Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν έχει color shift τουλάχιστον η εισαγωγή που πρόλαβα να δω ... μετά κάνει reset το 6600 ....

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 ( 7 Νοέ. 2004 , 23:08)

 

Το Requiem Of Hell κυκλοφορει ελευθερο στο IRC και στο h**p://w*w.symbianz.net! :D απο αυριο θα σας πω εντυπωσεις!

 

EDIT:Μολις το Δοκιμασα! Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο! Οι λατρεις του Diablo (tax_opari91 px) θα το λατρεψουν! Αψογο παιχνιδι!

 

 

Πράγματι ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!!!

 

Εξαιρετικά γραφικά, καλή η μουσική, λίγο δύσκολος ο χειρισμός αλλά τον συνηθίζεις.

 

Μια εξαιρετική πρόταση για....κατέβασμα.

 

Πολύ καλό game!

 

Ξέρει κανείς πότε βγαίνει το Taito Memories?

 

Ευχαριστώ! :)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ξερω το Taito Memories εχει αναβληθει και δεν θα βγει...

Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jonakis (10 Νοέ. 2004 , 21:19)

 

Απο οτι ξερω το Taito Memories εχει αναβληθει και δεν θα βγει...

Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος...

 

 

Kατι τετοιο πρεπει να ισχυει, δεν ειναι καν μεσα στις κυκλοφοριες

του 2004-2005.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει μία καρτούλα για το N-Gage (Trascend MMC 128άρα). Να την κάνω φορμάτ στο κινητό ή στο PC; Έχει καμία διαφορά;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (11 Νοέ. 2004 , 20:01)

 

Έχω αγοράσει μία καρτούλα για το N-Gage (Trascend MMC 128άρα). Να την κάνω φορμάτ στο κινητό ή στο PC; Έχει καμία διαφορά;

 

 

Κανε φορματ απο το τηλεφωνο καλυτερα γιατι δημιουργουνται

και κατι φακελοι :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Shodan...Κανε την format απο το τηλεφωνο.

Μετα βαλε την στο reader και κανε copy τα folders στο pc σου αφου επιλεξεις απο το tools--->folder options--->και ξιτσεκαρε το hide extensions for known type files και πατα show hidden files and folders.

 

Πηγαινε My computer--->removable disk--->format και κανε την με FAT(οχι με FAT 32)...Επειτα βαλε πισω τα folders στην MMC.Ετσι θα μειωνεις το block file για καθε αρχειο(στην 128 ειναι 2kb) γλυτωνοντας πολυτιμα mb...

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το N-gage παίζει να είναι και η καλύτερη συσκευή που έχει βγάλει η ΝΟΚΙΑ. Και με μία 128άρα καρτούλα είσαι βασιλιάς :) 4-5 games, και μπόλικες εφαρμογές, και κάνα 2ωρο ΜΡ3 :)

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος shodanjr_gr (11 Νοέ. 2004 , 20:44)

 

Πάντως το N-gage παίζει να είναι και η καλύτερη συσκευή που έχει βγάλει η ΝΟΚΙΑ. Και με μία 128άρα καρτούλα είσαι βασιλιάς :) 4-5 games, και μπόλικες εφαρμογές, και κάνα 2ωρο ΜΡ3 :)

 

 

Πραγματι..... ΚΙΝΗΤΑΡΑ! Αλλα οχι και 128.. εδω εχω την 256 και σκεφτομαι σιγα σιγα την 512 :p παντως το ιδανικο που θα ηθελα ειναι μια 384 (αν υπηρχε :p )

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... έχω την 128αρα Sandisk αλλά δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό. Όταν ανοίγει το κινητό βγάζει μήνυμα αδυναμίας εκκίνησης και οτι πρέπει να επικοινωνήσω με τον κατασκευαστή/προμηθευτή.Μόνον όταν συνδέσω τον φορτιστή και το βάλω στην μπρίζα κάνει κανονική εκκίνηση. Ποιές μάρκες MMC είναι (αποδεδειγμένα) συμβατές με το NGage;

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος filippos (11 Νοέ. 2004 , 22:49)

 

Μια ερώτηση... έχω την 128αρα Sandisk αλλά δημιουργεί πρόβλημα στο κινητό. Όταν ανοίγει το κινητό βγάζει μήνυμα αδυναμίας εκκίνησης και οτι πρέπει να επικοινωνήσω με τον κατασκευαστή/προμηθευτή.Μόνον όταν συνδέσω τον φορτιστή και το βάλω στην μπρίζα κάνει κανονική εκκίνηση. Ποιές μάρκες MMC είναι (αποδεδειγμένα) συμβατές με το NGage;

 

 

και με την PQI μου γινεται , και νομιζω σχεδον με ολες ;) μου χει γινει απειρες φορες , μην ανησυχεις :)

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα το θεμα ειναι πως απαξ και κλεισει το κινητο δεν ξανα ανοίγει παρα μονον οταν "το βάλο στην μπρίζα" μέχρι να γινει η εισαγωγή του PIN, γιατί ούτε στην εισαγωγή ΡΙΝ δεν φτάνει.

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και εμένα με extreme MMC μου το κάνει που και που...

 

Το φορμάτ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ από το κινητό, επειδή το N-Gage την φορμάρει με FAT16, ενω τα Windows με FAT32, και κάρτα με FAT32 τη βλέπει σαν ελαττωματική το κινητό... προσοχή!

 

Και πράγματι, είναι το κορυφαίο κινητό της Νόκια - αν εξαιρέσουμε την χαμηλή αυτονομία, και την έλλειψη κάμερας και IR (κυρίως κάμερας), έχει πρακτικά τα πάντα! Και φιλική συμβουλή: όχι MP3... Ogg:))) με 128άρα κάρτα σε 60MB χωράνε περίπου 100 κομμάτια... ψάρωμα στον κόσμο : ))))))))))

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ, σημαντικό, η ΜπαναNokia επιτέλους έβγαλε το επίσημο Arena Launcher για το κλασικό NG... ζωή σε λόγου μας:P
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Flareman (12 Νοέ. 2004 , 23:02)

 

Βασικά και εμένα με extreme MMC μου το κάνει που και που...

 

Το φορμάτ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ από το κινητό, επειδή το N-Gage την φορμάρει με FAT16, ενω τα Windows με FAT32, και κάρτα με FAT32 τη βλέπει σαν ελαττωματική το κινητό... προσοχή!

 

Και πράγματι, είναι το κορυφαίο κινητό της Νόκια - αν εξαιρέσουμε την χαμηλή αυτονομία, και την έλλειψη κάμερας και IR (κυρίως κάμερας), έχει πρακτικά τα πάντα! Και φιλική συμβουλή: όχι MP3... Ogg:))) με 128άρα κάρτα σε 60MB χωράνε περίπου 100 κομμάτια... ψάρωμα στον κόσμο : ))))))))))

 

 

 

Boreis otan kaneis to format na epilekseis sketo FAT apo to menou, den formaroun soni kai kala se FAT32 ta windows...

Nokia n800 user! :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tax_opari91 (13 Νοέ. 2004 , 14:44)

 

Τα ogg εχουν καλη ποιοτητα και ακουγονται στερεο? αν ναι ξερει κανεις κανα καλο converter?

 

 

(Στο NG μας είναι ολίγον μάπα, ό,τι και να τα κάνεις μετατρέπονται αυτόματα σε 8 και 16kHz, αλλά για την πλάκα σου αξίζει, το να έχεις 100 κομμάτια μαζί σου στο λεωφορείο ή στο μετρό (και 2-3 παιχνίδια μαζί) αξίζει)

 

Για converting,Goldwave, SoundForge, ή (εξίσου καλό και freeware) dbPowerAMP - πολύ καλό και λιτό:)

 

 

LH: Όντως τα Windows σ'αφήνουν να κάνεις format σε FAT16 αλλά αν κατά λάθος ή αβλεψία διαλέξεις FAT32, έχετε γειά βρυσούλες κι εσείς κοντοραχούλες! Better safe than sorry που λένε και οι Εγγλέζοι...

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΥΝΕΒΗ ΣΕ ΕΜΕΝΑ:ΕΚΑΝΑ FORMAT ΑΠΟ WINDOWS ΣΤΗΝ ΜΜC (PQI 512) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ XP ΤΟ N-GAGE.ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΚΑΡΤΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ(ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ ΑΠΟ ΜΝΗΜΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ,ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ ΣΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΚΤΛ) ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΧP ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΗΝ 32 ΜΒ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ PC ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΤΗΝ ΦΟΡΜΑΡΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΥΟΤ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ??? :cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...