Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι βλέπω αυτήν την εβδομάδα δεν θα πάρω τίποτα :(.

Όσο για το Έθνος (κυριακής) ή ταινία είναι πολύ καλή αλλά

είδη την έχω αγοράσει από τότε που κυκλοφόρησε σε dvd.

Link to comment
Share on other sites

Σημέρα στην Σημερινή στην Κύπρο, είχε επιπλέον δύο DVD με επιπλέον χρέωση 2.25 λίρες. Το ένα DVD, που το αγόρασα, είναι Χαρούμενοι Αλήτες, της Αλίκης Βουγιουκλάκης, ενώ το άλλο δεν το ξέρω. Τα δείξε πάντως σε ένα κανάλι για διαφήμιση και τα δύο dvd.
Link to comment
Share on other sites

το die another day ειναι το αυθεντικο οπως κυκλοφορει στο εμποριο. τιμη 3,80€

 

εχει το πρωτο δισκακι με 6ch ηχο και dual layer.

 

εξτρα εχει 2 audio commentary και καποιες συνεντευξεις που τις βλεπεις αν θες κατα την διαρκεια της ταινιας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθαν Κύπρο τα James Bond dvd.. αυτό το συμπέρασμα βγάζω τουλάχιστον, αφού πήγα στα μεγαλύτερα περίπτερα της Λευκωσίας και βρήκα μόνο στίβες απο ΕΘΝΟΣ χωρίς dvd

νομίζω είναι η μοίρα μου να τα πάρω στις καινούριες βελτιωμένες εκδόσεις τους.. :lol:

 

Σημέρα στην Σημερινή στην Κύπρο, είχε επιπλέον δύο DVD με επιπλέον χρέωση 2.25 λίρες. Το ένα DVD, που το αγόρασα, είναι Χαρούμενοι Αλήτες, της Αλίκης Βουγιουκλάκης, ενώ το άλλο δεν το ξέρω. Τα δείξε πάντως σε ένα κανάλι για διαφήμιση και τα δύο dvd.

 

Ναι τα είδα και εγώ.. άψογης ποιότητας θήκες και παρουσίαση. Δεν ξέρω όμως για τα δισκάκια.

Δεν πήρα τίποτα αφού δεν καίγομαι για Ελληνικό μαυρόασπρο κιν/φο.

 

Ελπίζω να μην συνεχίσει μόνο με τέτια.. :p

 

το die another day ειναι το αυθεντικο οπως κυκλοφορει στο εμποριο. τιμη 3,80€

 

 

 

εχει το πρωτο δισκακι με 6ch ηχο και dual layer.

 

 

 

εξτρα εχει 2 audio commentary και καποιες συνεντευξεις που τις βλεπεις αν θες κατα την διαρκεια της ταινιας.

 

Δηλαδή είχε μόνο το disc1 η εφημερίδα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το ΕΘΝΟΣ σήμερα ήταν είδος προς εξαφάνιση!!!

 

Μέχρι τις 10 είχε αφανιστεί από 12 ψιλικαντζίδικα και περίπτερα που έψαξα... Ευτυχώς που έπεσε σύρμα και σε άλλη γειτονιά και μου το βρήκαν !!!

 

Η έκδοση έχει όντως το DVD του εμπορίου με dual layer στρώσης δίσκο και ήχο 5.1 ΕΧ Surround... :up: :up:

 

Tα extras περιλαμβάνουν 2 audio commentaries (Αudio Intelligence #1 και #2) ένα Trivia Track (ΜΙ6 DataStream) και δεκαεννιά (19) ΜΙ6 Featurettes !!!! :w00t: :w00t:

 

Και όλα αυτά επί 20 Κυριακές !!! AΨΟΓΑ ... :D :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή έδωσε το μισό πακέτο εμπορίου..

 

Για τη συγκεκριμένη ταινία, έτσι ακριβώς είναι (η Special Edition είναι έκδοση δύο δίσκων), αλλά για τις υπόλοιπες δεκαεννιά ταινίες BOND τα DVD είναι σε special edition του ενός δίσκου διπλής στρώσης, στα οποία περιέχονται και τα Special Features (Extras) της κάθε ταινίας.

 

Και φυσικά να μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά είναι με 3,8 ευρώ (μαζί με την εφημερίδα). :rolleyes: :rolleyes:

 

Νομίζω ότι πρόκειται για την πρώτη καθαρή (DVD εμπορίου) προσφορά DVD συλλογής ελληνικής εφημερίδας (καμμία σύγκριση με τη συλλογή - μούφα του LOTR του ΘΕΜΑΤΟΣ...) :) :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω το παράπονό μου τώρα :p ... βασικά όλο το πακετάκι θα σας βγει 76 ευρώ + αναμονή 20 weeks + το άγχος να τα προλάβεις όλα + το πρωινό ξύπνημα της κυριακής + 3.80 :mad: ίσως σας φαίνοντα λίγα σε μερικούς , αλλά κακώς!

Οι τιμές των DVD έχουν πέσει πάρα πολύ και το ΕΘΝΟΣ μόλις έκανε μια κίνηση ΜΑΤ που με το πρόσχημα του Τζίμη Μποντ :respect: , περνάει σε 2η μοίρα την τιμή! Έλα που όμως μόλις ανέβασε τον πήχη των τιμών (3ευρώ) των εφημερίδων! Μην σας φανεί περίεργο σε κάνα μήνα να αρχίσουν και 4 ευρώ άλλες!

Εγώ πάντως θα περιμένω αυτό το πακέτο να πέσει η τιμή του λίγο ακόμα ( ή και της βαλίτσας που έβαλα σε photo πάνω :happy: )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήρθαν Κύπρο τα James Bond dvd.. αυτό το συμπέρασμα βγάζω τουλάχιστον, αφού πήγα στα μεγαλύτερα περίπτερα της Λευκωσίας και βρήκα μόνο στίβες απο ΕΘΝΟΣ χωρίς dvd

νομίζω είναι η μοίρα μου να τα πάρω στις καινούριες βελτιωμένες εκδόσεις τους.. :lol:

 

Επιβεβαιώνω, ήρθε χωρίς το DVD Κύπρο. Ευτυχώς πάντως, πήρα τηλέφωνο Αθήνα και με περιμένει αύριο το μεσημεράκι...

 

Να πω και γω το παράπονό μου τώρα :p ... βασικά όλο το πακετάκι θα σας βγει 76 ευρώ + αναμονή 20 weeks + το άγχος να τα προλάβεις όλα + το πρωινό ξύπνημα της κυριακής + 3.80 :mad: ίσως σας φαίνοντα λίγα σε μερικούς , αλλά κακώς!

Οι τιμές των DVD έχουν πέσει πάρα πολύ και το ΕΘΝΟΣ μόλις έκανε μια κίνηση ΜΑΤ που με το πρόσχημα του Τζίμη Μποντ :respect: , περνάει σε 2η μοίρα την τιμή! Έλα που όμως μόλις ανέβασε τον πήχη των τιμών (3ευρώ) των εφημερίδων! Μην σας φανεί περίεργο σε κάνα μήνα να αρχίσουν και 4 ευρώ άλλες!

Εγώ πάντως θα περιμένω αυτό το πακέτο να πέσει η τιμή του λίγο ακόμα ( ή και της βαλίτσας που έβαλα σε photo πάνω :happy: )

 

Αν κάποιος θέλει όλες τις ταινίες του Bond, εννοείται πως καλά θα κάνει να πάρει κάποιο πακέτο. Αν κάποιος όμως θέλει μερικές (όπως λ.χ. εγώ), δεν νομίζω ότι αξίζει...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Next Sunday στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ:

 

http://img182.imageshack.us/img182/6240/newkathmb2.th.jpg

Space Race

BBC unites old adversaries for new series on space race

For the first time ever, the BBC are to bring together old adversaries to work on a series that will tell the untold story of what really happened during the space race.

 

In an extraordinary co-production partnership, the team behind hugely-acclaimed Seven Wonders of the Industrial World, will bring the Russians and Americans together to create a major new docu-drama series.

 

http://www.bbc.co.uk/pressoffice/pressreleases/stories/2004/06_june/24/space.shtml

 

 

http://www.imdb.com/title/tt0461887/

 

http://www.amazon.co.uk/Space-Race/dp/B000AWKSVO

 

http://www.bbcshop.com/invt/bbcdvd1749

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Race_(TV)

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω το παράπονό μου τώρα :p ... βασικά όλο το πακετάκι θα σας βγει 76 ευρώ + αναμονή 20 weeks + το άγχος να τα προλάβεις όλα + το πρωινό ξύπνημα της κυριακής + 3.80 :mad: ίσως σας φαίνοντα λίγα σε μερικούς , αλλά κακώς!

Οι τιμές των DVD έχουν πέσει πάρα πολύ και το ΕΘΝΟΣ μόλις έκανε μια κίνηση ΜΑΤ που με το πρόσχημα του Τζίμη Μποντ :respect: , περνάει σε 2η μοίρα την τιμή! Έλα που όμως μόλις ανέβασε τον πήχη των τιμών (3ευρώ) των εφημερίδων! Μην σας φανεί περίεργο σε κάνα μήνα να αρχίσουν και 4 ευρώ άλλες!

Εγώ πάντως θα περιμένω αυτό το πακέτο να πέσει η τιμή του λίγο ακόμα ( ή και της βαλίτσας που έβαλα σε photo πάνω :happy: )

 

Οσον αφορά στο πρωινό ξύπνημα δεν θα συμφωνήσω μαζί σου (αν και δίκιο έχεις), γιατί υπάρχει πάντα η επιλογή να τα έχεις ζητήσει να στα κρατήσουν :D οπότε και 12 να πας θα τα βρεις στην άκρη στο όνομά σου... ;)

 

Οσο για τη (νέα) τιμή που λανσάρει το ΕΘΝΟΣ είναι όντως τσουχτερότατη (κοντά 1.200 δρχ. για να μην ξεχνιόμαστε... :rolleyes: ) ... ΑΛΛΑ ... νομίζω ότι αξίζει η τιμή αυτή (δεν νομίζω να είχε και πολλά περιθώρια η εφημερίδα, κοιτώντας τα δικαιώματα και μόνο από την εταιρία διανομής) αν πρόκειται να δοθεί τέτοια συλλογή σε DVD εμπορίου (μόνο έτσι βέβαια δικαιολογείται η τιμή αυτή, και όχι αλλιώς).

 

Πιστεύω ότι έτσι και δοκιμάσει κάποιος ν'αυξήσει τη τιμή, γιατί απλά του κάπνισε και την είδε ζηλιάρης, δίνοντας DVD στυλ ΘΕΜΑ ... θα φάει πόρτα σίγουρα... :ninja: :ninja:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πήρε το ΒΗΜΑ , με το "Bιβλικά Απόκρυφα" , ας δοκιμάσει το DVD αν παίζει! 2 που πήρα εγώ , το ένα ήταν σπασμένο και τώρα το δεύτερο δεν παίζει καθόλου :mad: ... πάω για το 3ο τώρα (ελπίζω και όχι το μακρύτερο:worry: )

(και το κουτάκι απο την "Μηχανή του χρόνου" (Καθημερινή) ήταν σπασμένο λίγο- αλλά παίζει το DVD...πάλι καλά!)

Κάποιος με μάτιασε.... VeCo ?:shifty:

 

edit... To 3o είναι ΟΚ !

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πήρε το ΒΗΜΑ , με το "Bιβλικά Απόκρυφα" , ας δοκιμάσει το DVD αν παίζει! 2 που πήρα εγώ , το ένα ήταν σπασμένο και τώρα το δεύτερο δεν παίζει καθόλου :mad: ... πάω για το 3ο τώρα (ελπίζω και όχι το μακρύτερο:worry: )

(και το κουτάκι απο την "Μηχανή του χρόνου" (Καθημερινή) ήταν σπασμένο λίγο- αλλά παίζει το DVD...πάλι καλά!)

Κάποιος με μάτιασε.... VeCo ?:shifty:

 

edit... To 3o είναι ΟΚ !

 

Μόλις διαπίστωσα πως και το δικό μου DVD έχει το ίδιο πρόβλημα.

Να υποθέσω πως αν τους τηλεφωνήσω για να ζητήσω αντικατάσταση θα ανταποκριθούν; :confused:

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Τα δικά μου και τα 2 που προαναφέρατε είναι ΟΚ!

Πήγαινε John δώστους μια στ' Απόκρυφα να μάθουν να πουλάνε DVD.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε John δώστους μια στ' Απόκρυφα να μάθουν να πουλάνε DVD.. :lol:

 

....:lol: :lol: :) ! Αυτό έκανα και τελικά μου δώσαν ένα καλό! Πάντως άκρως ενδιαφέρον το πακετάκι από το "ΒΗΜΑ" και θυμάμαι που ήμουν έτοιμος να το πάρω τότε που το είχε δώσει το National Geographic (με 6.90 ευρώ αν θυμάμαι καλά το ένα DVD)

Phone, σου προτείνω να το γυρίσεις από εκεί που το πήρες... πρέπει να στο αλλάξει, ...εξάλλου θα το βάλει στις επιστροφές- δεν χάνει τίποτα - οπότε μην σου πει εξυπνάδες!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με μάτιασε.... VeCo ?:shifty:

 

Ντροπή σου να με υποψιάζεσαι... Πάω να πετάξω την κούκλα βουντού και επιστρέφω...

 

Πήγαινε John δώστους μια στ' Απόκρυφα να μάθουν να πουλάνε DVD.. :lol:

 

:lol: :rotfl: :lol: :rotfl:

 

Λέτε και το δικό μου απόκρυφο (DVD :p), να έχει πρόβλημα; :worry:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιός είμαι τελοσπάντων ? (dont answer)

 

Ανακάλυψα τον λόγο για τον οποίο δεν θα έρθουν τα James Bond Κύπρο από ελληνική εφημερίδα...

 

http://pdf.phileleftheros.com/PdfEdition/Pdf.axd?i=17014&p=1

 

κοιτάξτε στην κορυφή της εφημερίδας...

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιός είμαι τελοσπάντων ? (dont answer)
.... :whistle:

 

Ανακάλυψα τον λόγο για τον οποίο δεν θα έρθουν τα James Bond Κύπρο από ελληνική εφημερίδα...

 

http://pdf.phileleftheros.com/PdfEdition/Pdf.axd?i=17014&p=1

 

κοιτάξτε στην κορυφή της εφημερίδας...

Σου εύχομαι ολόψυχα να είναι σε Vcd και σε νάιλον θήκη ... και το κάθε έργο να το χωρίζουν σε 5 μέρη (cd) !

You lucky smartass...:mad: :)

Link to comment
Share on other sites

σιγά να μη το δίνουν και σε φλόπι :lol:

 

Το γελάς ?... μαζί με το πρώτο "φλόπι" θα πάρεις δώρο και την πολυτελή τσαντούλα του πρώτου έργου!http://www.shinyshiny.tv/floppybag-thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τώρα άρχισα να σε φοβάμαι.. θα βάλω τον Βέκο να πεί πόσο καλό dvd player έχεις! θα δείς τι θα πάθεις..
Link to comment
Share on other sites

τώρα άρχισα να σε φοβάμαι.. θα βάλω τον Βέκο να πεί πόσο καλό dvd player έχεις! θα δείς τι θα πάθεις..

 

Φώναξε κανείς; :devil:

 

Demis, ο Φιλελέ δίνει και τα βιβλία των μουσείων, έτσι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...