πρέπει να τα ξαναπροσθέσεις. Δεν το δοκιμάσανε πριν το βγάλουνε; :mad:

όσο για το άλλο που λες...αυτό δεν είναι να το χαίρεσαι. Οι μισοί από αυτούς χ$%$αν για τον καλλιτέχνη. Το ψώνιο τους κάνουν. Και δεν έχουν και καμία αξία για κανέναν 600 Pages με το ίδια ακριβώς θέμα. Μία αρκεί.

 

συμφωνω προσπαθουν να κανουν διαφημηση στις σελιδες τους...o βεγγος δεν ειναι για διαφημηση :(...ασε που καποιες φορες ο υπολογιστης κολλαει λογο αυτου του παραθυρου που ανοιγει για τις ερωτησεις

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να καταργήσω τη σελίδα που έχω στο facebook.

Δεν ξέρω πώς γίνεται η "αυτοκτονία", μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...