Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και φυσικα κυκλοφόρησε το ΣΙΝΕΜΑ με το

MAR ADENTRO - H θαλασσα μεσα μου

 

http://www.imdb.com/title/tt0369702/

(το σινεμα παντα τελευταια σελιδα ελεγε τι dvd θα δωσει στο επομενο τευχος σε αυτο δεν γραφει...παραληψη?..τελος εποχής?....επεσα σε ελλατωματικο τευχος με χαμενη σελιδα?.....ξερει κανεις τιποτα???)

To CINEMA? Ekeino pou eixe ton Jack J. sto e3wfyllo kai eixe to Oldboy DVD? Vgike kainourio teuxos?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

o CINEMA? Ekeino pou eixe ton Jack J. sto e3wfyllo kai eixe to Oldboy DVD? Vgike kainourio teuxos?

 

NAI me exofyllo Sienna Miller

kai 2o dvd apo ti seira Collectors DVD

emena eixe mesa to Ghost World (pleon to mar adentro) http://www.imdb.com/title/tt0162346/

Link to comment
Share on other sites

o CINEMA? Ekeino pou eixe ton Jack J. sto e3wfyllo kai eixe to Oldboy DVD? Vgike kainourio teuxos?

 

NAI me exofyllo Sienna Miller

kai 2o dvd apo ti seira Collectors DVD

emena eixe mesa to Ghost World (pleon to mar adentro) http://www.imdb.com/title/tt0162346/

 

 

Nαι, αν και σε πολλά περίπτερα συνυπάρχει με το παλίο τεύχος. Το δεύτερο DVD που δίνει ΔΕΝ είναι σε όλα τα τεύχη αυτό που λες. Σε κάποια περιέχεται ένα γιαπωνέζικο θρίλερ, άγνωστο για μένα.

 

Πληροφοριακά, η Press Time Σαββάτου κοστίζει μόλις 1 Ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αν και σε πολλά περίπτερα συνυπάρχει με το παλίο τεύχος. Το δεύτερο DVD που δίνει ΔΕΝ είναι σε όλα τα τεύχη αυτό που λες. Σε κάποια περιέχεται ένα γιαπωνέζικο θρίλερ, άγνωστο για μένα.

 

Πληροφοριακά, η Press Time Σαββάτου κοστίζει μόλις 1 Ευρώ...

emas tin pempti irthe to teuxos me ton J.J sto exofyllo stin Kypro....

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασμένο το επίπεδο αυτή την εβδομάδα και πολύ χαίρομαι, γιατί είχα βαρεθεί να γκρινιάζω. Πάντως πολλές από τις καλές επιλογές είναι επαναλήψεις.

 

Πραγματι μετα απο αρκετες εβδομαδες το επιπεδο ανεβηκε κατακορυφα!Αρκετες οι ενδιαφερουσες ταινιες.Μονο που αγαπητοι συναδελφοι.........πεσατε σαν τα κορακια στα περιπτερα και δεν βρηκα πουθενα το Εθνος!!!Αφηστε τιποτα και για μας!!

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι μετα απο αρκετες εβδομαδες το επιπεδο ανεβηκε κατακορυφα!Αρκετες οι ενδιαφερουσες ταινιες.Μονο που αγαπητοι συναδελφοι.........πεσατε σαν τα κορακια στα περιπτερα και δεν βρηκα πουθενα το Εθνος!!!Αφηστε τιποτα και για μας!!

Emena itan krymmeni i efimerida !!!!!!!!!!! opoios thelei to pisteuei! kapoios fenetai tin apomakrine apo tis ypoloipes gia na gyrisei na tin parei.... alla ypologise xwris tom 3enodoxo!

Telika einai to redux apoti leei to xartonaki

Link to comment
Share on other sites

Sto epomeno ETHNOS: Gangs of New York !!!

Gangs of New York!!Επιτελους!!Γιατι την ειχε παρει ο αδερφοσ μου οταν ημουν μικρος και δεν την ειχα προσεξει...Στο εθνος της κυριακης ετσι?

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάντα Κυριακή το έθνος.

 

Πρόκειται όμως για μια ακόμα επανάληψη, την είχε ξαναδώσει πριν ένα χρόνο το Σινεμά σε πλαστική θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Αποκάλυψη Τώρα redux, Συμμορίες της Νέας Υόρκης...

 

Κάποια συμφωνία μεταξύ του περιοδικού ΣΙΝΕΜΑ και του ΕΘΝΟΥΣ μου μυρίζεται εδώ πέρα... ;) :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα κυκλοφόρησε το ΣΙΝΕΜΑ με το

MAR ADENTRO - H θαλασσα μεσα μου

 

http://www.imdb.com/title/tt0369702/

 

 

 

(το σινεμα παντα τελευταια σελιδα ελεγε τι dvd θα δωσει στο επομενο τευχος σε αυτο δεν γραφει...παραληψη?..τελος εποχής?....επεσα σε ελλατωματικο τευχος με χαμενη σελιδα?.....ξερει κανεις τιποτα???)

 

Το είδα κι εγώ αυτό που λές. Αυτό το μήνα μάλλον προτίμησαν να βάλουν την πληρωμένη διαφήμιση παρά τα προσεχώς!!

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Αποκάλυψη Τώρα redux, Συμμορίες της Νέας Υόρκης...

 

Κάποια συμφωνία μεταξύ του περιοδικού ΣΙΝΕΜΑ και του ΕΘΝΟΥΣ μου μυρίζεται εδώ πέρα... ;) :D

 

Δέν υπάρχει συμφωνία μεταξύ των δύο αλλά πολύ απλά βγαίνουν απο τον ίδιο εκδοτικό οργανισμο. Είναι συμφερόντων Μπόμπολα κ.λ.π. Ωπότε ότι περισσέψει απο το Σινεμά το δίνουν με το εθνος και το αντίστροφο. Ούτως ή άλλως τα δικαιώματα για τις ταινίες τα έχουν πληρωμένα.

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Δέν υπάρχει συμφωνία μεταξύ των δύο αλλά πολύ απλά βγαίνουν απο τον ίδιο εκδοτικό οργανισμο. Είναι συμφερόντων Μπόμπολα κ.λ.π. Ωπότε ότι περισσέψει απο το Σινεμά το δίνουν με το εθνος και το αντίστροφο. Ούτως ή άλλως τα δικαιώματα για τις ταινίες τα έχουν πληρωμένα.

 

Όχι ακριβώς. Ό,τι περισσέψει από το Έθνος το κληρονομεί το τηλεοπτικό περιοδικο του ομίλου, στην ίδια όμως συσκευασία.

 

Στο Σινεμά αντίθετα, το δίνουν σε πλαστική θήκη, ενώ στο έθνος σε φακελάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πάντα Κυριακή το έθνος.

 

Πρόκειται όμως για μια ακόμα επανάληψη, την είχε ξαναδώσει πριν ένα χρόνο το Σινεμά σε πλαστική θήκη.

Δεν ειχα προλαβει τοτε στο Σινεμα,τωρα πρωι πρωι θα παω.....:rolleyes: :rolleyes: :)

The greatest thing you 'll ever learn,is just to love and be loved in return... MOULIN ROUGE
Link to comment
Share on other sites

Ημερησια Σαββατου- Βilly Elliot

TO ΘΕΜΑ- Kill Bill Vol.1

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Ton Billiy Eliot ton edwse o Kosmos tou DVD se thiki kanoniki plastiki..

Oso afora Thema.. pali wraia taineia se lathos efimerida..anyway den me apasxolei to thema epeidi skopeuw na agorasw to extended tou KILL BILL molis vgei to kalokairi

Link to comment
Share on other sites

Oso afora Thema.. pali wraia taineia se lathos efimerida..anyway den me apasxolei to thema epeidi skopeuw na agorasw to extended tou KILL BILL molis vgei to kalokairi

 

Συμφωνώ απόλυτα Demis_CY! Τα δύο KILL BILL είναι 2 από τις 3 αγαπημένες μου ταινίες που παρ'ότι κυκλοφορούν σε ελληνικά DVD αρνούμαι να τα αγοράσω σε αυτές τις φτωχικές εκδόσεις που κυκλοφορούν (η 3η είναι το 12 Monkeys...).

Πολύ καλά νέα για τα extented του κολοκαιριού. Από που το έμαθες; Έχεις ακούσει τίποτα και για το KILL BILL 2;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα Demis_CY! Τα δύο KILL BILL είναι 2 από τις 3 αγαπημένες μου ταινίες που παρ'ότι κυκλοφορούν σε ελληνικά DVD αρνούμαι να τα αγοράσω σε αυτές τις φτωχικές εκδόσεις που κυκλοφορούν (η 3η είναι το 12 Monkeys...).

Πολύ καλά νέα για τα extented του κολοκαιριού. Από που το έμαθες; Έχεις ακούσει τίποτα και για το KILL BILL 2;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=92681&highlight=kill+bill :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι δίνει το ΠΟΝΤΙΚΙ σήμερα;

Germania Anno Zero (Γερμανία έτος μηδέν) του Ροσσελίνι και πάλι. Βαθμολογία IMDb 8.2/10. Αλλά και πάλι επανάληψη (το είχαμε πάρει από τα Νέα, αν δεν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα Demis_CY! Τα δύο KILL BILL είναι 2 από τις 3 αγαπημένες μου ταινίες που παρ'ότι κυκλοφορούν σε ελληνικά DVD αρνούμαι να τα αγοράσω σε αυτές τις φτωχικές εκδόσεις που κυκλοφορούν (η 3η είναι το 12 Monkeys...).

Πολύ καλά νέα για τα extented του κολοκαιριού. Από που το έμαθες; Έχεις ακούσει τίποτα και για το KILL BILL 2;

Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι ο Ταραντίνο ακολουθεί φθίνουσα πορεία μετά το Pulp Fiction. Βέβαια, παραμένει πάντα σε υψηλό επίπεδο, αλλά όχι τόσο όσο θα θέλαμε εμείς οι πιστοί θεατές του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Σάββατο στον Επενδυτή, μη χάσετε με τίποτα το αφιέρωμα στο Βρετανικό κινηματογράφο με μια μεγάλη "μικρή" ταινία του David Lean (Lawrence of Arabia, Dr.Zhivago, Bridge on the River Kwai) με τίτλο Σύντομη Συνάντηση (Brief Encounter, 1945).

 

Μαζί, μια δεύτερη ταινία από τον Βρετανικό κινηματογράφο με τίτλο Ο δολοφόνος (Nobody Runs Forever) (1968) και μια τρίτη, του Βέγγου (Θ.Β. Φαλακρός Πράκτωρ, επιχείρηση γης Μαδιάμ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...