Jump to content

[Επίσημο] Νokia N-Gage


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου έπιασες ιό! Ο Caribe είναι ένας από τους ιούς που έχουν μολύνει τα series60 κινητά και το bluetooth αναβοσβήνει επειδή προσπαθεί να μεταδόσει τον εαυτό του και σε άλλα κινητά μέσω αυτού... Ή βάλε κανένα antivirus ή κάνε φορμάτ μέσω της εντολής: *#7370# (σου ζητάει κωδικό συσκευής, που είναι 12345...)

 

Ο Caribe.sis μολύνει μόνο τα series 60 κινητά έτσι δεν είναι?

 

Και κάτι άλλο!!! Υπάρχουν themes για το ngage???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο Caribe.sis μολύνει μόνο τα series 60 κινητά έτσι δεν είναι?

 

Και κάτι άλλο!!! Υπάρχουν themes για το ngage???

 

1. Ιοί στα κινητά Series 60

2. Oχι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

 

 

Και βέβαια υπάρχουν θέματα για το n-gage και πολύ καλά μάλιστα!

Θα κατεβάσεις το SysIconz που είναι ένα πρόγραμμα για τα θέματα πολύ καλό και μετά θα κατεβάσεις θέματα που το υποστηρίζουν.

 

:) :D :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια υπάρχουν θέματα για το n-gage και πολύ καλά μάλιστα!

Θα κατεβάσεις το Syliconz που είναι ένα πρόγραμμα για τα θέματα πολύ καλό και μετά θα κατεβάσεις θέματα που το υποστηρίζουν.

 

:) :D :o

E Δεν ειναι και ακριβως themes :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

E Δεν ειναι και ακριβως themes :rolleyes:

Σωστα :cool: , Και λεγεται SysIconz :)

Αλλαζει τα system icons

 

Description

-----------

- A collection of apps that acts like "shortcuts" to the real system apps installed in the Z: Drive in order to change icons

- A Manager that allows to change the current SysIconzPack

- FAT SysIconzPack by Twolf

- Fake It SysIconzPack by Twolf

- Quarkz Blue SysIconzPack by Twolf

- Predator Blooded SysIconzPack by Soulness

 

 

Contents

--------

Changes all system icons except:

 

MidpUi, VoiceRecorder, RealPlayer and Folders

 

Duplicates these icons:

 

MidpUi, VoiceRecorder, RealPlayer

http://nokiafree.org/forums/t68014/h/s.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Είχα δεί σε ένα παιδί το οποίο είχε ένα 76** κάτι δεν θυμάμαι ο οποίος είχε σαν wallpaper ένα wallpaper των xp (ευτυχία - εκκείνο με το λιβάδι) και τα εικονίδια των xp (my computer και λοιπά)
Link to comment
Share on other sites

Είχα δεί σε ένα παιδί το οποίο είχε ένα 76** κάτι δεν θυμάμαι ο οποίος είχε σαν wallpaper ένα wallpaper των xp (ευτυχία - εκκείνο με το λιβάδι) και τα εικονίδια των xp (my computer και λοιπά)

μαλλον λες το 7610.το οποιο περνει θεματα.και ετσι αυτο που ειδες πρεπει να ειναι θεμα

Link to comment
Share on other sites

Αχ,αχ...βασικά δεν έχω να ζητήσω κάποια βοήθεια ή να βοηθήσω κάποιον...αλλά θέλω να πω τον πόνο μου!!!! ΔΕΝ λειτουργεί το πλήκτρο αριστερής διεύθυνσης του n-gage μουουουου! damn it!!!

"more than just a dream"

http://www.tenpackbmx.com/tp2004/logos/wtp/wtp-square-logo-slug.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάλλιστα μπορείς να βάλεις και το smartLauncher το οποίο αλλάζει τελείως το μενού του κινητού - από background και εικονίδια μέχρι nester folders, μέχρι και extended app manager βάζει:) και κυκλοφορούν ήδη πολλά "themes" γι' αυτό στο net... ψάχ' το :)
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα, ξερω οτι ειμαι εκτος θεματος ,αλλα εαν καποιοος βαρεθηκε το n-gage του ( το παλιο) ενδιαφερομαι να γινω κατοχος του. Ευχαριστω και παλι sorry
:up:
Link to comment
Share on other sites

Σάββα γειά χαρά και σε σένα! Μπορείς να κάνεις και το εξής καλύτερο.

Να βάλεις μια αγγελία η οποία θα περιγράφει τι ακριβώς ψάχνεις.Αυτο μπορείς να το κάνεις στην περιοχή Buy and Selll ;)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να αλλαξω την εμφανιση του mp3 player που εχει το NGAGE.Δοκιμασα τα διαφορα προγραμματα που κυκλοφορουν(mp3,mp32go,...) ομως ριχνουν πολυ την ποιοτητα του ηχου με αποτελεσμα να συμπεριφερεται σαν μονοφωνικο.Ευχαριστω για την απαντηση...
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει τροπος να αλλαξω την εμφανιση του mp3 player που εχει το NGAGE.Δοκιμασα τα διαφορα προγραμματα που κυκλοφορουν(mp3,mp32go,...) ομως ριχνουν πολυ την ποιοτητα του ηχου με αποτελεσμα να συμπεριφερεται σαν μονοφωνικο.Ευχαριστω για την απαντηση...

οχι τιποτα.ο καλυτερος player ειναι οντος ο default τα υπολοιπα ειναι βραστα

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα και πηρα το n-gage καινουριο απο nokia μαγαζι και ειναι ισως το καλιτερο κινητο που ειχα...το μονο προβλημα η μικρη διαρκεια της μπαταριας και το pc suite που το εγκατεστησα σε 2 συστηματα ( το ενα με win98 και το αλλο με xp) και σε κανενα απο τα 2 δεν μπορεσε να αναγνωρισει το n-gage ( δοκιμαζοντας ολες τις θυρες και με bluetooth και με καλωδιο ...τιποτα) .

Ειναι κατι που συμβαινει και σε αλλους ή εγω ειμαι ο γκαντεμης?

:up:
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα και πηρα το n-gage καινουριο απο nokia μαγαζι και ειναι ισως το καλιτερο κινητο που ειχα...το μονο προβλημα η μικρη διαρκεια της μπαταριας και το pc suite που το εγκατεστησα σε 2 συστηματα ( το ενα με win98 και το αλλο με xp) και σε κανενα απο τα 2 δεν μπορεσε να αναγνωρισει το n-gage ( δοκιμαζοντας ολες τις θυρες και με bluetooth και με καλωδιο ...τιποτα) .

Ειναι κατι που συμβαινει και σε αλλους ή εγω ειμαι ο γκαντεμης?

Φιλε εγω το κινητο το ειχα σχεδον ενα χρονο και δεν καταφερα ποτε να δουλεψω το pc suite :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αλλαξω το background στο standby sto N-gage,χωρις να χρησιμοποιησω καποιο προγραμμα οπως (sysiconz κτλ);Δηλαδη να εχω μια φωτογραφια και να απλως να πατησω ...set as background... Εχω βαρεθει την φωτογραφια που εχει απο μονο του.Ευχαριστω για την απαντηση....
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

CURSEDDD...

 

Menu > Tools > Settings > Device > Standby mode > Backround Image > Yes > "Insert From" :)

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα υπαρχει μηπως κανενας τροπος να φτιαξουμε το bug που οταν καλεις εναν αριθμο και αλλαξεις την εταιρεια μονο και αφησεις ολο τον αλλο αριθμο ιδιο σου βγαζει παλι το ονομα απο τον τηλεφωνικο καταλογο..???

μου ειναι πολυ δυσκολο να το εξηγησω

ενα παραδειγμα μηπως γινει πιο κατανοητο..

Ασ πουμε εχω ενα αριθμο στις επαφες 6945555555 ..

αμα καλεσω 6975555555 μου βγαζει τον ονομα που εχω αποθηκευσει τον αριθμο 6945555555... :wacko:

το δοκιμασα σε 2 6600 και σε ενα ngage και ειχα τα ιδια αποτελεσματα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα και πηρα το n-gage καινουριο απο nokia μαγαζι και ειναι ισως το καλιτερο κινητο που ειχα...το μονο προβλημα η μικρη διαρκεια της μπαταριας και το pc suite που το εγκατεστησα σε 2 συστηματα ( το ενα με win98 και το αλλο με xp) και σε κανενα απο τα 2 δεν μπορεσε να αναγνωρισει το n-gage ( δοκιμαζοντας ολες τις θυρες και με bluetooth και με καλωδιο ...τιποτα) .

Ειναι κατι που συμβαινει και σε αλλους ή εγω ειμαι ο γκαντεμης?

 

Ασε φιλε μου και εγω μια απο τα ιδια,δεν εχω μπορεσει ποτε να το δουλεψω μεσω pc suite,και ακομα δεν εχω βρει τροπο.Γενικα δεν ειμαστε και τοσο ασχετοι....anywayz.Βασικα το n-gage δειχνει εχει συνδεθει αλλα ο pc δεν αναγνωριζει τιποτα.

"more than just a dream"

http://www.tenpackbmx.com/tp2004/logos/wtp/wtp-square-logo-slug.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία φήμη για τον διάδοχο του νόκια N-Gage και είναι ψεύτικος δυστυχώς αν και πολύ θα ήθελα να γίνει πραγματικότητα!

 

Τέλος πάντων! Προσωπικά νομίζω ότι δεν θα βγει άλλο N-gage γιατί δεν είχε μεγάλη επιτυχία το όλο concept. Όταν έχεις να αντιμετωπίσεις τα «ιερά τέρατα» του mobile gaming όπως η Nintendo και η Sony είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα!

 

Λινκ: http://games.sina.com.cn/m/n/2005-02-01/80602.shtml

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

H sony απο που κ ως που του mobile gaming? πρωτη της αποπειρα δεν ειναι το PSP? :worried:

 

Ναι αλλά η Sony έχει διαπρέψει στις επιτραπέζιες κονσόλες όπως το ps1 and ps2. Και με τα χαρακτηριστικά που προσφέρει το PSP δεν αμφιβάλω καθόλου αν θα έχει επιτυχία.

 

Σίγουρα είναι ένας ακόμα ανταγωνιστής!

 

:) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τις αναφορές στο N-Gage. Δεν έχω βρει τρόπο να τις σβήνω και μου φαίνεται πολύ τραγικό να μην υπάρχει κάποιος... αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει με το συγγεκριμένο θέμα ... η έκδοση του fw είναι 3.30.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces.

Boring, drilling, dictator...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...