Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Ναι ομως υπαρχει και το δικο μου το παραδειγμα που εκανα οσα εσυ αλλα δεν δουλεψε και οταν την φορμαρα ολα ΟΚ :p Για να μην γα....στε το θεμα ειναι πως το blizzard ειναι ακομα 0.50 οποτε λογικο ειναι να υπαρχουν παρα πολλα bugs. Για να μην αντιμετωπισουμε πολλα* προβληματα μπορουμε να την φορμαρουμε και να ακολουθησουμε την διαδικασια που ειπα πριν ωστε να μην χασουμε το περιεχομενο της καρτας.

 

*το πολλα ειναι σχετικο γιατι και με φορμαρισμενη καρτα το παντ. ξανα δεν μπορουσα να το βαλω με ενα δευτερο φορμαρισμα ομως μπηκε μια χαρα.

 

Υ.Γ. Στην κανονικη version του blizard δεν θα υπαρχουν αυτα και θα μπενουν τα παιχνιδια χωρις δυσταγμο :p :D :rolleyes:

 

 

 

Φιλε συμφωνω απολυτα μαζι σου, αλλωστε, οπως πολυ σωστα ειπες, ειναι η πρωτη προσπαθεια αυτη!

 

Παλι καλα να λεμε που μπορουμε να τρεχουμε 2 (η και 3) παιχνιδια ετσι. Πριν λιγο εγκατεστησα και το tomb raider χωρις κανενα προβλημα,

το pandemonium εξακολουθει να αρνειται...

 

Δεν πειραζει, σε λιγο καιρο θα μπαινουν πολυ καλυτερα στο deck μας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως μέχρι στιγμής έχω περάσει

 

SonicN, Puyo Puyo , PuzzleVs Bubble , Pandemonium , όλα μαζί στην ίδια κάρτα (32 της συσκευασίας) , χωρίς κανένα πρόβλημα , χωρίς ΦΟΡΜΑΤ η διαμόρφωση...

Και κάτι που πρεπει να το πώ γιατί θα σκάσω...

 

Το Pandemonium είναι ΕΚΛΠΗΚΤΙΚΟ!!! :worry:

Δε πίστευα στα μάτια μου όταν είδα τη μεταφορά του στο ngage...

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Πάντως μέχρι στιγμής έχω περάσει

 

SonicN, Puyo Puyo , PuzzleVs Bubble , Pandemonium , όλα μαζί στην ίδια κάρτα (32 της συσκευασίας) , χωρίς κανένα πρόβλημα , χωρίς ΦΟΡΜΑΤ η διαμόρφωση...

Και κάτι που πρεπει να το πώ γιατί θα σκάσω...

 

Το Pandemonium είναι ΕΚΛΠΗΚΤΙΚΟ!!! :worry:

Δε πίστευα στα μάτια μου όταν είδα τη μεταφορά του στο ngage...

 

 

Επιτηδες το κανεις ??? :mad: Ειναι το μοναδικο που δεν μου τρεχει... :p :o :p :o χεχε

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Το ξαναλεω. Δεν παιζει ρολο ο χορος. Φορμαρε την καρτα απο το κινητο και χωρις να την τροποποιησεις περασε μεσα τον blizzard και .blz του ΤΗΡ. Παραδειγμα? Ο camelot21 Περασε το ΤΗΡ μαζι με πολλα αλλα παιχνιδια σε μια 32αρα (ψαξε στην προηγουμενη σελιδα και θα το βρεις).

 

 

Το THP το έβαλα σε καινούρια κάρτα φορμαρισμένη και δεν παίζει.. Το θέμα είναι οτι χρειάζεται χώρο αρκετό για να κάνει το Install. (THP= 15MB δηλαδή καμια 30Mb+ για να το περάσει) Όταν έτυχε να μην έχω χώρο για το install τότε πετούσε Αpp Closed. :( Tέσπα θα το ξαναπροσπαθήσω για το THP.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

 

Πάντως μέχρι στιγμής έχω περάσει

 

SonicN, Puyo Puyo , PuzzleVs Bubble , Pandemonium , όλα μαζί στην ίδια κάρτα (32 της συσκευασίας) , χωρίς κανένα πρόβλημα , χωρίς ΦΟΡΜΑΤ η διαμόρφωση...

 

 

Ρε μας δουλευεις? Χωρις κανενα φορματ σου μπηκαν ολα ενταξει? :confused: Εγω εχω κανει τουλαχιστον 3 φορματ για να βαλω Σονικ και Παντεμονιουμ... :worry:

 

Και κατι αλλο. Φορματ και διαμορφωση ειναι το ιδιο πραγμα :whistle: :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον FuriouS

 

Το THP το έβαλα σε καινούρια κάρτα φορμαρισμένη και δεν παίζει.. Το θέμα είναι οτι χρειάζεται χώρο αρκετό για να κάνει το Install. (THP= 15MB δηλαδή καμια 30Mb+ για να το περάσει) Όταν έτυχε να μην έχω χώρο για το install τότε πετούσε Αpp Closed. :( Tέσπα θα το ξαναπροσπαθήσω για το THP.

 

 

Παλι τα ιδια........ :shifty:

 

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΟΣ!!! :angry:

 

Εχεις ιδεα ποσες φορες μου εβγαλε εμενα αυτο το μυνημα προσπαθοντας να περασω το Σονικ και εχωντας ελευθερο χωρο 10 ενω το Σονικ ειναι 3!!! :wacko:

 

Το θεμα ειναι πως ειναι buggy η εφαρμογη... :!:

 

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Παλι τα ιδια........ :shifty:

 

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΟΣ!!! :angry:

 

Το θεμα ειναι πως ειναι buggy η εφαρμογη... :!:

 

 

 

Ok το έπιασα, αλλα θέλω κι εγώ TONY !! :'( o άλλος πώς το έβαλε?? :blink:

Το μόνο που θέλω είναι μια 128αρα mmc η και παραπάνω ;) γιατι εκτός απο games θέλω και Mp3 ή καμια ταινία :rolleyes: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον FuriouS

 

Ok το έπιασα, αλλα θέλω κι εγώ TONY !! :'( o άλλος πώς το έβαλε?? :blink:

Το μόνο που θέλω είναι μια 128αρα mmc η και παραπάνω ;) γιατι εκτός απο games θέλω και Mp3 ή καμια ταινία :rolleyes: :whistle:

 

 

και ποιος δεν θελει ταινια...

Link to comment
Share on other sites

delete

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Κατι που βρηκα. Για να μπενουν ολα ωραια και καλα (για τα απιχνιδια μιλαω) πρεπει οταν συνδεεις το κινητο με το usb να το εχεις κλειστο ή να κανεις restart και πανω στο restart να συνδεσεις το κινητο. Αφου βαλεις το blz αρχειο στο root (E:\) μετα για να βγαλεις το καλοδιο χρειαζετε ξανα restart/κλεισιμο η συσκευη. Οταν το ανοιγεις πηγενεις στον blizzard και χωρις καμια δυσκολια εγκαθηστας τα παιχνιδια. Δοκιμαστε το!

 

Υ.Γ. Με αυτον τον τροπο εβαλα 3 παιχνιδια μαζι στο κινητο... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα mmc 128mb. Μηπως ξερετε πως κανουμε backup την λιστα των επαφων απο το τλφ στο pc; Που βρισκεται η λιστα; Εχω seleq 1.65 και systemtools. Διαθέτω και bt και usb. Θελω να μαθω για παν ενδεχομενο. Α και κατι αλλο ο Alexkass που ειναι; χαθηκε.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Παλι τα ιδια........ :shifty:

 

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΟΣ!!! :angry:

 

Εχεις ιδεα ποσες φορες μου εβγαλε εμενα αυτο το μυνημα προσπαθοντας να περασω το Σονικ και εχωντας ελευθερο χωρο 10 ενω το Σονικ ειναι 3!!! :wacko:

 

Το θεμα ειναι πως ειναι buggy η εφαρμογη... :!:

 

:D :D :D

 

 

Η εφαρμογή δεν είναι buggy, υπολόγισε ότι είναι 3,5 ΜΒ το Sonic.blz και άλλα 7,7 ΜΒ ολόκληρο εγκατεστημένο. 'Οταν εγκαθίσταται δεν σβήνει το .blz! 'Αρα χρειάζεσαι 11 ΜΒ και κάτι! Μετά βέβαια σβήνεις το .blz που πιάνει τζάμπα χώρο

Aν δεν είσαι εκεί που είσαι, δεν είσαι πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Παλι τα ιδια........ :shifty:

 

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΩΡΟΣ!!! :angry:

 

Εχεις ιδεα ποσες φορες μου εβγαλε εμενα αυτο το μυνημα προσπαθοντας να περασω το Σονικ και εχωντας ελευθερο χωρο 10 ενω το Σονικ ειναι 3!!! :wacko:

 

Το θεμα ειναι πως ειναι buggy η εφαρμογη... :!:

 

:D :D :D

 

 

Η εφαρμογή δεν είναι buggy, υπολόγισε ότι είναι 3,5 ΜΒ το Sonic.blz και άλλα 7,7 ΜΒ ολόκληρο εγκατεστημένο. 'Οταν εγκαθίσταται δεν σβήνει το .blz! 'Αρα χρειάζεσαι 11 ΜΒ και κάτι! Μετά βέβαια σβήνεις το .blz που πιάνει τζάμπα χώρο

Aν δεν είσαι εκεί που είσαι, δεν είσαι πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

Απλα το εριξες στο root της mmc ? Δεν χρειαστηκε ο Blizard Installer η πρεπει να στηθει αυτος πρωτα ?

 

 

κανεις πρωτα εγκατασταση το bliz και μετα το ριχνεις στο root της καρτας κανονικα οπως ολα τα αλλα games.απλος περιμενεις λιγο κανενα 3-5λεπτο για να τελειωσει η εγκατασταση της laras αργη λιγακι σε σχεση με τα αλλα παιχνιδια.εγω στην αρχη νομιζα οτι μου κολισε το κινητο και το εκανα επανακινηση αλλα την δευτερη φορα που δοκιμασα να κανο εγκατασταση ξανα το tomb raider εγινε κανονικα οπως σου γραφω πιο πανω.

οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει BILL GATES FEB 21 1981
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Κατι που βρηκα. Για να μπενουν ολα ωραια και καλα (για τα απιχνιδια μιλαω) πρεπει οταν συνδεεις το κινητο με το usb να το εχεις κλειστο ή να κανεις restart και πανω στο restart να συνδεσεις το κινητο. Αφου βαλεις το blz αρχειο στο root (E:\) μετα για να βγαλεις το καλοδιο χρειαζετε ξανα restart/κλεισιμο η συσκευη. Οταν το ανοιγεις πηγενεις στον blizzard και χωρις καμια δυσκολια εγκαθηστας τα παιχνιδια. Δοκιμαστε το!

 

Υ.Γ. Με αυτον τον τροπο εβαλα 3 παιχνιδια μαζι στο κινητο... :wacko:

 

 

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο αυτο...Και γιατι δηλ. αφου το γραψεις στην mmc, να χρειαζεται να κανεις παλι restart ??

Αφου εχει τα δεδομενα η καρτα, τα ιδια ειναι πριν το restart, τα ιδιαειναι και μετα...Εκτος αν κατι πηγαινει στραβα και δεν "τα βλεπει" οπως πραγματικα ειναι αφ'οτου βγαλεις το καλωδιο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον chekenout

 

Η εφαρμογή δεν είναι buggy, υπολόγισε ότι είναι 3,5 ΜΒ το Sonic.blz και άλλα 7,7 ΜΒ ολόκληρο εγκατεστημένο. 'Οταν εγκαθίσταται δεν σβήνει το .blz! 'Αρα χρειάζεσαι 11 ΜΒ και κάτι! Μετά βέβαια σβήνεις το .blz που πιάνει τζάμπα χώρο

 

 

Το σβηνει το .blz και μαλιστα η εκδοση ειναι 0.50 που σημαινει πως ειναι beta!!! Η κανονικη θα ειναι τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον objectref

 

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο αυτο...Και γιατι δηλ. αφου το γραψεις στην mmc, να χρειαζεται να κανεις παλι restart ??

Αφου εχει τα δεδομενα η καρτα, τα ιδια ειναι πριν το restart, τα ιδιαειναι και μετα...Εκτος αν κατι πηγαινει στραβα και δεν "τα βλεπει" οπως πραγματικα ειναι αφ'οτου βγαλεις το καλωδιο...

 

 

Αυτο ενοω. Επειδη ειναι ολιγον buggy πρεπει να το κανεις επανακινηση για να "πιασει" τα blz . Αλλιως βγαζει εφαρμογη εκλεισε... :whistle: Παβτως απο τοτε που κανω εππανακινηση κατευθειαν μολις τα βαλω δεν μου εχει ξαναεμφανισει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sxetikos_asxetos

 

Ρε μας δουλευεις? Χωρις κανενα φορματ σου μπηκαν ολα ενταξει? :confused: Εγω εχω κανει τουλαχιστον 3 φορματ για να βαλω Σονικ και Παντεμονιουμ... :worry:

 

Και κατι αλλο. Φορματ και διαμορφωση ειναι το ιδιο πραγμα :whistle: :D

 

 

Οχι ΡΕ δε σε δουλευω

 

Ναι χωρίς κανενα φορματ μπηκανε ολα

και μάλιστα πριν απο λίγο Εβαλα ΚΑΙ το tomb raider

 

Χωρίς Φορματ Η Διαμορφωση

 

(ευχαριστώ που μου έμαθες και τη διαφορά... μεχρι τώρα ζουσα στο σκοταδι).... :wacko:

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω περάσει το Τοmb Raider kai to Sonic στην ιδια ΜΜC χωρις κανενα προβλημα...Το ΤR δεν ειναι εκδοση bliz ενω το sonic ειναι..Τωρα κατεβάζω το Pandemonium...Εχω χωρο γυρω στα 13 ΜΒ...Θα δουμε...

Θελω να κανω κ μια ερωτηση:Ειχα στο Pc ενα videaki σε .rm (arxeia tou realone) κ οταν το περασα στο κιν εβγαλε "κλιπ πολυ μεγαλο" ! Ποσο πρεπει να είναι το μέγιστο μέγεθος κ ο τυπος του αρχείου??Α επειδη έχω κ μια 64 mmc apo to SL45i μου μηπως μπορει καποιος να μου πει καμια σελιδα με Videos??ΑΑΑ!! κ κανενα site με wallpapers??Thnax :)

 

Υ.Γ. τελικα το κιν "εν γκειτσ" το λενε η "ν γκαγκε"???Μαλλον το 1ο ε?? :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nyo_One

 

Θελω να κανω κ μια ερωτηση:Ειχα στο Pc ενα videaki σε .rm (arxeia tou realone) κ οταν το περασα στο κιν εβγαλε "κλιπ πολυ μεγαλο" ! Ποσο πρεπει να είναι το μέγιστο μέγεθος κ ο τυπος του αρχείου??Α επειδη έχω κ μια 64 mmc apo to SL45i μου μηπως μπορει καποιος να μου πει καμια σελιδα με Videos??ΑΑΑ!! κ κανενα site με wallpapers??Thnax :)

 

 

Καπου πιο πισω καποιος ειπε ποση αναλυση πρεπει να εχει το videaki για να παιξει

 

 

Υ.Γ. τελικα το κιν "εν γκειτσ" το λενε η "ν γκαγκε"???Μαλλον το 1ο ε?? :)

 

 

εν-γκέιτζ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nyo_One

 

Λοιπον...περασα κ το Pandemonium σε μια mmc μαζι με Tomb Raider kai Sonic...Apo to bliz xoris format....

 

 

 

se mia mmc?stin 32ara pou exei to nokia game?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παιρνω και την 64αρα την καρτα και θα περασω ολα τα παιχνιδια μεσα. Θα παιξω ΤΗΡ!!!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σε 64 mmc πέρασα !!!7!!! blizard παιχνίδια. Δουλέυουν άψογα και έχει μείνει και 1MB ελεύθερο!

 

sonic, puzzlebooble, poyo, supermonkey, tomb, pandemonium, thps

με την σειρα που βλέπετε σε φρεσκοφορμαρισμένη κάρτα

 

Viva la blizzard!

m365.gr Το φόρουμ των xiaomi scooters στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον luke

 

se mia mmc?stin 32ara pou exei to nokia game?

 

 

Ναι..Φυσικα αφου έσβησα το Nokia game που δεν μου πολυ-γεμιζε το ματι.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...