Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή να πας την Wind στην Cosmote.

 

Η πλάκα είναι ότι είμαι ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια φάση με σένα (αλλά προσωπικό Cosmote, εταιρικό Voda, πρώην Wind).

 

Αν δουλέψει το σύστημα σου, πες μου και μένα.

 

Βέβαια να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω τη χρησιμότητά του. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ οι δυο SIM, απλά της κάνει switch. Δεν σημαίνει ότι αν έχεις την Wind και χτυπήσει το νούμερο της Cosmote ότι θα γυρίσει!

 

Άρα τι;

 

Θέλω και τα 2 νούμερα χωρίς να κουβαλάω 2 συσκευές.

 

Cosmote εταιρικό για τη δουλειά και wind προσωπικό με non stop για internet και τη γυναίκα.

Ο λόγος που τα θέλω μαζί ειναι απλός αλλά ουσιώδης:

 

Θέλω να έχω όλα τα τηλέφωνα σε 1 συσκευή για να κάνω 1 μόνο συγχρονισμό με τον υπολογιστή και να ελέγχονται καλύτερα.

 

Η γυναίκα και οι κοντινοί γνωστοί ξέρουν και τα δύο νούμερα οπότε εαν δεν απαντάω στο ένα παίρνουν στο άλλο. ΚΑΙ το βράδυ αλλάζω γραμμή στο προσωπικό και είμαι οκ, όπως επίσης και όταν θα θέλω internet και έχω τα καλύτερα και από τους δύο κόσμους (εταιρίες).

 

Και τέλος δεν ξέρει κανένας ότι έχεις 2 νούμερα (ειδικά να σε δει πελάτης με 2 συσκευές) και να σε πει "δώσε και αυτό το νούμερο να το έχω αν χρειαστεί..."

 

Βασικά καίγομαι για πληροφορίες για τα τελωνιακά κτλ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο Σουιδία δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα με τελωνία κλπ. Ίσως πληρώσεις το ΦΠΑ.

Βάλε τους να το στείλουν ως "δώρο" και χωρίς τιμολόγια και τέτοια έξω από το κουτί (αν μπορούν ας τα στείλουν χωριστά με ταχυδρομείο). Φαίνεται και μικρό πραγματάκι.

 

Τι να πω εγώ που έχω φάει εκτελωνισμούς από Άπω Ανατολή... εκεί να δεις.

 

Δεν παίρνεις δυο; Όλο και κάπου θα βρεις να το δώσεις. ;)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Βασικά καίγομαι για πληροφορίες για τα τελωνιακά κτλ...

 

Αγορές από χώρες της Ευρωπαικής Ένωσης δεν έχουν τελωνείο...

 

Τελωνείο θα υποστείς μόνο από εκτός ΕΕ χώρες και αν ξεπερνά το τιμολόγιο τα 60 ευρώ (αν θυμάμαι καλά)

(αξία τιμολογίου = τιμή αγοράς + μεταφορικά και το τελωνείο είναι 30% της αξίας τιμολογίου)

Link to comment
Share on other sites

Σε καμμια περίπτωση δε χρησιμοποιείς τα 40mb που σου δίνει η κοσμοτέ!

Χρεώνεσε!

Οι ρυθμίσεις για τα 40mb δεν υπάρχουν περασμένες στο Diamond!

 

???

 

Θα το επιβεβαιώσω με τον επόμενο λογαριασμό....

 

Γιατί όμως.....?:wacko:

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

paidia sar jeroume?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει σημαντικη διαφορα μπαταριας με κλειδωμα σε gsm? επισης το today screen σας δουλευει γρηγορα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μπορουμε να βρουμε στην Ελλάδα τη θήκη του Touch Diamond?Εγω προσωπικα το smart phone το πηρα απο το Πλαισιο στο οποιο μου είπαν οτι τη θήκη του θα την φερουν απο οκτώμβρη....ξερει κανενας τιποτα περισσοτερο?

ΚΟΥΒΑΝΟΙ!!Κάθε Παρασκευή 19:00-21:00,για στοίχημα και όχι μόνο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Oι προτασεις μας στο betradio.dom.gr

football-manager.gr

blog-->koubanoiradio.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
paidia sar jeroume?

 

Profanws tha dineis megali barytita sto SAR mias kai exeis rwtisei gia sxedon oles tis kainourgies syskeves.

 

Enimerwtika na pw oti afti ti pliroforia mporeis na tin breis poly efkola me mia apli anazitisi sto Internet.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε τα χαρτιά και τα manuals αλλά με το kaiser μιλούσα δεκάλεπτο και βάλε και ήμουνα μια χαρά,:cool:

με το diamond από το δίλεπτο κιόλας ψήνομαι και αρχίζουν οι μικροενοχλήσεις στο κεφάλι.:worry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Αφού πλέον και εγώ έχω ξεζουμίσει το diamond έφτασα στο πιο σημαντικό ίσως και κρίσημο συνάμα ερώτημα: Ένας επαγγελματίας, με ένα επαγγελματικό τηλέφωνο θα έπρεπε να μπορεί να έχει και δύο διαφορετικές γραμμές σε ένα τηλέφωνο!

 

Εαν τα δύο νούμερα είναι του ίδιου παρόχου, όλα καλά, πηγαίνεις σε βάζουν 2 νούμερα σε 1 κάρτα και όλα καλά.

 

Εγώ όμως που θέλω 2 νούμερα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ ΠΑΡΟΧΟΥ;

 

Θέλω 1 cosmote και 1 Wind.

 

Δεδομένου όμως ότι το sim cloning δεν μου δίνει 3g και δεν γίνεται σε usim, το ξεχνάω.

 

Οπότε έρχομαι στο κρίσιμο ερώτημα:

 

Έχει κανένας χρησιμοποιήσει dual sim card adapter στο διαμαντάκι; Μετά από αρκετό ψάξιμο σε γνωστά και άγνωστα site, έπεσα σε Αυτό.

 

Δείτε το βιντεάκι, είναι αρκετά διαφωτιστικό.

Βέβαια θέλουν κόψιμο οι κάρτες, αλλά εαν είναι να έχω την επαγγελματική μου γραμμή μαζί με την προσωπική και το Non stop της wind, τις κόβω και κορδέλες.

 

Το κόστος βέβαια είναι σχετικά υψηλό €40 αλλά πιστεύω αξίζει.

 

1) Έχει κάνει κανείς λοιπόν καμία τέτοια απόπειρα;

2) Στη σελίδα αναφέρει δωρεάν αποστολή, τέλεια, αλλά έχει τίποτα κόστος στο τελωνείο κτλ; Δεν έχω κάνει παραγγελία από εξωτερικό και δεν έχω ιδέα, θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει (λίγο λεπτομεριακά για την διαδικασία); (Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι εαν πάνω γράφει ΔΩΡΟ δεν ελέγχεται στο τελωνείο αν είναι σε κάποιο λογικό μέγεθος)

 

Περιμένω τις απόψεις και τα φώτα σας.

 

ΥΓ Η κατασκευάστρια εταιρία είναι Σουηδία

 

 

File mou mporeis na peis na sto taxidromisei me EMS kai den tha perasei telwneio...edw egw efera to diamond apo hong-kong kai den plhrwsa telwneio...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Κάτοχος από εχθές του Diamond, Ελληνικό από ACE Hellas. Εγκατέστησα το Destinator 7 (είμαι νόμιμος κάτοχος), πέρασα και τον τελευταίο χάτη 2008Q1, αλλά όλα αυτά είναι στην μνήμη του τηλεφώνου (Η συσκευή μου) , με αποτέλεσμα ο ελεύθερος χώρος να έχει πέσει στο 1,2 ΜΒ). Υπάρχει τρόπος να φύγει το πρόγραμμα αλλά και ο χάρτης στην Internal Storage των 4GB;

 

Επίσης, αν και έχω κάνει ενημέρωση το quik gps, δεν μου βρίσκει όχι απλά δορυφόρους, αλλά μέσα από το μενού του Destinator (Μενού - επιλογές - ρυθμίσεις - Σήμα GPS) , μου λέει επί λέξη "Δεν βρέθηκε κεραία GPS". Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

φυσικά - απλά πάρε όλο το folder destinatoraps και βάλε το εκεί, μη ξεχάσεις να ξαναβγάλεις το shortcut

 

η εγκατάσταση βάζει κάποια registry entries αλλά δεν είναι κρίσιμα (τώρα αν έχεις ένα registry editor σίγουρα είσαι πιο safe... find, edit και καθάρισες)

 

COM4 θες και ότι ταχύτητα να 'ναι - βάλε την πιο γρήγορη

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αν και έχω κάνει ενημέρωση το quik gps, δεν μου βρίσκει όχι απλά δορυφόρους, αλλά μέσα από το μενού του Destinator (Μενού - επιλογές - ρυθμίσεις - Σήμα GPS) , μου λέει επί λέξη "Δεν βρέθηκε κεραία GPS". Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω;

 

Στην πρώτη ερώτηση απάντησε ο NLS οπότε γι' αυτή εγώ θα σου πρότεινα αφού είναι καινούρια η συσκευή κάνε ένα hard reset, πέρασε πάνω το GPSTest μετά το hard reset, τρεξ' το, περίμενε να κλειδώσει δορυφόρους, άστο έτσι 2 λεπτάκια και μετά άνοιξε για πρώτη φορά το destinator. Λογικά θα είσαι εντάξει.

 

Βέβαια, πριν κάνεις αυτό άσε τη συσκευή σε ανοιχτό χώρο για μερικά λεπτά. Την πρώτη φορά θέλει το χρόνο του για να κλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας.αν καταλαβα καλα το diamond δεν εχει εξωτερικη καρτα μνημης,σωστα?

Καλά κατάλαβες. Έχει εσωτερική μνήμη 4 Gb.

Link to comment
Share on other sites

******* δεν ειναι αυτο??δεν εχεις περιθωριο για να το φορτωσεις..αυτο με χαλασε τωρα..και ημουν ετοιμος να παω να το παρω
Link to comment
Share on other sites

******* δεν ειναι αυτο??δεν εχεις περιθωριο για να το φορτωσεις..αυτο με χαλασε τωρα..και ημουν ετοιμος να παω να το παρω

Εξαρτάται τι εννοεί ο καθένας "φόρτωμα". Αν ψάχνεις multimedia device πάρε κάτι άλλο. Τα 4Gb είναι υπεραρκετά για προγράμματα και λίγο μουσική. Από κει και πέρα προφανώς όλοι θα θέλαμε sdcard αλλά αυτά θυσιάζονται στο βωμό του μικρού μεγέθους και προφανώς στο ότι η παρουσία κάρτας ίσως να απαιτούσε και άλλη μπαταρία, οπότε πίσω στο μέγεθος πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η wind (κaι η vodafone) δεν βλεπω να περναει ελληνικα win (μιας και ειχα μια εκπτωση) σκεφτομαι να το παρω απο Αγγλια. Καποιες ερωτησεις πιο πολυ για σιγουρια (και χωρις να εχω την απαιτηση να τρεξουν ολοι να απαντησουν). Αν το παρω απ'εξω καταλαβαινω οτι το μενου κ.α. θα ειναι στα αγγλικα, αλλα:

 

ι) απ'οτι διαβαζω θα μπορω να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο, σωστα (διατηρωντας την γρηγορη αποκριση του κινητου)?

 

ιι) με αυτο θα μπορω να στειλω sms 160 char ελληνικων, σωστα?

 

ιιι) οι επαφες και τα sms που θα μου στελνονται θα φαινονται στα ελληνικα, σωστα?

 

ιv) θα μπορω να περναω τις καινουριες αγγλικές ρομ χωρις να εχω προβλημα με την εγγυηση, σωστα?

 

v) οι εφαρμογες που θα βαζω και περιεχουν ελληνικα θα φαινονται σωστα?

 

vi) το destinator θα τρεχει κανονικα (χαζή ερώτηση αλλά... :O) με ελληνικους χαρακτήρες και φωνητικές οδηγιες?

 

vii) Και ενα τελευταιο ερωτημα, δλδ τι χανω ουσιαστικα (που δεν αναπληρωνεται χωρις να χασω την εγγυηση) με την αγγλικη συσκευη?

 

Sorry για τις πολλες ερωτησεις, αλλα πρεπει να ειμαι 1000% σιγουρος για καποια πραγματα. Εγω διαβασει πολλες σελιδες εδω μεσα και ηδη καποια εχουν απαντηθει, απλα θελω την τελικη απαντηση... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

1) ναι

2) ναι

3) ναι

4) ναι

5) ναι

6) ναι

7) αντί "Έναρξη" λέει "Start", αντί "Επαφές" (μέσα στα Προγράμματα) λέει "Contacts" (και είναι μέσα στο Programs - υπόψη πάνω στο touchflo3D το δικό σου θα λέει όμως "Πρόσωπα" κανονικά Ελληνικά) και άλλα τέτοια συμπαθή

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λένε τα χαρτιά και τα manuals αλλά με το kaiser μιλούσα δεκάλεπτο και βάλε και ήμουνα μια χαρά,:cool:

με το diamond από το δίλεπτο κιόλας ψήνομαι και αρχίζουν οι μικροενοχλήσεις στο κεφάλι.:worry:

 

Αυτό ούτε γι' αστείο δεν μπορείς να το πείς.

Αν ήταν έτσι να φαίνονται οι επιπτώσεις τόσο εύκολα, θα είχαν καταλήξει κάπου.

Έχουν περάσει 15 χρόνια από την εμφάνιση των κινητών και ακόμα δεν υπάρχουν σαφή συμπεράσματα.

Το 0,854 του SAR αποτελεί το maximum και προυποθέτει να μιλάς και να έχεις ανοικτά όλα τα υπόλοιπα, 3G, WiFI, GPS

 

Για δείτε όλες τις νέες συσκευές μικρού μεγέθους που διαθέτουν wifi τι sar δίνουν?

Ειδικά η ΝΟΚΙΑ έχει φτάσει στο 1,5.

Εκεί που είναι καλύτερα τα πράγματα είναι στις συρταρωτές συσκευές γιατί αυτά που ανεβάζουν το sar βρίσκονται στο κάτω μέρος που δεν έρχεται σε επαφή με το κεφάλι μας.

 

Το Pro έχει πολύ μικρότερο συντελεστή, πάρε αυτό.

 

Γενικά όποιος φοβάται καλο είναι να χρησιμοποιεί ΒΤ ακουστικο και είναι καλυμένος.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

...

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. :)

 

Δλδ το μοναδικο που χανω ουσιαστικα ειναι η αναβαθμιση των ελληνικων ρομς. Αν παθει οτιδηποτε και το παω στην ace μπορουν να μου πουν οτι ειναι προβλημα πχ λογισμικου και επειδη ειναι αγγλικο δεν το καλυπτουμε? (και να πρεπει να το στειλω πισω?)

:)
Link to comment
Share on other sites

να σου πω... αυτό αποδεικνίεται εύκολα

 

τους το πας ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ (μηδέν εφαρμογές κλπ., έχεις πάρει backup και έχεις κάνει hard-reset) και δεν μπορούν να σου πουν κάτι

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε κανενα προγραμμα να μην πατιουνται τα πληκτρα και απανταει μονο του οταν ειναι μεσα στη θηκη;Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...