Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χμ... Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ψάξει αλλά νόμιζα ότι αυτός ήταν ο τρόπος... :p Θα το δοκιμάσω και θα σου πω!

Cheers!

Thanks φίλε!Αναμένω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλημέρα.

Mου ήρθε και μένα το diamond από την Vodafone χωρίς βέβαια αυτοκόλλητο ace με Αγγλικό βιβλίο οδηγιών και Αγγλικό αντάπτορα για τον φορτιστή και υποθέτω με Αγγλικά Windows - και λέω υποθέτω γιατί κρατιέμαι με χίλια ζόρια να λειτουργήσω το τηλέφωνο μέχρι η Vodafone να μου πεί τι θα κάνω με τον φορτιστή και επειδή σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω καθ όσον το θέλω με Ελληνικά windows και κανείς τους δεν με ενημέρωσε ότι όλα είναι στα Αγγλικά.

Ρωτάω λοιπόν αν κάποιος ξέρει αν η Vodafone θα φέρει (έστω τον Σεπτέμβρη) συσκευές με Ελληνικά windows. (Θα μου πείτε γιατί δεν ρωτάω την Vodafone Δεν μπορώ να βρώ άκρη)

Δεύτερη ερώτηση όταν κυκλοφορούν νέες rom από την ace θα μπορώ να το αναβαθμίζω??

Τρίτη ερώτηση (και μην βαράτε όλοι μαζί) Αν τελικά μπορώ να περνάω τις νέες rom της ace αυτές θα αλλάξουν και την συσκευή στα Ελληνικά αφού θα είναι της ace η τα windows είναι ανεξάρτητα από την rom . (είπαμε μην βαράτε)

 

Απαντάω μόνος μου στη Δεύτερη και τρίτη ερώτηση για να γλυτώσω το ξύλο.

Όπως με ενημερωσε η ace δεν θα μπορώ να περνάω της rom της ace αλλά της ace.com που σημαίνει οτι έτσι κι αλλοιώς δεν θα αλλάζουν τα Ελληνικά.

Αν ξέρει λοιπον κάποιος ας απαντήσει στην πρώτη ερώτηση.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Mου ήρθε και μένα το diamond από την Vodafone χωρίς βέβαια αυτοκόλλητο ace με Αγγλικό βιβλίο οδηγιών και Αγγλικό αντάπτορα για τον φορτιστή και υποθέτω με Αγγλικά Windows - και λέω υποθέτω γιατί κρατιέμαι με χίλια ζόρια να λειτουργήσω το τηλέφωνο μέχρι η Vodafone να μου πεί τι θα κάνω με τον φορτιστή και επειδή σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω καθ όσον το θέλω με Ελληνικά windows και κανείς τους δεν με ενημέρωσε ότι όλα είναι στα Αγγλικά.

Ρωτάω λοιπόν αν κάποιος ξέρει αν η Vodafone θα φέρει (έστω τον Σεπτέμβρη) συσκευές με Ελληνικά windows. (Θα μου πείτε γιατί δεν ρωτάω την Vodafone Δεν μπορώ να βρώ άκρη)

Δεύτερη ερώτηση όταν κυκλοφορούν νέες rom από την ace θα μπορώ να το αναβαθμίζω??

Τρίτη ερώτηση (και μην βαράτε όλοι μαζί) Αν τελικά μπορώ να περνάω τις νέες rom της ace αυτές θα αλλάξουν και την συσκευή στα Ελληνικά αφού θα είναι της ace η τα windows είναι ανεξάρτητα από την rom . (είπαμε μην βαράτε)

 

Απαντάω μόνος μου στη Δεύτερη και τρίτη ερώτηση για να γλυτώσω το ξύλο.

Όπως με ενημερωσε η ace δεν θα μπορώ να περνάω της rom της ace αλλά της ace.com που σημαίνει οτι έτσι κι αλλοιώς δεν θα αλλάζουν τα Ελληνικά.

Αν ξέρει λοιπον κάποιος ας απαντήσει στην πρώτη ερώτηση.

Δεν μπορείς να περάσεις τις ROM τις ACE σε αγγλική συσκευή...

Απ'όσο ξέρω η Vodafone θα έχει ελληνικό Diamond στα μέσα Αυγούστου...

Αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να περάσεις τις ROM τις ACE σε αγγλική συσκευή...

Απ'όσο ξέρω η Vodafone θα έχει ελληνικό Diamond στα μέσα Αυγούστου...

Αυτά :p

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου. Πιστεύω να βγείς αληθινός γιατί σκοπεύω να το επιστρέψω.

Υ.Γ. Τελικά γλύτωσα το ξύλο αλλά δεν γλύτωσα την κοροιδία (:p)

(πλάκα κάνω)

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Mου ήρθε και μένα το diamond από την Vodafone χωρίς βέβαια αυτοκόλλητο ace με Αγγλικό βιβλίο οδηγιών και Αγγλικό αντάπτορα για τον φορτιστή και υποθέτω με Αγγλικά Windows - και λέω υποθέτω γιατί κρατιέμαι με χίλια ζόρια να λειτουργήσω το τηλέφωνο μέχρι η Vodafone να μου πεί τι θα κάνω με τον φορτιστή και επειδή σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω καθ όσον το θέλω με Ελληνικά windows και κανείς τους δεν με ενημέρωσε ότι όλα είναι στα Αγγλικά.

Ρωτάω λοιπόν αν κάποιος ξέρει αν η Vodafone θα φέρει (έστω τον Σεπτέμβρη) συσκευές με Ελληνικά windows. (Θα μου πείτε γιατί δεν ρωτάω την Vodafone Δεν μπορώ να βρώ άκρη)

Δεύτερη ερώτηση όταν κυκλοφορούν νέες rom από την ace θα μπορώ να το αναβαθμίζω??

Τρίτη ερώτηση (και μην βαράτε όλοι μαζί) Αν τελικά μπορώ να περνάω τις νέες rom της ace αυτές θα αλλάξουν και την συσκευή στα Ελληνικά αφού θα είναι της ace η τα windows είναι ανεξάρτητα από την rom . (είπαμε μην βαράτε)

 

Απαντάω μόνος μου στη Δεύτερη και τρίτη ερώτηση για να γλυτώσω το ξύλο.

Όπως με ενημερωσε η ace δεν θα μπορώ να περνάω της rom της ace αλλά της ace.com που σημαίνει οτι έτσι κι αλλοιώς δεν θα αλλάζουν τα Ελληνικά.

Αν ξέρει λοιπον κάποιος ας απαντήσει στην πρώτη ερώτηση.

 

Ta epishma thlefvna apo thn ACE ..exoune ta ellhnika egkatesthmena apo thn ACE ...

 

To arxeio twn ellhnikwn ginete egatastash mono ean tsekari to IMEI ths suskeuhs oti einai apo thn ellhnikh antiprosopoia...auto exe san sunepeia oti opio thlefvno den einai apo thn ACE den mporeis na valeis ellhnika akoma kai ean alaxeis thn ROM.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις μηπως αν αλλαζει το χρωμα του εικονικου πληκτρολογιου απο λευκο σε αλλο χρωμα
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι μου θύμησες τώρα...το πούλησα πριν 3 μήνες:)

Λοιπόν εγώ τα έβαλα μέσω WMP αλλά δε μου τα έδειχνε στο TF3D μέχρι που πάτησα Βιβλιοθήκη και έβαλα χειροκίνητα ένα κομμάτι να παίζει... Από τότε μου τα δείχνει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ τα έβαλα μέσω WMP αλλά δε μου τα έδειχνε στο TF3D μέχρι που πάτησα Βιβλιοθήκη και έβαλα χειροκίνητα ένα κομμάτι να παίζει... Από τότε μου τα δείχνει κανονικά!

 

ώχ πως που πότε?!!!!απλά drag n drop στον media και συγχρονισμό?

Link to comment
Share on other sites

ώχ πως που πότε?!!!!απλά drag n drop στον media και συγχρονισμό?

Drag n' drop στο WMP και αφού σιγουρευτείς ότι ο WMP σου δείχνει το album art, μετά drag στο internal storage. Μόλις τελιώσει πήγαινε στο Music Tab στο TF3D και πάτα Βιβλιοθήκη! Βάλε το αρχείο που θες να παίζει και θα δεις ότι το album αυτό είναι πια στο TF3D ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInbo xThreadingDisabled" Value=0 (threaded) or 1 (single) υπαρχει μεσα στη συσκευη η πρεπει να κατεβασουμε καποιο προγραμμα για να το δουμε;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Drag n' drop στο WMP και αφού σιγουρευτείς ότι ο WMP σου δείχνει το album art, μετά drag στο internal storage. Μόλις τελιώσει πήγαινε στο Music Tab στο TF3D και πάτα Βιβλιοθήκη! Βάλε το αρχείο που θες να παίζει και θα δεις ότι το album αυτό είναι πια στο TF3D ;)

 

Αυτο κάνω ρε γμτ...αλλα τίποτα.

Να σε ρωτήσω που τα κάνει save εσένα?στο internal storage\music?

Και αμα κάνεις browse τα αρχεία του Diamond απο τον explorer και πας στον φάκελο music, πως σου δείχνει τους φακέλους?με τα εξώφυλα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInbo xThreadingDisabled" Value=0 (threaded) or 1 (single) υπαρχει μεσα στη συσκευη η πρεπει να κατεβασουμε καποιο προγραμμα για να το δουμε;

 

Οπως το ειπες.. χρειαζεσαι καποιον registry editor.υπαρχουν κ freeware οποτε google it!:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάτι πήρε το μάτι μου ... το threded sms προκαλεί extra χρεώσεις στα sms ή είναι ραδιο αρβύλα ?

Γιατί αν δεν προκαλεί εμένα προσωπικά με βολεύει πάρα πολύ (αντί να έχω 500 sms στο inbox τα έχω ανα χρήστη και μπορώ να δω την συζήτηση χωρίς να τρέχω sent items/inbox συνέχεια)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάτι πήρε το μάτι μου ... το threded sms προκαλεί extra χρεώσεις στα sms ή είναι ραδιο αρβύλα ?

Γιατί αν δεν προκαλεί εμένα προσωπικά με βολεύει πάρα πολύ (αντί να έχω 500 sms στο inbox τα έχω ανα χρήστη και μπορώ να δω την συζήτηση χωρίς να τρέχω sent items/inbox συνέχεια)

 

 

den isxuei kati tetio...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποιος μπορει να μου γραψει μερικα πραγματακια για την ποιοτητα ορισμενων λειτοργιων στο diamond; Με ενδιαφερει το ηχειο του (αν ειναι αρκετα δυνατο) και η ανοιχτη ακροαση (αν ακουγεται καθαρα και αν χρειαζεται να το χεις στο προσωπο σου κατα την διαρκεια της λειτουργιας της για να σ ακουσει ο αλλος) και αν καποιος κατοχος του εχει περασει απο το p3300 να συκρινει αυτες τις λειτοργιες με το diamond...

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποιος μπορει να μου γραψει μερικα πραγματακια για την ποιοτητα ορισμενων λειτοργιων στο diamond; Με ενδιαφερει το ηχειο του (αν ειναι αρκετα δυνατο) και η ανοιχτη ακροαση (αν ακουγεται καθαρα και αν χρειαζεται να το χεις στο προσωπο σου κατα την διαρκεια της λειτουργιας της για να σ ακουσει ο αλλος) και αν καποιος κατοχος του εχει περασει απο το p3300 να συκρινει αυτες τις λειτοργιες με το diamond...

 

Ευχαριστω!

 

To diamond se auto to komati den pigenei kai toso kala...

 

Den exei toso dunato hxeio..kai h anoixth akroash se duskoleuei ligo na akouseis ton sunomhlhth sou...

Link to comment
Share on other sites

To diamond se auto to komati den pigenei kai toso kala...

 

Den exei toso dunato hxeio..kai h anoixth akroash se duskoleuei ligo na akouseis ton sunomhlhth sou...

 

καλως ρε φιλαρακι! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν έχω καταφέρει όταν κάνω συνχρονισμό songs να έχω εξώφυλλα στα albums, το χει κάνει κανείς?

 

Για να το κάνεις αυτό πρέπει να έχεις φτιάξει τα mb3 σου απο ένα πρόγραμμα που να παίρνει τίς πληροφορίες του cd (εξώφυλο και τίτλους ) από το internet και μετα να πας στον windows media player και να να κάνεις συνχρονισμό . Αλλιώς αν βάλεις το cd στον υπολογιστή ανοίξεις το media player και το κάνεις συνχρονισμό με το πόκετ και έχεις ανοιχτό το internet και είναι δηλωμένο το cd στο δύκτιο τότε θα στο κάνει αυτόματα :lol:

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω HKCU\Software\Microsoft\Inbox\Settings\OEM\SMSInbo xThreadingDisabled" Value=0 (threaded) or 1 (single) υπαρχει μεσα στη συσκευη η πρεπει να κατεβασουμε καποιο προγραμμα για να το δουμε;

 

Στην δικια μου συσκευη δεν υπηρχε.Εχω την ρομ του Πανου(αν εχει αυτο σημασια)Η' θα το φτιαξεις μονος σου,η θα κατεβασεις 2 cad αρχειακια(ενα ενεργοποιησεις και ενα απενεργοποιησεις) που σου εδωσα πιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ποιος μπορει να μου γραψει μερικα πραγματακια για την ποιοτητα ορισμενων λειτοργιων στο diamond; Με ενδιαφερει το ηχειο του (αν ειναι αρκετα δυνατο) και η ανοιχτη ακροαση (αν ακουγεται καθαρα και αν χρειαζεται να το χεις στο προσωπο σου κατα την διαρκεια της λειτουργιας της για να σ ακουσει ο αλλος) και αν καποιος κατοχος του εχει περασει απο το p3300 να συκρινει αυτες τις λειτοργιες με το diamond...

 

Ευχαριστω!

 

Σαφώς ανώτερο και γρηγορότερο απο το Ρ3300 το ηχείο είναι πολύ δυνατό αλλά με πολλά πρίμα και λίγα μπάσα

Καλύτερη η πορεία απο τον προορισμό
Link to comment
Share on other sites

To diamond se auto to komati den pigenei kai toso kala...

 

Den exei toso dunato hxeio..kai h anoixth akroash se duskoleuei ligo na akouseis ton sunomhlhth sou...

 

Σαφώς ανώτερο και γρηγορότερο απο το Ρ3300 το ηχείο είναι πολύ δυνατό αλλά με πολλά πρίμα και λίγα μπάσα

 

Αποφασιστε ρε παιδια.... σαφως και ειναι πιο γρηγορο απο το αρτεμις εφοσον εχει διπλασια και παραπανω ταχυτητα επεξεργαστη απο το 3300.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...