Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες να μου απαντήσεις,konandrio...

Όμως εγώ κατέβασα αυτά τα 2 προγράμματα προκειμένου (σύμφωνα με μια αναφορά κάποιου στο forum ) να έχω τη δυνατότητα χρήσης του κεντρικού κουμπιού κύλισης (στα μενού) με την αφή (όπως στο i-pod, πχ).

 

Υπάρχει αυτή η ευκολία μέσω των συγκεκριμένων προγραμμάτων?

Αν, όχι, τότε θα πρέπει να το απεγκαταστήσω μιας και δεν μπορώ (ακόμη) να καταλάβω σε τι αποσκοπεί.

Αν μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει κάπως απλά και συνοπτικά θα παρακαλούσα να το κάνει (είμαστε κι εμείς οι νέεοι στα wm που δεν χειριζόμαστε αυτές τις καταστάσεις με την ευκολία που το πετυχαίνουν οι απόλυτα σχετικοί και έμπειροι).

 

Ευχαριστώ

 

 

 

File mou nai mpories na exei kilhsh sto menu...

 

Pigene sto start\advanced config\Diamond Smart Touch....kai ekei mesa kaneta ola enabled kai tha sou doulepsi...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την διώρθωση και ο media player κάνει convert τα αρχεία

και μάλιστα πολύ καλλά ψάξτο λίγο κι α αν δεν το βρείς αύριο θα σου πω ακριβώς

 

δεν τα καταφερα :( αν υπαρχη αλλος τροπος πες μου σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

File mou nai mpories na exei kilhsh sto menu...

 

Pigene sto start\advanced config\Diamond Smart Touch....kai ekei mesa kaneta ola enabled kai tha sou doulepsi...

 

Που ειναι αυτο το μενου? Εμενα δεν το εχει

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτο το μενου? Εμενα δεν το εχει

 

Κανε απεγκατασταση και ξανα περνα τα 2 cab.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτο το μενου? Εμενα δεν το εχει

 

 

Prin apo 5-6 selides eixa postari ta link gia ta programata...

 

Tha prepei prota na exeis trexei to shaps config....kai meta to boing66....

 

Ean den to exeis kanei etsi vgalta ola kai xana valta....tha sou paixei sugoura...

meta tha deis aouto pou sou grafw...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Σήμερα πήρα το HTC Diamond μόνο και μόνο για να έχω wind plus δουλεύει τελικά η όχι έχω μπερδευτεί αν δεν δουλεύει έχω περιθώριο μέχρι σήμερα να το πάω πίσω. όποιος ξέρει ας στείλει αναλυτικές ρυθμίσεις

 

περιμένω νέα το συντομότερο διότι πρέπει να την γυρίσω πίσω αλιως

 

θα είμαι online

 

Ευχαριστώ Πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μια και ο μόνος μου ενδοιασμός είναι η αυτονομία του διαμαντιού, τι λέτε γι αυτό εδώ?

http://wmpoweruser.com/?p=472

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε πιο είναι το last-updated (πιο ενημερωμένη-βελτιωμένη έκδοση) πρόγραμμα για "εορτολόγιο"όπoυ θα μπορούσα να εγκαταστήσω στο HTC-Diamond μου?

 

Μπήκα στο thread "Ελληνικό Εορτολόγιο" αλλά στην πρώτη σελίδα το λινκ για το αρχείο .cab που αναφέρει είναι το πρώτο που βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Μια και ο μόνος μου ενδοιασμός είναι η αυτονομία του διαμαντιού, τι λέτε γι αυτό εδώ?

http://wmpoweruser.com/?p=472

Γιατί θέλεις να την καταστρέψεις έτσι τη συσκευή??? Αυτό είναι έγκλημα. Τι ενδοιασμούς έχεις για την αυτονομία? Η μπαταρία μετά από κάποιους κύκλους φόρτισης στρώνει και έρχεται σε αρκετά ικανοποιητικά επίπεδα για το μέγεθός της. Αν πάλι δε σου κάνει πάρε μια δεύτερη 900αρα. Το diamond είναι μια συσκευή την οποία εν μέρη την αγόράζεις και για τις διαστάσεις της. Αν θες να την κάνεις τούβλο περίμενε το Touch Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως εμφανισιακα διαμαντι αλλα εχω θορυβηθει απο αυτους που μιλουν για αυτονομια μισης ημερας. Αυτο ειναι ολο!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε παρακαλω εσυ θα ξερεις για την ερωτηση που εκανα παραπανω please περιμενω

 

Αν εννοείς αν δουλεύει με wind plus non stop τότε η απάντηση είναι ΣΧΕΔΟΝ ναι. Τι εννοώ: Μπορείς να σερφάρεις στα σαιτ κανονικά, να έχεις και google maps αλλά δε μπορείς να κάνεις streaming, δεν ανανεώνει τον καιρό και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το msn των ppc (υπάρχουν πάντως εναλλακτικά προγράματα που κάνουν αυτή τη δουλειά). Αυτά που γράφω δεν είναι δική μου εμπειρία γιατί εγώ δεν έχω wind (δεν είμαι καν Ελλάδα) αλλά βασίζονται σε αυτά που διαβάζω εδώ μέσα και ειδικά στα λεγόμενα του konadrio που έχει wind plus non stop.

 

Ειναι οντως εμφανισιακα διαμαντι αλλα εχω θορυβηθει απο αυτους που μιλουν για αυτονομια μισης ημερας. Αυτο ειναι ολο!

Αυτά είναι μπούρδες απλά. Τις πρώτες μέρες θα σου κρατάει 8-10 ώρες με πάνω από μέτρια χρήση, αλλά όσο περνάνε οι μέρες θα αντέχει περισσότερο. Για να σου δώσω ένα παράδειγμα: Με ελάχιστη χρήση (λόγω διακοπών) μου έχει κρατήσει περίπου 4 μέρες. Από κει και πέρα όπως σου είπα όλα εξαρτώνται από τη χρήση που κάνεις. Αν έχεις 24/7 το bluetooth και το wifi ανοιχτό προφανώς και ίσα που θα βγάλει τη μέρα.

 

Επίσης, πάντα να έχεις στο νου σου ότι κουβαλάς pda και όχι απλό τηλέφωνο. :)

Link to comment
Share on other sites

Πως το είπατε το πρόγραμμα για να απενεργοποιηθοί το sms threader?

Ευχαριστώ!

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχει τυχει σε καποιον κατι παρομοιο Να τερματιζει την κληση μονο του στα 4 λεπτα περιπου!!

Ειναι καποια ρυθμισει? Ειναι κατι στο AdvancedConfig? Ειναι κατι στο SKTools?

Aπο οσα εχω κανει install αυτα φανταζομε οτι ισως να ευθυνονται!!!

Καποιος που γνωριζει περισσοτερα μια ΒΟΗΘΕΙΑ παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Πως το είπατε το πρόγραμμα για να απενεργοποιηθοί το sms threader?

Ευχαριστώ!

Δες εδώ, εδώ και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακόμα σχετικά με τα μειον που έχουν φθάσει στ αυτια μου για το diamond. Από δύο χρήστες άκουσα οτι κατα τη διάρκεια συγχρονισμού με υπολογιστή έχασαν όλα τα δεδομένα τους.. Το έχετε ξανακούσει αυτό ή όλοι οι γκαντέμηδες έχουν βαλθεί να με μεταπείσουν?
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακόμα σχετικά με τα μειον που έχουν φθάσει στ αυτια μου για το diamond. Από δύο χρήστες άκουσα οτι κατα τη διάρκεια συγχρονισμού με υπολογιστή έχασαν όλα τα δεδομένα τους.. Το έχετε ξανακούσει αυτό ή όλοι οι γκαντέμηδες έχουν βαλθεί να με μεταπείσουν?

Δεδομένα χάνεις αν κάνεις κάποιο λάθος. Αλλά και πάλι αυτό δεν είναι ποτέ πρόβλημα γιατί ΟΦΕΙΛΕΙ ο κάθε χρήστης να έχει συχνά Backup οπότε ό,τι και να γίνει δεν αγχώνεσαι.

 

Το διαμάντι δεν έχει κανένα bug που να αφορά στο συγχρονισμό με υπολογιστή. Οι φίλοι σου έκαναν κάποιο λάθος μάλλον.

 

Παρόλα αυτά υπάρχει πρόβλημα στο συγχρονισμό συσκευών με windows mobile 6.1 όταν αυτός γίνεται με δύο υπολογιστές (το έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα). Αλλά γι΄ αυτό δε φταίει το diamond αλλά τα wm 6.1. Με κάποια τεχνάσματα, ή υποχωρήσεις ότι θα συγχρονίζεις με έναν υπολογιστή και όχι δύο ή με την ελπίδα ότι θα βρεθεί λύση σε μελλοντική αναβάθμιση το ξεχνάς και πας παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να κανω μια ερωτηση αν ξερει καποιος?υπαρχει τροπος αν μου στειλουν κατι με bluetooth να το αποθηκευει στη storage και οχι στην μνημη της συσκευης.ευχαριστω
kostas
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακόμα σχετικά με τα μειον που έχουν φθάσει στ αυτια μου για το diamond. Από δύο χρήστες άκουσα οτι κατα τη διάρκεια συγχρονισμού με υπολογιστή έχασαν όλα τα δεδομένα τους.. Το έχετε ξανακούσει αυτό ή όλοι οι γκαντέμηδες έχουν βαλθεί να με μεταπείσουν?

 

 

Auto mporei na ginei ean sths ruthiseis tou suxronisou exeis epilexei na ginontai antikatastash h epafes tou mobile me to pc...opote ean to pc den eixei tipota esbhse ths epafes...

 

Se afth thn ruthmisei prepei na valeis na kanei alages mono se kainourgies epafes kai tha eisai antaxi.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση:

 

Ψάχνω κάνα καλό Mount για το diamond για το αυτοκίνητο. Προτιμώ αυτά που μπαίνουν στα vents και όχι στο παρμπριζ γιατί δε μου πολυαρέσει. Καμιά ιδέα για κάτι σταθερό και ασφαλές που να αφήνει και κενό από κάτω για το καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να κανω μια ερωτηση αν ξερει καποιος?υπαρχει τροπος αν μου στειλουν κατι με bluetooth να το αποθηκευει στη storage και οχι στην μνημη της συσκευης.ευχαριστω

 

 

File mou pigeneis

 

start\settings\connections\bluetooth\FTP\ENABLE FILE SHARING\kai epilegeis to fakelo pou theleis..

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω κι εγώ μια ερώτηση:

 

Ψάχνω κάνα καλό Mount για το diamond για το αυτοκίνητο. Προτιμώ αυτά που μπαίνουν στα vents και όχι στο παρμπριζ γιατί δε μου πολυαρέσει. Καμιά ιδέα για κάτι σταθερό και ασφαλές που να αφήνει και κενό από κάτω για το καλώδιο;

 

File mou mesa sto ebay tha breis auto pou psaxneis.....kai egw ena tetio exw parei me 10e mazi ma ta taxidromika...

Link to comment
Share on other sites

File mou mesa sto ebay tha breis auto pou psaxneis.....kai egw ena tetio exw parei me 10e mazi ma ta taxidromika...

Μωρέ για το ebay ξέρω ότι έχει αλλά δεν έχω paypal (και ούτε θέλω να ανοίξω) και όλοι οι φίλοι που έχουν ειναι σε διακοπές. Επίσης το χρειάζομαι σχετικά άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ για το ebay ξέρω ότι έχει αλλά δεν έχω paypal (και ούτε θέλω να ανοίξω) και όλοι οι φίλοι που έχουν ειναι σε διακοπές. Επίσης το χρειάζομαι σχετικά άμεσα.

 

Sou breika auto pou psaxneis.....

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=128670

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...