Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον themob

 

οταν παιζεις παιχνιδι και δεχτεις κληση μπορεις να συνεχισεις απο το ιδιο σημειο το παιχνιδι?

 

 

νομίζω πως απάντησα :)

 

φυσικά, σε πετά σε μενού Pause.

 

μπορείς όταν παίζει παιχνίδι να το σταματήσεις για λίγο να γράψεις ένα σμσ και μετά να το συνεχίσεις :)

 

πραγματικά είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να παίζει το 3650/6600/σχ1 τέτοια παιχνίδια... θα έπρεπε να είχαν 300+ Mhz επεξεργαστή... ενώ το ngage πρέπει να έχει δύο λογικά. είναι πάρα πολύ γρήγορο τελικά :) όσο το βλέπω τόσο μου αρέσει παραπάνω. τέλια LEDS... γενικά πολύ καλό κινητό. θα γίνει best seller... :happy:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι το εγραψες 2 φορες για να το εμπεδοσουμε?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Το πείρα σήμερα :)

Καλορίζικό μου. Αν και δεν πρόλαβα να το ψάξω και πάρα πολύ με μια πρώτη ματιά μου θύμησε το 7650 το μενού του. Αύριο με με την πρώτη ευκαιρία θα σας ποστάρω και screenshots.

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τώρα πρεπει να μάθουμε πως κάνουμε clone μια MMC για να έχουμε πολλά παιχνίδια :)

Πάντος η κάρτα με τα 30ΜΒ δεν μου άρεσε και τόσο :cool:

 

Σε σχέση με την ένταση του ηχείου, είναι πολύ πιο δυνατό απο το mp3-3300, και υποστηρίζει και σύνδεση με άλλη συσκευή ήχου για μεγαλύτερη ένταση. :music:

 

Alexkass αντε να κανονίσουμε να πάρουμε game να παίξουμε multiplayer :p :p

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NV_ORTON

 

Μαλλον τώρα πρεπει να μάθουμε πως κάνουμε clone μια MMC για να έχουμε πολλά παιχνίδια :)

Πάντος η κάρτα με τα 30ΜΒ δεν μου άρεσε και τόσο :cool:

 

λογικά θα γίνεται με copy/paste μιας και είναι ένας φάκελος στην mmc. :)

γιατί δεν σου άρεσε η κάρτα?

 

Σε σχέση με την ένταση του ηχείου, είναι πολύ πιο δυνατό απο το mp3-3300, και υποστηρίζει και σύνδεση με άλλη συσκευή ήχου για μεγαλύτερη ένταση. :music:

 

είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που δεν έχω στο φούλ την ανοιχτή ακρόαση τόσο στα τραγούδια (-που δοκίμασα χτες) τόσο και στην ομιλία... είνια πολύ δυνατό, πιο δυνατό και από π800 :cool:

 

 

Alexkass αντε να κανονίσουμε να πάρουμε game να παίξουμε multiplayer :p :p

 

 

πέρνα το recor μου στο nokia game... :) 0:51:02 στην Village Virtuoso (Time Attack)

 

(δεν μπορώ να κάνω επισήναψη... τι γίνεται... :( )

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το έχουμε πλέον στα χέρια μας και περιμένουμε για το 6600 ας ρωτήσω: Έχουν βγει προγράμματα για το N-Gage? Κανένα site για download?

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NV_ORTON

 

Και μιας και το έχουμε πλέον στα χέρια μας και περιμένουμε για το 6600 ας ρωτήσω: Έχουν βγει προγράμματα για το N-Gage? Κανένα site για download?

 

 

αφού τα παίζει όλα ρε συ... :)

 

τι προγράμματα? :up:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

na rotiso iparxei i dinatotia sto mellon na sinergazete me kamia kamera gia mms?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tranquillity

 

na rotiso iparxei i dinatotia sto mellon na sinergazete me kamia kamera gia mms?

 

 

δεν ξέρω... χμμμ με κάτι sony λογικά που έχουν και bt. :)

 

τι την θες την καμερα? δεν έχεις βαρεθει?

:happy:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Εχει pot port?

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

αφού τα παίζει όλα ρε συ... :)

 

τι προγράμματα? :up:

 

 

Οτι παιζει σε 7650/3650 είναι συμβατό και με το N-Gage? :rolleyes:

ΤΕΛΕΙΑ ! :up:

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Εχει pot port?

 

όχι αλλά δεν το χρειάζεσαι μιας και έχει σχεδόν (πλην της κάμερας) ό,τι θέλουμε... καλώδια για ήχο για πισί κλπ κλπ :)

 

Οτι παιζει σε 7650/3650 είναι συμβατό και με το N-Gage?

μάλιστα, ότι ισχύει και για το 3650 πλην των προγραμμάτων για κάμερα ισχύει και για το ενγκέιτζ :) :lol: :happy:

 

edit: όταν είναι συνδεδεμένο στο πισί μέσω καλωδίου δεν μπορείς να παίξεις το παιχνίδι

 

βασικά θα το έκαναν για λογους επεξεργαστικής ισχύς φαντάζομαι.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη για το δεύτερο ποστ αλλά είναι για τελείως άσχετο θέμα.

 

δείτε εδώ τα screenshots που ανέβασα :) http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php?cat=518&password=&page=1

 

και:

 

MARCEL DESAILLY PRO SOCCER

 

Endorsed by the World Cup-winning Chelsea defender, this football game has everything, including multiplayer functionality via Bluetooth wireless technology, the world's top stadiums, 32 European club and 32 national teams, and no-compromise gameplay. Astonishing graphics leave you feeling totally immersed in the football experience. An out-and-out winner, just like Desailly himself.

 

λινκ: http://www.n-gage.com/R1/en/games/games_marcel_desailly.html

 

δείτε τις screenshots στο λινκ και το videaki (μικρό είναι)

 

πραγματικά το έχω ερωτευτεί αυτό το παιχνίδι... :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

λογικά θα γίνεται με copy/paste μιας και είναι ένας φάκελος στην mmc. :)

γιατί δεν σου άρεσε η κάρτα?

 

 

Σε αυτό που λες Αλέξη, φοβάμαι πως δεν θα γίνεται! Το είχα αναφέρει ξανά, ίσως να είναι σαν το PS2 που πρέπει να το τσιπάρεις για να παίζεις τα αντιγραμμένα CD-DVD! Λογικά θα έχει βάλει κάτι ανάλογο η Nokia! :o

Link to comment
Share on other sites

Αλέξη μπορείς να δοκιμάσεις να αντιγράψεις την κάρτα με το παιγνίδι και να δεις αν δουλεύει?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

ki egw pistevw pws de tha to paizei to antegrammeno paixnidi apo mono tou, den apokleietai omws na vgei kapoio app pou na parakamptei ton elegxo tis kartas apo to kinito etsi?? :rolleyes:

Alexh apo pou to pires? Apo AC i apo Nokia club? Epeidi menw kypro kai skeftomai na to parw, ksereis an to yparxei se ooola ta nokia club (symperilamvanwmenwn kai aftwn stin kypro)? I timi einai idia se oles tis xwres? Paei, teleiwse, ama den to exoun ferei ta nokia club edw tha to paraggeilw apo ellada... Ginetai etsi?

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κιεγω!Μολις το πηρα και το εχω εδω διπλα μου.Βασικα θελω την εξης συμβουλη:εχει 3 βελακια μπαταρια.να το βαλω να φορτιζει τωρα η να την τελειωσω?Ποσες ωρες φορτισει θελει?και κατι αλλο:υπαρχει καποιο παιχνιδι ηδη μεσα?μπα...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον v@gelis

 

Eida to demo tou soccer.Mou 8ymise to kalytero paixnidi olwn twn epoxwn se ayth thn kathgoria(pro evolution soccer 2 gia ps2).Elpizw vevaia na einai grhgorotero apo ayto pou vlepw sto demo...

 

 

λογικά ναι. αφού είναι μόλις alpha edition. :o

 

Αλέξη μπορείς να δοκιμάσεις να αντιγράψεις την κάρτα με το παιγνίδι και να δεις αν δουλεύει?

 

θα το δοκιμάσω και θα σου πω... το θέμα είναι αν έχει κανέναν μυστικό bootloader η καρτούλα της νόκια και φορτώνει το παιχνίδι στο μενού. λοιπόν απότι φαίνεται δεν θα γίνεται "απλή" αντιγραφή αλλά σίγουρα θα βγούνε προγράμματα και σπασμένα παιχνίδια :)

 

 

Alexh apo pou to pires? Apo AC i apo Nokia club? Epeidi menw kypro kai skeftomai na to parw, ksereis an to yparxei se ooola ta nokia club (symperilamvanwmenwn kai aftwn stin kypro)? I timi einai idia se oles tis xwres? Paei, teleiwse, ama den to exoun ferei ta nokia club edw tha to paraggeilw apo ellada... Ginetai etsi?

 

στην AC στη Λ.Συγγρού (κεντρικά) κάνει 330.40 ευρώ κουτί,

στο http://www.expansys.com (αγγλία) κάνει 220 λίρες. δεν ξέρω αν θα το έχουν όλα στην κύπρο αλλά λογικά αφού είναι και εκείνη στην ΕΕ θα το έχουν (κοινή ημέρα κλυκλοφορίας) :o

 

λογικά θα μπορείς να το παραγγείλεις. δεν τι σε συμφέρει.

 

το κινητό αξίζει πολλά... με κάνει να πιστεύω πως δεν θα πάρω το 6600... :o

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα δευτέρα στις 6 το απόγευμα (είμαι ο πρώτος ή μου έκλεψε κάποιος άλλος τη δόξα;) και με το που γύρισα σπίτι μου είχε χαλάσεο το μόντεμ!!!!!!!

Το έχω ερωτευθεί ήδη. Όλα τέλεια εκτός απο το mp3player το οποίο αν και παίζει απίστευτα τέλεια και καθαρά και δυνατά, είναι πολύ φτωχό στο χειρισμό του. Δεν έχεις δυνατότητα να δεις λίστα κομματιών όταν παίζει ένα κομμάτι, να δεις ολόκληρο το όνομα του κομματιού, να το προχωρήσεις μπροστά ή πίσω κτλ. Ακόμα αργεί πάρα πολύ να ανοίξει και να φορτώσει τα κομμάτια. Αν το music player του κινητού ήταν κάτι ανάλογο με το mp3Go θα ήταν πολύ μα πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την Alexkass

Αρχικό Μήνυμα από τον v@gelis

 

Eida to demo tou soccer.Mou 8ymise to kalytero paixnidi olwn twn epoxwn se ayth thn kathgoria(pro evolution soccer 2 gia ps2).Elpizw vevaia na einai grhgorotero apo ayto pou vlepw sto demo...

 

 

λογικά ναι. αφού είναι μόλις alpha edition. :o

 

Αλέξη μπορείς να δοκιμάσεις να αντιγράψεις την κάρτα με το παιγνίδι και να δεις αν δουλεύει?

 

θα το δοκιμάσω και θα σου πω... το θέμα είναι αν έχει κανέναν μυστικό bootloader η καρτούλα της νόκια και φορτώνει το παιχνίδι στο μενού. λοιπόν απότι φαίνεται δεν θα γίνεται "απλή" αντιγραφή αλλά σίγουρα θα βγούνε προγράμματα και σπασμένα παιχνίδια :)

 

 

Alexh apo pou to pires? Apo AC i apo Nokia club? Epeidi menw kypro kai skeftomai na to parw, ksereis an to yparxei se ooola ta nokia club (symperilamvanwmenwn kai aftwn stin kypro)? I timi einai idia se oles tis xwres? Paei, teleiwse, ama den to exoun ferei ta nokia club edw tha to paraggeilw apo ellada... Ginetai etsi?

 

στην AC στη Λ.Συγγρού (κεντρικά) κάνει 330.40 ευρώ κουτί,

στο http://www.expansys.com (αγγλία) κάνει 220 λίρες. δεν ξέρω αν θα το έχουν όλα στην κύπρο αλλά λογικά αφού είναι και εκείνη στην ΕΕ θα το έχουν (κοινή ημέρα κλυκλοφορίας) :o

 

λογικά θα μπορείς να το παραγγείλεις. δεν τι σε συμφέρει.

 

το κινητό αξίζει πολλά... με κάνει να πιστεύω πως δεν θα πάρω το 6600... :o

 

Tetoia na akouw!Thelw ki ego na parw to ngage kai oxi to 6600 mias kai h diafora twn sxedon 200euros den einai kai mikrh!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την mirrorofsorrow

Το πήρα δευτέρα στις 6 το απόγευμα (είμαι ο πρώτος ή μου έκλεψε κάποιος άλλος τη δόξα;) και με το που γύρισα σπίτι μου είχε χαλάσεο το μόντεμ!!!!!!!

Το έχω ερωτευθεί ήδη. Όλα τέλεια εκτός απο το mp3player το οποίο αν και παίζει απίστευτα τέλεια και καθαρά και δυνατά, είναι πολύ φτωχό στο χειρισμό του. Δεν έχεις δυνατότητα να δεις λίστα κομματιών όταν παίζει ένα κομμάτι, να δεις ολόκληρο το όνομα του κομματιού, να το προχωρήσεις μπροστά ή πίσω κτλ. Ακόμα αργεί πάρα πολύ να ανοίξει και να φορτώσει τα κομμάτια. Αν το music player του κινητού ήταν κάτι ανάλογο με το mp3Go θα ήταν πολύ μα πολύ καλύτερο.

 

Bale kai to mp3go kai eisai ok!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mirrorofsorrow

 

Το πήρα δευτέρα στις 6 το απόγευμα (είμαι ο πρώτος ή μου έκλεψε κάποιος άλλος τη δόξα;) και με το που γύρισα σπίτι μου είχε χαλάσεο το μόντεμ!!!!!!!

Το έχω ερωτευθεί ήδη. Όλα τέλεια εκτός απο το mp3player το οποίο αν και παίζει απίστευτα τέλεια και καθαρά και δυνατά, είναι πολύ φτωχό στο χειρισμό του. Δεν έχεις δυνατότητα να δεις λίστα κομματιών όταν παίζει ένα κομμάτι, να δεις ολόκληρο το όνομα του κομματιού, να το προχωρήσεις μπροστά ή πίσω κτλ. Ακόμα αργεί πάρα πολύ να ανοίξει και να φορτώσει τα κομμάτια. Αν το music player του κινητού ήταν κάτι ανάλογο με το mp3Go θα ήταν πολύ μα πολύ καλύτερο.

 

 

εγώ σου την έκλεψα :)

 

9 παρά 20 το πρωί δευτέρα

καλορίζικο. :)

 

 

ρε συ έχει αυτή την επιλογή: όταν είσαι στο mp3 player πάτα το κουμπι επεξεργασίας (μολυβάκι) και μετά το >λιστα κομματιών :)

:happy:

όλα οκ :)

 

το κινητάκι είναι κορυφή :) :o :rolleyes:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...