Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως για όποιον φίλο ενδιαφέρεται, στις 14 Ιουλίου, έχω τα γενέθλια μου...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
OΤΑΝ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΕΧΟΥΜΕ 3 - 4 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΑΛΛΟ.

 

Το καλύτερο για αυτή τη δουλειά είναι ο WkTask Manager.

 

Εάν αποφασίσεις να τον χρησιμοποιήσεις, απενεργοποίησε πρώτα αυτόν της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν αποφασίσεις να τον χρησιμοποιήσεις, απενεργοποίησε πρώτα αυτόν της HTC.

Γιάννη "απενεργοποίηση" του htc task manager πώς γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως είδα ενα diamond φρέσκο αγορασμένο απο το πλαίσιο και δεν είχανε πει απολύτως τίποτα στον άνθρωπο οτι δεν έχει ελληνικά κλπ. Δεν είχε ιδέα και νόμιζε οτι ήταν Ελληνικό. Το πλήρωσε και 599 νομίζωντας οτι όλα ΟΚ.

Αν αυτό δεν ήταν καθαρή κοροιδία τότε τί θέλετε?

Link to comment
Share on other sites

Έχε στο νου σου ότι χάνεις την εγγύηση περνώντας την ελληνική ROM σε μη ελληνική συσκευή. Όχι ότι αυτό δε διορθώνεται αλλά οφείλω να το πω.

 

Θα το εχω υποψιν. :)

Link to comment
Share on other sites

@leosedf

 

Ίσως και οι ίδιοι οι υπάλληλοι να μην το γνώριζαν, μου έχει τύχει πολλές φορές να τους ενημερώνω εγώ.

 

Πάντως στο site το γράφουν ξεκάθαρα πως πρόκειται για συσκευή με Αγγλικό λειτουργικό σύστημα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Εχω γραμμή 2 σε 1 της Cosmote.Οποτε αλλαζω νουμερο ολα ωραια ολα καλα.

 

Επειδή έχω κι εγώ 2 σε 1 cosmote...αλλά δεν έχω ακόμη το diamond....

Θα ήθελα να μάθω αν η ενεργοποίηση της δεύτερης γραμμής χρειάζεται off/on του τηλεφώνου ή απλά ενεργοποιείς τη δεύτερη γραμμή (όπως γίνεται στο nokia που έχω)...?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, υπαρχει εναλακτικη, EQO freeware.

 

Να εχεις σημα 3G ή gprs(αργο), να εχεις κανει τις καταλληλες ρυθμισεις για να συνδεθεις στο δικτυο και εισαι ok, προσεχε μην συνδεθεις με wind internet, θα τραβας τα μαλλιά σου.

Εχω την εκδοση που εγραψα, με gps ειναι πολυ μικροι οι χαρακτηρες στο full zoom θα δοκιμασω αλλη οταν εχω χρονο.,το ιδιο ισχυει και για τον opera mini ομως λογω vga μπορεις να σεργαρεις. Θα δοκιμασω αλλη εκδοση (google map) λογικα θα ειναι διορθωμενη.

 

Το μονο που δεν με χαλαει ειναι η μπαταρια, ενα μεγαλυτερο hard disc θα ηθελα ή να μπορουσε να δεχτει εξωτερικη μνημη, καλο θα ηταν με ενα usb;).

 

Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Μα τι λες τώρα;

Κάθε φορά με όλες τις συσκευές της Htc, το πλαίσιο αγόραζε από ACE Hellas !!!

Και πάντα έφερνε τις συσκευές, με σχετική καθυστέρηση.

Αυτό που κάνει τώρα είναι τρελή απάτη.

Σου πουλάει τη συσκευή με όχι ελληνικό μενού, ίδια δηλαδή με το expansys ή άλλα διαδικτυακά καταστήματα του εξωτερικού, πολύ πιο ακριβά από αυτά.

Στην ίδια τιμή που η Ace, θα πουλάει το ελληνικό. !!!

Εντάξει, αφού αποφάσισε να διαθέσει το μη ελληνικό μενού, its ok to me...

Αλλά όχι και όσο το ελληνικό !!!

 

Φιλε μου,δεν ανεφερα πουθενα κατι,σχετικα με την τιμη που το εφερε το Πλαισιο.Ειναι ακριβο συμφωνω και εγω,και χωρις Ελληνικο μενου.Ομως,κανενας δεν μας βαζει το μαχαιρι στο λαιμο να το παρουμε απο εκει.Και στην τελικη πουλαει οσο θελει.Αυτοι θα χασουν.Εγω σχολιασα θετικα την κινηση που εκανε το πλαισιο."Δεν θα με προμηθευσεις Ace με συσκευες,και θα προτιμησεις τους ανταγωνιστες μου?Ε,θα κανω εισαγωγη μονος μου,και θα δουμε ποιος θα χασει."Που το κακο με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω κι εγώ 2 σε 1 cosmote...αλλά δεν έχω ακόμη το diamond....

Θα ήθελα να μάθω αν η ενεργοποίηση της δεύτερης γραμμής χρειάζεται off/on του τηλεφώνου ή απλά ενεργοποιείς τη δεύτερη γραμμή (όπως γίνεται στο nokia που έχω)...?

Ευχαριστώ.

 

 

Δεν χρειαζεται off/on του τηλεφωνου.Απλα θελει περιπου ενα λεπτο(χονδρικα μιλαω) μεχρι να παει απο την μια γραμμη στην αλλη.Επισης καλο θα ηταν να εχεις απενεργοποιημενη την αιτηση κωδικου pin.

@Γρηγορη θα το δοκιμαζα ευχαριστως αλλα δεν εχω bluetooth ακουστικο.

Link to comment
Share on other sites

Στη προκειμένη περίπτωση ο Γερμανός θα προμηθευθεί από ACE Hellas. Αυτό είναι δεδομένο δια στόματος ACE Hellas.

 

Το ξερω αυτο Γιαννη,απλα αναφερθηκα γενικοτερα στα 2 καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,δεν ανεφερα πουθενα κατι,σχετικα με την τιμη που το εφερε το Πλαισιο.Ειναι ακριβο συμφωνω και εγω,και χωρις Ελληνικο μενου.Ομως,κανενας δεν μας βαζει το μαχαιρι στο λαιμο να το παρουμε απο εκει.Και στην τελικη πουλαει οσο θελει.Αυτοι θα χασουν.Εγω σχολιασα θετικα την κινηση που εκανε το πλαισιο."Δεν θα με προμηθευσεις Ace με συσκευες,και θα προτιμησεις τους ανταγωνιστες μου?Ε,θα κανω εισαγωγη μονος μου,και θα δουμε ποιος θα χασει."Που το κακο με αυτο?

 

Το κακό βρε Ηλία είναι οτι από τη στιγμή που αποφάσισε να το φέρει, παρακάμπτοντας την Ace, με το αγγλικό μενού, ας το έδινε στην ίδια τιμή ή λίγο πιο ακριβό από τα online stores.

Οχι στην ίδια τιμή που θα πάρεις το ελληνικό.

Ποιος ο λόγος τότε για κάποιον να αγοράσει από το Πλάισιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αγνοια.Και δυστυχως θα το παρουν πολλοι σε αυτη την τιμη.Ειμαι σιγουρος ομως οτι θα την ριξουν την τιμη.(τα βλεπω ολα αυτα τα μηνυματα σε Off topic σε λιγο):)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο ότι η τιμή είναι τσιμπημένη.

 

Οι μόνοι λόγοι να το πάρει κανείς από Πλαίσιο είναι η αξιοπιστία του μαγαζιού από πλευράς αντικαταστάσεων, και οι 12 άτοκες που προσφέρει.

 

Κάτι άλλο δε σκέφτομαι...

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην μπερδευουμε τα eshop με τα μαγαζια οπου μπορεις να δεις την συσκευη να την πιασεις στα χερια σου και το κυριοτερο να την επιστρεψεις για αλλαγη εντος 7 η 10 ημερων αν εχει το παραμικρο ελλατωμα.

για μενα αξιζει να δωσω 20 ευρω παραπανω και να εχω το after sales support του καθε πλαισιου.

οποιος εχει ταλαιπωρηθει (και επιβαρυνθει με extra κοστη για αποστολη πισω με δικα του εξοδα)με αγορα ελλατωματικου προιοντος απο ελληνικο η ξενο eshop θα με καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

Θα μας ενημερώσουν παρακαλώ οι κάτοχοι αν πράγματι περιλαμβάνεται screen protector στη συσκευασία;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Θα μας ενημερώσουν παρακαλώ οι κάτοχοι αν πράγματι περιλαμβάνεται screen protector στη συσκευασία;

 

Ναι, εχει μια αλλα απότι λενε οι φημες είναι για το .........

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μας ενημερώσουν παρακαλώ οι κάτοχοι αν πράγματι περιλαμβάνεται screen protector στη συσκευασία;

 

Περιλαμβάνεται έστω και αν δεν είναι και της καλύτερης ποιότητας. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μην μπερδευουμε τα eshop με τα μαγαζια οπου μπορεις να δεις την συσκευη να την πιασεις στα χερια σου και το κυριοτερο να την επιστρεψεις για αλλαγη εντος 7 η 10 ημερων αν εχει το παραμικρο ελλατωμα.

 

Αυτό στο παρέχει και το expansys με τα έξοδα αποστολής δικά του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κακό βρε Ηλία είναι οτι από τη στιγμή που αποφάσισε να το φέρει, παρακάμπτοντας την Ace, με το αγγλικό μενού, ας το έδινε στην ίδια τιμή ή λίγο πιο ακριβό από τα online stores.

Οχι στην ίδια τιμή που θα πάρεις το ελληνικό.

Ποιος ο λόγος τότε για κάποιον να αγοράσει από το Πλάισιο;

 

Συμφωνώ! Όταν το Πλαίσιο θα φέρει και το ελληνικό θα τα πουλάει στην ίδια τιμή; :ninja:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιάννη "απενεργοποίηση" του htc task manager πώς γίνεται;

 

Πάτησε το 'x' πάνω δεξιά και μετά το σηματάκι με το εργαλείο. Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει... απενεργοποίησε τα όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο παρέχει και το expansys με τα έξοδα αποστολής δικά του.

 

τα εξοδα αποστολης απο αγγλια.(για δευτερη φορα)

τα εξοδα αποστολης ΣΤΗΝ αγγλια ομως?

φιλε δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι τελευταια παντως μιλαω απο προσωπικη εμπειρια τα εξοδα για αποστολη στην αγγλια δεν καλυπτονται.

και μαλιστα δεν ειναι 15 ευρω οπως αυτα που χρεωνεσαι αν παραγγειλεις κατι αλλα πολυ παραπανω.(προφανως οι αποστολες της expansys γινονται με ειδικο τιμολογιο λογω μεγαλων ποσοτητων.

δοκιμασε να στειλεις μεσω dhl ασφαλισμενο ενα πακετακι σε αγγλια γαλλια και θα με θυμηθεις...

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε το 'x' πάνω δεξιά και μετά το σηματάκι με το εργαλείο. Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει... απενεργοποίησε τα όλα.

 

Έτσι όμως δε θα φύγουν όλα από τη μπάρα πάνω; Και η μπαταρία και το σηματάκι για τη σύνδεση και το wifi κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έτσι όμως δε θα φύγουν όλα από τη μπάρα πάνω; Και η μπαταρία και το σηματάκι για τη σύνδεση και το wifi κλπ κλπ.

 

Όχι βέβαια! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...