Jump to content

Vodafone v1520 (Asus Solaris / P550)


KONSTANTIN_KARAB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 126
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν το κινητό είναι super τελικά, το μόνο πρόβλημα που έχω είναι το D-pad, που είναι αρκετά σκληρό και δεν βολέυει για παιχνίδια (πχ δε μπορώ να στρίψω εγκαίρως στο pacman) :P:P:P

 

Λεπτομέρεια, αλλά είχα καλομάθει γιατί πριν λίγους μήνες ήμουν φαντάρος και είχα πάρει PSP :P

 

Επίσης τα 64 mb RAΜ είναι κάπως λίγα, αλλά νομίζω πως πέρα από το (καλύτερο, αλλά ακριβότερο) HTC TyTN II, όλα 64 MB έχουν, οπότε... :)

Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να ρωτλησς (και το κάνω σε άλλο post για να φαίνεται):

 

Κανένα custom ROM υπάρχει για το κινητό; Ή κανένας οδηγός για το πώς να φτιάξει κανείς δικό του;

 

Δε μπορώ τη φιαφικασία κάθε φορά που κάνω format....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης τα 64 mb RAΜ είναι κάπως λίγα, αλλά νομίζω πως πέρα από το (καλύτερο, αλλά ακριβότερο) HTC TyTN II, όλα 64 MB έχουν, οπότε... :)

 

Kai to Cruise exei 128MB mnimi kai to briskeis pleon se arketa kales times.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανένα custom ROM υπάρχει για το κινητό; Ή κανένας οδηγός για το πώς να φτιάξει κανείς δικό του;

 

Gia ti sygkekrimeni syskevi... dyskolo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.την πεμπτη αγορασα το vodafon 1520 και καταλαθος το κλειδωσα!!! το προβλημα μου δεν ειναι αυτο αλλα αν το 1520 εχει gps η πρεπει να του βαλω εγω.το κουτι γραφει gps built-in.οταν κουβεντιασα με τον πωλητη τον ρωτησα αν εχει και μου ειπε ναι.αλλα επειδη δεν το εχω ανοιξει ακομα εχω φρικαρει....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΙΣΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΡΑ?!

ΑΝ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΑΦΗΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΟΤΕ ΣΒΗΝΕΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ VODAFONE? EXEI ΠΑΑΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καταρχήν μη γράφεις κεφαλαία γιατί στον κόσμο των forum είναι σαν να φωνάζεις.

 

Όσον αφορά το πρόβλημα σου τώρα... Μήπως χάνει επαφή η μπαταρία και γιαυτό σου κλείνει η συσκευή; Όπως και να έχει δεν είναι λογική συμπεριφορά και μάλλον πρέπει να επισκεφτείς το κατάστημα που το αγόρασες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ουπς...:O συγνωμη δεν το ηξερα για τα κεφαλαια!!!

 

ευχαριστω πολη.

 

εχω εντοπισει οτι το τηλ σβηνει οταν δεχθει ελαφρη κραδασμο στο πανω αριστερο μερος του.θα παω απο την vodafone να δω τι παιζει....ι αλλα φανταζομαι οτι θα παρω το τηλ μου πισω μετα απο καμια εβδομαδα....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλα φανταζομαι οτι θα παρω το τηλ μου πισω μετα απο καμια εβδομαδα....

 

Καλύτερα αυτό... παρά να μείνεις με προβληματική συσκευή (Μακάρι να είναι μόνο μία εβδομάδα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπερα

Επειδή εκανα την χαζομαρα και εβαλα rom για τοP55o σε συσκευη Vodafone 1520 και δεν εχω GPS ξερει κανεις που θα βρω rom για το Vodafone??

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά το κινητό αυτό πρέπει να είναι συλλεκτικό. Πόσοι το έχουν πάρει, αλήθεια; Δεν ξέρω εάν πιάνουμε διψήφιο αριθμό...!

 

Πάντως σε γενικές γραμμές εγώ είμαι ευχαριστημένος, το μόνο που με χαλάει είναι η λίγη RAM. Α, και το ότι δεν έχω βρει ΠΟΥΘΕΝΑ custom ROMs για το ρημάδι!

 

Stelios, δοκίμασες να ξανακάνεις install τη ROM; Το 550 έχει GPS, οπότε θα έπρεπε να το αναγνωρίζει λογικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι γεγονός ότι η συγκεκριμένη συσκευή είναι δεν είναι και από τις πιο εμπορικές της αγοράς γιαυτό και θα δυσκολευτείς να βρεις κάποια cooked ROM για αυτή.

 

Όσον αφορά τον φίλο, καλό είναι να μας πει ποια ROM ακριβώς έχει περάσει. Άλλο το Asus P550 και άλλο το mio Ρ550.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Εγώ πάντως παραιτούμαι, θα πάρω ΟΜΝΙΑ που είναι δημοφιλής συσκευή και υπάρχουν ROMS/feedback παντού...

 

Καλές οι μη εμπορικές συσκευές, αλλά όχι εάν θέλεις να πειραματιστείς :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπερα!

 

θα σας παρακαλουσα να μου πειτε αν γνωριζετε πως μπορω να κανω update στο media player της συσκευης μου

εχω ενα v1520-asus-solaris εδω και 2 χρονια το οποιο δε θελω να αποχωριστω γιατι ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο.

Εδω και λιγο καιρο ομως δεν χτυπαει και γενικα δεν αναπαραγει κανεναν ηχο

ενω λεει πως ειναι κατεστραμμενο το αρχειο του media player σε οποια επιλογη κι αν πατησω ειτε για τραγουδι , ειτε για κουδουνισμα κλπ.

 

Δεν εχω τα cd εγκαταστασης και δεν θυμαμαι καν αν ειχε η συσκευασια..

προσπαθησα να βρω στο νετ αλλα ο υπολογιστης δεν τα κατεβαζει (vaio vgn-cs 315) και λογικα ουτε απο το κντο θα μπορω να κανω update μια που εχω αλλαξει εταιρεια μολις πριν δυο μερες και ξερω πως επειδη η συσκευη ειναι vodafon

δεν θα μπορω να μπω στο νετ με το νεο παροχο ...

 

εχετε να μου προτεινετε καποια λυση??

σας ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνεις απλά ένα hard reset και επανέρχεται η συσκευή στην εργοστασιακή της κατάσταση. Αν δεν θέλεις να χάσεις επαφές, sms κτλ πάρε πρώτα ένα backup με το PIM Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα nenin. Πρώτα απ' όλα, θέλω να σου πω ότι απαγορεύεται να κάνεις σε πολλά θέματα την ίδια ερώτηση - το να γράφεις το ίδιο πράγμα 3 φορές ονομάζεται spamming. Οι άλλες αναρτήσεις σου έχουν διαγραφεί. Έβαλα όμως τη μία από τις ίδιες ερωτήσεις σου στο κατάλληλο τόπικ, που είναι αυτό εδώ.

 

Επειδή είσαι νέα χρήστης, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στους Όρους Χρήσης.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα nenin. Πρώτα απ' όλα, θέλω να σου πω ότι απαγορεύεται να κάνεις σε πολλά θέματα την ίδια ερώτηση - το να γράφεις το ίδιο πράγμα 3 φορές ονομάζεται spamming. Οι άλλες αναρτήσεις σου έχουν διαγραφεί. Έβαλα όμως τη μία από τις ίδιες ερωτήσεις σου στο κατάλληλο τόπικ, που είναι αυτό εδώ.

 

Επειδή είσαι νέα χρήστης, θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στους Όρους Χρήσης.

 

Χίλια συγγνώμη.

 

-athanaso77

 

χιλια ευχαριστω θα προσπαθησω να το κανω αμεσως:)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πες μου αν σου δούλεψε.

 

(Επίσης, ένας από τους κανόνες τους forum είναι να μην γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Γιαυτό υπάρχει η επιλογή της "Τροποποίησης" και της "Πολλαπλής παράθεσης")

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσα!!!

 

δενε χω λογια.. ολα τα λειτουργουν ..ακουω και παλι τη μουσικη μου , θα κρατησω το τηλεφωνο μου και θα δωσω τη καινουρια συσκευη ενα νοκια μικρουπολογιστη στον γιο μου...

 

αν μπορεις να μου πεις και αν γινεται τωρα στο κινητο αυτο να εχω σιμ της γουιντ και να εχω και νετ (ξερω πως δεν γινεται γιατι δεν μπορω να μπω ουτε με το κονεξ του σπιτιου μου απο το κινητο , αλλα λεω , αν)

 

θα με σωσεις δευτερη φορα..

 

Η αληθεια ειναι οτι απο την ανυπομονησια μου να βρω λυση δε διαβασα τις οδηγιες

ζητω και παλι συγγνωμη!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν μπορεις να μου πεις και αν γινεται τωρα στο κινητο αυτο να εχω σιμ της γουιντ και να εχω και νετ

 

Φυσικά και μπορείς να έχεις internet μέσω του provider σου, αρκεί να έχεις κάνει τις σωστές ρυθμίσεις τις οποίες πρέπει να σου στείλει η ίδια η wind. Πες τους ότι πρόκειται για windows mobile συσκευή. Υπόψιν, έχεις τις ανάλογες χρεώσεις.

 

(ξερω πως δεν γινεται γιατι δεν μπορω να μπω ουτε με το κονεξ του σπιτιου μου απο το κινητο , αλλα λεω , αν)

 

Από τη στιγμή που η συσκευή σου έχει wifi, αν και το router που έχεις από conn-x είναι ασύρματο, μπορείς κανονικά να συνδεθείς στο internet και μάλιστα χωρίς κάποια χρέωση.

 

Η αληθεια ειναι οτι απο την ανυπομονησια μου να βρω λυση δε διαβασα τις οδηγιες

ζητω και παλι συγγνωμη!

 

Κανένα πρόβλημα, δεν σου έκανα παρατήρηση, απλά ενημέρωση καθότι νέα στο χώρο. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone v1520 (Asus Solaris / P550)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...