Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Βήμα (Κυριακή) – King Kong (Τζεφ Μπρίτζες, Τζέσικα Λανγκ)

 

Καθημερινή (Σάββατο) – Ρομπέν των Δασών (1ο από τα 6 DVD της σειράς)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο από τη σειρά 'Μαύρη Οχιά'

 

Ελευθεροτυπία (Σάββατο) – Εικονογραφημένα παραμύθια του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή) – Crash (Ματ Ντίλον, Σάντρα Μπούλοκ)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή) – The Bear (του Ζαν Ζακ Ανό)

 

Νέα (Σάββατο) – Κόμικ Disney (Η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) – Το πνεύμα των Χριστουγέννων

 

Έθνος (Σάββατο) – Ντοκιμαντέρ του History Channel (Προφητείες του Ιράκ)

 

Έθνος (Κυριακή) – Μόνος στο σπίτι 4

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Charlie and the Chocolate Factory (Τζόνι Ντεπ)

 

Νεκρα εντελως ....

 

Τα ισωπέδωσες όλα! λολ

πώς είναι νέκρα εντελώς???

 

κάθε άλλο παρά νέκρα μπορώ να πώ.....

 

Robin Hood, Blackadder, King Kong και μην ξεχναμε το εμπορίου dvd του Σοκολατάκια!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα ισωπέδωσες όλα! λολ

πώς είναι νέκρα εντελώς???

 

κάθε άλλο παρά νέκρα μπορώ να πώ.....

 

Robin Hood, Blackadder, King Kong και μην ξεχναμε το εμπορίου dvd του Σοκολατάκια!!

 

Μπα, δίκιο έχει.

Τα DVD της Καθημερινής είναι για πολύ συγκεκριμένα γούστα.

Τα υπόλοιπα είναι επαναλήψεις (ο King Kong ήταν παλιότερα με το περιοδικό Τηλεκοντρόλ) και το μόνο που αξίζει είναι ο Τσάρλυ...

Link to comment
Share on other sites

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Βήμα (Κυριακή) – King Kong (Τζεφ Μπρίτζες, Τζέσικα Λανγκ)

 

Καθημερινή (Σάββατο) – Ρομπέν των Δασών (1ο από τα 6 DVD της σειράς)

 

Καθημερινή (Κυριακή) – Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο από τη σειρά 'Μαύρη Οχιά'Ελευθεροτυπία (Σάββατο) – Εικονογραφημένα παραμύθια του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή) – Crash (Ματ Ντίλον, Σάντρα Μπούλοκ)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακή) – The Bear (του Ζαν Ζακ Ανό)

 

Νέα (Σάββατο) – Κόμικ Disney (Η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή) – Το πνεύμα των Χριστουγέννων

 

Έθνος (Σάββατο) – Ντοκιμαντέρ του History Channel (Προφητείες του Ιράκ)

 

Έθνος (Κυριακή) – Μόνος στο σπίτι 4

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή) – Charlie and the Chocolate Factory (Τζόνι Ντεπ)

 

Νεκρα εντελως ....

το οποιο υποθετω πως δεν υπηρχε στην κασετινα το καλοκαιρι ε;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

το οποιο υποθετω πως δεν υπηρχε στην κασετινα το καλοκαιρι ε;;

 

nope...ήταν christmas special ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Καθημερινή (Σάββατο)Ρομπέν των Δασών

 

Καθημερινή (Κυριακή)Blackadders - Christmas Carol (Rowan Atkinson)

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακή)Το πνεύμα των Χριστουγέννων (2004)

 

Πρώτο Θέμα (Κυριακή)Charlie and the Chocolate Factory (Johnny Depp)

 

Αυτάαα :happy::happy::D

Link to comment
Share on other sites

Τα ισωπέδωσες όλα! λολ

πώς είναι νέκρα εντελώς???

 

κάθε άλλο παρά νέκρα μπορώ να πώ.....

 

Robin Hood, Blackadder, King Kong και μην ξεχναμε το εμπορίου dvd του Σοκολατάκια!!

 

Κοιταξε για μενα ειναι νεκρα οταν υποχρεωνομαι να παρω το ανεκδιηγητο home alone 4 και το αδιαφορο king kong για να κανω δυο τις ταινιες αυτου του weekend :happy:

 

Τις υπολοιπες τις εχω απο παλιοτερα και το σοκολατοφακτορυ αυθεντικο δωρακι απο τα seven .Και το εθνος δυστυχως εκοψε την σαββατιατικη ταινια και με χαλασε γιατι το αγοραζα ετσι κι αλλιως και εσκαγα τα 3,5 e για την μητερα μου που θελεi τις συνταγες της Λωη.

 

Τι να κανω εχω καλομαθει πλεον στις 3 και 4 ταινιες καθε weekend :)

 

 

ΥΓ.11:18

Μολις επεστρεψα απο τα Seven εχοντας νοικιασει τα Die Hard 4.0,Transformers και Ocean's 13 και μαζι πηρα την ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ αυθεντικη για δωρακι .... χαρτινη κασετινα στοιβαρη και γυαλιστερη με ενσωματομενο πολυσελιδο βιβλιαρακι και διπλο dvd ενα η ταινια και ενα τα εξτρας της...πολυ καλη φαση και πολυ προσεγμενη εκδοση για ελληνικη ταινια το ομολογω με εξεπληξε .....

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχει γράψει κανείς για την Καθημερινή – Ρομπέν των Δασών , κάποιο λάκκο κρύβει η φάβα ! Για πείτε χαρακτηριστικά dvd και ποιότητα και τελικά αν είναι όντως σε 6 DVD γιατί στην διαφήμιση τελικά δείχνει 2 πακέτα (Ι, ΙΙ) το δεύτερο φαίνεται λίγο από πίσω !

Δεν νομίζω να εννοεί την δεύτερη σεζόν , μιας και ακόμα δεν τελείωσε (29 Δεκεμβρίου)! Αν το χώρισαν σε 2 πακέτα των 6 dvd τότε είναι για πολύ :chair:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυο πακετα των 3 dvd το καθενα .

 

Το πρωτο dvd εχει τα πρωτα 3 επεισοδεια απο 44 λεπτα το καθενα .Μια και δεν βγαινει αριθμητικα (αλλιως θα επρεπε να δωσουν 18 επεισοδεια ) ελπιζω στα επομενα dvd να βαλουν απο 2 επεισοδια με λιγοτερη συμπιεση μηπως και διορθωθει η κατασταση ....

 

Δεν θελω να γραψω τιποτα για την ποιοτητα της εικονας και ειδικα των αθλιων ενσωματωμενων υποτιτλων γιατι θα γινω κακος ... ας το εδιναν σε xvid με παρομοια ποιοτητα σε ενα δισκακι ολα μαζι να μην μας ταλαιπωρουσαν αν ηταν .... 3,5 GB στο δισκακι για 132 λεπτα ταινιας τι ποιοτητα να πετυχουν ;

Xiaomi Redmi Note 4x - Lenovo Yoga Tablet 3 850 F - Lenovo A806 - Lenovo A820 - LG Optimus L5
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχει γράψει κανείς για την Καθημερινή – Ρομπέν των Δασών , κάποιο λάκκο κρύβει η φάβα ! Για πείτε χαρακτηριστικά dvd και ποιότητα και τελικά αν είναι όντως σε 6 DVD γιατί στην διαφήμιση τελικά δείχνει 2 πακέτα (Ι, ΙΙ) το δεύτερο φαίνεται λίγο από πίσω !

Δεν νομίζω να εννοεί την δεύτερη σεζόν , μιας και ακόμα δεν τελείωσε (29 Δεκεμβρίου)! Αν το χώρισαν σε 2 πακέτα των 6 dvd τότε είναι για πολύ :chair:

 

Kανενα λακο δεν εχει η φαβα απλα τα 6 dvd τα εχουν χωρισει σε 2 boxset των 3 dvd. To dvd εχει κανονικα 3 επεισοδια μεσα και εχει κανονικα ολα τα σηματα του BBC και 2 entertain πανω οπως και αυτα του Blackadder, κοινως ειναι τα αυθεντικα. Χαρακτηριστικα εικονας 16:9 και ηχος Dolby Digital 2.0. :)

 

EDIT: Τωρα το εβαλα και επαιξε και οι τεραστιοι ενσωματωμενοι υποτιτλοι της κακιας ωρας μου τη δινουν αφανταστα.

Grrrrr :mad:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε για μενα ειναι νεκρα οταν υποχρεωνομαι να παρω το ανεκδιηγητο home alone 4 και το αδιαφορο king kong για να κανω δυο τις ταινιες αυτου του weekend :happy:

 

υποχρεωνεσαι;;:blink:Σε υποχρεωνει καποιος να σκασεις 7 και 8 ευρω για να παρεις κατι που δεν θες ή κατι που δεν αξιζει;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

υποχρεωνεσαι;;:blink:Σε υποχρεωνει καποιος να σκασεις 7 και 8 ευρω για να παρεις κατι που δεν θες ή κατι που δεν αξιζει;;

 

Λογικά θα χει κανα πιτσιρίκι ο χριστιανός που θα τον ζαλίζει κάθε σκ για παιδικές ταινίες :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Σ/Κ για μένα Καθημερινή και Θέμα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

βρήκες Καθημερινή? Πάλι δεν φέρανε Κύπρο...

 

Τώρα συνειδητοποίησα ότι ο Ρομπέν δίνεται Σάββατο... Φτου! :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... δείτε στην προηγούμενη σελίδα τα αρνητικά που είπαν για την ποιότητα της εικόνας και τους ενσωματωμένους κακούς υπότιτλους ... χίλιες φορές καλύτερα τα Tvrips ή και τα Dvdrips που κυκλοφορούν απλόχερα και με καλύτερη εικόνα φαντάζομαι (χωράνε και σε 1 δισκάκι) Άδικα λεφτά το κόβω... (και είναι και δισκάκι 3.5 GB για διάρκεια 132 λεπτά ... οπότε καταλάβατε ποιότητα!)
Link to comment
Share on other sites

θα γίνει ανάρπαστο μπορώ να σας πώ.. την επομένη θα κυκλοφορούν όλα τα αλβανά με πόλο ριγέ :p :p

 

http://www.hellenicpress.gr/18_12_07periodA/DSC00012.JPG

 

Σινεμά

Με το 'νέο Σινεμά' που κυκλοφορεί προσφέρονται δύο ταινίες του Kenji Mizoguchi. Το Ugetsu monogatari και το Chikamatsu monogatari.

..Τελευταία παιδιά,το σινεμά όλο τέτοιες τέτοιες ταινίες βάζει:(.Δεν λέω καλός ο Οσίμα,καλός και ο Κουροσάβα καθώς και τα hollywoodιανά "Αναμνήσεις μιας γκέισας" και "Τελευταίος Σαμουράι"-ιδίως το "Αναμνήσεις μιας γκέισας" όταν το πρωτοπήρα σε dvd από το videoclub μου άρεσε πάρα πολύ-(κανένα από τα δύο δεν έχει βάλει το Σινεμά ) αλλά να κάτσω να δω τέτοιες ταινίες "ποιοτικές" απωανατολίτικες χλωμό το βλέπω....
Link to comment
Share on other sites

Είναι dvd αυθεντικό dolby 2.0 screen 16:9, 3.30' hours....

 

 

Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά παίδες....:lol::lol::lol:

 

Μου φανηκε αυθεντικο το dvd με την πρωτη ματια, ενταξει την πατησα μια φορα και δεν την ξαναπαταω. :mad: Εμενα το χειροτερο μου ηταν οπως ξαναειπα ο ενσωματωμενος τεραστιος αθλιος υποτιτλος που δεν μπορω να βγαλω απο την οθονη μου. Κατα τα αλλα συμφωνα με review των dvd του ΒΒc που διαβασα μολις, εχουν κοψει και ολα τα εξτρας (κλασσικα) τα οποια ειναι παρα πολλα, αλλα τα επεισοδια 4-4 τα εχουν κι οι αγγλοι (φανταζομαι ομως οτι δεν ειναι 3GB το δισκακι οπως εδω :shifty:).

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε αυθεντικο το dvd με την πρωτη ματια, ενταξει την πατησα μια φορα και δεν την ξαναπαταω. :mad: Εμενα το χειροτερο μου ηταν οπως ξαναειπα ο ενσωματωμενος τεραστιος αθλιος υποτιτλος που δεν μπορω να βγαλω απο την οθονη μου. Κατα τα αλλα συμφωνα με review των dvd του ΒΒc που διαβασα μολις, εχουν κοψει και ολα τα εξτρας (κλασσικα) τα οποια ειναι παρα πολλα, αλλα τα επεισοδια 4-4 τα εχουν κι οι αγγλοι (φανταζομαι ομως οτι δεν ειναι 3GB το δισκακι οπως εδω :shifty:).

 

 

ΟΚ! Φιλαράκι δεν το τοποθέτησα έτσι..... έχεις δίκαιο για τους υπότιτλους.... και η υπόθεση είναι λίγο... πως να το γράψω.... σαπουνόπερα σύγχρονη σε άλλη εποχή όμως... θα το παρακολουθήσω μήπως και αλλάξει τίποτε στο μέλλον...

 

Υ/Γ: Έχεις ακόμα δίκαιο και στην χωρητικότητα... TNX φίλε...:):):)

Link to comment
Share on other sites

Μια και πήρα κι εγώ την κασετίνα με το πρώτο DVD του Ρομπέν, σκέφτομαι να κατεβάσω τα υπόλοιπα επεισόδια και να τα βάλω στις κασετίνες!:p

Αύριο Καθημερινή & Θέμα για μένα.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια και πήρα κι εγώ την κασετίνα με το πρώτο DVD του Ρομπέν, σκέφτομαι να κατεβάσω τα υπόλοιπα επεισόδια και να τα βάλω στις κασετίνες!:p

 

:lol:....Johny μια χαρά η ιδέα σου! Δεν το σκέφτηκα να το κάνω και γω ~ θα σου πρότεινα να περιμένεις και λίγο να τα κατεβάσεις σε HDrip μιας και ήδη κυκλοφόρησαν σε Blu Ray και HDdvd !

 

Για το ΘΕΜΑ... θα σου πρότεινα να πας από νωρίς νωρίς (ή πήγαινε και σε λίγες ώρες αν είσαι Αθήνα) γιατί προβλέπεται σφαγή! Ο περιπτεράς μου ήδη τις έχει πουλήσει όλες (άσχετα που έρχονται αύριο το πρωί εδώ):p ...τρελές κρατήσεις!

Και το "Ρομπέν των Δασών" εξαφανίστηκε από νωρίς...! (αν και πολλοί θα μετάνιωσαν που το πήραν... anyway)

Link to comment
Share on other sites

:lol:....Johny μια χαρά η ιδέα σου! Δεν το σκέφτηκα να το κάνω και γω ~ θα σου πρότεινα να περιμένεις και λίγο να τα κατεβάσεις σε HDrip μιας και ήδη κυκλοφόρησαν σε Blu Ray και HDdvd !

 

Για το ΘΕΜΑ... θα σου πρότεινα να πας από νωρίς νωρίς (ή πήγαινε και σε λίγες ώρες αν είσαι Αθήνα) γιατί προβλέπεται σφαγή! Ο περιπτεράς μου ήδη τις έχει πουλήσει όλες (άσχετα που έρχονται αύριο το πρωί εδώ):p ...τρελές κρατήσεις!

Και το "Ρομπέν των Δασών" εξαφανίστηκε από νωρίς...! (αν και πολλοί θα μετάνιωσαν που το πήραν... anyway)

Εννοείται ότι έχω πει στον απέναντι εφημεριδο/γαλακτοπώλη να μου το κρατήσει!;)

Για τον Ρομπέν, να φανταστείς δεν ήταν να το πάρω, αλλά είδα την κασετίνα στην εφημερίδα και δεν συγκρατήθηκα τελικά!:X

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα για το DVD του Θέματος έχουμε?

 

Την επόμενη Κυριακή με το 'Εθνος "The Neverending Story":

 

http://www.imdb.com/title/tt0088323/

Link to comment
Share on other sites

Charlie and the Chocolate Factory

 

Disc Information:

Status: Complete

Erasable: No

Sessions: 1

Sectors: 2.674.937

Size: 5.478.270.976 bytes

Time: 594:27:62 (MM:SS:FF)

 

Physical Format Information (Last Recorded):

Book Type: DVD-ROM

Part Version: 1

Disc Size: 120mm

Maximum Read Rate: 10.08Mbps

Number of Layers: 2

Track Path: Opposite Track Path (OTP)

Linear Density: 0.293 um/bit

Track Density: 0.74 um/track

First Physical Sector of Data Area: 196.608

Last Physical Sector of Data Area: 15.879.672

Last Physical Sector in Layer 0: 1.884.543

 

================

 

Την επόμενη κυριακή...

 

ΘΕΜΑ => "LoveActually"

 

Καθημερινή => Ο Χαμένος Πρίγκιπας (του BBC)

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη κυριακή...

 

ΘΕΜΑ => "LoveActually"

 

γμτ

 

Το είχε βάλει το 'Εθνος κάποτε...

Θέλουν να πάρουν τα 4,25Ε:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...