Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΟΒΛΗΜΑ 1

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος termi21 (19 Ιαν. 2004 , 02:23)

 

Ρε παίδες όταν χρησιμοποιώ το handsfree για συνομιλία, ακούω τον άλλο και κάποιους ψιλομικροφωνισμούς (σε ανεκτά επίπεδα), αλλά ο άλλος δε με ακούει καθόλου! Μόνο τους μικροφωνισμούς και μάλιστα δυνατά! Το παθαίνει κανένας άλλος; Στη μουσική (mp3/radio) είναι OK αλλά μάλλον είναι το άλλο καλωδιάκι...

 

 

ΟΚ να το θέσω αλλιώς το ερώτημα!

Όταν συνομιλείτε εσείς με το handsfree του n-gage σας ακούν κανονικά; Εμένα με ακούνε ελάχιστα και ακούνε μικροφωνισμούς και σφυρίγματα :mad:

 

Η εγγύηση καλύπτει και τα αξεσουάρ; πχ. Αντικατάσταση του handsfree; (ελπίζω να είναι πρόβλημα του handsfree...)

 

 

EDIT: Λοιπόν διαπίστωσα ότι αυτές οι παρεμβολές γίνονται μόνο όταν είναι και το γκρι βυσματάκι συνδεμένο. Όταν είναι μόνο το μαύρο, με ακούνε μια χαρά :confused: Έχει διαπιστώσει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Επίσης τι ακριβώς κάνει το γκρι βύσμα, αφού και η μουσική και οι συνομιλίες παίζουν με το μαύρο :worry: . (Μου τι σπάει να το έχω το γκρι να κρέμεται... :mad: )

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΡΟΒΛΗΜΑ 2

Επίσης μόλις μου προέκυψε ακόμα ένα πρόβλημα... χωρίς να το έχω πειράξει εδώ και ώρα όποτε πατάω το κουμπάκι του mp3 player ή όταν τον επιλέγω από το menu... πάει να τον εμφανίσει και μετά από 1 δευτερόλεπτο το κινητό κάτι σαν γρήγορο restart (αλλά δε ζητάει PIN)... Τι έπαθε στα καλά καθούμενα; Κανένας άλλος με παρόμοιο πρόβλημα; Δοκιμάσα και restart και βγάλσιμο της μπαταρίας αλλά τίποτα!

 

EDIT: 'Επειτα από άπειρα restart και δοκιμές (πχ. δοκίμασα να σβήσω το playlist.dat) τελικά δε κατάφερα τίποτα. Έπειτα έκανα μια συνομιλία κατά την οποία έβαλα και ανοιχτή ακρόαση και handsfree, και όταν το έκλεισα ως δια μαγείας το mp3 player είχε φτιάξει! Δε ξέρω αν βοήθησε η συνομιλία αλλά πάει να με τρέλανει αυτή η συσκευούλα και θα την φάει κανάς τοίχος καμμιά μέρα! :whistle:

 

Οπότε μας μένει το Πρόβλημα 1 :)

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα απο τα προβληματα που αναφερετε.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Re paidia pws akrivws vgainei h mprosta prosopsh apo to ngage?De thelw na tin patisw opws o sxetikos_asxetos me to prwto tou ngage gia auto rwtaw.Mou epese katw kai to 3 patietai pio poly apo ta alla kai thelw na dw mhpws epathe tpt sovaro:( Plz help!

Link to comment
Share on other sites

@mitsos: βγαλε πρωτα την πισω...Μετα αν δεις εκει διπλα που μπαινουν τα ακουστ. εχει κατι κλιπακια...Ανοιξετα με το χερι κ κανε ετσι με ολα τα αλλα κλιπακια..Εγω ετσι το ανοιγω κ δεν εχω προβλημα...:)
Link to comment
Share on other sites

Re paidia palevo toso kairo auto to programmataki pou exoume valei edo...kserete to FAAD gia tin metatropi enos aac se wav alla den mporo na kano metatropi...eimai kai psiloasxetos apo dos.. Mporei kaneis na me voithisei kai na mou pei ta vimata pou prepei na akolouthiso. An iparxei kanena allo programmataki pou kanei tin idia douleia den tha itan asximo....

euxaristo

GBD
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (20 Ιαν. 2004 , 15:28)

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

De thelw na tin patisw opws o sxetikos_asxetos

 

 

:!: Ασε μονο το asxetos σε αυτη την περιπτωση :whistle: :whistle: :!:

 

Τι μου θυμησες και συ τωρα... ευτυχως που την ειχα πληρωσει φθηνα! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος termi21 (20 Ιαν. 2004 , 03:17)

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ 2

Επίσης μόλις μου προέκυψε ακόμα ένα πρόβλημα... χωρίς να το έχω πειράξει εδώ και ώρα όποτε πατάω το κουμπάκι του mp3 player ή όταν τον επιλέγω από το menu... πάει να τον εμφανίσει και μετά από 1 δευτερόλεπτο το κινητό κάτι σαν γρήγορο restart (αλλά δε ζητάει PIN)... Τι έπαθε στα καλά καθούμενα; Κανένας άλλος με παρόμοιο πρόβλημα; Δοκιμάσα και restart και βγάλσιμο της μπαταρίας αλλά τίποτα!

 

EDIT: 'Επειτα από άπειρα restart και δοκιμές (πχ. δοκίμασα να σβήσω το playlist.dat) τελικά δε κατάφερα τίποτα. Έπειτα έκανα μια συνομιλία κατά την οποία έβαλα και ανοιχτή ακρόαση και handsfree, και όταν το έκλεισα ως δια μαγείας το mp3 player είχε φτιάξει! Δε ξέρω αν βοήθησε η συνομιλία αλλά πάει να με τρέλανει αυτή η συσκευούλα και θα την φάει κανάς τοίχος καμμιά μέρα! :whistle:

 

Οπότε μας μένει το Πρόβλημα 1 :)

 

 

Μου ξαναπαρουσιάστηκε το παραπάνω πρόβλημα! Τι στον άνεμο! Παρατήρησα αυτή τη φορά ότι στη φάση που έχει το πρόβλημα (δηλαδή κάνει restart όποτε πατάω το κουμπάκι του mp3 player) αν το αφήσω ανοιχτό στο screensaver εμφανίζει το σταθμό ράδιο που άκουγα την τελευταία φορά, παρόλο που έχω κλείσει το ράδιο! Δηλαδή υποψιάζομαι ότι μπλοκάρει και κατά κάποιο τρόπο νομίζει ότι το ράδιο είναι ανοιχτό και τα παίζει όταν τρέχω το mp3 player! Και αυτή τη φορά το πρόβλημα έφυγε μόνο μετά από συνομιλία στο κινητό! Καμμιά ίδεα;

Να αναφέρω επίσης ότι 1 στις 10 φορές πριν σβήσει το κινητό προλαβαίνει και βγάζει μήνυμα "memory corrupted", αλλά τις περισσότερες φορές σβήνει κατευ8είαν (σβήνει η οθόνη και μένει ένα NOKIA αναμένο, και μετά επανέρχεται στα κανονικά του χωρίς να ζητάει PIN κλπ) :wacko: :wacko:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την termi21

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος termi21 (20 Ιαν. 2004 , 03:17)

 

ΠΡΟΒΛΗΜΑ 2

Επίσης μόλις μου προέκυψε ακόμα ένα πρόβλημα... χωρίς να το έχω πειράξει εδώ και ώρα όποτε πατάω το κουμπάκι του mp3 player ή όταν τον επιλέγω από το menu... πάει να τον εμφανίσει και μετά από 1 δευτερόλεπτο το κινητό κάτι σαν γρήγορο restart (αλλά δε ζητάει PIN)... Τι έπαθε στα καλά καθούμενα; Κανένας άλλος με παρόμοιο πρόβλημα; Δοκιμάσα και restart και βγάλσιμο της μπαταρίας αλλά τίποτα!

 

EDIT: 'Επειτα από άπειρα restart και δοκιμές (πχ. δοκίμασα να σβήσω το playlist.dat) τελικά δε κατάφερα τίποτα. Έπειτα έκανα μια συνομιλία κατά την οποία έβαλα και ανοιχτή ακρόαση και handsfree, και όταν το έκλεισα ως δια μαγείας το mp3 player είχε φτιάξει! Δε ξέρω αν βοήθησε η συνομιλία αλλά πάει να με τρέλανει αυτή η συσκευούλα και θα την φάει κανάς τοίχος καμμιά μέρα! :whistle:

 

Οπότε μας μένει το Πρόβλημα 1 :)

 

 

Μου ξαναπαρουσιάστηκε το παραπάνω πρόβλημα! Τι στον άνεμο! Παρατήρησα αυτή τη φορά ότι στη φάση που έχει το πρόβλημα (δηλαδή κάνει restart όποτε πατάω το κουμπάκι του mp3 player) αν το αφήσω ανοιχτό στο screensaver εμφανίζει το σταθμό ράδιο που άκουγα την τελευταία φορά, παρόλο που έχω κλείσει το ράδιο! Δηλαδή υποψιάζομαι ότι μπλοκάρει και κατά κάποιο τρόπο νομίζει ότι το ράδιο είναι ανοιχτό και τα παίζει όταν τρέχω το mp3 player! Και αυτή τη φορά το πρόβλημα έφυγε μόνο μετά από συνομιλία στο κινητό! Καμμιά ίδεα;

Να αναφέρω επίσης ότι 1 στις 10 φορές πριν σβήσει το κινητό προλαβαίνει και βγάζει μήνυμα "memory corrupted", αλλά τις περισσότερες φορές σβήνει κατευ8είαν (σβήνει η οθόνη και μένει ένα NOKIA αναμένο, και μετά επανέρχεται στα κανονικά του χωρίς να ζητάει PIN κλπ) :wacko: :wacko:

 

Den to pas gia mia anavathmish???

Link to comment
Share on other sites

Δεν τραβας κανα φορματ γιατι τα επαιξε το κινητο (και στην MMC και στην μνημη) :rolleyes: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά (περί format και αναβάθμισης) αλλά ρε παίδες έχω να το πειράξω (να βάλω/βγάλω) κάτι 3 μέρες! Δε μπορεί να τρέχω για αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα!

 

Τεσπά... αν κάνω back-up σε C,D,E και με τη βοήθεια του SeleQ τα μεταφέρω στο PC με το USB, μετά του κάνω format (γενικό) και τα επαναφέρω θα μείνουν τα contacts, sms και υπενθυμίσεις στο calendar;

 

To "drive" Z τι περιέχει; θέλει και αυτό back-up;

 

Κάπου διάβασα ότι τα mp3s δε πρέπει να είναι χύμα στο root...λέτε να φταίει αυτό;

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την @phonekiller

mia erotish :apo pou mporo na bro paixnidia n-gage pou na telionoun se blz(mou fenete oti ola ta n-gage games einai blz) doste link an ginete

Thanks in advance

 

Ola ta .blz games tha ta breis sto mirc server:efnet kai kanali #mediaplace.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την termi21

Καλά όλα αυτά (περί format και αναβάθμισης) αλλά ρε παίδες έχω να το πειράξω (να βάλω/βγάλω) κάτι 3 μέρες! Δε μπορεί να τρέχω για αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα!

 

Τεσπά... αν κάνω back-up σε C,D,E και με τη βοήθεια του SeleQ τα μεταφέρω στο PC με το USB, μετά του κάνω format (γενικό) και τα επαναφέρω θα μείνουν τα contacts, sms και υπενθυμίσεις στο calendar;

 

To "drive" Z τι περιέχει; θέλει και αυτό back-up;

 

Κάπου διάβασα ότι τα mp3s δε πρέπει να είναι χύμα στο root...λέτε να φταίει αυτό;

 

Egw ta exw xuma kai den exw kanena problima.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN-Gage/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την powerulez

pedia sto n-gage mporw na egatastisw to photographer pou iparxei gia ta alla series 60?

 

Logika mporeis.Giati den dokimazeis;

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

den dokimazw giati poly apla den to exw... :)

mesa se liges meres tha poulisw to t610 mou kai lew na to parw mexri to kalokeraki pou tha fthinisi kai ligo to SeXy-1 na to xtipisw kai tha ithela na mathw an tha mporw na litourgisw ekino to programataki gt kani poly orea edit stis photos.... (asxeta an den exei camera) :P

 

tespa....mpori kapios na to dokimasei kai na me enimerosei parakalw?

Link to comment
Share on other sites

Paidia ena provlima

Exo katevasei apo to irc to fifa2004 kai to exo valei pano...(den einai blz arxeio)

Vasika to kano aposimpiesi kai meta antigrafo to system file pou dimiourgei pano stin mmc kai mpainei...

Meta pernao kai to crack alla mou kanei to exis provlima.Paizo ligo kai se ashetous hronous mou vgazei to minima "karta mnimis katestrameni" kai to kinito svinei....

 

Kamia idea ti ftaiei?

 

mazi me ton katalogo system stin aposimpiesi emfanizei kai duo arxeia me ta onomata game.id kai nokia.dat

 

Den ta antegrapsa stin mmc.Kserei kaneis an prepei na ta kano copy i oxi kai an nai pou?

Fasten Your Seatbelt Dorothy Because Cansas is going Bye Bye
Link to comment
Share on other sites

ITHELA NA ROTISO KATI----EXO KATEBASI KATI GAMES ME KATALIKSI (JAR)SIMPIESMENO SE ZIP.TA APOSIMPIEZO KAI MESA EXI FAKELOYS KAI ARXEIA TOY PAIXNIDIOY.

TA SIS TA KANO EGATASTASI TA JAVA TA KANO ALLA AYTA POY PREPI NA TA KANO STO THLEFONO KAI OXI STIN MMC DEN MPORO KAPIOS FILOS AS BOITHISI........POY BAZOUME OLO TON FAKELO......

KVASIL....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος powerulez (21 Ιαν. 2004 , 22:53)

 

den dokimazw giati poly apla den to exw... :)

mesa se liges meres tha poulisw to t610 mou kai lew na to parw mexri to kalokeraki pou tha fthinisi kai ligo to SeXy-1 na to xtipisw kai tha ithela na mathw an tha mporw na litourgisw ekino to programataki gt kani poly orea edit stis photos.... (asxeta an den exei camera) :P

 

tespa....mpori kapios na to dokimasei kai na me enimerosei parakalw?

 

Αν μου το στείλεις full έδοση θα το βάλω και θα σου πω. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...