Jump to content

Σκληρος και προβλημα με αποσυμπιεση αρχειων


stefanos_79
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαινω στο θεμα αμεσως κατεβαζω καποια αρχεια απο το rapidshare μορφη rar.τελειωνει το download κανω αποσυμπιεση και μου βγαζει σφαλμα.Αλλαζω τη τοποθεσια του κατεβασματος στον 2ο σκληρο που εχω που ειναι μόνο για αποθηκευση data και τιποτα άλλο.Τα ιδια αρχεια που κατεβασα πριν παλι βγαζουν σφαλμα.Κανω απεγκτασταση -εγκατασταση το winrar παλι σφαλματα.Κατεβαζω τα ιδια αρχεια απο αλλο pc τα αρχεια ειναι οκ!!!Μετα απο αυτο βαζω να κατεβαινουν τα αρχεια σε ενα εξωτερικο σκληρο που εχω στο πισι και ως δια μαγειας τα αρχεια ειναι οκ κατα την αποσυμπιεση.Τι μπορει να συμβαινει με τους εσωτερικους μου και δεν μπορουν να κανουν ενα σωστο extract?Ειναι θεμα σκληρων,motherboard,windows?Τι απ όλα?Εχω εκνευριστει αφανταστα.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι θέμα σκληρών.

Κάνε ένα πλήρες scandisk με έλεγχο και για bad sector και δες το αποτέλεσμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εεε τι να εχει παθει παω να κανω check disk απο command prompt και μου λεει οτι ο δισκος χρησιμοποιειται και αν θελω να κανω αναγκαστικο τσεκαρισμα ,αρχιζει κανονικα και στο τελευεταιο της διαδικασιας μενει στο 0% και δεν προχωραει με τιποτα,not responding το cmd κλασσικα εικονογραφημενα των windows :).Μαλλον θα φορμαρω το partition που εχει το προβλημα
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το My computer δεξί κλικ στον σκλήρό που θες και πάτα properties.Στο tab tools πάτα scan disk, στην καρτέλα που σου βγάζει τσεκάρισσε και τα δυο κουτάκια και πάτα ΟΚ.Κάνε restart.

Όταν επανεκκινήσει θα τα κάνει όλα μόνο του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα παλι τα ίδια.. μου ερχεται να το σπασω!!!Μηπως να αρχισω να κοιταω καλωδια ,μνημες κτλκτλ?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να ξανακατεβάσεις τα τμήματα των .rar που έχουν πρόβλημα ?

Παίζει να είναι corrupted κατά το κατέβασμά τους, δεν είναι σπάνιο φαινόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει πολλες φορες ειπα.Τα ιδια αρχεια τα κατεβαζω απο αλλο υπολογιστη και ειναι ολα οκ.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...