Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Περιττο να πω οτι οσον αφορα τις συναλλαγες σου με τη Eurobank πρεπει να εχεις ματια σου 14 :!:

Γιατί αυτό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει και η Λαική τράπεζα αντίστοιχο πρόγραμμα... 0% για 6 μήνες..

 

ok ναι , αλλα μετα πιο ειναι το μαγικο νουμερακι του επιτοκιου??

Link to comment
Share on other sites

ok ναι , αλλα μετα πιο ειναι το μαγικο νουμερακι του επιτοκιου??

Κάνε ένα search στο google ντε :D ... 13% είναι το επιτόκιο της κάρτας..

Link to comment
Share on other sites

Περιττο να πω οτι οσον αφορα τις συναλλαγες σου με τη Eurobank πρεπει να εχεις ματια σου 14

Γιατί αυτό;

Πρεπει να διαβαζεις τα "μικρα" γραμματα, που ειναι περισσοτερα και σημαντικοτερα απο τα "μεγαλα" γραμματα οποιουδηποτε χαρτιου σε βαζουν να υπογραψεις, και να εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κατανοησει πληρως γιατι η παραπλανηση και η αποκρυψη της μισης αληθειας ειναι μαλλον συνηθης τακτικη. Ειχα μια πολυ κακη εμπειρια με ενα στεγαστικο δανειο και απο τοτε αντε γεια και μακρια ...

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να διαβαζεις τα "μικρα" γραμματα, που ειναι περισσοτερα και σημαντικοτερα απο τα "μεγαλα" γραμματα οποιουδηποτε χαρτιου σε βαζουν να υπογραψεις, και να εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κατανοησει πληρως γιατι η παραπλανηση και η αποκρυψη της μισης αληθειας ειναι μαλλον συνηθης τακτικη. Ειχα μια πολυ κακη εμπειρια με ενα στεγαστικο δανειο και απο τοτε αντε γεια και μακρια ...

Πάντα πρέπει να διαβάζεις ότι υπογράφεις.

Εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση αλλά και από το γεγονός ότι βγάζω λεφτά από ΑΤΜ με την πιστωτική μου όποτε χρειαστώ με προμήθεια 0 (και εκτός Ευροζώνης)!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα search στο google ντε :D ... 13% είναι το επιτόκιο της κάρτας..

 

καλε ντε μην βαρας :( , δεν το βλεπω και πολυ συμφερον , ολοι εχουν 9 , βεβαια δεν εχουν το 0% στο εξαμηνο , αλλα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που να κανει μεταφορα και να ξεχρεωσει σε 6 μηνες :)

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να διαβαζεις τα "μικρα" γραμματα, που ειναι περισσοτερα και σημαντικοτερα απο τα "μεγαλα" γραμματα οποιουδηποτε χαρτιου σε βαζουν να υπογραψεις, και να εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κατανοησει πληρως γιατι η παραπλανηση και η αποκρυψη της μισης αληθειας ειναι μαλλον συνηθης τακτικη. Ειχα μια πολυ κακη εμπειρια με ενα στεγαστικο δανειο και απο τοτε αντε γεια και μακρια ...

 

Μια από τα ίδια. Και εγώ άσχημη εμπειρεία απο την eurobank έχω κάνει και post παλιότερα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Και εγώ άσχημη εμπειρεία απο την eurobank έχω κάνει και post παλιότερα.
Άλλη μία αρνητική ψήφος και από μένα για τη Eurobank.. έχω εξηγήσει παλαιότερα τους λόγους.
Link to comment
Share on other sites

Η εθνική το ξέρει; Έχει η μητέρα μου visa και πήγε να κάνει αγορά και είχε πρόβλημα. Πάμε στην εθνική να ρωτήσουμε η υπάλληλος δεν βλέπει πρόβλημα και παίρνει τηλέφωνο την εθνοκάρτα. Από εκεί λένε να κάνει η μητέρα μου ανάληψη για να δούνε μήπως έχει απομαγνητιστεί η κάρτα της. Και της απαντάει η υπάλληλος της εθνικής μα θα πληρώσει τόκο. Γιαυτό ρωτάει η εθνική το ξέρει;

 

h ypallhlos mia hara ta iksere. h ypallhlos tis ethnokartas zei ston kosmo tis. i analipsi metritwn hrewnetai me tokous apo ti mera analipsis mehri ti mera plirwmis + eksoda analipsis. twra me to cashnow tha hrewthei ta eksoda.

epishs min ksehnate oti tha hrewthei kai tokous apo tin imera tou genarh pou tha emfanistei to moso mehri tin imera tou flebarh pou tha to plirwsei, an den ehei frontisei na balei apo prin lefta stin karta wste me ti hrewsi na refarei...

pantws tin apomagnhtisei nomiw oti tha mporouse apla na tin elegxei me mia prospatheia apoplirwmis dosis i etrwtisi ypoloipou...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

 

Έπειτα από συνεχόμενες μειώσεις στα επιτόκια τα τελευταία χρόνια, οι Έλληνες δανειολήπτες θα πρέπει να αντεπεξέλθουν στην αύξηση των μηνιαίων δόσεων που συνεπάγεται η άνοδος του κόστους δανεισμού. Την ίδια στιγμή, το μέτωπο του ανταγωνισμού στη στεγαστική πίστη μεταφέρεται στα σταθερά επιτόκια, καθώς ολοένα και περισσότεροι καταναλωτές εξετάζουν το «κλείδωμα» των οφειλών τους, φοβούμενοι και νέες αυξήσεις επιτοκίων από την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα. Άλλοι πάλι - και σε συνδυασμό με τις νέες φορολογικές επιβαρύνσεις στα ακίνητα (επιβολή ΦΠΑ, αύξηση αντικειμενικών αξιών) - επανεξετάζουν το ύψος του δανείου, αλλά και την προοπτική αγοράς ακινήτων.

 

Ήδη από σήμερα, όσοι έχουν δάνειο κυμαινόμενου επιτοκίου το οποίο συνδέεται με το κεντρικό επιτόκιο του ευρώ, θα δουν τη μηνιαία δόση του δανείου τους να αυξάνεται.

 

Πόσο αυξάνονται οι δόσεις

 

Τα επιπλέον χρήματα που θα πρέπει να πληρώσει ο κάθε δανειολήπτης εξαρτώνται από το ύψος του δανείου, αλλά και τη διάρκειά του. Για παράδειγμα, μετά την αύξηση κατά 0,25 της μονάδας ένας δανειολήπτης με υπόλοιπο 150.000 ευρώ και δάνειο διάρκειας 25 ετών, που μέχρι πρότινος επιβαρυνόταν με κυμαινόμενο επιτόκιο 4,12%, θα δει τη μηνιαία δόση του να αυξάνεται κατά περίπου 21 ευρώ, από τα 801,73 ευρώ σήμερα σε 822,72 ευρώ. Αν μάλιστα η Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα προχωρήσει και σε νέα αύξηση κατά 0,25 της μονάδας, κάτι που θεωρείται πιθανό μέσα στο πρώτο εξάμηνο του 2006, η μηνιαία δόση θα διαμορφωθεί στα 844 ευρώ.

 

Μειώσεις στα σταθερά

 

Διαφορετική είναι η εικόνα στα δάνεια σταθερού επιτοκίου, καθώς οι τράπεζες κρατούν σταθερά τα επιτόκια και προχωρούν ακόμα και σε μειώσεις, προκειμένου να ωθήσουν τους δανειολήπτες προς αυτά. Αντίστοιχα, στην καταναλωτική πίστη, τα υψηλά περιθώρια κέρδους που έχουν οι τράπεζες σε προσωπικά, καταναλωτικά δάνεια και πιστωτικές κάρτες τούς επιτρέπουν να απορροφήσουν την αύξηση στο κόστος δανεισμού. Κερδισμένοι πάντως από την εξέλιξη αυτή βγαίνουν οι καταθέτες, καθώς οι τράπεζες αυξάνουν τα επιτόκια του ταμιευτηρίου, λιγότερο όμως από την άνοδο των επιτοκίων της EKT.

 

Πόλεμος τραπεζών με... μειώσεις επιτοκίων

 

H ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας πυροδότησε νέα μάχη μεταξύ των ελληνικών εμπορικών τραπεζών, που έσπευσαν να ανακοινώσουν μειώσεις ή και «πάγωμα» των επιτοκίων δανεισμού και ταυτόχρονα άνοδο των επιτοκίων καταθέσεων. Συγκεκριμένα, όπως αναφέρει σε χθεσινή ανακοίνωσή της, η Εθνική Τράπεζα αφήνει αμετάβλητα τα επιτόκια δανεισμού που καθορίζει η ίδια. Πρόκειται για όλα τα στεγαστικά δάνεια σταθερού επιτοκίου, τα στεγαστικά δάνεια κυμαινόμενου επιτοκίου που δεν είναι συνδεδεμένα με το επιτόκιο της ΕΚΤ ή το διατραπεζικό επιτόκιο Euribor, καθώς και τα καταναλωτικά, προσωπικά δάνεια, πιστωτικές κάρτες και επιχειρηματικά δάνεια που δεν συνδέονται με τα βασικά αυτά επιτόκια. Επιπλέον, η τράπεζα αυξάνει από τις 5 Δεκεμβρίου όλα τα επιτόκια καταθέσεων ταμιευτηρίου κατά 0,2%. Αντίστοιχα, η NovaBank απορροφά την αύξηση του επιτοκίου για ένα εξάμηνο - δηλαδή μέχρι τις 30 Ιουνίου - για όλα τα στεγαστικά δάνεια που θα εκταμιευθούν έως το τέλος του έτους, ενώ η Τράπεζα Πειραιώς προχώρησε σε μειώσεις των σταθερών επιτοκίων στα στεγαστικά δάνεια κατά έως 1,6 μονάδες. Συγκεκριμένα, το σταθερό για 3 χρόνια μειώνεται σε 4,5% από 5%, αυτό για 5 χρόνια σε 4,7% από 5,5% και αυτό για 10 χρόνια σε 4,9% από 6,5%, ενώ η τράπεζα διέθεσε και νέο προϊόν με σταθερό επιτόκιο 5,1% για 15 χρόνια.

 

ΤΑ ΝΕΑ , 02/12/2005 , Σελ.: N58

Κωδικός άρθρου: A18405N584

ID: 496998

 

hmm. diladi na kleidwsoume ti dosi sta +88 eyrw gia na min anebei alla 22? eksypno...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα εναν λογαριασμο internet baking στην εθνικη τραπεζα...θελω να παιξω στοιχημα μεσω νετ. Σε πιο μενου κλικαρο τραπεζικο εμβασμα η πιστωτικη καρτα η κατι αλλο. εχω μια καρτα απο την εθνικη για τα ατμ
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα εναν λογαριασμο internet baking στην εθνικη τραπεζα...θελω να παιξω στοιχημα μεσω νετ. Σε πιο μενου κλικαρο τραπεζικο εμβασμα η πιστωτικη καρτα η κατι αλλο. εχω μια καρτα απο την εθνικη για τα ατμ

Το έχουμε πει άπειρες φορές ότι από Εθνική ΔΕΝ δέχονται την κάρτα της γιατί δεν είναι ELECTRON αλλά απλά MAESTRO. :wacko:

 

Κάρτα για στοίχημα στο ίντερνετ προσφέρει η Πειραιώς (χρεωστική απλά) 100%, ήξερα για την ΑΛΦΑ αλλά εδώ και ένα χρόνο δίνει και αυτή MAESTRO. :blink:

 

Το τραπεζικό έμβασμα δεν σε συμφέρει γιατί εκτός του ότι εχει χρέωση, καθυστερεί και 3-5 εργάσιμες... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το τραπεζικό έμβασμα δεν σε συμφέρει γιατί εκτός του ότι εχει χρέωση, καθυστερεί και 3-5 εργάσιμες... :cry:

 

se poia hwra einai to site tou stoihimatos? trapeziko embasma stis hwres tis EU ehei hrewsi mono 0.50 euros.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

se poia hwra einai to site tou stoihimatos? trapeziko embasma stis hwres tis EU ehei hrewsi mono 0.50 euros.

AN EINAI ETSI THA ANOIXO SE KAPIA EYROPAIKI...KAI TA XRIMATA ARGOYN 2-3 MERES BA PERASOYN STO LOGARIASMO APO KERDISMENA STOIXIMATA?

Link to comment
Share on other sites

se poia hwra einai to site tou stoihimatos? trapeziko embasma stis hwres tis EU ehei hrewsi mono 0.50 euros.

Είναι σε κάτι περίεργες χώρες για να είναι πολύ καλά νομικά καλυμμένοι. Μάλτα, Γιβραλτάρ, κάπου εκεί.

AN EINAI ETSI THA ANOIXO SE KAPIA EYROPAIKI...KAI TA XRIMATA ARGOYN 2-3 MERES BA PERASOYN STO LOGARIASMO APO KERDISMENA STOIXIMATA?
Η διαδικασία τραπεζικού εμβάσματος εκτός από χρονοβόρα είναι και πολύπλοκη. Πρέπει να περάσεις IBAN, SWIFT, Όνομα, Διεύθυνση Τράπεζας, Αιτιολογία Κατάθεσης κλπ. Θα έχεις πρόβλημα με τις πληρωμές διότι με τη διαδικασία του εμβάσματος θα μπορείς μόνο 1 φορά το μήνα δωρεάν ανάληψη.

 

Αν έχεις κάρτα (χρεωστική ή πιστωτική) θα μπορείς άπειρες αναλήψεις δωρεάν. Δεν είναι δύσκολο να βγάλεις μια VISA ELECTROΝ από την τράπεζα που σου ανέφερα. Έτσι οι καταθέσεις σου θα γίνονται αυτόματα και οι αναλήψεις θα διαρκούν 2-3 εργάσιμες μόνο. Με το έμβασμα πάει από 5-10 μέρες και η ανάληψη επίσης τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε κάτι περίεργες χώρες για να είναι πολύ καλά νομικά καλυμμένοι. Μάλτα, Γιβραλτάρ, κάπου εκεί.

Η διαδικασία τραπεζικού εμβάσματος εκτός από χρονοβόρα είναι και πολύπλοκη. Πρέπει να περάσεις IBAN, SWIFT, Όνομα, Διεύθυνση Τράπεζας, Αιτιολογία Κατάθεσης κλπ. Θα έχεις πρόβλημα με τις πληρωμές διότι με τη διαδικασία του εμβάσματος θα μπορείς μόνο 1 φορά το μήνα δωρεάν ανάληψη.

 

Αν έχεις κάρτα (χρεωστική ή πιστωτική) θα μπορείς άπειρες αναλήψεις δωρεάν. Δεν είναι δύσκολο να βγάλεις μια VISA ELECTROΝ από την τράπεζα που σου ανέφερα. Έτσι οι καταθέσεις σου θα γίνονται αυτόματα και οι αναλήψεις θα διαρκούν 2-3 εργάσιμες μόνο. Με το έμβασμα πάει από 5-10 μέρες και η ανάληψη επίσης τόσο.

OI ΚΑΡΤΕΣ VISA ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ Η ΟΧΙ?ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ELECTRON ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΥΠΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ INTERNET BAKING?ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΜΜΕΣΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΑΝ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Link to comment
Share on other sites

OI ΚΑΡΤΕΣ VISA ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ Η ΟΧΙ?ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ELECTRON ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΥΠΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ INTERNET BAKING?ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΜΜΕΣΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΑΝ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

1. Τα κεφαλαία είναι και δυσανάγνωστα και νομίζουμε ότι φωνάζεις :)

2. Αν έχει electron visa της κύπρου τότε λογικά μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για τα στοιχήματα

3. Για την ενεργοποίηση του internet banking το καλύτερο θα ήταν να πάρεις τηλ. την εξυπηρέτηση πελατών της Κύπρου. Λίγο δύσκολο πάντως να ενεργοποιείται αυθημερόν

Link to comment
Share on other sites

OI ΚΑΡΤΕΣ VISA ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ Η ΟΧΙ?ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΥΠΡΟΥ ELECTRON ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΥΠΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ INTERNET BAKING?ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΜΜΕΣΑ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΑΝ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

E αφού έχεις από Τράπεζα Κύπρου είσαι μια χαρά. :D

Μη συγχέεις όμως το e-banking με το στοίχημα στο ίντερνετ. :confused: Δεν έχει καμιά απολύτως σχέση. Μπορείς να εγγραφείς/παίξεις στοίχημα στις εταιρείες στοιχημάτων χωρίς να έχεις e-banking. Kαμιά σχέση το ένα με το άλλο.

 

Απλά με το ebanking θα βλέπεις τις κινήσεις του λογαριασμού σου όπως θα έκανες και με την ενημέρωση στα γκισέ. Ενεργοποίηση χρειάζεται μόνο για το ebanking και αφού υποβάλλεις το σχετικό αίτημα, αλλά επαναλαμβάνω δεν είναι απαραίτητο για το στοίχημα. :)

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει κάρτα για στοίχημα ή οτιδήποτε άλλο και είναι φοιτητής ας πάει πειραιώς. visa electron και δεν θέλει ούτε εκκαθαριστικό,ούτε πολλά απο αυτά που ζητάνε για πιστωτικές.

μόνο ταυτότητα και πάσο-ή κάτι που να δηλώνει οτι είσαι φοιτητής.

και βγαίνει σε μια βδομάδα.

και έχει και e-banking που νομίζω οτι είναι άκρως απαραίτητο.

το μόνο πρόβλημα που συνάντησα εγώ είναι η αλόγιστη χρήση και την έφτασα στο όριο των 800 ευρώ που έχει σε 2 βδομάδες.

και αναγκαστικά χρησιμοποιώ του πατέρα μου,χωρίς να το λέω. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

όποιος θέλει κάρτα για στοίχημα ή οτιδήποτε άλλο και είναι φοιτητής ας πάει πειραιώς. visa electron και δεν θέλει ούτε εκκαθαριστικό,ούτε πολλά απο αυτά που ζητάνε για πιστωτικές.

μόνο ταυτότητα και πάσο-ή κάτι που να δηλώνει οτι είσαι φοιτητής.

και βγαίνει σε μια βδομάδα.

και έχει και e-banking που νομίζω οτι είναι άκρως απαραίτητο.

το μόνο πρόβλημα που συνάντησα εγώ είναι η αλόγιστη χρήση και την έφτασα στο όριο των 800 ευρώ που έχει σε 2 βδομάδες.

και αναγκαστικά χρησιμοποιώ του πατέρα μου,χωρίς να το λέω. :lol: :lol: :lol:

Εσύ εννοείς την UNIVERSITY πιστωτική της Πειραιώς την οποία έχω κι εγώ παρεπιπτόντως (είχε αρχικά 600€ πιστωτικό όριο και μου το ανέβασαν στα 900€ ως καλός πελάτης που είμαι :p ).

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι πιστωτική για να παίξεις στοίχημα στο νετ. Από Πειραιώς σου βγάζουν ELECTRON και σε χρεωστικό λογαριασμό, δηλαδή με απλά λόγια λογαριασμού ταμιευτηρίου.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ εννοείς την UNIVERSITY πιστωτική της Πειραιώς την οποία έχω κι εγώ παρεπιπτόντως (είχε αρχικά 600€ πιστωτικό όριο και μου το ανέβασαν στα 900€ ως καλός πελάτης που είμαι :p ).

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι πιστωτική για να παίξεις στοίχημα στο νετ. Από Πειραιώς σου βγάζουν ELECTRON και σε χρεωστικό λογαριασμό, δηλαδή με απλά λόγια λογαριασμού ταμιευτηρίου.

ναι university πειραιώς λέω.εμένα εξαρχής ήταν το όριο στα 800.

Link to comment
Share on other sites

ναι university πειραιώς λέω.εμένα εξαρχής ήταν το όριο στα 800.

600 ήταν πριν 2 χρόνια που την έβγαλα εγώ. :O Μετά ναι το ανέβασαν. Μετά τον πρώτο χρόνο μου το πήγαν στο 900. Αν περάσει ένας χρόνος και έχεις δώσει καλά δείγματα θα σου ανεβάσουν το πιστωτικό όριο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει άπειρες φορές ότι από Εθνική ΔΕΝ δέχονται την κάρτα της γιατί δεν είναι ELECTRON αλλά απλά MAESTRO. :wacko:

 

Κάρτα για στοίχημα στο ίντερνετ προσφέρει η Πειραιώς (χρεωστική απλά) 100%, ήξερα για την ΑΛΦΑ αλλά εδώ και ένα χρόνο δίνει και αυτή MAESTRO. :blink:

 

Το τραπεζικό έμβασμα δεν σε συμφέρει γιατί εκτός του ότι εχει χρέωση, καθυστερεί και 3-5 εργάσιμες... :cry:

dhladh tora me thn alpha den mporeis na kaneis synalages sto internet? ego endiaferomai gia to e-bay

Link to comment
Share on other sites

dhladh tora me thn alpha den mporeis na kaneis synalages sto internet? ego endiaferomai gia to e-bay

Για το e-bay ο καθένας έχει διαφορετικούς τρόπους πληρωμής. Άλλος έχει PayPal, άλλος θέλει έμβασμα, άλλος θέλει τα λεφτά στο φάκελο (ναι μου έτυχε και τέτοιος :w00t: ) κλπ. Για PayPal θέλεις πιστωτική. Για έμβασμα συμφέρει EΘΝΙΚΗ γιατί μέσω του e-banking το έμβασμα στο εξωτερικό (χώρες ΕΕ) κοστίζει μόνο 0,50€.

 

Βασικά είναι να είσαι σε όλα γραμμένος και να διαλέγεις την πιο συμφέρουσα λύση. Δηλαδή και Pay Pal λογαριασμό να έχεις, και στην ΕΘΝΙΚΗ να είσαι γραμμένος και να έχεις χρεωστική κάρτα ELECTRON και πιστωτική κάρτα. ;) :cool:

Link to comment
Share on other sites

dhladh tora me thn alpha den mporeis na kaneis synalages sto internet? ego endiaferomai gia to e-bay

 

Ναι η electron visa χρεωστικη της Alpha παιζει κανονικα με paypal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...