Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6210 Navigator


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο.

Υπάρχει διαδικασία να περάσεις τα ελληνικά μόνος σου, αλλά θα χάσεις την εγγύηση.

Πήγαινε και ρώτα σε ένα Nokia Shop αν μπορούν να σου περάσουν την ελληνική έκδοση, αλλιώς να πας εκεί που το πήρες και να κάνεις παράπονα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 370
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ φιλε μου. τα περασα τα ελληνικα στη nokia απλα δεν ρωτησα αν απο εδω και περα θα εχω ξανα το ιδιο προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ελεγξεις το Product Code της συσκευης σου και θα καταλαβεις εαν εχεις προβλημα σε μελλοντικη αναβαθμιση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω αν οι φωτο και τα βιντεο που τραβατε απο τον κιν. ειναι ισαξια η καλυτερα του 6110 το οποιο και οι φωτο και τα βιντεο που τραβουσε μερα τουλαχιστον ηταν αξιολογοτατα οσο το χρησιμοποιουσα εγω. Και γινεται μετα το 6μηνο γινετε να κανεις κατι ωστε να εχεις free το nokia maps η δεν γινεται και πρεπει να βαλεις στανταρ καποιο αλλο?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 6210 είναι ανώτερη απο αυτή του 6110. Όποιος τυχαίνει να έχει και τα 2, ας κάνει ένα συγκριτικό. Πάντως, το πλεονέκτημα του 6210 είναι η δυνατότητα αυτόματης εστίασης.

 

Το nokia maps, όποια στιγμή θες το κάνεις ολόκληρο εγκαθιστώντας την σπασμένη έκδοση που κυκλοφορεί στο xxxxxxxxxx.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω απογοητευτεί από την κάμερα

του κινητού. την περίμενα πολύ καλλίτερη. Ίσως βέβαια να φταίει το ότι το προηγούμενο κινητό που είχα ήταν το Ericson me 3.2 cyber shot.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω αυτους που το εχουν αν εχει φωνητικη καθοδηγηση το GPS και αν το 6210ν εχει χρεωση η χρηση των χαρτων μετα τους 6 μηνες.

επισης επειδη με ενδιαφερει ενα απλο τηλεφωνο με GPS αν αξιζει να περιμενω το 6210ν ή μπορω να κανω την δουλεια μου και με το 6110ν?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως έχω απογοητευτεί από την κάμερα

του κινητού. την περίμενα πολύ καλλίτερη. Ίσως βέβαια να φταίει το ότι το προηγούμενο κινητό που είχα ήταν το Ericson me 3.2 cyber shot.

Εκτός από τα της κάμερας το κινητό στα άλλα σημεία πως τα πάει;

Στο θέμα του gps για παράδειγμα είναι λειτουργικό ή έχει προβλήματα;

Στα υπόλοιπα δουλεύει εντάξει , κολάει, τι γίνεται τέλος πάντον; :confused:

Βέβαια φρέσκο είναι το κινητό αλλά βλέπω ελάχιστες πληροφορίες εδώ.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις αγορασα το 6210 απο την wind.δεν εχει ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο.πριν ειχα το 6110 το οποιο εσπασε στις διακοπες.απο πρωτη αποψη εξωτερικα ειναι πολυ κατωτερο σε ποιοτητα σε σχεση με το 6110.μπορειτε να μου εξηγησετε πως δουλευουν οι χαρτες της νοκια?χρησιμοποιει gprs(αρα χρεωνομαι )για να κανει πλοηγηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε και καλωσόρισες στο φόρουμ. :)

 

Δεν χρεώνεσαι για να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή. Απλά, υπάρχει η δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το Υποβοηθούμενο GPS μέσα απο τις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης. Αυτό βοηθάει τον εβσωματωμένο δέκτη της συσκευής σου να βρει πιο γρήγορα σήμα και χρεώνει ελάχιστα, ~5ΚΒ. Εγώ, το έχω ενεργοποιημένο γιατί κάνει πραγματικά πολύ καλή δουλειά.

 

Μπορείς εναλλακτικά να βάλεις και άλλα προγράμματα πλοήγησης όπως το Sygic και το Garmin ή να αναβαθμίσεις την εφαρμογή Nokia Maps στην έκδοση 3. Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!καλως σας βρηκα.τωρα κανω την πρωτη φορτιση.στο 6110 μου αρεσαν οι χαρτες του route66.Υπάρχουν χάρτες για ολη την ελλαδα απο την συγκεκριμενη εταιρεια?τελος στο 6110 ειχα βαλει το garmin mobile xt δουλευε μια χαρα αλλα τα γραφικα του δεν μου αρεσαν καθολου.
Link to comment
Share on other sites

Όντως σαν εφαρμογή είναι ψιλοχάλια αλλά, έχει τους καλύτερους χάρτες. Οπότε, κάνεις υποχώρησα στον οπτικό παράγοντα και δίνεις βάση στον λειτουργικό.

 

Αν κινείσαι μέσα στα όρια της Αττικής, πολύ καλύτερα θα κάνεις την δουλειά σου με το Νokia Maps.

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ στην αττικη κινουμαι.δοκιμασα το χαρτες της νοκια αλλα δεν εχει πλοηγηση.ειναι και σε γκρικλις,μεγαλη βλακεια.δεν μπορουσαν να το κανουν με ελληνικα?τεσπα.θα παω σε ενα νοκια κλαμπ αυριο να ρωτησω τι παιζει και αν δεν βγαλω ακρη,θα βαλω το γκαρμιν που φυσαει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πας σε nokia shop. Όλες οι απαντήσεις υπάρχουν στο θέμα του Nokia Maps. Με την έκδοση 2.0.4503, με αγγλικούς χαρακτήρες, μπορείς να περάσεις την σπασμένη έκδοση από το xxxxxxxxxxx και να έχεις απεριόριστη πρόσβαση.

 

Αλλιώς, περνάς την έκδοση 3 με αυτόν τον τρόπο και έχεις πολύ καλύτερους χάρτες, ελληνικούς χαρακτήρες αλλά όχι απεριόριστη πρόσβαση.

Link to comment
Share on other sites

8a h8ela na rwtisw..

To kinito .. me endiaferei..alla ligo p to epsa3a..se germano-plaisio-e-shop..dn iparxei akoma..

egw to brika sto http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=31115 + gr maps..

8a einai k auto sta agglika k 8a xriazete allagi?

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως πρόκειται για παράλληλη εισαγωγή.

Καλύτερα να περίμενες λίγο ακόμη, θα κάνει την εμφάνισή του σύντομα και στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων.

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα Greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

πηρα κι εγω το 6210 αλλα επειδη δεν γνωριζω πολλα απο gps μπορειτε να μου πειτε αν πρεπει να πληρωσω για να λειτουργησει η φωνητικη πλοηγηση? επισης ξερετε αν μπορω να κατεβασω απο καπου δωρεαν το χαρτη της ιταλιας? ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Η φωνητική πλοήγηση είναι δωρεάν για κάποιο χρονικό διάστημα στην αρχή.

Την ενεργοποιείς μέσω του προγράμματος Nokia Maps. Open Maps and select Options » Extras. Then go to Options » Enter license code, key in the code you received, and okay the final steps.

 

Τους χάρτες τους κατεβάζεις μέσω του Nokia Map Loader. Οδηγίες θα βρεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Na ρωτησω κατι παιδια?επειδη γενικα ψαχνομαι για κινhto με gps βλεπω πως υπαρχει οριο στην φωνιτικη πλοηγηση απο βονταφον κλπ,μπορουμε με μερικα καλουδια σε αυτα τα κινητα οπως και στα κανονικα gps να αλλαξουμε προγραμματα?εννοω περνουν τετοια πραγματα η δεν γινεται στα κινητα?:(

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως μπορείς να βάλεις όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλεις και να έχεις απεριόριστη πλοήγηση εντελώς δωρεάν. Τα καλύτερα είναι το Sygic και το Garmin. Για περισσότερες λεπτομέριες, θα μπεις στα αντίστοιχα θέματά τους.
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα μια καρτα 2 gb και περασα το garmin 5.0.10.δουλευει τελεια.α!βρε παιδια μολις ειδα το 6220.δεν ειχα προσεξει οτι εχει gps.μηπως ειναι καλυτερο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχει καλύτερη κάμερα. Παρόμοιες είναι οι 2 συσκευές στα χαρακτηριστικά τους.

 

Στο 6210 πόσο χρονικό διάστημα σου δίνει δωρεάν πλοήγηση για το Nokia Maps;

Link to comment
Share on other sites

δεν γραφει.νομιζω τρεις μηνες.κατεβασα με το map loader τους χαρτες της νοκια με τα ελληνικα αλλα δεν εγινε τιποτα στο κινητο.παλι τα ιδια εχει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...