Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6210 Navigator


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το Αθόρυβο ή την απενεργοποίηση των ήχων προειδοποίησης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 370
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε το Αθόρυβο ή την απενεργοποίηση των ήχων προειδοποίησης.

 

Στο αθορυβο οντως δεν ακουγεται πλεον.Στο γενικο προφιλ η ηχοι προειδοποιησης ειναι απενεργοποιημενοι ετσι και αλλιως αλλα ακουγεται....δηλαδη μονο με το προφιλ αθορυβο δεν ακουγεται το κλειστρο της καμερας ετσι??Αλλος τροπος δεν υπαρχει μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

Ίσως να λειτουργεί το hack που υπάρχει εδώ, αλλά θα πρέπει να το ψάξεις περεταίρω.

Εννοείται πως θα πρέπει να έχεις χακάρει τη συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

Ίσως να λειτουργεί το hack που υπάρχει εδώ, αλλά θα πρέπει να το ψάξεις περεταίρω.

Εννοείται πως θα πρέπει να έχεις χακάρει τη συσκευή σου.

 

Αστο μεγαλη διαδικασια... λογικοτερο ειναι αν θελεις "διακριτικη φωτογραφηση" γυρισμα σε Αθορυβο και τελος του προβληματος..

thnx anyway :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

δεν ξερω εαν το εχει ξαναγραψει καποιος αλλα χθες εκανα το 6210 μου εξωτερικη κεραια Gps μεσω BT.

Υπαρχει ενα προγραμμα που κανει share το Gps και ειναι freeware :)

ExtGps λεγεται και δουλευει αψογα :)

το μονο κακο ειναι οτι μερικες φορες αφηνει ανοιχτο το αστερακι (gps κουμπι)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!!

Εχω παραγγειλει το εν λογω κινητο και θα το εχω σε λιγες μερες απο Voda....

Ηθελα να ρωτησω διαβαζοντας ολα οσα εχουν αναφερθει για το navigator,και επειδη δεν ειχα ποτε πριν τετοιο κινητο, αν υπαρχει χρεωση οταν χρησιμοποιεις το navigator, αν δλδ γινεται συνδεση στο net?Συμφερει δλδ?Αυτα προς το παρον.Οταν το παρω στα χερια μου λογικα θα μου δημιουργηθουν και αλλες αποριες.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο :)

εαν κανεις χρηση του προγραμματος πλοηγησης της Νοκια εχεις καποιες χρεωσεις.

Εγω παντως το nokia maps δεν το εχω ανοιξει ποτε :)

γιατι απλα υπαρχει το garmin mobile xt που εχει φανταστικους χαρτες για Ελλαδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327&page=673

 

---------------------

20 λεπτα αφου εκανα το παραπονο ποστ,εσπασα την οθονη του 6210 μου

(πιστευω οτι μου το ματιασανε τα παλικαρια απο το θεμα με το 9000 γιατι αυτο χρησιμοποιώ τωρα :p)

Μολις μιλησα με nokia και το κοστος ειναι 49 euro(στο 9volto μου ειπανε 69).

Σημερα το απογευμα θα παω να το αφησω γιατι το εχω συμπαθησει αυτο το κινητο.

Εψαξα και λιγο στο ebay για οθονες και το κοστος ερχεται κοντα στα 35-40 euro πιστευω οτι δεν αξιζει για 10 ευρω να μη το παω σε nokia.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!!!

Εχω παραγγειλει το εν λογω κινητο και θα το εχω σε λιγες μερες απο Voda....

Ηθελα να ρωτησω διαβαζοντας ολα οσα εχουν αναφερθει για το navigator,και επειδη δεν ειχα ποτε πριν τετοιο κινητο, αν υπαρχει χρεωση οταν χρησιμοποιεις το navigator, αν δλδ γινεται συνδεση στο net?Συμφερει δλδ?Αυτα προς το παρον.Οταν το παρω στα χερια μου λογικα θα μου δημιουργηθουν και αλλες αποριες.Ευχαριστω

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

GPS, A-GPS, Nokia Maps και η πρώτη χρήση

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κοστος για αντικατασταση οθονης σε μαγαζι nokia ειναι 57 ευρω και η αλλαγη εγινε μεσα σε 15 λεπτα :)
Link to comment
Share on other sites

Βαση αυτοκινητου περιλαμβανεται τελικα στη συσκευασια?

οχι αλλα εγω πηρα μια απο το mediamark με 14 ευρω και ειναι τελεια!!!

μη δωσεις παραπανω λεφτα δεν αξιζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα!!!Ωραιο κινητο αλλα εχω ενα θεμα με τη καμερα, νομιζω ειναι χαλασμενη!!!

Εμφανιζει μια μπλε θολουρα με γραμμες, αλλα οταν "επεμβαινει" το φλας η εικονα εχει μια χαρα αποτελεσμα...καμια σχεση με w902 που ειχα...

Μου αρεσε πολυ το μενου βεβαια -διαφορετικο απο το N73 που ειχα- αλλα και ο ηχος.

 

Εχω τις εξης αποριες:

 

1.Τρεχει ευκολα μια 4αρα καρτα μνημης?

2.Να το χακαρω έιναι επικινδυνο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία τι χωρητικότητα θα του βάλεις. Δεν θα έχει κανένα πρόλβημα και 16άρα να του βάλεις. Για περισσότερα, δες τις τελευταίες σελίδες αυτού του θέματος.

 

Χάκαρέ το άφοβα. Δεν παθαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα!!!Ωραιο κινητο αλλα εχω ενα θεμα με τη καμερα, νομιζω ειναι χαλασμενη!!!

Εμφανιζει μια μπλε θολουρα με γραμμες, αλλα οταν "επεμβαινει" το φλας η εικονα εχει μια χαρα αποτελεσμα...καμια σχεση με w902 που ειχα...

Μου αρεσε πολυ το μενου βεβαια -διαφορετικο απο το N73 που ειχα- αλλα και ο ηχος.

 

Εχω τις εξης αποριες:

 

1.Τρεχει ευκολα μια 4αρα καρτα μνημης?

2.Να το χακαρω έιναι επικινδυνο?

 

Για την καμερα που λες ολα ετσι ειναι δεν εχεισ καθαρη οθονη αλλα ειδικα την μερα τραβαει καλες φωτο...οποτε μην ανησυχεις ... δεν ειναι χαλασμενη η καμερα σου!

Ολοι αυτο νομιζαμε στην αρχη :lol:

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To εχει hackαρει κανεις ? γιατι καπου διαβασα οτι επειδη ειναι Symbian v9.3 S60 3RD Edition FP2 v3.2 δεν λειτουργούν τα patches που υπαρχουν στο παραπάνω ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το χακάρεις με τον τρόπο που αναφέρω πιο πάνω.

Από εκεί και πέρα θα πρέπει να βρεις το patch που προορίζεται για τη συσκευή σου. Κάπου θα υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ρωταω εδω εαν το εχει κανεις γιατι εχω ψαξει ολο το net , εχω δοκιμασει ολες τις εκδοσεις αλλα στο nokia 6210 navigator δεν μπορω να ανοιξω τα c:\sys και c:\private.
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με το debranding της συσκευής μου. Ενω τα κανω ολα συμφωνα με τις οδηγιες εξακολουθει να μου λεει οτι δεν υπαρχει καινουργια αναβάθμιση. Λογικα δεν μπορει να δεχθει το product code απο το nemesis. Κανω ο,τι λεει ο οδηγος αλλα εξακολουθει να ειναι VL!

 

 

Χρησιμοποιησα ενα κωδικο που βρηκα και τον περασε. Αλλα τωρα το κινητο ειναι στα αγγλικα...βαζω τον κωδικο που αντιστοιχει στη Ελλαδα, αλλα μαλλον δεν τον περναει γιατι μου λεει παλι οτι δεν υπαρχει νεα αναβαθμιση!Τι μπερδευμα...help please

Link to comment
Share on other sites

Σακη ,μπορεις να μας πεις με ποιο προγραμμα ειδες τo sys directory ?

οσο για το Debranding δεν εχω ασχοληθει καθολου :(

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι να ασχοληθηκα με αυτους τουσ φακελους!

Εκανα τη διαδικασια μου αναφερεται, βρηκα το pach για το κινητο απο site του εξωτερικου και ολα εγιναν αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ανέβασε το εν λόγω patch στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

με αυτα που διαβασα σε κατι αλλα φορουμς τα nokia με το τελευταιο firmware ακομα δεν hackaronte με αυτα τα Patch.

Αρα περιμενουμε.

Τωρα εαν ο φιλος Sakis εχει το τελευταιο firmware και το hakare ας μας βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και χακάρονται. Πολύ καιρό τώρα.

Πήγαινε στο αντίστοιχο θέμα για hacks κλπ, και ακολούθησε τον τρόπο που αναλύεται στο πρώτο post.

Το patch installserver.rmp για το 6210_N θα το βρεις στη τελευταία σελίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...