Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

nucleogenesi ελεος με την υπογραφή σου πήρε την μισή οθόνη :X

 

Τι να κανω... αφού την έχω διπλάσια... (την υπογραφή) :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη συνέντευξη του Ρίντλεϋ Σκοτ στο ΒΗΜΑγκαζίνο:

 

-Τι εννοείτε «είχε αρχίσει να χάνει το χρώμα του το DVD»?

-«Δεν το ξέρατε? Όσο ο χρόνος περνά ο ψηφιακός δίσκος χάνει την αρχική ευκρίνειά του. Επομένως όλα αυτά τα δισκάκια που συλλέγετε μετά μανίας, περάστε τα στο κομπιούτερ όσο το δυνατόν γρηγορότερα!...»

 

Προτείνω να αρχίσουμε να αγοράζουμε σκληρούς δίσκους!!

Link to comment
Share on other sites

όσο και να χάσουν ευκρίνεια εκείνα...πάλι μαμάτη θα είναι..

όχι μόνο τα blue-ray ενοούσα όλα τα hi-def

Link to comment
Share on other sites

Στη συνέντευξη του Ρίντλεϋ Σκοτ στο ΒΗΜΑγκαζίνο:

 

-Τι εννοείτε «είχε αρχίσει να χάνει το χρώμα του το DVD»?

-«Δεν το ξέρατε? Όσο ο χρόνος περνά ο ψηφιακός δίσκος χάνει την αρχική ευκρίνειά του. Επομένως όλα αυτά τα δισκάκια που συλλέγετε μετά μανίας, περάστε τα στο κομπιούτερ όσο το δυνατόν γρηγορότερα!...»

 

Προτείνω να αρχίσουμε να αγοράζουμε σκληρούς δίσκους!!

 

Υπάρχει κάπου στο νετ η συνέντευξη αυτή ? Στο site του βήματος δεν την βρήκα πουθενά... :( :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Ο Σκοτ αναφερεται στο Bladerunner στην εκδοση της criterion που βγηκε 12 χρονια πριν και γιατι εβγαλε νεα εκδοση φετος .

 

Ολοι γνωριζουν οτι τα ψηφιακα οπτικα μεσα εχουν περιπου 10-15 χρονια εκτιμωμενης ζωης και σε αυτο παιζουν ρολο και οι συνθηκες αποθηκευσης τους .Καπου εκει στα 10-12 λογικα θα αρχιζει η φθορα τους.Σιγουρα παιζει ρολο και η ποιοτητα του δισκου αλλο το εργοστασιακο πρωτοτυπο και αλλο το αντιγραφο στο κινεζικο .

 

Κατι princo φτηνιαρικα που αντεγραψα πριν 4-5 χρονια ηδη η πλευρα της αντιγραφης μοιαζει να εχει λιωσει και θαμπωσει απο τον χρονο και χωρις να τα χρησιμοποιησω καθολου δεν διαβαζονται με τιποτα ....

 

Δεν μας λεει και τιποτα το νεο ο Ριντλευ ......και μην ξεχναμε οτι ο χρονος ζωης ενος σκληρου δισκου δεν ειναι ουτε καν ο μισος απο αυτον αρα οσοι αντιγραψουν την συλλογη τους μετα απο 4-5 χρονια η θα ξαναπαρουν νεο δισκο η θα χτυπανε το κεφαλι τους ...και στην τελικη σε 10 χρονια απο σημερα η εποχη του dvd θα ειναι οτι ειναι και η εποχη του vhs σημερα συγκριτικα ....

 

Αλλα θα παραθεσω ολο το αποσπασμα για να καταλαβετε οτι ο 70χρονος σκηνοθετης δεν ειναι και ο ορισμος του σχετικου ...

 

Για ποιον λογο καθυστερησε να βγει τοσο πολυ σε dvd το Blade Runner ;

Πριν απο 12 χρονια η criterion εβγαλε σε dvd την ταινια .Η εκδοση δεν μου αρεσε αν και η criterion ειναι αρκετα καλη στις δουλειες της .Ο δισκος ομως εχει αρχισει να χανει το χρωμα του ....Η δουλεια που καναμε αυτη την φορα ειναι φανταστικη .

 

Τι εννοείτε «είχε αρχίσει να χάνει το χρώμα του το DVD?

Δεν το ξέρατε? Όσο ο χρόνος περνά ο ψηφιακός δίσκος χάνει την αρχική ευκρίνειά του. Επομένως όλα αυτά τα δισκάκια που συλλέγετε μετά μανίας, περάστε τα στο κομπιούτερ όσο το δυνατόν γρηγορότερα!Το παραξενο και διασκεδαστικο σε ολα αυτα ειναι οτι ειμαι περα για περα ασχετος με την τεχνολογια ..

 

Αστειευεστε ;Εχετε την φημη του σκηνοθετη που ειναι ο ορισμος της τεχνολογιας !

Το ξερω.Αυτο που εσεις ομως δεν ξερετε ειναι οτι δεν ξερω καν πως να βαζω μπροστα τον ηλεκτρικο υπολογιστη ..ειμαι ανθρωπος του χαρτιου και του μολυβιου ...

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνει με τους υπολογιστές του.. πάντως ως σκηνοθέτης είναι απο τους αγαπημένους μου!!!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για το απόσπασμα by the way

Link to comment
Share on other sites

:) Από όσο πρόλαβα να δω η Καθημερινή (Κυριακής) θα δώσει το Robin Hood ( του BBC που αποτελείται από 13 dvd (νομίζω) )…

Αυτήν την Κυριακή θα δώσει το πρώτο δισκάκι μαζί με την πολυτελή κασετίνα.

 

 

http://img132.imageshack.us/img132/3091/picza9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη φαση .

 

Ελπιζω μονο να μην δινει ενα επεισοδιο καθε φορα και χρονισουμε :lol:

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

για δωστε κριτικες..Demi αξιζει;

 

Για να φωνάζει.. μάλλον θα αξίζει :p

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει και με το παραπανω .Μιλαμε για μια σειρα τοσο προσφατη που ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η δευτερη σαιζον της.....

 

Απλα θα με χαλασει να την δωσουν σε 13 dvd οταν το box set της ειναι μολις 5 .

 

(Και ολοκληρη σε xvid την εχω σε ενα dual layer dvd)

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Στην διαφημιση της Καθημερινης παντως το "Μαυρη Οχια" με τον Mr Bean δειχνει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Στην διαφημιση της Καθημερινης παντως το "Μαυρη Οχια" με τον Mr Bean δειχνει..

 

Συγνώμη.. λάθος μου :O:O!!

Μάλλον το ΒΗΜΑ ήταν τότε (Χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος).

 

Που θα πάει θα το ξανά διαφήμιση :).

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη.. λάθος μου :O:O!!

Μάλλον το ΒΗΜΑ ήταν τότε (Χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος).

 

Που θα πάει θα το ξανά διαφήμιση :).

 

 

Στην Καθημερινη του Σαββατου θα δινεται το Robin Hood.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον..!

13 dvd ειναι παρα πολλα ομως..

 

Δεν είναι απλά πολλά ... είναι κοροϊδία ! Θα βγει 39 ευρώ + την ταλαιπωρία και το άγχος μην χάσεις κανένα ή μην βγει ελαττωματικό κτλ κτλ. Άσε που χωράνε όλα τα επεισόδια σε ένα δισκάκι και μάλιστα σε πολύ καλή ποιότητα - είμαι σίγουρος καλύτερη των DVD που θα δοθούν!

Με λίγα λόγια.... άντε γειααααά!

 

Όταν και αν γίνεις moderator, να μου την αλλάξεις...

Ως τότε, report και ξυδάκι...

Φιλικά:)

 

Πες του τα του γομαρά .... όλο παρατηρήσεις είναι!

Bayern7... χωρίς να θέλω να βάλω φωτιές:shifty: , πρέπει ν' απαντήσεις δυναμικά! Αρχίζει το ματς :vava:

Link to comment
Share on other sites

Στην Καθημερινη του Σαββατου θα δινεται το Robin Hood.

 

άρα θα είναι VCD :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...