Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Μπορεις να παίξεις με λογικη αποταμιευτικου/καταθετικου λογ/σμου όπου τα περισσότερα χρήματα θα είναι στο 1ο λογ/σμο και στο 2ο θα έχεις αυτό που θες να διαχειριστείς με κάρτα. Προφανώς ο δεύτερος θα συνδεθεί με τη καρτα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

το ιδιο και εγω παραπανω . τωρα αμα ο δευτερος λογαριασμος δεν ειναι καταθετικος αλλα αποταμιευτικος τις περισσοτερες φορες δεν εξυπηρετει διοτι για μεταφορα χρηματων χανεις το μεγαλο επιτοκιο ,. οποτε καλυτερα να ανοιξεις ενα απλο λογαριασμο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι νταξει 15 ευρω ειναι δεν λεει τπτ. Οριο εχω 500 τωρα και θα ζητησω αυξηση στα 800 γιατι μου ειπε ο πωλητης να περασει 1 χρονος για να ζητησω.

 

Εχεις κάνα νεότερο για την συνδρομή;Σου την επέστρεψαν;Σου αύξησαν το όριο;

Link to comment
Share on other sites

Στις πληρωμες εφοριας με καρτα μεσω taxisnet, η alpha bonus mastercard δεν δινει ποντους; ξερει κανεις;

Δεν δίνει...

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στις πληρωμες εφοριας με καρτα μεσω taxisnet, η alpha bonus mastercard δεν δινει ποντους; ξερει κανεις;

 

μονο η πειραιως δινει 1 yellows καθε 10 ευρω πληρωμων στην εφορια και ειναι η μοναδικη τραπεζα που δινει κατι για την πληρωμη στο κρατος.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνα νεότερο για την συνδρομή;Σου την επέστρεψαν;Σου αύξησαν το όριο;

 

Ναι μου ακύρωσαν τη κρατηση γιατι εχω υψηλο ποσο αγορών. Οταν περιμένω να πάρω στα χερια μου τη μισθοδοσια του σεπτεμβρη απο τη δουλεια και να την παω για να ζητησω την αυξηση οριου. Δεν ελπιζω σε πολλα βεβαια χαχα

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα..η αιτιολογία στο ebanking

Επιστ. Χρέωσ . - με τον 16ψηφιο κωδικό της κάρτας δίπλα τι σημαίνει;;σας έχει τύχη;;

Edited by rio0013
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρετε πόσες μερες κάνει να εκδοθεί μια πιστωτική;

Διαφέρει από τράπεζα σε τραπεζα;

 

Εξαρτάται από το προϊόν, και από τη τράπεζα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ακύρωσαν τη κρατηση γιατι εχω υψηλο ποσο αγορών. Οταν περιμένω να πάρω στα χερια μου τη μισθοδοσια του σεπτεμβρη απο τη δουλεια και να την παω για να ζητησω την αυξηση οριου. Δεν ελπιζω σε πολλα βεβαια χαχα

 

Θετικό αυτό.Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι μόλις ακυρώθηκε η AMEX που είχα στο paypal, και θέλω να προσθέσω καινούρια, αλλά θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να κάνω μόνος μου μετατροπή από ξένο νόμισμα σε ΕΥΡΩ.

 

Από όλες τις τράπεζες (τις 4 εννοώ), ποια είναι αυτή που έχει τη μικρότερη, ή και καθόλου, χρέωση συναλλάγματος;

Link to comment
Share on other sites

H Eurobank ένα ευρώ ανα συναλλαγή. Για μικρά ποσά απέφυγε την . Οι άλλες χρεώνουν χοντρικά 2% όλες. Ενώ το Paypal πολύ περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

H Eurobank ένα ευρώ ανα συναλλαγή. Για μικρά ποσά απέφυγε την . Οι άλλες χρεώνουν χοντρικά 2% όλες. Ενώ το Paypal πολύ περισσότερο.

 

Με revolut θα είμαι καλύτερα; Να βγάλω μια εικονική revolut να τελειώνω;

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι μόλις ακυρώθηκε η AMEX που είχα στο paypal, και θέλω να προσθέσω καινούρια, αλλά θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να κάνω μόνος μου μετατροπή από ξένο νόμισμα σε ΕΥΡΩ.

 

Από όλες τις τράπεζες (τις 4 εννοώ), ποια είναι αυτή που έχει τη μικρότερη, ή και καθόλου, χρέωση συναλλάγματος;

 

Η καλύτερη είναι η πιστωτική της Εθνικής. Μηδενική προμήθεια συναλλάγματος

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη είναι η πιστωτική της Εθνικής. Μηδενική προμήθεια συναλλάγματος

 

Αυτό αφορά και τη χρεωστική;

Link to comment
Share on other sites

Με revolut θα είμαι καλύτερα; Να βγάλω μια εικονική revolut να τελειώνω;

 

Η revolut δεν έχει προμήθεια συναλλάγματος, τώρα ειδικά που κάνεις και top up με ελληνική κάρτα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι δε με ενδιαφέρει η πιστωτική της εθνικής, θα πάω για revolut.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

 

 

edit:

Έγινε ήδη η revolut

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι μόλις ακυρώθηκε η AMEX που είχα στο paypal, και θέλω να προσθέσω καινούρια, αλλά θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα να κάνω μόνος μου μετατροπή από ξένο νόμισμα σε ΕΥΡΩ.

 

 

 

Από όλες τις τράπεζες (τις 4 εννοώ), ποια είναι αυτή που έχει τη μικρότερη, ή και καθόλου, χρέωση συναλλάγματος;

 

 

 

Αραγε η diners που αντικατεστησε την amex θα μπορουσε να συνδεθει στο paypal ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αραγε η diners που αντικατεστησε την amex θα μπορουσε να συνδεθει στο paypal ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Γιατί να μη μπορεί;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να δουμε καπου τους bonus ποντους της alpha που μπαινουν ανα συναλλαγη ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Αραγε η diners που αντικατεστησε την amex θα μπορουσε να συνδεθει στο paypal ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Σίγουρα θα μπορεί.

Εγώ πάντως δεν την κράτησα την diners μιας και δε με ενδιαφέρει ούτε το συγκεκριμένο προϊόν ούτε οι bonus πόντοι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να δουμε καπου τους bonus ποντους της alpha που μπαινουν ανα συναλλαγη ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορούμε από το Bonus App επιλογή history.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε από το Bonus App επιλογή history.

 

 

 

Εκει μου δειχνει μονο μια μεταφορα ποντων απο εταιρικη καρτα στον ατομικο λογαριασμο.

Απο συναλλαγες η πληρωμες που εχω κανει με καρτα bonus δεν δειχνει τιποτα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...