Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond (P3700)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 μέρες με νορμάλ χρήση, όυτε μέρα αν το ξεζουμίζεις.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να προσθεσεις πολεις μπορείς,γύρνα λιγο ποιο πισω 5, 6 σελιδες,για meteo το ξεχνάς.

Μπορει να εχει meteo μεσω του spb weather και απενεργοποιωντας φυσικα το touchflo 3d!!(δυστυχως)

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ 2 ώρες τώρα να στείλω mms αλλα τίποτα!Στο 0% η αποστολή!

Εχει καταφέρει κανείς να στείλει;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εκανα εγκατασταση το igo8 και στα προγραμματα το βλεπω σαν

unistall N Go IGO 8 και με ρωταει αν θελω να το κανω απεγκατασταση.

τι εκανα λαθος?

ειμαι νεος στα wm

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βαλουμε άλλες πόλεις στο weather? Και μάλιστα να παίρνει πληροφορίες απο Meteo? Στο P3300 το έχω κάνει. Σε αυτό... τσού... Βέβαια είχα αλλο πρόγραμμα καιρού.

 

Κατεβασε αυτο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2394307&postcount=169

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχουν απο μπαταρια πως παει?

 

Στην αρχη με τη χρηση που κανω εγω με το ζορι μια μερα.Πλεον μετα απο αρκετες φορτισεις με βγαζει ανετα 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ 2 ώρες τώρα να στείλω mms αλλα τίποτα!Στο 0% η αποστολή!

Εχει καταφέρει κανείς να στείλει;

 

 

Για μία ακόμα φορά οι ρυθμίσεις της HTC ηταν λάθος περασμένες μέσα!:D

Καλή δουλειά!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ 2 ώρες τώρα να στείλω mms αλλα τίποτα!Στο 0% η αποστολή!

Εχει καταφέρει κανείς να στείλει;

 

Για οποιον εχει προβλημα με τις αυτοματες ρυθμισεις οριστε http://www.htc.com.gr/9090_gprs.html

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αποθηκευσω βιντεακια-προγραμματα κτλ και πανε ολα στην μνημη της συσκευης.τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να τα στeλνει την internal storage;κατανταει κουραστικο να τα μεταφερεις απο την διαχειριση αρχειων....
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχει meteo μεσω του spb weather και απενεργοποιωντας φυσικα το touchflo 3d!!(δυστυχως)

Με το second today http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=401907

μπορεις να εχεις και spb weather η καποιο αλλο today plugin σε δευτερη οθονη χωρις να απενεργοποιησεις το touch flo3d

Link to comment
Share on other sites

παιδιά η οθόνη του μήπως είναι κάτι σαν το iphone στο θέμα της ανθεκτικότητας;;
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

Μολις απεκτησα το Touch Diamond. Μια γρηγορη ερωτηση. Ισως εχει απαντηθει, αλλα εψαξα και δεν βρηκα ξεκαθαρη απαντηση.

 

Για να κανω copy τα contacts μου απο το N95 στο Touch, οπως και τα notes, calendar και ισως και sms, ο μονος τροπος ειναι μεσω Outlook ? Υπαρχει αλλη λυση ? Αν οχι το Outlook θα αναγνωρισει στο Nokia και στο Touch διπλα entries ? Πχ, στο ονομα Ταδε να υπαρχει ενα νουμερο σαν Κινητο και ενα δευτερεο νουμερο σαν Κινητο, ή μηπως θα κανει copy μονο το default ?

 

Ευχαριστω πολυ.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

(25th July)UK ROM RUU_Diamond_HTC_WWE_1.93.405.1_Radio_Signed_52.29. 25.12_1.00.25.05_

η νεα uk ρομ.λογικα εδω τα ελληνικα στο touch flow πρεπει να παιζουν.την κατεβαζω τωρα απο εδω http://duttythroy.net/

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ μου έχεις γίνει τσακάλι βλέπω, περιμένουμε εντυπώσεις.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

θελω να δημιουργισω μια νεα επαφη αλλα μου βγαζει Σημειωθηκε υπερβαση του μεγιστου μηκους για ονοματα τι να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η οθόνη του μήπως είναι κάτι σαν το iphone στο θέμα της ανθεκτικότητας;;

γιατι την δοκιμασες μηπως?γιατι καμια σχεση δεν εχει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γιατι την δοκιμασες μηπως?γιατι καμια σχεση δεν εχει.

 

όχι ερώτηση έκανα

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εκανα εγκατασταση το igo8 και στα προγραμματα το βλεπω σαν

unistall N Go IGO 8 και με ρωταει αν θελω να το κανω απεγκατασταση.

τι εκανα λαθος?

ειμαι νεος στα wm

 

Σε ερώτηση που έκανα στην Ace Hellas μου είπαν ότι το Igo προς το παρόν δεν είναι συμβατό με το diamond. Τον Σεπτέμβριο θα διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έκανα στην Ace Hellas μου είπαν ότι το Igo προς το παρόν δεν είναι συμβατό με το diamond. Τον Σεπτέμβριο θα διορθωθεί το πρόβλημα.

 

 

Gia ola uparxei lush....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αποθηκευσω βιντεακια-προγραμματα κτλ και πανε ολα στην μνημη της συσκευης.τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να τα στeλνει την internal storage;κατανταει κουραστικο να τα μεταφερεις απο την διαχειριση αρχειων....

 

 

File mou gine pio sugekrimenos pws metafereis ta arxeia sou...?

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ μου έχεις γίνει τσακάλι βλέπω, περιμένουμε εντυπώσεις.

τωρα επεστρεψα απο την βραδυνη εξοδο με την εγκυμονουσα γυναικα μου....ειχα να την δω 21 μερες(ελιωσα στην εφημερεια...),οποτε πρεπει να τη βαλω για υπνο κ μολις κοιμηθει θα ασχοληθω με το διαμαντι μου.μολις λοιπον την περασω την νεα ρομ θα γραψω εντυπωσεις...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να υπαρξουν τετοια GAMES στο diamond?(Λογω του οτι εχει και αυτο αισθητηρα?)

http://www.youtube.com/watch?v=txuqeDH34H8

 

Απιστευτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :X :!:

Link to comment
Share on other sites

τωρα επεστρεψα απο την βραδυνη εξοδο με την εγκυμονουσα γυναικα μου....ειχα να την δω 21 μερες(ελιωσα στην εφημερεια...),οποτε πρεπει να τη βαλω για υπνο κ μολις κοιμηθει θα ασχοληθω με το διαμαντι μου.μολις λοιπον την περασω την νεα ρομ θα γραψω εντυπωσεις...

 

Άντε και καλή λευτεριά! :)

 

Μπορει να υπαρξουν τετοια GAMES στο diamond?(Λογω του οτι εχει και αυτο αισθητηρα?)

http://www.youtube.com/watch?v=txuqeDH34H8

 

Απιστευτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :X :!:

 

Απόλυτα εφικτό μου φαίνεται να τα δούμε και στη δική μας συσκευή κάποια στιγμή.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Σήμερα είχα την ευκαιρία να πάιξω καμιά ώρα με το Diamond. Αυτόν τον καιρό κατέχω το HTC Touch P3452.

 

Σε σχέση με το δικό μου, εντύπωση μου έκαναν τα παρακάτω:

Ποιότητα οθόνης

Απόκριση οθόνης σε λειτουργεία με το δάχτυλο

Ταχύτητα απόκρισης στα μενού.

Πολύ περισσότερες εφαρμογές - ευκολίες.

 

Αρνητικά, σε σχέση με το δικό μου:

Δεν μπορούσα να βάλω τίποτε στην today screen, με το TF3D ενεργοποιημένο(Έτσι χάνω τα αγαπημένα μου SPB weather και το εορτολόγιο από την today screen).

 

Δεν υπάρχει δυνατότητα απ΄ότι είδα να έχεις τις φωτο από 9 επιλεγμένες επαφές και να καλείς όποιον θέλεις με ένα απλό άγγιγμα στην φωτογραφία του. Στο μενού ΕΠΑΦΕΣ του TF3D εμφανίζονται όλες οι επαφές αν κατάλαβα καλά.

 

Η ρύθμιση φωτεινότητας τη οθόνης που είναι κρυμμένη και δεν την βρήκα;

 

Αν κάτι δεν το λέω σωστά, παρακαλώ βοηθείστε όσοι το έχετε, καθώς προγραμματίζω να το πάρω. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το tf3d ενεργοποιημένο δεν μπορείς όντως να προσθέσεις τίποτα στην today screen. Απενεργοποίησέ το όμως και θα μπορείς να έχεις τα αγαπημένα σου προγράμματα. Ψάξε επίσης στους xdadevelopers για το second today που κάνει παρόμοια δουλειά.

 

Για να καλέσεις κάποια επαφή από τις φωτογραφίες δεν θα αγγίξεις τη φωτό αλλά το όνομά της που γράφει από κάτω (ή και το νούμερο του τηλεφώνου).

 

Για τη φωτεινότητα, πατάς το εικονίδιο της μπαταρίας και επιλέγεις το tab "backlight".

 

Αυτά, ελπίζω να σε βοήθησα. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...