Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ευχαριστώ παίχτη! Ναι, κοσμοτε έχω.

 

Κάτι ακόμη:

1)αν κάνω αγορές από τα καταστήματα που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, παίρνω 2% επιστροφή στον λογαριασμό + το % από το πρόγραμμα Επιστροφή σε χρήματα για εξαργύρωση?

2)για λογαριασμό ΟΤΕ που μπορώ να πάρω συνολικά 3% επιστροφή (μαζί με κοσμοτε), ξέρεις αν πρέπει να είναι στο όνομά μου αναγκαστικά? Αν το σταθερό ΟΤΕ είναι στο όνομά του πατέρα μου μπορώ να το βάλω με πάγια εξόφληση στην δική μου κάρτα ώστε να έχω 1,5 + 1,5% επιστροφή?

 

Σε ευχαριστώ κι ελπίζω να μη σε ζαλιζω :)

Απλά επειδή λέω δεύτερα να πάω να την βγάλω... :)

 

Στο πρώτο σου ερώτημα η απάντηση είναι ναι. Παίρνεις και την επιστροφή στο λογαριασμό και τα ευρώ στο πρόγραμμα επιστροφής.

Για τον ΟΤΕ δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

δεκα λεπτα χρεωση για πληρωμη της ΔΕΗ απο το ebanking της ALPHA
Link to comment
Share on other sites

δεκα λεπτα χρεωση για πληρωμη της ΔΕΗ απο το ebanking της ALPHA

 

εδω και αρκετο καιρο, δυστυχως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεκα λεπτα χρεωση για πληρωμη της ΔΕΗ απο το ebanking της ALPHA

 

εδω και αρκετο καιρο, δυστυχως

 

0.30 winbank πειραιως...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο σου ερώτημα η απάντηση είναι ναι. Παίρνεις και την επιστροφή στο λογαριασμό και τα ευρώ στο πρόγραμμα επιστροφής.

 

Για τον ΟΤΕ δεν γνωρίζω να σου απαντήσω.

 

Ωραία!

 

Θα το ρωτήσω για τον ΟΤΕ όταν πάω και θα σε ενημερώσω :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεκα λεπτα χρεωση για πληρωμη της ΔΕΗ απο το ebanking της ALPHA

 

Ενημερωτικά νομίζω πως η Εθνική δεν έχει χρέωση για την πληρωμή από το δικό της web banking για ΔΕΚΟ (πάει καιρός που πλήρωσα τελευταία φορά από εκεί).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά νομίζω πως η Εθνική δεν έχει χρέωση για την πληρωμή από το δικό της web banking για ΔΕΚΟ (πάει καιρός που πλήρωσα τελευταία φορά από εκεί).

 

Όντως,πληρώνω τη ΔΕΗ το τελευταίο διάστημα απο το e-banking της Εθνικής,δεν έχει χρέωση

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πληρώνω τη ΔΕΗ δωρεάν με το ebanking της Eurobank, αλλά πρέπει να είναι επειδή έχω δωρεάν συναλλαγές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η εφαρμογή της Πειραιώς για e banking? Έχω μπερδευτεί βλέπω καμία 10αρια
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια είναι η εφαρμογή της Πειραιώς για e banking? Έχω μπερδευτεί βλέπω καμία 10αρια

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.winbank.mobile

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω...Μου έκαναν πρόταση από την τράπεζα Πειραιως για το παιδικό πρόγραμμα ING Πειραιώς Παιδί & Μέλλον για 50 ή 70 ευρώ δόση για 20 έτη. Εγγυημένο Τεχνικό Επιτόκιο σε όλη την διάρκεια του Προγράμματος 2,2%.

Επειδή κάτι τέτοιο θέλω να κάνω, ποιά η γνώμη σας; Υπάρχει κάτι καλύτερο;;;

 

Eurolife (Eurobank) εγγυημένο τεχνικό επιτόκιο 2,5 ποσό 150/3μηνο, Πρόγραμμα value/value σπουδές

 

Συγγνώμη για τη διπλή δημοσίευση, ας διαγράψει παρακαλώ κάποιος το πρώτο μήνυμα, εγώ δε μπορώ

Edited by labrosg

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω...Μου έκαναν πρόταση από την τράπεζα Πειραιως για το παιδικό πρόγραμμα ING Πειραιώς Παιδί & Μέλλον για 50 ή 70 ευρώ δόση για 20 έτη. Εγγυημένο Τεχνικό Επιτόκιο σε όλη την διάρκεια του Προγράμματος 2,2%.

Επειδή κάτι τέτοιο θέλω να κάνω, ποιά η γνώμη σας; Υπάρχει κάτι καλύτερο;;;

 

Δες και αυτό από hsbc με 2,5 πάλι http://www.hsbc.gr/1/2/el/personal/insurance/future-plans/child-savings σε συνεργασία με Allianz

Link to comment
Share on other sites

Για να παρεις κωδικους e banking απο πειραιως πρεπει να πληρωσεις 5 ευρω; Απλα τραγικο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι 5 ευρώ θέλουν, και να προσέχεις μην σε φορτώσουν ένα στικακι που βγάζει κωδικούς γιατί πάει έξτρα, όπως και το call/sms alert
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ναι 5 ευρώ θέλουν, και να προσέχεις μην σε φορτώσουν ένα στικακι που βγάζει κωδικούς γιατί πάει έξτρα, όπως και το call/sms alert

 

Αρα εχω τη δυνατοτητα να μην ζητησω το τοκεν; Ωραια επισημανση αυτη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα εχω τη δυνατοτητα να μην ζητησω το τοκεν; Ωραια επισημανση αυτη.

 

Ναι, απλά προσφέρει αυξημένη ασφάλεια. Αν δεν το έχεις, κάθε φορά που θα χρειαστείς extra pin για κάποια συναλλαγή, αυτό θα σου έρχεται με δωρεάν SMS στο κινητό που έχεις δηλώσει. Η χρέωση για τα 5 ευρώ ισχύει για τους κωδικούς, ενώ η χρέωση για το token είναι επιπλέον.

 

Χρησιμοποιώ το web banking της Πειραιώς χωρίς token εδώ και χρόνια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το web banking της Πειραιώς χωρίς token εδώ και χρόνια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. ;)

 

Παρομοιως..

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα παιδια. Θα κανω και μια φασαρια στην αγενη υπαλληλο γιατι δεν με ενημερωσε καθολου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέω να βγάλω μία κάρτα της cosmote μέσω eurobank, γιατί βλέπω προσφέρει πιο άμεσες επιστροφές σε σχέση με τις άλλες κάρτες..

 

Ποια η γνώμη όσων την έχετε?

 

την εχω και εγω.

δωρεαν συνδρομη για παντα και με τις αγορες που κανω παντα πεφτει ο λογαριασμος της κοσμοτε.

στις μερες μας απ οπου παρεις πισω κατι καλο ειναι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

την εχω και εγω.

δωρεαν συνδρομη για παντα και με τις αγορες που κανω παντα πεφτει ο λογαριασμος της κοσμοτε.

στις μερες μας απ οπου παρεις πισω κατι καλο ειναι :rolleyes:

 

Θελει μεγαλο εισοδημα για να βγαλεις τη πιστωτικη της cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Θελει μεγαλο εισοδημα για να βγαλεις τη πιστωτικη της cosmote?

 

Πλεον εχουν γινει πολυ δυσκολες οι εκδωσεις πιστωτικων καρτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελει μεγαλο εισοδημα για να βγαλεις τη πιστωτικη της cosmote?

 

Αν θέλεις οπωσδήποτε μια πιστωτική , η yes βγαίνει πιο εύκολα αυτή την περίοδο. Αν έχεις 10.000 και πάνω χωρίς προβλήματα με τειρεσία ή άλλα δάνεια μπορείς να δοκιμάσεις και την cosmote.

 

 

 

Να ειστε καλα παιδια. Θα κανω και μια φασαρια στην αγενη υπαλληλο γιατι δεν με ενημερωσε καθολου.

 

Ούτε εμένα με ενημέρωσαν.. Πριν 1 μήνα που άνοιξα έναν στην Πειραιώς.. ο υπάλληλος έγραψε σε ένα χαρτί τον αριθμό του λογαριασμού , μου το έδωσε και μου λέει πήγαινε στο ταμείο να πάρεις το βιβλιάριο και βάλε μέσα και 5 ευρώ. Ούτε καν μου είπε ότι είναι για το web banking αλλά οκ το κατάλαβα μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 10.000 και πάνω χωρίς προβλήματα με τειρεσία ή άλλα δάνεια μπορείς να δοκιμάσεις και την cosmote.

Έτσι είμαι κι εγώ και μια χαρά μου εγκρίθηκε της cosmote!

Τώρα την περιμένω να μου έρθει...

 

Πόσες μέρες κάνει περίπου από την υπογραφή των χαρτιών για να έρθει σπίτι?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αιτηση μεσω eurobank.22.000 ειχα περσι.φετος δε μου εχει ερθει ακομα η δηλωση και εβαλα τη περσινη.θα δοκιμασω και τη yes αν δε κατσει η cosmote
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...