Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6210 Navigator


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρώτησα στον ΓΕΡΜΑΝΟ και μου είπαν οτι μπορώ να το παραγγείλω. Δεν ξέρω τελικά αν θα το πάρω τόσο καιρό περίμενα να έρθει και τώρα πάλι σκέφτομαι ότι ίσως το Ν81 να είναι καλύτερη αγορά. Ακόμη προβληματισμένη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 370
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν σε ενδιαφέρει η πλοήγηση και η φωτογράφιση/λήψη βίντεο, προχώρα στο 6210, αν χρειάζεσαι καλύτερη ποιότητα στην αναπαραγωγή μουσικής και wi-fi, προτίμησε το Ν81. Απλά τα πράγματα. :)
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η πλοήγηση και η φωτογράφιση/λήψη βίντεο, προχώρα στο 6210, αν χρειάζεσαι καλύτερη ποιότητα στην αναπαραγωγή μουσικής και wi-fi, προτίμησε το Ν81. Απλά τα πράγματα. :)

 

Με το wi-fi θα μπορώ να μπαίνω ασύρματα στο Internet μέσω της ADSL σύνδεσης και του ασύρματου router που έχω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά.

Και οπουδήποτε αλλού υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με το wi-fi θα μπορώ να μπαίνω ασύρματα στο Internet μέσω της ADSL σύνδεσης και του ασύρματου router που έχω?

 

Φυσικά και θα μπορείς ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα το τηλ απο e-click ελληνικα κανονικα εχει με αναβαθμισει βεβαια το πληκτρολογιο ειναι αγγλικο αλλα ολα τα αλλα μια χαρα ειναι.Ειχα πριν το 6110 μεχρι που τα εφτυσε μετα απο μια πτωση.Η διαφορα τους ειναι μεγαλη στους χαρτες σαφως καλυτεροι χαρτες πιο αναλυτιοι αλλα οχι με ελληνικους χαρακτηρες.Νοκια ειναι αυτη.Σημα σταθερο και καλο εχει και πηξιδα που δεν γνωριζω βεβαια να την χροισιμοιποιω αλλα δεν πειραζει.εχει ολες τις περιοχες τις ελλαδας και για διαστημα 6 μηνων ειναι δωρεαν μετα πληρωνεις.Οπως τα λεγατε δηλαδη ειναι.Τωρα εγω θα ηθελα να ρωτησω και να με κατατοποισετε πως μπορω να βαλω αλλο λογισμικο για το gps και αν τι επιπτωσεις θα εχει.Οτι απορια θελετε εδω ειμαστε.:worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε.

 

Καταρχήν πες μας αναλυτικά τι σου βγάζει πατώντας *#0000#

 

Μπορείς να βάλεις τα Garmin και Sygic Που είναι τα καλύτερα όσον αφορά την κάλυψη στους χάρτς τους, έχουν δωρεάν καθοδήγηση και ελληνικούς χαρακτήρες στην ονοματολογία.

 

Garmin Maps Mobile™ XT

 

Sygic GPS Navigator Mobile - S60 3rd Edition

 

Η ποιότητα κατασκευής πως είναι; Το slide κουνάει καθόλου όταν είναι ανοιχτό ή είναι σταθερό; Το μενού είναι γρήγορο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.λοιπον η τρεχον εκδοση ειναι η 3.08.c00.01 και ο τυπος RM-367 και καποιοα αλλα που ειναι δεδομενα μαρκα κτλ κτλ...Σε σχεση με το 6110 καμια σχεση πολυ στιβαρο δεν εχει καθολου τζογο στο δεξια αριστερα ουτε στο ανοιξε κλεισε.το μενου θα ελεγα πολυ γρηγορο χωρις κοληματα και επανεκκινησεις.και με εξυπνα παιχνιδακια...η καμερα δεν λεει πολλα εως τιποτα το ηχεια δυνατο και μην εκπλησεστε και με πολλες εξυπνες λειτουργειες οπως τον αισθητηρα κινησεις που οταν χτυπαει το ξυπνητηρι γυρισεις το κινητο αναποδα σταματαει....Ουτε κουμπια δεν ψαχνεις πλεον.αυτο βεβαια γινετε και με τις κλεισεις...

Τωρα φιλε μου οσο αφορα τα λογισμικα που μου ειπες σε ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Εφέ στα θέματα έχει; (Ρυθμσίσεις- Γενικές- Προσ.Ρυθμίσεις- Θέματα- Γενικά- Επιλογές- Εφέ θέματος

 

Τα θέματα ήχων υπάρχουν ή δεν τα βάλαν ούτε εδώ; (Ρυθμσίσεις- Γενικές- Προσ.Ρυθμίσεις- Θέματα- Θέματα Ήχων)

 

Μου κάνει εντύπωση που λες οτι η κάμερα δεν λέει τίποτα γιατί έχει καλές προδιαγραφές. Έχεις κάνει τεστάκια να τις προβάλεις στον υπολογιστή σου; Η βιντεοσκόπηση τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Καημερα σε ολους.φιλε μου τα βηματα τα ακολουθησα που μου εγραψες για τα εφε θεματων και ηχων αλλα τιποτα πουθενα.

Τωρα οσο για την καμερα ειαι 3.2Mpixel αλλα πολυ βασικο NO NAME...

Δηλαδη αν την βαλεις κοντα σε ενα Ν73 απλα θα ξενερωσεις.Το βιντεο λιγο καλυτερο μονο σε πολυ φως και μερα το βραδυ ουτε για αστειο βινεο η φωτο.Το καλυτερο για μενα ειναι η μπαταρια κραταει γυρω στις 3 μερες οχι σε αναμονη ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα απο κατασκευη τι λεει γιατι ειδα πριν λιγες μερες το 6220 classic που του φερνει και ειναι πολυ φτηνοδουλεια.

Αυτο τι λεει?

μιας και ειχες το 6110 που απο ηχο τουλαχιστον σκοτωνε για πες εντυπωσεις

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα το 6110, κάνε και μια σύγκριση στην ποιότητα της μουσικής μέσω των ακουστικών.

 

Τα Θέματα Ήχων δεν πρέπει να υπάρχουν ούτε αυτά, ε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες ο ηχος με ακουστικα και μη ιδιος με το 6110.Το εβαλα στο αμαξι για χρηση gps και ακουγα μια χαρα.Τωρα για θεμα φτηνοδουλειας...Το πισω μερος της καμερας και το καπακι δεν ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει απο νοκια αλλα πρεπει απο καπου να φαει ποιοτητα πλαστικου για να χαμηλωσει η τιμη.

Το μπροστα μερος πληκτρολογια και συρομενο ολα οκ χωρις τρεμοπεγματα, στιβαρο και μαλιστα το αναιβοτατεβαζεις με μκρη αντισταση με το ενα δαχτυλο οχι σαν το 6110 που ετρεμε ολοκληρο.

mirrorsorrow δυστυχως δεν παιζει να εχει θεματα ηχων.

Προσωπικα σε συγκρισει με το 6110 το τηλ ειναι χρονια μπροστα.........

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δηλαδή. :)

 

Βάλε τώρα και το Garmin 5.00.10 να μας πεις αν υπάρχει η ακρίβεια των Ν78, Ν85 και 6220 ή καθυστερεί όπως στα Ν82 και Ν95.

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα τα οσα ειπε ο φιλος παραπανω το επιβεβαιωνω και γω,πολυ βελτιωμενη συσκευη σε σχεση με το προκατοχο του (6110),εδω και περιπου μερες μεσω γνωστου εγινα beta tester για εταιρεια κινητης τηλεφωνιας και το δοκιμαζω στο δικτυο της και αν λειτουργουν οι απαραιτητες ρυθμισεις και μπορω να πω οτι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια??????
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Οι καταχωρήσεις στο menu επαφές είναι 500? Ετσι γράφει στο περιοδικό που έβγαλε ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Επίσης όταν σε καλεί κάποιος (εχεις περάσει την φωτο του στο νούμερο του) σου εμφανίζει την φωτογραφία του σε ολόκληρη την οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι θα ειναι 500 απο οσο ξερω δεν υπαρχει περιορισμος μπορεις να εχεις οσες επαφες θελεις. Για να σου εμφανιζει την φωτογραφια σε ολοκληρη την οθονη θα πρεπει να βαλεις καποιο προγραμμα οπως το FullScreen Caller. Η συγκεκριμενη επιλογη υπαρχει και στις ρυθμισεις της συσκευης αλλα εμφανιζει την φωτογραφια σαν μικρογραφια.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα αυτονομα φιλοι μου στα χερια μου τουλαχιστον με 1 και μιση ωρα τηλ και αλλα 100 sms λογω free to go καθημερινα η μπαταρια 2-3 μερες ανετα....
Link to comment
Share on other sites

Οι καταχωρήσεις στο menu επαφές είναι 500? Ετσι γράφει στο περιοδικό που έβγαλε ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Επίσης όταν σε καλεί κάποιος (εχεις περάσει την φωτο του στο νούμερο του) σου εμφανίζει την φωτογραφία του σε ολόκληρη την οθόνη?

Βλακείες του Γερμανού είναι.

Μπορείς να καταχωρίσεις όσες επαφές θέλεις και μάλιστα πολλαπλών πεδίων. Δεν υπάρχει όριο.

Όσο για το αν δείχνει σε όλη την οθόνη τη φωτογραφία καλούντος, ναι τη δείχνει.

 

 

ΥΓ: Γιάννη σε έπιασα αδιάβαστο.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όντως. :lol: Γιάννη, όλες οι FP2 συσκευές έχουν πλέον ενσωματωμένο το full screen caller. Όταν η εικόνα που έχεις αντιστοιχίσει σε μία επαφή βρίκσεται ακόμα αποθηκευμένη στην κάρτα ή στο τηλέφωνο, φαίνεται σε ολόκληρη την οθόνη. Αν την έχεις σβήσει, τότε φαίνεται μόνο η μικρογραφία της όπως και στα FP1.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
να ρωτησω κατι?η συσκευη εχει κυκλοφορησει επισημα στην ελλαδα?γιατι πηραν τον αδελφο μου απο wind οτι εχει ανανεωση συμβολαιου και μπορει να το παρει και μου μυριζει παραλληλη εισαγωγη....
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει κυκλοφορησει απο alpha copy αν και

οι συσκευες βρισκονται Ελλαδα .

Λογω αποκλειστικοτητας της vodafone ,

θα κυκλοφορησει πρωτα απο vodafone,

και αμεσως μετα, οπουδηποτε αλλου ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου το εδειξαν τη παρασκευη στη wind στον αγιο ελευθεριο. μολις το ειχαν φερει και ανοιξαν το κουτι μπροστα μου να το δω. δηστυχως δε μπορουσα να το ανοιξω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και γω το πήρα το κινητό από τα καταστήματα Αλέξανδρος αλλά δεν είναι το ελληνικό. Δεν έχει ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο και όταν το σύνδεσα με το pc μου έβγαλε update για το λογισμικό του και μετά την εγκατάσταση γύρισε στα αγγλικά και στις γλώσσες δεν είχε ελληνικά, τουτέστιν 15 ευρώ στη nokia. Επίσης έκανα εγκατάσταση και το Garmin και δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...