Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα guys

έχω ένα προβληματάκι με το n78 κ ήθελα να μάθω αν το έχει κ άλλος κ πως μπορώ να το αντιμετωπίσω.

Όταν συνδέω το τηλέφωνο με το pc μεσω pc suite (κ όχι με μαζική μεταφορά), όταν κάνει αρκετά χρονοβόρα μεταφορά-(backup, εγκατάσταση πολλών αρχείων μουσικής κλπ)- κάπου στην μέση βγάζει μήνυμα οτι το κινητό αποσυνδέθηκε.Κ το περίεργο είναι οτι το κάνει κ με το nseries pcsuite κ με ένα παλιότερο που έχω.

Τι μπορώ να κάνω?

Αυτό σου το κάνει συνέχεια;

Σε ό,τι και να κάνεις;

 

Αυτό που θα έκανα στη θέση σου είναι, να απεγκαταστήσω πρώτα ό,τι έχει σχέση με το PC Suite, τους οδηγούς καλωδίου κτλ, και να περάσω εκ νέου τις νέες εκδόσεις τους.

Το PC Suite μπορείς να το βρεις εδώ.

 

 

έκανα αναβάθμιση λογισμικού μέσω Pc-Suite και το κινητό τα έπαιξε.....

δεν ανάβει.....και το έδωσα στό κατάστημα της Nokia στη Λιβαδειά για φτιάξιμο....

:(:(

Έπρεπε πρώτα να το πεις εδώ στο forum.

Υπήρχε περίπτωση να το επαναφέρεις μόνος σου μέσω οδηγιών που θα σου δίναμε εδώ ώστε να γλυτώσεις το Nokia Shop.

Τέλος πάντων, τώρα είναι σε σίγουρα χέρια.:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν έκανες την αναβάθμιση μέσω του μενού Διαχείριση Συσκευής; Δεν στην έβγαζε διαθέσιμη;

 

Τι ακριβώς έγινε; Σου ξεσυνδέθηκε κατά την διάρκεια της αναβάθμισης;

 

Το έπαθα πριν λίγες μέρες με το Ν82 αλλά ευτυχώς άνοιξε. Την αναβάθμιση δεν την πέρασα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έκανες την αναβάθμιση μέσω του μενού Διαχείριση Συσκευής; Δεν στην έβγαζε διαθέσιμη;

 

Τι ακριβώς έγινε; Σου ξεσυνδέθηκε κατά την διάρκεια της αναβάθμισης;

 

Το έπαθα πριν λίγες μέρες με το Ν82 αλλά ευτυχώς άνοιξε. Την αναβάθμιση δεν την πέρασα ποτέ.

 

ΟΧΙ....

μου ξεσυδέθηκε κατά την διάρκεια της αναβάθμισης...

abacab
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου το κάνει συνέχεια;

Σε ό,τι και να κάνεις;

 

Αυτό που θα έκανα στη θέση σου είναι, να απεγκαταστήσω πρώτα ό,τι έχει σχέση με το PC Suite, τους οδηγούς καλωδίου κτλ, και να περάσω εκ νέου τις νέες εκδόσεις τους.

Το PC Suite μπορείς να το βρεις εδώ.

 

το κάνει μόνο όταν το συνδέω μέσω Pc suite κ όχι στην μαζική μεταφορά κ μόνο όταν η ενέργεια που κάνω χρειάζεται αρκετό χρόνο(όπως το backup ή μεταφορά μουσικής πολλών άλμπουμ).Όταν κάνω κάτι που γίνεται σχετικά γρήγορα δεν προλαβαίνει να αποσυνδεθεί.

συμπεριφέρεται δηλαδή σαν να αποσυνδέεται όταν ζορίζεται

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου το κάνει συνέχεια;

Σε ό,τι και να κάνεις;

 

Αυτό που θα έκανα στη θέση σου είναι, να απεγκαταστήσω πρώτα ό,τι έχει σχέση με το PC Suite, τους οδηγούς καλωδίου κτλ, και να περάσω εκ νέου τις νέες εκδόσεις τους.

Το PC Suite μπορείς να το βρεις εδώ.

 

 

 

Έπρεπε πρώτα να το πεις εδώ στο forum.

Υπήρχε περίπτωση να το επαναφέρεις μόνος σου μέσω οδηγιών που θα σου δίναμε εδώ ώστε να γλυτώσεις το Nokia Shop.

Τέλος πάντων, τώρα είναι σε σίγουρα χέρια.:p

 

έγινε κατά τις 1 το πρωί...

είπα να μην ενοχλήσω στο φόρουμ.....

abacab
Link to comment
Share on other sites

το κάνει μόνο όταν το συνδέω μέσω Pc suite κ όχι στην μαζική μεταφορά κ μόνο όταν η ενέργεια που κάνω χρειάζεται αρκετό χρόνο(όπως το backup ή μεταφορά μουσικής πολλών άλμπουμ).Όταν κάνω κάτι που γίνεται σχετικά γρήγορα δεν προλαβαίνει να αποσυνδεθεί.

συμπεριφέρεται δηλαδή σαν να αποσυνδέεται όταν ζορίζεται

Δοκίμασε να κάνεις αυτό που σου είπα.

Αν δεν διορθωθεί κάνε και hard format.

 

Όλα αυτά στα λέω διότι είναι ακριβώς ό,τι θα ακλουθούσα και εγώ αν είχα το ίδιο πρόβλημα.

Δεν υπάρχει μια standard διαδικασία να ακολουθήσεις.

 

 

έγινε κατά τις 1 το πρωί...

είπα να μην ενοχλήσω στο φόρουμ.....

Δεν ενοχλείς.

Το μαγαζί λειτουργεί επί 24ώρου βάσεως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

έγινε κατά τις 1 το πρωί...

είπα να μην ενοχλήσω στο φόρουμ.....

Μην ανησυχείς. Δεν θα μας ξύπναγες. Άλλωστε είναι νωρίς 1. :lol: :lol: :p

 

Στο Ν82, όταν μου κόλλησε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, δεν άνοιγε με τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία, περίμενα λίγο και μετά όταν ξαναπροσπάθησα άνοιξε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις αυτό που σου είπα.

Αν δεν διορθωθεί κάνε και hard format.

 

Όλα αυτά στα λέω διότι είναι ακριβώς ό,τι θα ακλουθούσα και εγώ αν είχα το ίδιο πρόβλημα.

Δεν υπάρχει μια standard διαδικασία να ακολουθήσεις.

 

 

 

.

 

σε ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις.Το πρόβλημα είναι πως ακριβώς για αυτό τον λόγο θέλω να κάνω back up.γιατί αργει να κλειδώσει το gps κ με συμβούλεψαν να κανω format.Οπότε για να μην χάσω τα πάντα πάω πριν φορμαρω να κρατησω αντίγραφο ασφαλείας. Έλα όμως που δεν με αφήνει

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς. Δεν θα μας ξύπναγες. Άλλωστε είναι νωρίς 1. :lol: :lol: :p

 

Στο Ν82, όταν μου κόλλησε με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, δεν άνοιγε με τίποτα. Έβγαλα την μπαταρία, περίμενα λίγο και μετά όταν ξαναπροσπάθησα άνοιξε.

 

φίλε μου, αυτό έκανα και εγώ με την μπαταρία, αλλά μηδέν στο πηλίκο....

δεν πειράζει όμως, το έδωσα στην Nokia για φτιάξιμο, θα περιμένω.....

ήταν μέσα στην εγγύηση....

abacab
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω back up.γιατί αργει να κλειδώσει το gps κ με συμβούλεψαν να κανω format.Οπότε για να μην χάσω τα πάντα πάω πριν φορμαρω να κρατησω αντίγραφο ασφαλείας. Έλα όμως που δεν με αφήνει
Προσπάθησε να μη το ζορίζεις. Ξεκίνα να κάνεις αντίγραφο στο pc suite αλλα μην τα επιλέγεις όλα. Επέλεξε σε ένα αντίγραφο επαφές, ημερολόγιο και σημειώσεις. Σε άλλο μηνύματα. Σε άλλο εικόνες κτλ.

 

Επίσης μπορείς να κάνεις αντιγραφο και μέσα απο το τηλέφωνο. Απο το μενού Διαχείριση Αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να μη το ζορίζεις. Ξεκίνα να κάνεις αντίγραφο στο pc suite αλλα μην τα επιλέγεις όλα. Επέλεξε σε ένα αντίγραφο επαφές, ημερολόγιο και σημειώσεις. Σε άλλο μηνύματα. Σε άλλο εικόνες κτλ.

 

Επίσης μπορείς να κάνεις αντιγραφο και μέσα απο το τηλέφωνο. Απο το μενού Διαχείριση Αρχείων.

 

σωστός δεν το χα σκεφτεί αυτό.θα δοκιμάσω να το κάνω σταδιακά.κ μια τελευταία ερώτηση.στο backup εκει που έχει να επιλέξεις στοιχεία απο την κάρτα μνήμης, εκεί τι αποθηκεύει?μήπως αν αντιγράψω την κάρτα στον σκληρό όπως είναι, αυτή η επιλογή είναι άχρηστη?

Link to comment
Share on other sites

Ότι βρίσκεται στην κάρτα μνήμης, αποθηκευσέ τα χειροκίνητα στον υπολογιστή σου μέσω της μαζικής αποθήκευσης. Δεν χρειάζεσαι pc suite για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ότι βρίσκεται στην κάρτα μνήμης, αποθηκευσέ τα χειροκίνητα στον υπολογιστή σου μέσω της μαζικής αποθήκευσης. Δεν χρειάζεσαι pc suite για αυτό.

 

σε ευχαριστώ.

Την καλημέρα μου

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει με απλά λόγια πως συνδέω μέσω WLAN το N78 ?

Για μεταφορά αρχείων πιο πολύ.

Το προσπάθησα, διάβασα και το manual αλλά δε το κατάφερα.

Δε μπορώ να δω το pc από το κινητό.

Ευχαριστώ

 

Θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις στο κινητό, το πρόγραμμα SymSMB, που θα βρεις στα γνωστά μέρη.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω λοιπον.οτι ακριβως περιμενα.πολυ ευχαριστημενος απο το λιγο που το εχω.μια ερωτηση τι ειναι η αναπνοη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Το φως στο πολυπλήκτρο όταν το τηλέφωνο είναι σε νάρκη. Ανάβει κανονικά ή πιο γρήγορα για να σε ειδοποιήσει για μηνύματα ή αναπάντητες.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- Γενικές- Προσ. Ρυθμίσεις- Θέματα- Γενικά

 

Αν βρίσκαμε και κάποιον τρόπο να εμφανίζαμε το εικονίδιο των θεμάτων στο κεντρικό μενού θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

@andros13 καταρχην καλως ηλθες.. :)

 

Θα σε παρακαλεσω στο επομενο post σου να γραψεις με μικρους χαρακτηρες. Τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις και μπορει να δημιουργηθουν παρεξηγησεις. Επισης απαγορευονται απο τους Ορους Προσβασης και Χρησης που συμφωνησες κατα την εγγραφη σου.

 

http://www.myphone.gr/forum/policy.php

 

Ευχαριστω :bow:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι τα θέματα; Έχω κατεβάσει και δεν μπορώ να τα βρω.

Εξήγησέ μας φίλε τι ακριβώς έχεις κάνει; Όταν τα κατέβασες που τα αποθήκευσες; Τα έκανες εγκατάσταση; Δεν τα βρίσκεις εκεί που σου είπα;

Αν βρίσκαμε και κάποιον τρόπο να εμφανίζαμε το εικονίδιο των θεμάτων στο κεντρικό μενού θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Παραθέτω τον εαυτό μου. Το βρήκα και αυτό. :D

 

Αυτό το κολπάκι με το theme launcher δουλεύει μια χαρά στο Ν78. :)

Link to comment
Share on other sites

@@andros13 για τα θεματα υπαρχει το επισημο θεμα και καλυτερα να συνεχισουμε εκει την συζητηση. Εδω βγαινουμε εκτος θεματος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=131690

 

Εαν θελεις να σε βοηθησουμε καλυτερα να μας γραψεις (στο θεμα που σου ειπα) το προβλημα σου οπως εχει για να καταλαβουμε τι συμβαινει και να μπορεσουμε να σου προτεινουμε καποια λυση. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, πριν μερικες μερες αγορασα και γω 1 νοκια ν78.... μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος, ειναι πολυ καλυτερο απ οτι περιμενα.

εχω ενα προβληματακι με τους χαρτες, εχω κατευασει τη δευτερη εκδοση nokia map2(ειναι πολυ ανωτερο απο τη προιγουμενη εκδοση map) απο τη νοκια και θα ηθελα να το ξεκλειδωσω να το εχω ολοκληρο, για να εχω και τη πλοηγηση.....

αν μπορει και ξερει καποιος να με βοηθησει

 

 

 

 

 

μπορειτε να μου πειτε που θα βρω κανενα καλο παιχνιδακι?

(fifa 2009, basketaki ktlp)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, πριν μερικες μερες αγορασα και γω 1 νοκια ν78.... μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος, ειναι πολυ καλυτερο απ οτι περιμενα.

εχω ενα προβληματακι με τους χαρτες, εχω κατευασει τη δευτερη εκδοση nokia map2(ειναι πολυ ανωτερο απο τη προιγουμενη εκδοση map) απο τη νοκια και θα ηθελα να το ξεκλειδωσω να το εχω ολοκληρο, για να εχω και τη πλοηγηση.....

αν μπορει και ξερει καποιος να με βοηθησει.......μπορειτε να μου πειτε που θα βρω κανενα καλο παιχνιδακι?

(fifa 2009, basketaki ktlp)

 

Οταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Χαρτες πας Επιλογές>Πρόσθετα>Οι άδειες μου>Ενημέρωση,είτε μέσω GPRS ή WLAN γίνεται η ενημέρωση και μετα θα έχεις συνολικά 340 μέρες Navigation Upgrade Adriatic States εφόσον έχεις κατεβάσει την έκδοση Nokia Maps Upgrade μεσω της εφαρμογής Λήψη.

Οσο για τα παιχνίδια,google for xxxxxxxx;);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...