Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.715 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      447
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Το προβλημα το εχω εγω αλλα το εχει και η τραπεζα.

Οταν ο αλλος θα ξερει οτι μπορει να βρεθει ξαφνικα χωρις καρτα χωρις να φταιει,θα το σκεφτει δυο φορες αν πρεπει να παει στη συγκεκριμενη τραπεζα.

Επισης,οσο ο συγκεκριμενος υπαλληλος δουλευει εκει,δεν αποκλειεται να κανει το ιδιο ή παρομοιο λαθος και σε αλλον/αλλους πελατες της τραπεζας.

-
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα το εχω εγω αλλα το εχει και η τραπεζα.

Οταν ο αλλος θα ξερει οτι μπορει να βρεθει ξαφνικα χωρις καρτα χωρις να φταιει,θα το σκεφτει δυο φορες αν πρεπει να παει στη συγκεκριμενη τραπεζα.

Επισης,οσο ο συγκεκριμενος υπαλληλος δουλευει εκει,δεν αποκλειεται να κανει το ιδιο ή παρομοιο λαθος και σε αλλον/αλλους πελατες της τραπεζας.

 

δεν εχεις αδικο. στην παρουσα φαση ομως και οπως εχει διαμορφωθει το κλιμα πλεον οι καταναλωτες <<παρακαλανε>> τις τραπεζες και οχι οι τραπεζες τους καταναλωτες. καποιος που θελει μια πιστωτικη σαν εσενα δεν θα λαβει και πολυ υποψιν του αυτο που επαθες εσυ αν τελικως καταφερει να εκδοσει μια πιστωτικη στην συγκεκριμενη τραπεζα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για τους απατεωνες που θελουν να βγαλουν μια καρτα,να σηκωσουν ολα τα χρηματα και μετα μην τον ειδατε...

Εγω αναφερομαι σε σοβαρα ατομα που τους ενδιαφερει να εχουν μια καρτα για την αναγκη τους και να την πληρωνουν κανονικα.

Αυτα τα ατομα θα το σκεφτουν δυο φορες αν ειναι να πανε στην eurobank.

Επισης πιστευω οτι η τραπεζα θα πρεπει να ξεχωριζει τους πελατες της και να φερεται αψογα σε αυτους που πληρωνουν κανονικα τις υποχρεωσεις τους.

Εγω ημουν αψογος 5 χρονια τωρα που ειχα την καρτα και ηταν απαραδεκτο να

συμπεριφερθουν με αυτο το τροπο

-
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για τους απατεωνες που θελουν να βγαλουν μια καρτα,να σηκωσουν ολα τα χρηματα και μετα μην τον ειδατε...

Εγω αναφερομαι σε σοβαρα ατομα που τους ενδιαφερει να εχουν μια καρτα για την αναγκη τους και να την πληρωνουν κανονικα.

Αυτα τα ατομα θα το σκεφτουν δυο φορες αν ειναι να πανε στην eurobank.

Επισης πιστευω οτι η τραπεζα θα πρεπει να ξεχωριζει τους πελατες της και να φερεται αψογα σε αυτους που πληρωνουν κανονικα τις υποχρεωσεις τους.

Εγω ημουν αψογος 5 χρονια τωρα που ειχα την καρτα και ηταν απαραδεκτο να

συμπεριφερθουν με αυτο το τροπο

 

οποιος θελει μια πιστωτικη αυτην την περιοδο δεν ειναι απατεωνας.

η περιπτωση σου ειναι μια στις χιλιαδες, φανταζομαι. δεν στιγματιζεται μια τραπεζα απο μια τετοια περιπτωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , εγώ έχω 14 πιστωτικές κάρτες , έχασα την δουλειά μου από την Ολυμπιακή αεροπορία πριν από 12 μήνες και πληρώνομαι από το Ταμείο Ανεργίας.

Με 10 χρόνια συνεργασία με την eurobank ,μόλις έβγαλα και την cosmote Visa της eurobank ενώ έχω άλλες 3 κάρτες τις ίδιας τράπεζας .

Γιαυτό σου ξαναλέω . Κάνε αίτηση . Δεν κερδίζεις τίποτα με το να απολυθεί ο υπάλληλος για ένα λάθος .

Το ότι έισαι καλός πελάτης μετράει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

σε λογαριασμο πιστωτικης της γιουρομπανκ, μου ηρθε χαρτι για ενημερωση σχετικα με τους καινιυριους ορους που ελεγε οτι αν δεν υπαρξει εγγραφη ενσταση για καποιον απο τους ορους μεχρι 31/12 τοτε η τραπεζα θεωρει οτι τους αποδεχεσε

 

Στο χαρτί που μου ήρθε δεν λέει κάτι τέτοιο όμως. Λογικά πάντως κάτι τέτοιο δεν θα γίνεται και στην περίπτωση μου;

Link to comment
Share on other sites

Στο χαρτί που μου ήρθε δεν λέει κάτι τέτοιο όμως. Λογικά πάντως κάτι τέτοιο δεν θα γίνεται και στην περίπτωση μου;

 

και σε χαρτι μου ηρθε, και στα ατμ το γραφει με μηνυμα στην οθονη. δεν ειμαι σιγουρος αν το λεει και στο σαιτ του e banking. σε καθε περιπτωση ισχυει το ιδιο για ολους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να με καταλαβεις γιατι δεν εισαι στη θεση μου.

Αν ησουν στη θεση μου,θα εβλεπες οτι η απολυση θα ηταν ηθικη ικανοποιηση.

Δεν μιλαμε για ενα απλο μικρο λαθακι που διορθωνεται.

-
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να με καταλαβεις γιατι δεν εισαι στη θεση μου.

Αν ησουν στη θεση μου,θα εβλεπες οτι η απολυση θα ηταν ηθικη ικανοποιηση.

Δεν μιλαμε για ενα απλο μικρο λαθακι που διορθωνεται.

 

δεν γινεσε λιγο υπερβολικος? να απολυθει καποιος επειδη εκανε ενα λαθος? το οποιο στην τελικη μπορει να διορθωθει με καποιον τροπο? οι τραπεζικοι υπαλληλοι διεκπαιρεωνουν καθε μερα δεκαδες τηλεφωνηματα, καταθεσεις, αναληψεις κ.ο.κ. τα λαθη που γινονται ειναι αρκετα. αν απολυανε τον καθε υπαλληλο που εκανε ενα λαθος δεν θα υπηρχε τραπεζικο συστημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι,κανεις λαθος.

Η δουλεια του τραπεζικου σημαινει ευθυνη

Οι τραπεζικοι υπαλληλοι μπορει να κανουν λαθη οπως ολοι οι ανθρωποι,τα οποια μπορει να διορθωνονται με καποιο τροπο.

Αυτος ο συγκεκριμενος,ομως,εκανε ενα λαθος το οποιο δεν διορθωνεται με καποιο τροπο.

Δεν ειδα εγω,μεχρι τωρα να μπορει να διορθωνεται.

Και τελος,θα ηθελα πολυ να δω τι θα ελεγες εσυ αν σου συνεβαινε αυτο.

Για να μην σου πω,οτι οσο υπαρχουν τετοιοι υπαλληλοι,υπαρχει και μεγαλη πιθανοτητα να συμβει κατι τετοιο και σε αλλους αρα και σε εσενα.

Ξαναλεω και παρακαλω να προσεχθει ιδιαιτερα, αυτο που εγραψα παραπανω,αυτο που εγινε δεν αποτελει μονο δικο μου προβλημα αλλα και προβλημα της τραπεζας αφου με τετοια λαθη που δεν διορθωνονται ζημιωνεται.

Και σκεψου τι ζημια γινεται οταν τετοια λαθη επαναλαμβανονται.

Εσυ,αν ειχες μια επιχειρηση,θα κρατουσες εναν υπαλληλο που σε ζημιωνει?

Edited by vagpan
-
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι σωστό να απολείετε για ένα και μόνο λάθος.

Υπάρχουν και άλλες ποινές , από επίπληξη μέχρι στέρηση αποδοχών για μερικές μέρες .

περιτό να σου πω ότι υπάρχουν και δικαστές σε αυτόν τον τόπο , και όποιος απολυόταν για ένα τέτιο λάθος η απόλυση ευτυχώς θα έβγαινε παράνομη .

Φυσικά ο εργοδότης θα επιδείκνυε δυσανάλογη με το σφάλμα σκληρότητα.

Link to comment
Share on other sites

και σε χαρτι μου ηρθε, και στα ατμ το γραφει με μηνυμα στην οθονη. δεν ειμαι σιγουρος αν το λεει και στο σαιτ του e banking. σε καθε περιπτωση ισχυει το ιδιο για ολους

 

Άσχετο με το ότι εσύ είσαι στη Eurobank κι εγώ στην Alpha, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν είναι σωστό να απολείετε για ένα και μόνο λάθος.

Υπάρχουν και άλλες ποινές , από επίπληξη μέχρι στέρηση αποδοχών για μερικές μέρες .

περιτό να σου πω ότι υπάρχουν και δικαστές σε αυτόν τον τόπο , και όποιος απολυόταν για ένα τέτιο λάθος η απόλυση ευτυχώς θα έβγαινε παράνομη .

Φυσικά ο εργοδότης θα επιδείκνυε δυσανάλογη με το σφάλμα σκληρότητα.

 

Oταν τετοια λαθη επαναλαμβανονται και η ζημια αυξανεται,δε νομιζω οτι κανενας δικαστης θα δωσει αδικο σε μια εταιρεια οταν απολυει τετοιους υπαλληλους.

Για μενα,οταν ενας ανθρωπος κανει λαθος,το οποιο δεν διορθωνεται θα πρεπει να εχει το θαρος να αναλαμβανει την ευθυνη και να παραιτειται.

Αν κανεις λαθος,το οποιο διορθωνεται,το διορθωνεις και τελειωσε η υποθεση.

-
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το ότι εσύ είσαι στη Eurobank κι εγώ στην Alpha, έτσι;

 

το νέο θεσμικό πλαίσιο ισχύει για όλες τις τράπεζες. Μην ανησυχείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον γνωρίζει... έχω ακούσει οτι στις τράπεζες έχουν αναλάβει τα call center τρίτες εταιρείες. Επειδή με ενδιαφέρει να εργαστώ, αν κάποιος γνωρίζει να μου πει που να απευθυνθώ θα του ήμουν υπόχρεος...
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον γνωρίζει... έχω ακούσει οτι στις τράπεζες έχουν αναλάβει τα call center τρίτες εταιρείες. Επειδή με ενδιαφέρει να εργαστώ, αν κάποιος γνωρίζει να μου πει που να απευθυνθώ θα του ήμουν υπόχρεος...

Κυρίως η teleperformance.

Επίσης infoassist, mellon group of companies, καθώς και άλλες.

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Κυρίως η teleperformance.

Επίσης infoassist, mellon group of companies, καθώς και άλλες.

Να σαι καλα φιλε μου, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

δεν φταίει ο υπάλληλος.. απλά η eurobank, όπως και άλλες τράπεζες και εν τέλει όπως η συντριπτική πλειοψηφία υπηρεσιών στην Ελλάδα δεν έχουν ως πρώτη προτεραιότητά τους την ικανοποίηση του πελάτη.. ότι λάθος και να έκανε ο υπάλληλος, δυσαρεστημένος πρέπει να είσαι με την τράπεζα που δεν σπεύδει να σε ικανοποιήσει.. μια επιχειρήση που θα σε σεβότανε θα σου έβγαζε νέα κάρτα και θα σου έκανε και ένα δωράκι... αλλά στην Ελλάδα απέχουμε πολύ από αυτό και πρωτίστος επειδή δεν έχουμε καταναλωτική παιδεία-συνείδηση... οπότε βάλτα πρώτα με την κακιά σου τύχη, την τράπεζα την κοινωνία μας και στο τέλος με τον υπάλληλο.
μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Η τραπεζα φταιει που κραταει τετοιους υπαλληλους που μπορει ανα πασα ωρα και στιγμη να τη ζημιωσουν.

Δεν υπαρχει καμμια κακια τυχη οπως λες,οσο υπαρχουν τετοιοι ανευθυνοι υπαλληλοι,τετοια

ατυχη περιστατικα μπορει να συμβουν στον καθενα.

Και τοτε να δω αν θα μου δωσουν δικιο και οι αλλοι ή θα λενε παλι τα αστεια περι μη νομιμοτητας της απολυσης

-
Link to comment
Share on other sites

H Δικαστική προστασία δεν είναι αστείο είναι πραγματικότητα .
Link to comment
Share on other sites

Kαι η δικαστική προστασία της επιχειρησης που ζημιωνεται και των πελατων της θα πρεπει να ειναι πραγματικοτητα
-
Link to comment
Share on other sites

Kαι η δικαστική προστασία της επιχειρησης που ζημιωνεται και των πελατων της θα πρεπει να ειναι πραγματικοτητα

Βεβαίως είναι πραγματικότητα.

Μπορείς την δευτέρα το πρωί να πας στον δικηγόρο σου και να ακολουθήσεις την δικαστική οδό προκειμένου να προστατευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Kαι η δικαστική προστασία της επιχειρησης που ζημιωνεται και των πελατων της θα πρεπει να ειναι πραγματικοτητα

 

Βεβαίως είναι πραγματικότητα.

Μπορείς την δευτέρα το πρωί να πας στον δικηγόρο σου και να ακολουθήσεις την δικαστική οδό προκειμένου να προστατευτείς.

 

ακριβως. αφου αισθανεσε τοσο αδικημενος μπορεις να μηνυσεις την τραπεζα η και τον υπαλληλο και να λυσετε την διαφορα σας στα αστικα δικαστηρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. αφου αισθανεσε τοσο αδικημενος μπορεις να μηνυσεις την τραπεζα η και τον υπαλληλο και να λυσετε την διαφορα σας στα αστικα δικαστηρια

 

Δεν αισθανομαι αδικημενος-Ειμαι αδικημενος.

Δηλαδη εσυ πως θα αισθανοσουν αν ειχες μια πιστωτικη την οποια πληρωνες κανονικα 5 χρονια και ερχοταν μια ωραια πρωια ενας ανευθυνος και ανικανος υπαλληλος και στην ακυρωνε χωρις να υπαρχει δυνατοτητα επανεκδοσης.

Εχω ζητησει απο τη Τραπεζα την (ισοποση με το χρεωστικο υπολοιπο της καρτας που με ακυρωσε) αυξηση του πιστωτικου οριου αλλης καρτας που εχω ωστε να μεταφερθει εκει το υπολοιπο.

Αν δεν γινει και αυτο,θα προχωρησω στα περαιτερω...

-
Link to comment
Share on other sites

Δεν αισθανομαι αδικημενος-Ειμαι αδικημενος.

Δηλαδη εσυ πως θα αισθανοσουν αν ειχες μια πιστωτικη την οποια πληρωνες κανονικα 5 χρονια και ερχοταν μια ωραια πρωια ενας ανευθυνος και ανικανος υπαλληλος και στην ακυρωνε χωρις να υπαρχει δυνατοτητα επανεκδοσης.

Εχω ζητησει απο τη Τραπεζα την (ισοποση με το χρεωστικο υπολοιπο της καρτας που με ακυρωσε) αυξηση του πιστωτικου οριου αλλης καρτας που εχω ωστε να μεταφερθει εκει το υπολοιπο.

Αν δεν γινει και αυτο,θα προχωρησω στα περαιτερω...

 

εγω προσωπικα θα αισθανομουν ατυχος, οχι αδικημενος. οπως το βλεπει ο καθενας. σε καμια περιπτωση δεν θα ζητουσα την απολυση του υπαλληλου. δεν θα αισθανομουν καμια δικαιωση ετσι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...