Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτηκα να δωσω 2 πληροφοριες μια που εμενα μου φανηκαν χρησιμες, στο Ελληνικο διαμαντι:

1. το RSS HUB ειναι ενεργοποιημενο κατα την αγορα του κινητου με αποτελεσμα μια φορα την μερα οταν συνδεεται σε ασυρματο δικτυο π.χ. GPRS να τραβαει περιπου 500ΚΒ, αυτο σημαινει περιπου 5€ την ημερα, μπορει να απενεργοποιηθει με επιλογη του ''μη αυτοματη ενημερωση''.

2. Κρατωντας πατημενο (αρκετη ωρα) το πληκτο κατω δεξια (που κλεινει την κληση) εμφανιζεται ενα μενου που κανει καποιες εργασιες οπως π.χ. κλεινει την ασυρματη συνδεση ή το βαζει στην δονηση, αρκετα χρησιμο. Η χρηση του πληκτρου ειναι παραμετροποιημενη απο τις ρυθμισεις.

Αυτα απο μενα ... καλημερα!

 

Και μια παρατηρηση, χρησιμοποιω WM απο την εποχη το S100 δηλ περιπου 4-5 χρονια, το διαμαντι ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει και κυριως ευκολοχρηστο, επισης καταλαβα γιατι βαλαν το RESET μεσα στο καλλυμα, απλα γιατι δεν χρειαζεται. 2 εβδομαδες και ουτε ενα RESET απο κολλημα!

 

 

Oτι αφορα το 2 μπορεις να επιλεξεις τη λειτουργια του παρατεταμενου πατηματως. Εγω ασ πουμε το εχω βαλει να κλειδωνει.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ακριβώς "κάνει" το πρόγραμμα shaker?

 

Επίσης, πως παραμετροποιούμε τη χρήση του δεξιού-κάτω πλήκτρου (αυτού που κλείνει την κλήση)?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτηκα να δωσω 2 πληροφοριες μια που εμενα μου φανηκαν χρησιμες, στο Ελληνικο διαμαντι:

1. το RSS HUB ειναι ενεργοποιημενο κατα την αγορα του κινητου με αποτελεσμα μια φορα την μερα οταν συνδεεται σε ασυρματο δικτυο π.χ. GPRS να τραβαει περιπου 500ΚΒ, αυτο σημαινει περιπου 5€ την ημερα, μπορει να απενεργοποιηθει με επιλογη του ''μη αυτοματη ενημερωση''.

 

Νομίζω οτι στο Menu - Option - Update υπάρχει η επιλογή No auto update

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς "κάνει" το πρόγραμμα shaker?

 

Επίσης, πως παραμετροποιούμε τη χρήση του δεξιού-κάτω πλήκτρου (αυτού που κλείνει την κλήση)?

 

Phgene sto start\setting\long press end key

Link to comment
Share on other sites

http://img225.imageshack.us/img225/715/htctouch2jb2.jpg

 

Μια και μόνο ερώτηση έχω σχετικά με το κινητό...

 

 

 

 

 

 

....ξέρουμε ποια είναι η κοπέλα; :X

 

καλα στραβός είσαι? και όνομα έχει και τηλέφωνο, κοιτα καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορυ που δε διαβάζω όλο το thread αλλά πέρασε ένα φιλαράκι να μου το δείξει και δεν μπορώ να βρώ από που ενεργοποιώ τη ροδέλα κύλισης..

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει άμεσα?

Ευχαριστώ..:)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορυ που δε διαβάζω όλο το thread αλλά πέρασε ένα φιλαράκι να μου το δείξει και δεν μπορώ να βρώ από που ενεργοποιώ τη ροδέλα κύλισης..

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει άμεσα?

Ευχαριστώ..:)

 

 

File mou pas edw kai katevazeis ta arxeia....

 

prwta to config:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=317070 (Schaps_AdvancedConfig_v2.1.0.0.CAB )

 

kai meta auto gia to diamond.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=406681 (Boinger66 diamond advanced config v .51.cab )

Link to comment
Share on other sites

καλα στραβός είσαι? και όνομα έχει και τηλέφωνο, κοιτα καλύτερα

 

LOL LOL

 

Σωστός!!! GRACEEEEE!

Γιάννης Χ.
Link to comment
Share on other sites

σορρυ να ρωτησω κατι

περιμενα εδω και καιρο να ερθει στη wind λογω επιδοτησης.τελικα το βρηκα αλλα μου ειπαν οτι δεν ειναι στα ελληνικα αλλα μπορουν να περαστουν μεσω αναβαθμισης.

τι εννοει ο ποιητης καθοτι ασχετος αυτος οσο κι εγω(προφανως ετσι του ειπαν ετσι λεει)

εννοει την νεα ρομ,μεσω ιντερνετ τι?

υπαρχει καποιος που το εχει παρει με wind κι ελληνικα η να περιμενω κι αλλο?

ευχαριστω

επειδη διαβασω λιγο παραπανω και να δω αν καταλαβα καλα

αν εχει ελληνικα η οχι ειναι σαν να επιλεγω αν θα εχει windows ελληνικα η αγγλικα η εχει και κανενα αλλο νοημα?

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου παρακαλώ το COM Rate και Protocol του Destinator 6 για το κινητάκι μας.

 

Έψαξα αλλα δε βρήκα. Ευχαριστώ.

Γιάννης Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου παρακαλώ το COM Rate και Protocol του Destinator 6 για το κινητάκι μας.

 

Έψαξα αλλα δε βρήκα. Ευχαριστώ.

 

 

Com 4 αν δεν εχεις αλλαξει εσυ κατι ΝΜΕΑ

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Nai auto einai ena kataskevastiko ellatoma ...to exoune ola ta diamond hte ligo hte polu...

 

Afou sta prwta videakia tou diamond prin apo 3,5 mhnes exei anaferthi..

 

Δυστηχως ολο εκεινο το σημειο ειναι για τον πουτ.......:X, σε μ ενα το κουμπι ok close πολλες φορες δεν πιανει ή πατιεται το δεξι πληκτρο , πολυ προχειροτητα επεσε στα πληκτρα, το κακο ειναι οτι δεν συνηθιζεται, δεν ξερω αν το κανει μονο σε μενα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ολο εκεινο το σημειο ειναι για τον πουτ.......:X, σε μ ενα το κουμπι ok close πολλες φορες δεν πιανει ή πατιεται το δεξι πληκτρο , πολυ προχειροτητα επεσε στα πληκτρα, το κακο ειναι οτι δεν συνηθιζεται, δεν ξερω αν το κανει μονο σε μενα.

 

Nai kai se mena ...ta plhktra einai ligo asafh...kai polles fores den xereis th patas..

 

Egw pia xrhshmopoio mono thn apanthseis klhseis tipota allo...

Link to comment
Share on other sites

Αποφασιστε ρε παιδια.... σαφως και ειναι πιο γρηγορο απο το αρτεμις εφοσον εχει διπλασια και παραπανω ταχυτητα επεξεργαστη απο το 3300.

 

Ο από πάνω δεν έχει μπεί στον ισοσταθμηστή ήχου για να φτιάξει τον ήχο

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτο αλλα μου βγαζει μονο Αποκοπη Αντιγραφη Μετανομασια Διαγραφη Αποστολη μεσω E mail και Ασυρματη αποστολη.τι κανω λαθος ?:(

Δες αν το κομάτι που θεσ να κάνεις ήχο κλήσης είναι mb3 δεν μου φαίνεται να είναι

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι Plugin πρεπει να Install ΄ςστε να μπορεί να παίξει τα Video apo youtube.com και απο άλλα site με videos? Γιατι μου λέει κατέβασε flash player αλλα δεν γίνετε Install..

 

Eπίσης θέλω βοήθεια πως να βάλω το destinator.. δεν βρήκα ουτε guide για το πως.. το έχω βαλει στο internal store αλλά οταν το ανοίγω λεει "Χωρις χαρτες" :S

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι Plugin πρεπει να Install ΄ςστε να μπορεί να παίξει τα Video apo youtube.com και απο άλλα site με videos? Γιατι μου λέει κατέβασε flash player αλλα δεν γίνετε Install..

 

Eπίσης θέλω βοήθεια πως να βάλω το destinator.. δεν βρήκα ουτε guide για το πως.. το έχω βαλει στο internal store αλλά οταν το ανοίγω λεει "Χωρις χαρτες" :S

 

 

Mpories na mpeis sto ipmart-forum.com kai tha breis oti thes...

Link to comment
Share on other sites

Mpories na mpeis sto ipmart-forum.com kai tha breis oti thes...

 

iPmart forum in Polish?

 

Yes it's true. Official opening on 1st of August!

2 Days to go!

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

thnx για το reply..

 

Κατι ακόμα.. οταν μου στελνουν κατι μεσω bluetooth παει αυτόματα στην συσκευη και μετα πρεπει να το κανω Move στο internal store.. γινετε να πηγαινει εκει απευθειας? ωστε να μην χρειάζετε να κανω move συνέχεια???

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και άφησα για μία μέρα τις παραλίες της Χαλκιδικής και ήρθα Θεσσαλονίκη και το χτύπησα!!!:up::up::up:

Το φορτίζω το συγχρονίζω και επανέρχομαι με μια-δυο απορίες αν έχω...:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως δείτε τι ''χάλια'' περνάμε στη Χαλκιδική όπως τα κατέγραψε το Star Channel (στο τέλος κάνω την αποφώνηση!!!).

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και άφησα για μία μέρα τις παραλίες της Χαλκιδικής και ήρθα Θεσσαλονίκη και το χτύπησα!!!:up::up::up:

Το φορτίζω το συγχρονίζω και επανέρχομαι με μια-δυο απορίες αν έχω...:O

 

Καλοριζικο Ody!

Αντε γιατι εχω κατι αποριουλες με το Igo!:lol:

Υγ.Τωρα θα εισαι ο μοναδικος στην παραλια,που δεν θα κοιτας στις διπλανες ξαπλωστρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...