Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6210 Navigator


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 370
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελω να αλλαξω product key για να φυγει εντελως τ vf live...και το nemesis μου βγαζει ερρορ...τ να κανω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

@panagis_89 S60 3rd Edition Platform FAQ ερωτηση #10

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=200090

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω product key για να φυγει εντελως τ vf live...και το nemesis μου βγαζει ερρορ...τ να κανω?

 

Αλλάζοντας το product key απο vf live (0570822) version 5.16 σε (0557277) βγάζει το παρακάτω μήνυμα μάλλον γιατί η version του product key 0557277 είναι μικρότερη. Είναι η 04.13

 

http://i43.tinypic.com/5nrpf7.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζοντας το product key απο vf live (0570822) version 5.16 σε (0557277) βγάζει το παρακάτω μήνυμα μάλλον γιατί η version του product key 0557277 είναι μικρότερη. Είναι η 04.13

 

και πως θα βγαλω το vflive menu τωρα??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

και πως θα βγαλω το vflive menu τωρα??

Σου απάντησαν στο ποστ νούμερο #353 με ποιο τρόπο μπορείς να αφαιρέσεις το Vodafone Live menu.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

αφου αλλαζω το product key ακι μου εμφανιζει αυτο που αναφερα παραπανω?τ αλλο να κανω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Στον pdf του οδηγού γράφω:

Το πάτημα του εν λόγω κουμπιού (δλδ το Read) θα πρέπει να γίνει σχετικά γρήγορα δηλαδή, πριν προλάβει το κινητό και εμφανίσει στην οθόνη του το μενού με τις διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης. Εφόσον το καταφέρετε και δεν εμφανιστεί το μήνυμα “Error” θα εμφανιστεί στο αντίστοιχο πεδίο το product code της συσκευής.

 

To κάνεις αυτο;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στον pdf του οδηγού γράφω:

Το πάτημα του εν λόγω κουμπιού (δλδ το Read) θα πρέπει να γίνει σχετικά γρήγορα δηλαδή, πριν προλάβει το κινητό και εμφανίσει στην οθόνη του το μενού με τις διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης. Εφόσον το καταφέρετε και δεν εμφανιστεί το μήνυμα “Error” θα εμφανιστεί στο αντίστοιχο πεδίο το product code της συσκευής.

 

To κάνεις αυτο;

 

ναι κανονικα και βαζω τ product code 0557277 kaι μετα εμφανιζει το μυνημα που ποσταρα παραπανω...κανω κατι λαθος?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα,είμαι κάτοχος ενός 6210 navigator και μετά από αναβάθμιση έχασα τα ελληνικά.Άλλαξα με το NSS το product code σε ελληνικό αλλα το nokia update δεν μου έκανε καν αναβάθμιση.Έχω δοκιμάσει με το phoinix να ξαναφλασάρω το κινητό με ελληνικό firmware αλλά κατά την διαδικασία μου βγάζει error.Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να περάσω ελληνικά?Επίσης είναι δυνατόν να γίνει downgrade λογισμικό του τηλεφώνου μήπως φταίει αυτό.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Downgrade δεν γίνεται να κάνεις.

Αν δεν καταφέρνεις και με το phoinix να περάσεις το λογισμικό καλύτερα να πας σε κάποιο Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο FOTA update μου εμφανιζει διπλες τις επαφες..

Οταν σβηνω μια επαφη σβηνεται και η δευτερη.

Μπορω να κανω κατι χωρις hard reset?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω κι εγω το 6210 αλλα δεν εχει ελληνικο μενου.ετσι το αγορασα δηλαδη.

ξερει κανεις πως μπορω να το βαλω????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς στη προηγούμενη σελίδα αναφέρεται πως μπορείς να το κάνεις αυτό.

Διαβάζουμε και λίγο πριν ρωτήσουμε!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα φιλε μου εκανα ακριβως αυτα που λεει αλλα οταν παω να κανω

αναβαθμιση μου λεει πως το κινητο ειναι ενημερωμενο κι ετσι

δεν εχω ελληνικη γλωσσα

παραμενει στα αγγλικα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

το διαβασα φιλε μου εκανα ακριβως αυτα που λεει αλλα οταν παω να κανω

αναβαθμιση μου λεει πως το κινητο ειναι ενημερωμενο κι ετσι

δεν εχω ελληνικη γλωσσα

παραμενει στα αγγλικα

ευχαριστω

Από το S60 3rd Edition Platform FAQ -> Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής (αλλαγή product code)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλαγη του Product Code αλλα τιποτα

ενημερωση δεν κανει μετα την αλλαγη γιατι λεει οτι ειναι ενημερωμενο

 

γιατι το Ελληνικό Product Code εχει παλαιοτερη εκδοση λογισμικου

τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση????

ευχαριστω

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να περιμένεις ώστε να διατεθεί νεότερη έκδοση λογισμικού για το ελληνικό product code ώστε να κάνεις αναβάθμιση.

Αλλιώς υπάρχει και η διαδικασία του phoenix, αλλά χρειάζεται να είσαι πιο έμπειρός σε τέτοιες διαδικασίες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
η γραμματοσειρα πως μεγαλωνει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

είμαι κάτοχος ενός 6210 και λίγο άσχετος με την τεχνολογία.

έχω περάσει το ovi suite στο pc και ενώ έκανα αναβάθμιση και κατέβασα κάποιους χάρτες,"όντως αυτά τα κατάφερα αφού είναι εύκολα",ωστόσο για εφαρμογές και παιχνίδια free δεν μπορώ να τα κατεβάσω στο pc, και από εκεί στο κινητό, αλλά μου λέει ότι θα λάβω μύνημα στον αριθμό μου με το link προφανώς για να το κατεβάσω με το κινητό!

αυτή είναι η διαδικασία ή μήπως κάνω κάτι λάθος;

βεβαίως μύνημα δεν ήρθε ποτέ και μου φαίνεται τελείως ηλίθιο το όλο σύστημα εάν είναι έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...